Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HDD rekorder Panasonic DMR EH60 a set-top-box

hubinhubin (2)|28.2.2010 15:35
Dobrý den všem,

již několik dní se marně snažím na analogovém HDD rekordéru Panasonic DMR EH60 rozchodit nahrávání ze set-top-boxu.

Zařízení mám propojené s plazmovou televizí Panasonic Viera s valstním DVB-T tunerem scart kabelem ze slotu AV1, set-top-box je kloubový Emgeton Vison3 a je k HDD rekordéru připojen do scart slotu AV2.

Aktuální situace:
= na kanálu AV2 vidím signál ze set-top-boxu (obraz a zvuk OK)
= na kanálu AV1 vidím signál z TV (rerodér zobrazuje kanál, který je na TV aktuálně naladěný)

= při nahrávání se nahraje obraz z AV2 (tedy ze set-top-boxu) a zvuk, který jde kanálem z TV na AV1.

Nastavením TV se mi podařilo, že do rerdéru nejde ani obraz ani zvuk ale při nahrávání z AV2 (tedy ze seto-top-boxu) je stále nahraný pouze obraz - zvuk k záznamu je nepatrně a v šílené kvalitě slyšet, když se hlasitst při přehrávání dá na plno...

Už nevím, jak pokračovat, mám pocit, že jsem se pokusil nastavit už všechny možnosti Tuším, že problém je v nastavení toho, odkud má rekordér brát signál zvuku ale nejsem schopen nad nastavením zvítězit

Máte prosím někdo s podobným nastavením u reorkdéru a TV Panasonic zkušenosti a můžete poradit?

Předem velice díky za jakýkoliv postřeh či návod...
Hubin
Pitomec (10211)|28.2.2010 20:51
Když máš na rekordéru navolený vstup AV2, tak se nahraje všechno co na tom AV2 je, tj. obraz i zvuk.
geronimoh (2327)|28.2.2010 21:29
[quote=hubinhubin;269025]
Aktuální situace:
= na kanálu AV2 vidím signál ze set-top-boxu (obraz a zvuk OK)
= na kanálu AV1 vidím signál z TV (rerodér zobrazuje kanál, který je na TV aktuálně naladěný) [/quote]

Nějak nechápu, kde by ti rekordér zobrazil signál z TV, jedině na další TV. Pročti si pořádně manuály k TV, DVD rekordéru a STB. Možná to nemáš přes správné zásuvky, některé SCART zásuvky mohou být jednosměrné. Pak se zaměř na nastavení typu signálu u vstupů a výstupů, ať ti to ladí k sobě. Doporučuji SCART(RGB). V nouzi můžeš zkusit i 3xcinch-kabel, ale video přes něj dostaneš jen v malé kvalitě. Nebo si na to pozvi nějakého zkušenějšího nadšence, jestli někoho takového znáš. Na dálku se to špatně řeší. Každopádně je to tak, jak píše "Pitomec", když máš na rekordéru navolený vstup AV2, tak se nahraje obraz i zvuk ze vstupu AV2.
hubinhubin (2)|1.3.2010 14:47
AHoj, díky za reakce....

Co se týká nastavení a signálu z TV, který popisuji je situace následující:

= na výstupu AV1 rekordéru se zobrazuje signál z TV (program, který je na TV aktuáklně naladěný) - taky se tmu divím, vypadá to, jak by moje televize fungovala obousměrně - tzn, že nejenem, že se přenáší záznam z rekordéru do TV ale signál z TV lze najít na rekordéru na AV1.

= pokud by se mělo nahrát vše co vstupuje do AV2 pk by to bylo v pořádku a vše by mělo fungovat ale za aktuání situace se mi z AV2 nahraje pouze obraz a zvuk je z AV1-tedy zvuk pořadu, který posílá moje televize...

Zkusíte ještě poradit? :)

Díky Hubin
geronimoh (2327)|1.3.2010 17:25
[quote=hubinhubin;269175]
= na výstupu AV1 rekordéru se zobrazuje signál z TV (program, který je na TV aktuáklně naladěný) - taky se tmu divím, vypadá to, jak by moje televize fungovala obousměrně - tzn, že nejenem, že se přenáší záznam z rekordéru do TV ale signál z TV lze najít na rekordéru na AV1.[/quote]

To je v pořádku, jen jsem se divil, kde ten signál vidíš, já si můžu jen poslechnut zvuk na AV Receiveru, obraz bych musel pustit na druhý televizor.

Aby tvůj DVD rekordér nahrál obraz ze vstupu AV2 a zvuk ze vstupu AV1 se mi nechce zdát možné. Zkus něco nahrát ze set top boxu při odpojeném SCARTu mezi TV a DVD rekordérem. Jestli se ti nahraje jen obraz, máš někde chybu. Co nastavení hlasitosti zvuku na set top boxu? Nemáš ji zeslabenou?