Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání na interní HDD nebo externí SATA disk

stan1 (24)|26.2.2010 18:39
Zdravím,rozmýšlím koupi HD přijímače a jeden prodejce u nás mi sdělil informaci,že pokud budu chtít nahrávat nějaký pořad v HD tak mám zapomenout na nahrávání přes USB na interní HDD poněvadž ten USB je pro nahrávku v HD pomalý,že se to nenahraje v tom rozlišení,že je tam malý datový tok a jsou stím problémy.
Proto mi doporučil abych si raději vybral přijímač s interním HDD,že prý jsou zapojeny přes nějakou PC sběrnici a takto je nahrávání to nahrávání jak má být.Dodávám že se stále ptám na nahrávku v HD,když už je ta možnost příjmu a sledování HD programů.
Tak a teď ještě otázka toho,když bych pořídil externí HDD se SATA připojením a pořídil přijímač se SATA výstupem tak to nahrávání HD programů by taky snad mělo být v pohodě (v souvislosti s tou rychlostí přenosu dat při nahrávce v HD) nebo se mýlím?
Mimochodem mi doporučil TechniSat DigiCorder HD S2X .

Prosím o Vaše názory,dík.
jarino1978 (8045)|26.2.2010 20:02
lepšia podpora je na USB 2.0
stan1 (24)|26.2.2010 21:30
[quote=jarino1978;268692]lepšia podpora je na USB 2.0[/quote]

Jak tomu mám rozumět? Je jedno jestli program v HD rozlišení nahrávám přes USB nebo SATA nebo interní HDD ?
Jde mi o to aby ten program byl ve stejné kvalitě jako když byl vysílán.
losos (2977)|26.2.2010 21:59
stano1,
všimni si, že jarino napsal USB 2.0.
Ta malá rychost možná někdy platila pro připojení USB 1.0 (nevím), dnes se pro nahrávání u sat. přijímačů (a hlavně u HD) používá zřejmě již jen USB 2.0 (jistě to nevím, všechny jsem nezkoumal !) a s ním problémy nejsou. Problémy mohou nastat jen tehdy, když na nahrávku HD programu chceme použít pomalý USB Flash disk - Ariva 200 HD nám to dokonce napíše na obrazovce, že připojené zařízení je pomalé a HD nahrávku nedovolí, maximálně jen SD...
Pomalé ovšem nejsou harddisky ! (Tedy aspoň ty dnešní).
Ale je také pravda, že vnitřní harddisk i já považuji za lepší řešení, i když ne zrovna kvůli rychlosti, ale z jiných důvodů.
Jak jsem již uvedl, pro nahrávku přes USB používám rychlý USB Flash disk Patriot XT BOOST 32 GB (pogumovaný) (Záruka 10 let !). Funguje O.K. i při nahrávání HD programu. Je rychlý, přenos z něj do PC také velmi rychlý.
Z diskuzí na fórech ale jasně vyplývá, že i externí harddisky připojené (nejen k Arivě 200 HD) fungují dobře i na nahrávání HD programů, horší to bývá s jejich probouzením, či usínáním...
To všechno bys věděl i ty, kdyby sis o tom také něco přečetl jako já... tož tak aspoň něco..., chceš-li vědět víc, čti !
http://www.smrz.chrudim.cz/usb/
http://hw.cz/Rozhrani/ART1232-USB-2.0---dil-1.html

O praktickém použití externích harddisků se dočteš na různých sat. fórech, kde se tomu uživatelé různých sat. přijímačů značně věnují, je to neutuchající téma..., např. právě u Vantage HD, Arivy 200 HD, ale i u jiných typů.
stan1 (24)|26.2.2010 22:26
losos
dík za vysvětlení,něco jsem si o tomto zde, i na jiných forech přečetl,ale trochu jsem se v tom ztrácel a ještě k tomu co mi řekl ten obchodník (vůbec nedoporučoval USB rozhraní a externí Hdd)tak jsem potřeboval toto ujištění o tom USB i když už vím,že ne každý interní HDD spolupracuje bezproblémově s každým HD přijímačem.
jarino1978 (8045)|27.2.2010 17:47
ja som zasa opačne za externé HDD. Je to viac praktické ( v prípade potreby zoberieš, pripojíš k PC, nakopíruješ čo chceš, zoberieš inde a pod. ). Naviac každý interný HDD produkuje teplo = možné prehrievanie systému, kratšia životnosť, menej praktické.