Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 112

Téma: Jakou novou "SD" kameru kolem 10 000,- ?

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Zdravím všechny,

Potřebuji koupit jednoduchou spotřební kameru pro obyčejné domací použití venku/uvnitř (rodina) jako výměnu za stávající starou analog kameru na hi8 pásky.

SD proto, protože na HD obraz nemáme: pořádnou televizi, br-přehrávač, ani dostatečně výkonný pc pro úpravu hd videa. (Myslím, že je zbytečné kupovat dražší hd kameru a video natáčet v sd kvalitě. Pokud se pletu opravte mě prosím)

Potřeboval bych poradit právě ohledně koupi nějaké té sd kamery popřípadě pseudo-hd?

Něco na způsob:
    Panasonic SDR-S26EP-A
    Panasonic HDC-SD10EP-K

nebo jakákoliv jiná značka např. canon,

děkuji za jakoukoliv radu, vím že takovýchto příspěvků tady máte hodně, zkoušel sem hledat testy ale většinou sem narazil pouze na nové dražší HD kamery.

Jde opravdu o nenáročné nahrávky, proto počítám s novou kamerou po zakoupení nové tv a pc.
    Naposledy upraveno uživatelem hanessh4: 25-02-2010 v 13:42
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Je to blbý, nebudeš to chtít slyšet, ale musím. Záleží, jak moc vadí ten rozpočet. Přehrávat SD podobu HD videa např. z Canon HV20/30/40 do SD televize lze. Tedy z kamery rovnou pro ty opravdu nenáročné, co nechtějí než koukat.

Stahování do PC je stejné jako u miniDV. Možná nechceš kazety a chceš SD karty nebo HDD, nevím. Základní střih HDV zvládl můj předchozí Fujitsu-Siemens P4 2,4 GHz s 512 MB RAM. Poctivě dodávám, že vzhledem k množství materiálu jsem upgradoval, úplně pohodlné to nebylo. Ale šlo to, čili tvoje "nenáročné" kritérium to určitě splňuje. Přehrávání na témže stroji také možné.

To vše se netýká AVCHD, čili drtivé většiny dnešní nabídky HD kamer. Týká se to pouze HDV, které je bohužel na ústupu ze spotřebního segmentu, jak lépe popisují jiní na tomto fóru.

Argumenty proti SD jsou dány. Pro je to, že až jednou vezměš ty peníze a upgraduješ celý výrobní a zážitkový řetězec, koupíš za stejné prachy asi lepší kameru, nebo tu dnešní za míň peněz. Spíš platí první možnost, staré modely na trhu nezůstávají, nový Canon HV20 prostě koupit nejde a pokud jo, tak za nesmyslně vysokou cenu.

Já jsem koupil použitý Canon HV20 před rokem a čtvrt za 10 tisíc korun. Je skvělý a točí mi po kouskách obden cca dvě hodiny záznamu měsíčně. Použití jak píšeš, rodina, doma a trochu venku.

HD ze starého SD videa už nikdy neuděláš. A je to paráda.

Nech si to ukázat a pak ještě znovu nahlédni do té peněženky. Jestli to není nepřekonatelný limit, přehodnoť to.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

Klidně si nechám poradit, já jsem jenom myslel jestli není zbytečný dávat víc peněz do HD kamery, když se stejně bude natáčet (nebo převádět) do SD

Jak říkám momentálně na to nemáme techniku a za nějaký 2,3,4 roky zas budou nový, lepší kamery s nevím jakým formátem. Tak jenom jestli není lepší koupit kameru tak vybavenou, abych mohl jejích kvalit využívat teď, a ne až za rok třeba. Co jsem se tak díval, tak ty lepší HD kamery začínají na nějakých 15 tisících. Já chtěl jenom nahradit starou velkou těžkou kameru za něco prakticky podobnýho, místo pásek sd kartu, menší rozměry atd.

Jestli by ste mi mohl doporučit prostě nějakou střední třídu, model, odkaz na recenze? Nebo je to na dnešním trhu tak špatný, že levný kamery pod 10 tis dávají pomalu horší kvalitu než starší analogy?
    Naposledy upraveno uživatelem hanessh4: 25-02-2010 v 14:33

Je tu občas
    Registrace
    Mar 2008

Nejsem zas takový odborník, abych mohl tvrdit něco o kvalitě dnes a včera. Ale v tomto duchu se tady občas píše, že dnešní levné SD přístroje jsou šizené a vlastně ne tak dobré, jako mnohé dřívější - ty dobré ovšem taky nestály do deseti tisíc.

Pro mě je to jiný sled priorit - čím dříve začnu natáčet HD, tím více toho budu mít v HD. HD je super, a tím spíš, když tuším, že ho budu chtít...Mám SD video z Panasonica z roku 2006 za 23 tisíc Kč a je myslím pěkné, mohu-li soudit jako domácí amatér. Ale už se mi nelíbí od té doby, co natáčím s HV20. Bez debaty, je to prostě obrovský skok k lepšímu.

Takže z toho jsem vyšel a postupně mě to dovedlo k upgradu zbytku řetězce. Pravda je, že velkou televizi s potřebným rozlišením už jsem měl, protože jsem ji chtěl taky na TV příjem v HD (BBC HD, nejsem v ČR).

Mrkni (snad si můžem tykat jako většina lidí tady?) na Canon HF200, je tu dlouhé vlákno a majitelé ochotní doříct případně detaily. Ovšem je to AVCHD, čili na střih potřeba dvoujádrový procesor či lepší a kupu RAM. Jestli umí po analogovém drátu přehrávat v PAL televizi, nevím, ale řekl bych, že by mohla. Nebude těžké to zjistit. To by řešilo aktuální potřebu, tj. přehrávání bez střihu.

Rovný boj s touto a novější řadou od Canonu tady sehrává poslední nabídka od Sony. Víc nevím, ale je tu k tomu co číst.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

impaler ti radi dobre. Pokial budes nahravat svoje deti, (zrejme ho budes sledovat o par rokov a o to bude vzacnejsie), budes si trieskat hlavu, preco si si nekupil HD kameru.
    A z kazdej HD kamery dostanes perfektny SD na terajsom TV.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

dobrá tedy, takže jak říkáte radši pořádnou hd kameru, HF200 vypadá dobře už sem se na ni díval, jinak nevíte něco o JVC GZ HM 200 ? Dneska sem byl v elektru podívat se na nějaky modely a tento mi tam nabízeli.

Jediná překážka je tady teda cena, za kameru čistě 15 500, plus sd, druhou baterku, a to nejdůležitější asi prakticky novou desku s procesorem, nejsem si jistej jestli v tom kompu co máme je dvoujádro a nějaký ramky k tomu.

Tak to nám to pěkně naskáče, budu muset ještě popřemýšlet je to dost peněz. Jinak, kdyby nakonec finance nedovolili, mohli by jste mi doporučit nějaký model který točí standartní videso (nějaký mpeg2 -ne AVCHD) ale ve stejné nebo lepší (ale ne horší) kvalitě než ty dřívejší analogy??
    Naposledy upraveno uživatelem hanessh4: 26-02-2010 v 17:31

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Aby ten výsledek za něco stál, tak bys musel koupit HD kameru v poněkud jiné cenové kategorii, než je 10.000Kč - za ty prachy totiž koupíš jenom hračkárnu, kde sice bude nápis HD na plastovým obalu, ale k dívání to nebude. To už bych radši koupil pořádnou SD kameru, než nějakýho levnýho HD-zmetka alá to co dává Mountfield k nové sekačce...

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

ale dyt na to se ptám právě, jak vypadá pořádná sd kamera???

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

hanessh4
    S Pitomcem jsme již několikrát toto probírali i na jiných fórech. Má názor, že levná HD/HDV kamera je horší jako kvalitní SD. Jenže kvalitní SD nekoupíš za 20tis.

Ten Canon HF200, osobně doporučuji těm, co nechtějí moc utratit, ale požadují trochu lepší obraz. Nevýhoda jakékoliv levné kamery (SD nebo HD) je vždy, natáčíš-li při slabém osvětlení. Také zatím nemám LCD TV, ale již od 2007 točím HDV, to převedu na DVD a HD si uchovám na pásce a v PC. Po koupi nové TV budu sledovat již jen to HD.
    Budeš-li čekat na lepší kameru, tak se nedočkáš. Pořád budou nové modely, lepší nebo horší.
    Já osobně při přechodu na HDV utratil 80tis, kamera + příslušenství + nové PC.

Je tu občas
    Registrace
    Dec 2009

Pitomec to zbytečně moc přehání. Výstup ze spotřební SD kamery bude vždy horší, než z HD kamery (vyjímkou jsou kamery jako toshiba camileo - do 5000kč hd kameru nekupovat!).

Canon HF200 stačí a kvalita je výstupu je na amatérské podmínky velice dobrá.

Nováček
    Registrace
    Feb 2010

stačí???? Chlapi já nevím jestli ste tady všichni profi-kameramani ale ten obraz je špičkovej!!!
    Nehádám se že ten Canon není supr, on je, možná až moc na moje nároky, ta kamera se bude používat max 1 za měsíc na nějakou besídku a dívat se na ni budeme tak max 1 za rok.

Zeptám se tedy ještě jednou. Chápu to správně tak, že tady canon hf200 je nejlepší mezi těma levnějšíma hd kamerama, tudíž levnější hd kamery než tady ta nemá smysl vůbec kupovat protože nedosáhnou ani zdaleka kvality této kamery správně?

A levnější SD kameru než nějakých 15tis taky nemá cenu kupovat protože je to s tím ještě horší ano?

tudíž z toho vyplívá, že horší kameru než cf200 a jí podobné nekupovat??

Opravdu jsou tady limitujícím faktorem peníze, tudíž bohužel jestli nebudeme mít na to koupit např. hf200 ( a s tím spojené náklady na upgade pc ...) Otázka zněla jestli se dá za nějakých 10tis koupit nějaká SD kamera, kde by výsledný obraz = dvd kvalita byl ok, nebo za tuto cenu a míň se prodávají úplné sr**** a radši se na ně ani nedívat, radši počkat, natáčet zatím se starou kamerou a našetřit více peněz a koupit teda hf200 nebo nějakou jí podobnou... ?

(Moc dík všem za názory, pro lajka, který se neorientuje v oboru a je odkázán jen na kecy prodavačů je to matoucí)

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

SD za 10tis je vždy horší, než HD za 10tis. Našetři si a kup HD. Ta HF200 je v té ceně co se dá sehnat fakt dobrá.

Registrace
    Mar 2004

Ta kamera Canon HF200 má několik zásadních chyb, kvůli kterým bych ji rozhodně nebral - v první řadě chybí hledák. Manuální funkce = nula (třeba ostření na prstenci objektivu, příp. nějakým kolečkem vepředu) a velikost čipu 1/4" taky nic moc. Je to defacto dětská hračka, která kdyby stála 2t.Kč, tak budiž, ale dát za ni o 10t.Kč víc je šílenost.

U Canona začít uvažovat až o HV40 a výše.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od hanessh4 Zobrazit příspěvek
    stačí???? Chlapi já nevím jestli ste tady všichni profi-kameramani ale ten obraz je špičkovej!!!
    Nehádám se že ten Canon není supr, on je, možná až moc na moje nároky, ta kamera se bude používat max 1 za měsíc na nějakou besídku a dívat se na ni budeme tak max 1 za rok.

Zeptám se tedy ještě jednou. Chápu to správně tak, že tady canon hf200 je nejlepší mezi těma levnějšíma hd kamerama, tudíž levnější hd kamery než tady ta nemá smysl vůbec kupovat protože nedosáhnou ani zdaleka kvality této kamery správně?

A levnější SD kameru než nějakých 15tis taky nemá cenu kupovat protože je to s tím ještě horší ano?

tudíž z toho vyplívá, že horší kameru než cf200 a jí podobné nekupovat??

Opravdu jsou tady limitujícím faktorem peníze, tudíž bohužel jestli nebudeme mít na to koupit např. hf200 ( a s tím spojené náklady na upgade pc ...) Otázka zněla jestli se dá za nějakých 10tis koupit nějaká SD kamera, kde by výsledný obraz = dvd kvalita byl ok, nebo za tuto cenu a míň se prodávají úplné sr**** a radši se na ně ani nedívat, radši počkat, natáčet zatím se starou kamerou a našetřit více peněz a koupit teda hf200 nebo nějakou jí podobnou... ?

(Moc dík všem za názory, pro lajka, který se neorientuje v oboru a je odkázán jen na kecy prodavačů je to matoucí)
    Ten obraz je "suprovej", protože je to takto záměrně uděláno a v podstatě to vůbec neodpovídá tomu, co normální uživatel točí - takže když s tou kamerou vlezeš na nějakou besídku (předpokládám, že ve škole/školce), kde bude osvětlení od všemožných zdrojů světla nebo dokonce šero, tak natočíš akorát blivajz. A k tomu stejnému ti pak klidně stačí i mobil s pořizováním videosekvencí (a ještě si zavoláš a umí taky fotit a obvykle má i rádio a přehrávání hudby ).

Jednu věc ale udělat můžeš - kup tu kameru přes internet, vyzkoušej a event. do 14. dní můžeš bez udání důvodu vrátit.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od Pitomec Zobrazit příspěvek
    Ta kamera Canon HF200 má několik zásadních chyb, kvůli kterým bych ji rozhodně nebral - v první řadě chybí hledák. Manuální funkce = nula (třeba ostření na prstenci objektivu, příp. nějakým kolečkem vepředu) a velikost čipu 1/4" taky nic moc. Je to defacto dětská hračka, která kdyby stála 2t.Kč, tak budiž, ale dát za ni o 10t.Kč víc je šílenost.

U Canona začít uvažovat až o HV40 a výše.
    Ano, nejlepší v tomto segmentu je HV40 (mám), ale tady byla uvedena cena, na kterou HV40 nemá, jedině později, jako bazar.
    To s tím hledáčkem máš pravdu, ten by mě osobně chyběl. Ale stejně si myslím, že dotyčný bude točit vše na auto a ostření je u této kamery slušně uděláno.

Strana 1 z 8 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Hledám LED LCD TV 32" - 37" Kolem 10k Kč :)
    Od Darkhunter v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 24-08-2012, 20:08
  2. jakou kameru s ostrým obrazem kolem 20000Kč?
    Od rozinek v sekci Videokamery
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 28-09-2011, 19:42
  3. Reakcí: 42
    Poslední příspěvek: 18-09-2009, 10:41