Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozdeleni MKV

condor (73)|24.2.2010 19:12
Mam prehravac LG ktery umi i MKV. Bohuzel pres USB podporuje jenom FAT32 a tim padem soubory max 4GB. Pri pokusech rozdelit MKV na 4GB soubory pak vysledne video strasne kostickuje. Pokuzil jsem k tomu program MKVMERGE a linkovani souboru bylo vypnuto (kdyz ho zapnu, tak LG soubor MKV vubec neprehraje).
Je nejaky jiny soft na rozdeleni MKV.
mirekv (7169)|25.2.2010 07:50
Zkus udělat ty soubory menší. S MKVMerge jsem nikdy neměl problém (zálohy na DVD).
condor (73)|25.2.2010 10:55
Mensi soubory jsem samozrejme zkousel.
mirekv (7169)|25.2.2010 11:03
Tak zkus třeba Avidemux, ovšem s tím nemám zkušenost. Problém u MKVMerge nebude přímo v souboru (je to kopie), ale v hlavičce, se kterou si přehrávač neporadí.
condor (73)|25.2.2010 11:14
Taky bych to tak videl. Avidemux to ale cele bude prepocitavat ne? Nebo taky umi jenom rozdelit MKV?
artam (1147)|25.2.2010 11:50
[quote=condor;268417]Taky bych to tak videl. Avidemux to ale cele bude prepocitavat ne? Nebo taky umi jenom rozdelit MKV?[/quote]

Nebude, ked pre video a audio nastavis "copy".
vivid.sk (11472)|25.2.2010 11:51
Avidemux to ale cele bude prepocitavat ne?
Zvladne to direct stream copy(bez re-enkodovania).
artam (1147)|25.2.2010 11:51
vivid: Hehe, nestihol... :D
vivid.sk (11472)|25.2.2010 12:03
artam>
condor (73)|25.2.2010 18:39
Achjo. Po natazeni MKV do Avidemuxu me to zahlasi, ze neni audio kodek V preview okne je obraz zase poskozeny kostickovanim jako to dela rozdeleny MKV na prehravaci LG.

Podotykam, ze puvodni soubor MKV hraje na NTB uplne v pohode vcetne zvuku. Stejne tak jako rozdeleny MKV z MKVmerge, ktere jinak na LG maji poskozeny obraz. Fakt me s*r*, ze vyrobce vyrobi neco s podporou MKV, ale nejak zapomene na podporu NTFS aby se mely kam ulozit ty MKV filmy aby pak sli prehrat...
mirekv (7169)|26.2.2010 12:09
Audiokodek si stáhni, používám AC3Filter.


















V tom může být
artam (1147)|26.2.2010 17:46
[quote=condor;268485]...Fakt me s*r*, ze vyrobce vyrobi neco s podporou MKV, ale nejak zapomene na podporu NTFS aby se mely kam ulozit ty MKV filmy aby pak sli prehrat...[/quote]

Ono je to asi tak, ze podpora mkv je zadarmo, ale podpora NTFS len za dolare. Vyrobca by mozno pridal podporu NTFS, ale ked si vzhladom na cenu svojho vyrobku spocita, ze by za licenciu na NTFS musel zaplatit Majkrosoftu, tak sa na to vys**e. Predsa potrebuje zarabat prachy aj na lacnych prehravacoch a nie rozdavat dolariky Majkrosoftu... ;)
condor (73)|6.3.2010 16:00
Ja mam taky AC3Filter - v 1.01.

Kdyz jsem experimentoval s rozdelovanim MKV pres MKVtoolnix/MKVmerge, tak jsem zjistil, ze problem nastava u MKV s DTS zvukem. Nemam ale puvodni male MKV abych zjistil zda to je problem prehravace, ze nezvlada MKV s DTS nebo zda to je problem po rozdeleni MKV s DTS na vice MKV s DTS.

TO: artam
To jsem samozrejme predpokladal. To je typicke pro tajvance. Chapu, ze 1USD krat 100 000ks je 100 000USD, ale radeji si klidne 3USD priplatim, nez mit zase takovy paskvil. Ptal jsem se na LG supportu v CZ co s tim, ale ani neodpovedeli. Dobry support.
condor (73)|6.3.2010 16:56
Takze doplnuji svuj dotaz. JAK JEDNODUSE ZMENIT (PREVEST) DTS ZVUK NA AC3, NEBO JINY?
ai (2993)|6.3.2010 17:21
[quote=condor;270198]Takze doplnuji svuj dotaz. JAK JEDNODUSE ZMENIT (PREVEST) DTS ZVUK NA AC3, NEBO JINY?[/quote]
MeGui, univerzalni prevadec i na video,aj.,i kdyz je to Avisynth based program , se zvukem si poradi takto jednoduse polozenim DTS na input audio, muzes nastavit takto hodne prevodu a pak to jen spustit enkoding pres noc, MeGui ti i pak muze rozdelit ten mkv ( nakonec pouziva i ten mkvmerge) updatuje vsechny sve naradi, ...

jinak WDTV Live prehravac, a jine podobne ~ 2000,- (jako most mezi tvou TV a HDD) a jine, si uz z DTS poradi a poslou ven stereo, jestli toho mas hodne zrejme by se to moh
condor (73)|6.3.2010 19:11
Nasel jsem jeste PopCorn MKV AudioConverter, ten umi zmenit DTS na AC3, ale pouzije k tomu MKVmerge a tak MKV stejne blbne i s AC3 stopou. Takze problem bude nekde kolem MKVmerge.

Zkusil jsem MKV2VOB. Jakmile jsem nechal video stopu "prepocitat" tak to bylo v pohode. Proste to MKVmerge neco dela kdyz muxuje video s DTS stopou. Shindleruv seznam se me podarilo pres MKVmerge rozdelit uplne v pohode. Video s Gottem a Bushidem, sice taky, ale na zacatku to po rozdeleni u kazdeho souboru upozorni na prehravaci na moznou nekompatibilitu. Proste MKVmerge to udela pokazde asi trochu jinak, podle toho jake tam jsou zvukove stopy a ten LG prehravac, je zase moc "citlivy" na tvar MKV.
ai (2993)|6.3.2010 19:53
MKVmerge rozhodne s DTS nic nedela, jen demux nebo mux, i v tom AudioConvertoru to prevadi na AC3 urcite nejake jine DLL.

TsMuxer - demux,MeGui , nebo neco jineho- vyroba AC3, a pak MKV Merge znova mux, to bych delel ja.
condor (73)|6.3.2010 20:44
[quote=ai;270227]MKVmerge rozhodne s DTS nic nedela, jen demux nebo mux, i v tom AudioConvertoru to prevadi na AC3 urcite nejake jine DLL.

TsMuxer - demux,MeGui , nebo neco jineho- vyroba AC3, a pak MKV Merge znova mux, to bych delel ja.[/quote]

Melo by to tak byt, ale zatim se zda, za jakmile si MKVmerge sahnulo na MKV kde je nebo byla stopad A_DTS tak to proste blbne. Asi jak vidno nic jineho nez MKVmerge neexistuje a tim padem nejake jednoduche reseni neexistuje. Nechce se me s kazdym filme slozite operovat.