Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS50B550 - zkusenosti

Michalos2 (38)|23.2.2010 21:34
Mam doma cca 8dni tuhle TV. Cekal jsem na to jak na smilovani :) :) Ted kdyz ji mam tak pozoruji detaily, ktere jsem se nak nikde nedocetl. je to jen u me? :( Opravdu rychle vypalovani obrazu. Pro pripojeni pres PC mi po opravdu male dobe je hned videt text a loga. Casem to zmizne, ale ne za tak kratky cas jako to nabehlo :( A jeste mi vadi druha vec: kdyz neni obraz uplne cerny tak je z blizkosti videt jakoby pixeli problikavaly. Blbe prirovnani, ale kdyz by byly za sklem mouchy a litaly na cerne :) :) Ja vim na TV se kouka z nekolika metru a tohle je poznatek z blizkosti, ale nak mi to neprijde normalni :( Jake mate zkusenosti vy? Je to jen u me, nebo jsem divne ja? :) Mam TV vratit, nebo koupit Panasonic, nebo to nechat byt? :D
Diky
garb7 (1189)|23.2.2010 22:35
Jestli je to takhle vážný tak bych ji vyměnil za jiný typ, já zkoušel s PC P50B850 a během hodky jsem si ničeho nevšiml.
Michalos2 (38)|23.2.2010 22:55
kdyz to propojim s PC a mam zapnuty treba Total Commander tak po cca 2minutach uz tam je videt zblizka lehce text i kdyz uz hraje film. nekde jsem cet, ze je potreba TV ,,zahoret´´
ladik1983 (257)|23.2.2010 22:57
[quote=Michalos2;268136]kdyz to propojim s PC a mam zapnuty treba Total Commander tak po cca 2minutach uz tam je videt zblizka lehce text i kdyz uz hraje film. nekde jsem cet, ze je potreba TV ,,zahoret´´[/quote]

nevim cemu se divis, chtel si plazmu jako monitor tak nebud prekvapenej - to muze udelat jedine blazen
Michalos2 (38)|23.2.2010 23:08
monitor mam, jako velikej monitor jsem to nechtel. jen se divim, ze to je tak rychle..... Ale radsi si pustim mkv, avi atd pres PC , nez pres USB. mam doma jeste LE32B650 a asi jsem blazen, ze jsem chtel neco vetsiho a ne LCD :) :)
garb7 (1189)|23.2.2010 23:16
[quote=ladik1983;268138]nevim cemu se divis, chtel si plazmu jako monitor tak nebud prekvapenej - to muze udelat jedine blazen[/quote]

Aha tak to je teda plno bláznů když se dělaj přímo monitory plazmy a mě osobně příde hezčí podání ikon a ostatních věcí na plazmě fullHD než na LCD

Pokud se po 2 minutách něco stále zobrazuje je to statické nabití panelu v místě toho obrazu co tam byl a to se takzvaným zahořením nedá ovlivnit trvalé vypálení hrozí od 100vek hodin dle jasu atd na zahořeném panelu je čas několikrát delší pro viditelnou změnu jasu buněk
PS: viděl jsem dokonce ve směnárně plazmu na zobrazování kurzů a v pohodě

pokud po 2min je tam rámeček vidět i na chvilku tak to reklamuji vemu aspon B650 nebo panáka. U cca 40min bych zkousl cca 1min na zmizení

vyzkoušej na kterém pozadí to je nejvíc vidět a řeš to.
garb7 (1189)|23.2.2010 23:21
Na Panáku je reklamní obraz okno kde je vpravo vykresleno užití různých věcí a jak to po čase zmizí není po tom ani památky a to jsou nové TV bez zahoření takhle trápeny v obchodě i dost dlouho.
ladik1983 (257)|23.2.2010 23:25
[quote=Michalos2;268140]a asi jsem blazen, ze jsem chtel neco vetsiho a ne LCD :) :)[/quote]

nic takovyho sem nerekl, si blazen pokud chces pouzivat levnou plazmu jako monitor
ladik1983 (257)|23.2.2010 23:29
[quote=garb7;268142]Aha tak to je teda plno bláznů když se dělaj přímo monitory plazmy a mě osobně příde hezčí podání ikon a ostatních věcí na plazmě fullHD než na LCD

[/quote]

hod pls nejakej link na plasma monitor - jsem velice zvedavy
garb7 (1189)|24.2.2010 00:56
Oni i LCD jsou obyč TV a pak profi LCD LCD sams. 40" zavěšený u stropu at jsem koukal odkud chtěl vypadalo to jak Plazma a bylo to LCD ale za jinou cenu.

https://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Komer%C4%8Dn%C3%AD+monitory\Komer%C4%8Dn%C3%AD+Plasma
ladik1983 (257)|24.2.2010 13:35
[quote=garb7;268156]Oni i LCD jsou obyč TV a pak profi LCD LCD sams. 40" zavěšený u stropu at jsem koukal odkud chtěl vypadalo to jak Plazma a bylo to LCD ale za jinou cenu.

https://www.czechcomputer.cz/cat_tree.jsp?bpath=Komer%C4%8Dn%C3%AD+monitory\Komer%C4%8Dn%C3%AD+Plasma[/quote]

opet nerikam ze i LCD jsou obyc TV, rikam pouze ze PS50B550 je obyc plazma :D ktera se nehodi jako monitor
Michalos2 (38)|24.2.2010 13:47
Ja to ani jako monitor nechci :) Ale po 2minutach je videt kratkodobe vypalni to je proste divne :( Asi to holt vratim a poridim Panasonic 50S10. Doufam, ze nejdu z blata do louze :(
mv75 (27)|24.2.2010 14:19
myslim ze to neni vec, kvuli ktery bys ji mel vracet...uz uz ji taky objednavam, myslim ze taková trága nebude
Michalos2 (38)|24.2.2010 14:34
[quote=mv75;268230]myslim ze to neni vec, kvuli ktery bys ji mel vracet...uz uz ji taky objednavam, myslim ze taková trága nebude[/quote]
obejdnavas Samsung, nebo Panasonic? Jestli samsung tak kdyz az si budes nastavovat obraz a uvidis tam odezvu i po takove chvilce tak te to mozna bude stvat taky. Jeste si dneska zalitnu do Samsung centra jestli to je fakt jen vadny kus :( :(
deAngello (308)|24.2.2010 14:41
to je nějak divoký, na Dynamický nebo na jakej mod ?

znovu přenastav na otestované hodnoty kalibrované PN50B550 (US verze): complete calibration options

vyzkoušej případně pouprav dle svého, np. Color Temp (Warm-teplé neberu)
+ případně ještě nechat zahořet na nižší hodnotách (Contrast,Cell Light)
Michalos2 (38)|24.2.2010 14:58
[quote=deAngello;268236]to je nějak divoký, na Dynamický nebo na jakej mod ?

znovu přenastav na otestované hodnoty kalibrované PN50B550 (US verze): complete calibration options

vyzkoušej případně pouprav dle svého, np. Color Temp (Warm-teplé neberu)
+ případně ještě nechat zahořet na nižší hodnotách (Contrast,Cell Light)[/quote]

prave ze to mam na film :) o zahoreni jsem cetl, tak na vsechno spis koukam na rezim film. zkousel jsem mod prodejna a to same :(
garb7 (1189)|24.2.2010 22:47
[quote=ladik1983;268218]opet nerikam ze i LCD jsou obyc TV, rikam pouze ze PS50B550 je obyc plazma :D ktera se nehodi jako monitor[/quote]

Jenže for je vtom , že monitor plazma má stejný panel jen se prodává již zahořená a má jinak řešený vstupy a nemá tuner
ZnuGy (48)|30.3.2010 01:32
Inu ja tedy pozoruji neco podobneho, mometalne jsem na stavu zahorovani, mam mod eco, stahnuty jas i setreni energie na sledovatelny obraz, po shlednuti serialu ktery ma 20 minut jsou na tmavsich podkladech jasne zretelne dva pruhy po titulcich, coz je docela pruser, ale zmizi tak za 10 minut, mel jsem zapnutou primu, to same, logo je citelne videt ... televizi jsem vypnul, druhy den tam nic nebylo.

- Nyni mam strach koukat se na 2h film s titulky, netusim co se stane s obrazem
- Bojim se po zahoreni zvysit kontrast na kalibrovane hodnoty, aby se mi nevypalovali loga stanic

tak jsem zvedavy jak to dopadne .... jeste mam tyden na vyzkouseni, kdyztak pofrci zpet k prodejci...
garb7 (1189)|30.3.2010 08:43
[quote=ZnuGy;274939]Inu ja tedy pozoruji neco podobneho, mometalne jsem na stavu zahorovani, mam mod eco, stahnuty jas i setreni energie na sledovatelny obraz, po shlednuti serialu ktery ma 20 minut jsou na tmavsich podkladech jasne zretelne dva pruhy po titulcich, coz je docela pruser, ale zmizi tak za 10 minut, mel jsem zapnutou primu, to same, logo je citelne videt ... televizi jsem vypnul, druhy den tam nic nebylo.

- Nyni mam strach koukat se na 2h film s titulky, netusim co se stane s obrazem
- Bojim se po zahoreni zvysit kontrast na kalibrovane hodnoty, aby se mi nevypalovali loga stanic
[/quote]

U panelu je potřeba docílit aby se panel stejnoměrně zatížily svícením po dobu cca 200h poté je panel zahořený ve fabrice potřebují aby to tam nebylo dlouho proto to rozsvítí skoro na max a po 100h je hotovo , pokud se zajistí rovnoměrné zatížení buněk při TV kde je jas cca 65% bude čas zahoření cca 35% delší pokud něco po 10minutách zmizí jedná se o elektrostatickou vlastnost panelu proto se po vypnutí plazmy nechá na panelu určité napětí které urychlí -- srovná panel.
Martas 00 (114)|30.3.2010 17:11
takze jak bych mel nastavit jas bunek a pripadne kontrast aby se mi vyse popsany problem taky nestaval.
Milan+ (48)|30.3.2010 21:36
Já mám 560ku a předevčírem se mi podařilo když jsem si pouštěl muziku z BD přehrávače u toho usnout než jsem něco vybral a tak byl na obrazovce menu z něj cca 5h stab.obrazu. S hrůzou jsem ji vypínal co bude druhy den na obrazovce a naprosto v poho ani znamka naznaku co tam bylo.
ZnuGy (48)|30.3.2010 22:42
ja mam vse stahnute na 50, eco rezim, uspora energie stredni. ve dne se na to neda skoro vubec divat, ale tech 200 hodin to preziju, casto prepinam program, nejradeji mam kdyz bezi reklamy samozdrejme :) a hned jsem aktivoval MKV a divX takze jedu hodne filmu, aby jsem moc necumel na ty nase krasny loga ( hlavne Nova Cinema mi dostava, to je na 127micce fakt strasny

jeste mam ale dotaz, taky mate hromadu zelenych tecek na obraze ?
j3nda (169)|30.3.2010 23:17
chlapci moc to resite, to co popisujes je proste vlastnost plazmy, pokud ti to vadi mel sis poridit LCD a pokud to mas primarne k pocitaci, tak sis mel LCD poridit o to vic
takto se chova kazda plazma, nektera vic, nektera min PS50B550 je hodne levna plazma, tak necekej zazraky, ale B650 na tom neni o nic lip
panasonic je ve stejne uhlopricce o hodne drazsi a jak si muzes precist v jinem vlakne, take ma svoje problemy, dulezity je aby se to nevypalovalo nafurt a nic takoveho nepozoruju ani po 4000h a to jsem to nijak zvlast nezahoroval, sice tam mam dva stejne svetlejsi obrazce, ale logo to neni, netusim jestli je to tam uz z tovarny nebo jsem si tam neopatrnosti vypalil nejake BD menu, ale pozoruju to tam uz od zacatku a nic dalsiho nepribylo za celou dobu co ji mam, videt je to stejne jenom v modu mazani techto vypalenin, ne pri beznem sledovani TV, takze na to dlabu
Milan+ (48)|31.3.2010 00:03
[quote=j3nda;275150] videt je to stejne jenom v modu mazani techto vypalenin, ne pri beznem sledovani TV, takze na to dlabu[/quote]

Co to je mod mazaní,to jsem tedy ještě neobjevil.
ZnuGy (48)|31.3.2010 02:09
defakto je to mod testovani obrazu, najdes to nekde v menu uplne dole ... behaji tam cernobile pruhy ktere odstranuji tyto nakumulovane neduhy, treba dnes jsem si chtel prepnout vstup z DVB-T na HDMI, automaticky vyskocil kontrast a za tuto dobu cca 13s se mi kvalitne vypalilo pismo z menu, takze jsem na to cumel jeste dalsich 15minut ... tahle utilitka by to mela vycistit tak nejak rychleji nez beznym dalsim sledovanim ....
Milan+ (48)|31.3.2010 20:06
Tak to v menu nemám.
ZnuGy (48)|31.3.2010 22:01
Urcite ano

tlacitko MENU - PODPORA - AUToMATICKA DIAGNOZA - TEST OBRAZU

voala...
Milan+ (48)|31.3.2010 22:48
No fakt to tam není,jen fotka dětí u moře na test obrazu.
ZnuGy (48)|31.3.2010 23:21
jo sorry, jsem kokot : MENU - obraz-možnosti - ochrana proti vypalování - posouvání
jerryczech007 (73)|1.4.2010 00:09
Na mý plazmě Panasoniku když je něco po vypnutí vidět, stačí abych rozsvítil bodovky na stropě, který svítí i na TV a během 1 sekundy již není na obrazovce po ničem ani stopy ...
ZnuGy (48)|1.4.2010 01:02
zajimave
j3nda (169)|1.4.2010 10:04
[quote=jerryczech007;275331]Na mý plazmě Panasoniku když je něco po vypnutí vidět, stačí abych rozsvítil bodovky na stropě, který svítí i na TV a během 1 sekundy již není na obrazovce po ničem ani stopy ...[/quote]

april :)
no abych se priznal panaka jsem na tolik podrobne nesledoval, na prvni pohled me zaujal trochu lepsi cernou (jenze jak vidno dlouho mu nevydrzi), ale stal hroznou raketu, takze jsem vzal radsi samsung
u nej to takhle nefunguje, vsechno co se vypali se chvili rovna, ale 5min maximalne musi stacit, dokonce kdyz sleduju neco 4:3 a jdu spat, tak po dalsim zapnuti to tam je furt a srovna se to az pri provozu...
Mark (5)|8.4.2010 11:12
Od vcera som tiez hrdym majitelom tohto krasavca Samsung PS50B550...Obraz je super, HD programy nasej slovenskej Orange Fiber TV je vyzeraju super, dokonca aj SD programy posobia velmi dobre...Dve veci mi vadia..
1./ Cierne bocne pruhy pri 4:3 rezime a nemoznost roztiahnut, zdeformovat obraz do 16:9....Niekto tu spominal, ze nejaky alternativny firmware to riesi, ale nic som nenasiel, nemate niekto s tym skusenost?Naozaj by som to rad vyriesil, leba ja mam zapnutu TA3 aj cely den za chrbtom ako kulisu a pri tom 4:3 sa vypaluje pasy.
2./ Brutalne chyta prach na okrajoch, uz mam vedla neho handricku a cca kazdu hodinu ho pretieram..:)
Majte sa a diki za rady.