Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sledujete TV vysílání prostřednictvím stolního PC / notebooku?

husky14 (34)|21.2.2010 23:54
  • Ano, pravidelně
  • Ano, někdy využiji
  • Ne, ale využívám HTPC
  • Ne, žádný počítač nevyužívám

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu TV Freak v pravém sloupci.
Ivo Mašek (10205)|22.2.2010 19:00
Kdysi jsem sledoval (PC jsem měl jak na práci, tak i na zábavu). Po přechodu na DVB-C již nikoli.
artam (1147)|23.2.2010 12:00
HTPC sice vyuzivam, ale co je to TV vysielanie? Mysli sa tym pozemne TV vysielanie? Co tam davaju? Nieco zaujimave?
Pavel_tempx2 (829)|23.2.2010 12:50
podle mě TV je myšleno i DVB-T/S/C, analog, IP...
artam (1147)|23.2.2010 15:43
[quote=Pavel_tempx2;268017]podle mě TV je myšleno i DVB-T/S/C, analog, IP...[/quote]

Myslim, ze to je nutne rozlisovat a porovnavat porovnatelne a teda v uvodnom dotaze by to bolo dobre blizsie specifikovat.

Napriklad co sa vysiela cez TV cez DVB-T totiz svojou programovou skladbou (ak sa to tak vobec da nazvat) je prakticky nepozeratelne a nemoze konkurovat DVB-S, kde na satelite je predsa len niekolko pozeratelnych programov.
Takze niekto cez PC nemusi pozerat jedinu pozemnu TV stanicu, ale sleduje sat. Pripadne sleduje vylucne internetove TV.
Podla mna to nie je to iste.

Tiez co sa tyka DVB-C, je na PC/notebooku prakticky nepouzitelne, jednak vhodych tunerov do PC je ako safranu a nepoznem kabloveho operatora, u ktoreho by islo na pocitaci spolahlivo pouzit jeho CAM (mozno sa mylim).