Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Toshiba Regza 42ZV635DG zkušenosti

SmokeMan (18)|20.2.2010 15:26
Panove zdar a silu...

Koupil jsem uvedenou tv tj. Toshiba Regza 42ZV635DG a nenasel jsem vlakno, kde by byla vice rozobrana, tak snad mohu udelat nove...

V rychlosti shrnu prvni dojmy...(mam ji necely den)
+obraz HD
+obraz SD
+prirozene barvy bez nastavovani
+zvuk
+rychlost a prehledne menu
+superlive a podobne vymazlenosti


-ovladac je trosku retro
-slaby manual, prilis strohy, ala plug and play
-nema inetrnet
-autoview nema moznost kalibrace a "nastaveni z tovarny" mi neprijde nejlepsi
-multimedia (tady fakt zatim nevim, ale neprehrala mi zatim nic nez hudbu a foto :()
-design (nekteri rikaji, ze na fotkach vypada hur, nez v realu, to je pravda, ale design to neni, skareda taky ne, ale proste to neni moje gusto)
dalsi minusy asi pribudou... uvidime :)

Kazdopadne mam na vas par otazek

Pokud mate v blizkosti tuhle tv, jake formaty videa vam prehraje. Funguje vam DLNA (jak funguje pokud neni RJ45?) ? Mate RJ45 (lan)konektor? Kde vasi tv vyrobili...
tipy a triky vitam :)
geronimoh (2327)|21.2.2010 11:16
Mám od vánoc model 46RV555DG a barvy mi připadaly taky přirozené bez kalibrace, ale pak jsem vyzkoušel nastavení podle uživatele "ezechiel1917", i když je na jiný model:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=22264&highlight=sv685&page=3
a barvy jsou přirozenější ( trochu jsem si to ještě doladil, ale zhruba to mám stejně ). Stojí to za vyzkoušení. Multimédia přehrávám z PC přes HDMI, takže je mě úplně jedno, že moje TV nemá USB a nepřehrává multimédia.
radimzahraj (23)|21.2.2010 18:06
Kde si ji koupil...ja si ji vyhlidnul pred 3tydny a nikdo na ceskem webu ji nema skladem a rikali, ze nevi kdy bude, ze Toshiba trochu hybe s cenama...ja ji nakonec objednal od slovaku z eshopu...ma dojit tento tyden...jsem dost napjaty...jinak vsechny veci ze kterych cerpam je polske forum

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/44330-toshiba-tv-lcd-42zv635dg-test-otwarty.html

kde ji podrobili testu a dost lidi ji tam ma, takze se deli o zkusenosti...

za kolik se ti ji podarilo sehnat?...jinak hned jak dojde, tak zacinam nastavovat:-)
SmokeMan (18)|21.2.2010 18:47
Koupil jsem ji na cybex.cz a to asi 14dni zpatky, tam byla objednavka a dotaz na dostupnost, cybex se vyjadril, ze nevi kdy bude) nicmene jsem zadal poptavku a tv je doma :) (nyni do 24h viz. web a ta cena :))

Zajimave je, ze jsem obeslal i par konkurencnich shopu a tam az na jeden shop rekli, ze tv spise nedodaji ani v dobe 30 dnu, pry dovozce jedna s vyrobcem o cenach :) temer klasika. Finale bylo, kdyz mi dovozce sdelil naskladneni az na 25.2 a ten den mi psal cybex, ze je k vyzveduti.

Navic, co jsem nasel a overil, tak k videni a skladem je pouze ve Zline v recal.eu, ale o tri tisice draz jak na cybexu...

Dalsi poznatky:
650U (USA verze) ma zrejme DLNA pres ethernet, evropska 635 asi ne...

... to nastaveni z toho vlakna k SV rad testnu, diky za tip

O Toshibe se pise strasne malo, budu rad, kdyz se rozepisou i dalsi, dekuji...
radimzahraj (23)|21.2.2010 20:16
No pekne, ja na cybex nepsal...dostupnost neznama me nejak nepresvedcila, psal jsem na vsechny ostatni shopy...cena vyborna...ja ji mam i s dopravou za 23500,- a cekam ji kazdym dnem...no co se da delat...vsechno nemuzu kupovat levne...kdo chce specialitu a ne lg, sama nebo panaka...tak musi s necim takovym pocitat...kazdopadne se tesim a jsem zvedavy...parametry televize, design a jeji hodnoceni mi prisly velmi, velmi dobre...kupuju do mic Conax kartu do CI slotu, at nemam pod telkou dalsi krabicku...jsem zvedavy na HD programy...pises ze SD zvlada dobre, jsem rad...polaci to taky pisi ze je v tom dost dobra... spotreba se v textu pohybovala stejne jako moje stare CRT od panaka...a na multimedia jsem objednal WD live TV...stojan na stenu jsem objednal pres net za dobrou cenu...kdybys chtel poslu link...jak to cele namontuju a povesim, tak sem hodim fotky...no a hadam, ze spolu budem resit nastaveni...polaci v tom testu ukazuji docela velkou skalu nastaveni...jsem vazne zvedavy i na konecny vhzled v realite...
geronimoh (2327)|21.2.2010 23:19
Nezdá se, že by nebyla k sehnání : http://lcd-televize.heureka.cz/toshiba-42zv635dg/
SmokeMan (18)|22.2.2010 09:42
geronimoh:

to bude zrejme ta zmena situace z patku, kdy mi ji take cybex dodal, predtim stale dostupnost neznama a to na vetsine shopu, mimo tech s opravdu prestrelenou cenou a tam sem realnou skladovou dostupnost ani neoveroval...

K tomu nastaveni:

Je toho opravdu hodne a kdyz sem byl jaks taks spokojenej s nastavenim viz. vlakno zminene vyse , tak jsem zjistil ze bila neni bila, takze reset a vsecko znova :) (SV ma LED podsviceni, tak to asi nebude uplne ono)

Dalsi poznatky:
+Po resetu se mi objevila moznost kalibrace Autoview a dalsi skryte funkce
-Dolby Volume jsem cekal lepsi
radimzahraj (23)|22.2.2010 20:09
odpovedi vsech zminenych obchodu mam na mailu...nedostupne a nevime kdy bude zbozi skladem...dneska mi ji slovaci uz odeslali...to co jsem zaplatil navic, usetrim na snizene nabidce upc co jsem od nich dostal kdyz jsem pohrozil ze dam vypoved...takze jsem vpoho...no napisu jak dorazi
geronimoh (2327)|23.2.2010 18:14
[quote=SmokeMan;267811]geronimoh:

K tomu nastaveni:

Je toho opravdu hodne a kdyz sem byl jaks taks spokojenej s nastavenim viz. vlakno zminene vyse , tak jsem zjistil ze bila neni bila, takze reset a vsecko znova :) (SV ma LED podsviceni, tak to asi nebude uplne ono)[/quote]

Alespoň jsi to zkusil. Já mám 46" a to je asi trochu jiný panel, než v té tvé TV.
garb7 (1189)|23.2.2010 22:46
[QUOTE=SmokeMan
K tomu nastaveni:

Je toho opravdu hodne a kdyz sem byl jaks taks spokojenej s nastavenim viz. vlakno zminene vyse , tak jsem zjistil ze bila neni bila, takze reset a vsecko znova :) (SV ma LED podsviceni, tak to asi nebude uplne ono)
[/QUOTE]


Můžeš upřesnit jak je to stou bílou a co je za problém u SV s LED dík.
radimzahraj (23)|24.2.2010 08:28
Tak ji mam doma:-)...rychle hodnoceni:...design je uzasny, kvalita obrazu pres UPC digi propojeno scatrem - vytecna....sledoval jsem v noci hokeje...pohyb nezanechava zadnou smouhu, obraz a detaily vytecne...zadny soubor kosticek jak zde prorokuji nekteri odpurci LCD a priznivci Plazmy...nastaveni jsem zatim zadne neresil, to az budu mit cas...dneska max zkusim nejaky film pres dvd a propojeni pres usb...muj subjektivni postreh ohledne sledovaci vzdalenosti je takovy ze ze vzdalenosti 3,2m je obraz dost velky...tedy mel jsem strach jak zde nekdo doporucuje na tuhle vzdalenost 46", ze to bude male...naopak se mi to zda velke a TV povesim na zed, abych ji posunul jeste o 20-30cm dale...
SmokeMan (18)|24.2.2010 09:50
[quote=garb7;268134]Můžeš upřesnit jak je to stou bílou a co je za problém u SV s LED dík.[/quote]

Nene, spatne jsme se pochopili, problem u SV nebude zrejme zadny, ale kdyz jsem pouzil prave zminene nastaveni (ktere je uvedeno vyse a plati pro SV) tak na moji ZV uz nebyla bila.

Myslim, ze je to typem panelu, serie SV by mela mit SPVA Samsung, ZV serie SIPS LG takze kalibrovat jednu podle druhe asi nebude uplne koser.

K nastaveni ZV: zatim jsem nasel asi 3 ruzne profily nastaveni ale ani jeden mi zatim neprijde lepsi nez default s mirnou upravou kontrastu, podsviceni, rozdilu cerna/bila a teploty barev.
Nastaveni pro ZV postnu, jak se k nim dostanu, mam to ulozene na jinem pc.
ezechiel1917 (498)|24.2.2010 09:56
co se tyce meho nastaveni po kalibraci SV685, tak ho rozhodne nedoporucuju pouzivat na jinych modelech nez 46SV685. Kazdy kus potrebuje kalibraci na miru a rozdil mezi SV685 a jinymi modely od Toshiby je zrejmy - LED podsviceni, ktere podava opravdu rozdilny barevny prostor oproti modelum s klasickym podsvicenim. Ruzne uhlopricky a generace maji take ruzne typy panelu a i kdyz se daji vedle sebe stejne tv se stejnym panelem, finalni nastaveni po kalibraci se bude lisit.

bez kalibrace doporucuji pouzivat rezim Film + rucne se da kalibrovat bez sondy a modreho filtru pouze barva + ton barvy... nutne specialni video a ponechat pouze modre pixely v expertnim nastaveni.
SmokeMan (18)|24.2.2010 10:52
Tak tak, to led podsviceni bude hrat urcite nejvetsi roli, take jsem zminil hned, ty panely jsem zjistil az vcera..

Zatim ji mam dost kratce, tak se jeste otukavame a seznamujeme, ale mohu s klidnym svedomim rict, ze to byla skvela koupe

Jinak jsem konecne rozjel DivX z usb, vzala mi pouze 720x576, ale nedalo se na to koukat...s tim si prave ted hraju :) tak uvidime
radimzahraj (23)|24.2.2010 13:07
jsem tehoz nazoru, skvela koupe...dalsi postreh: Zvuk z TV je otresny i pomoci vsech nastaveni jsem z nej neudelal poslouchatelnou zalezitost...mozna je to o zvyku...nicmene TV jde stejne do receiveru...

jeden dotaz...nepodarilo se mi naladit zadny kanaly na digitalni tuner televize...jak si na tom ty?...mozna neco delam spatne, neco znabidky...nema tam byt jina zeme nez cesko?
ezechiel1917 (498)|24.2.2010 13:55
s tim zvukem me to teda prekvapuje, nedomnivam se ze by rada SV685 mela jine reproduktory (ale asi to tak bude, preci jen uhlopricka je mensi cena levnejsi, setrit se nekde bude) a presto je zvuk na pomery LCD/Plasma ok. Takove Samsungy na tom jsou podstatne hur. zeme muze byt cesko nebo napr. ostatni.
SmokeMan (18)|24.2.2010 14:34
ja chytam naprosto vsechno (nastaveno taky cesko)
k tomu zvuku: me prijde velmi dobry, zatim sem neslysel detailnejsi a bohatsi zvuk pouze z tv
jen to zminovane dolby volume zvuku mirne ubere a stredni pasmo je nejake "vzdalene a mirne zastrene"

K tem multimediim, tak jsem zatim zkusil par dalsich divxu a je to zvlastni, pres pc vypadaji vsechny temer stejne dobre, pres usb v tv jde videt obrovzky rozdil v kvalite a nektere se dokonce sekaji... asi je prehravac v tv nejak zvlast choulostivy na datovy tok, jeste testuji
radimzahraj (23)|24.2.2010 20:47
laicka otazka...vychazim z predpokladu ze by tuner v tv mel chytat pozemni digitalni vysilani naprosto vpohode, bez toho abych do tv musel strkat nejakou antenu nebo ne?...jde o to ze jsem na miste s vybornym pokrytim a na usb dongle tv naladim v notasu vsechny kanaly i bez anteny...proto me to trochu zaskocilo...kdyz tak me vyvedte z omylu...

k tomu zvuku, pri vyssi hlasitosti jsem v nem slysel v pozadi nejaky sum nebo hukot, neco jako kdyz mate zaply mikrofon u pocitace, je to slyset jen pri vyssich hlasitostech ve strednich a nizsich se to ztraci...a pomoci nastaveni se mi toho nepodarilo zbavit...proto hodnotim ten zvuk jako nic moc...
SmokeMan (18)|25.2.2010 10:41
K DTV: no aspon minimalni antenku asi zapojit budes muset, ja bydlim v centru Brna a na temer plny signal z DTV tuneru mi staci cca 20let stary maly dipol, kteery jsem mel puvodne na FM :))

Ten sum u zvuku jsem nepozoroval, ale je pravda ze maximalni hlasitost jsem jeste ani nezkusil, cca na 40 uz je to hodne nahlas...

Muzes otestovat nejake multimedia pres usb? Tam jsem uplne ztracenej a dost me to stve.
HTPC jeste nemam hotove, hlavni pc nema HDMI, na pripojeni pres vga je moc daleko, no a bohuzel ani jeden z notebooku nedokaze pustit do tv fullhd rozliseni (intel GMA950 pusti max 1024*768 - nasel jsem na to nejaky "hack", ale zatim nebyl cas to otestovat)

Dalsi nastaveni
http://rapidshare.com/files/336283292/Spyder3TV_Report.pdf
radimzahraj (23)|25.2.2010 11:43
Jo diky zkusim do toho strcit antenu od receiveru, nic jineho nemam:-)...

ty multimedia otestuju az pristi tyden, dneska jedu pryc...

jinak jsem koukal bez dalsich nastaveni na hokej (tu tragedii) na "autoview" a byl jsem velmi prijemne prekvapeny spotrebou... 85 W
geronimoh (2327)|25.2.2010 16:09
Tak to je velmi dobrá spotřeba.
SmokeMan (18)|27.2.2010 09:09
Tak jsem narazil na neprijemny problem, seradil jsem si na dtv kanaly tak jak jsme zvykli, ale tv mi po dalsim zapnuti hodi nektere kanaly (mam pocit, ze ty stejne) na jine predvolby (800-805), hledal jsem firmware a tady jsem taky narazil, pry firmware je neverejny a neda se sehnat...
geronimoh (2327)|27.2.2010 10:04
To bude podle mě problém firmware nebo jeho nastavení. Kdysi mi stejný problém dělal nový firmware v satelitním přijímači od DIGI TV. Musel jsem v nastavení přijímače zakázat aktualizace programů a byl pokoj. Moje TV mi naštěstí předvolby nepřehazuje.
radimzahraj (23)|27.2.2010 10:15
hmm...neprijemne, musim vyzkouset jak dojedu domu...sice mam upc, ale i tak to potestuju...a ty info o firmwaru si ziskal kde?...ja jen koukal na stranky, ze zadny novy firm nikde na strankach neni, jen "coming soon"... kazdopadne jsem zvedav jestli mi bez problemu pojede ta Conax karta do CI slotu...

jinak jsem postahoval od kamosu nejake divxy, tak vyzkousim ty multimedia...
SmokeMan (18)|27.2.2010 12:33
[quote=geronimoh;268775]To bude podle mě problém firmware nebo jeho nastavení. Kdysi mi stejný problém dělal nový firmware v satelitním přijímači od DIGI TV. Musel jsem v nastavení přijímače zakázat aktualizace programů a byl pokoj. Moje TV mi naštěstí předvolby nepřehazuje.[/quote]

To bude mozna tou fuknci aktualizace kanalu, neco takoveho jsem v menu videl, ono to totiz nenastane uplne pokazde... zkusim to vypnout

Ten firmware jsem prave hledal a akorat jsem se dozvedel na nekolika forech, ze je dostupny pouze servisakum a nikdo ho na net nedal, nesmi, netusim...
ezechiel1917 (498)|27.2.2010 12:55
[quote=radimzahraj;268777]hmm...neprijemne, musim vyzkouset jak dojedu domu...sice mam upc, ale i tak to potestuju...a ty info o firmwaru si ziskal kde?...ja jen koukal na stranky, ze zadny novy firm nikde na strankach neni, jen "coming soon"... kazdopadne jsem zvedav jestli mi bez problemu pojede ta Conax karta do CI slotu...

jinak jsem postahoval od kamosu nejake divxy, tak vyzkousim ty multimedia...[/quote]


vypni si dynamicke skenovani a aktualizaci kanalu ve standby. Conax karta beha v pohode, ja mam nastavenou zemi: Ostatni. (beha to i na Nemecko aj.)
SmokeMan (18)|1.3.2010 09:12
geronimoh, ezechiel1917: tak je to asi tou funkci aktualizace kanalu(dynamicke skenovani sem nenasel )..., diky moc

/edit: vi nekdo jak to je s tim firmwarem? ne ze by byl potreba, ale mohl by urcite prinest i nejake to plus..., jinak uz se hodne kamaradime :), kazdemu mohu doporucit, ten obraz je opravdu skvely (srovnavam s tim co jsem mel doma tj. jvc a mitsubishi, oboji v bylo vyborne, vlastne stale je, ale tohle je vzhledem k cene zazrak)
radimzahraj (23)|2.3.2010 18:43
Ve zkratce:

conax karta slape perfektne HD signal je parada...

spotreba kolisa dle nastaveni mezi 82 - 187, prumerne v rezimu standart a autoview 85-120..

multimedia - pres flashku mi to prehrava soubory s priponou *.avi...:-)

zvuk - taham z telky pres cinch nebo opticky vystup do receiveru, v tv nastaveni zvuku vse vyp. v receiveru jedu na surround off a zvuj je dost dobry

mas uz nejake nastaveni vykutene a definitivni?...kdyz tak pisni, u me je to metoda pokus omyl...ale nastavuju v zavislosti na prijemny obraz vuci primerene spotrebe
radimzahraj (23)|6.3.2010 22:40
Chlapi potrebuju radu...tv mi nekoretkne zobrazuje titulky u poradu, spatne se zobrazuji ceske znaky, ale nikde jsem nenasel vyber nastaveni jazykove sady...nasel jsem jen v "nastaveni dtv" sadu znaku DVB a tam je volba zapadni nebo standartni...u vyberu prvni se nezobrazuji korektne znaky v EPG nabidce, u druhe se zobrazuji znaky v EPG spravne nicmene s titulky to nic nedela...je to vubec zalezist tv nebo poskytovatele kabelovky?...mam upc pres conax kartu...v nastaveni conax karty jsem to taky nenasel...nevite co s tim?
SmokeMan (18)|7.3.2010 12:34
Tak chyb u EPG sem si taky vsiml, ale zlobilo to asi den a jen u par kanalu(asi jeden multiplex), titulky mi funguji skvele, tam sem zatim nenarazil na potize...

Jinak finalni nastaveni jeste nemam, jedine co mam je nocni provoz a to jedu prakticky porad na autoview..

Ty multimedia mi moc nepomohly, *.avi je celkem jedno, pac pokud se nepletu avi je kontejner, stejne jako mkv, me by zajimalo spis blizsi info o kodeku a hlavne rozliseni tech souboru
ezechiel1917 (498)|7.3.2010 22:35
na titulky se spatnymi znaky misto ceske diakritiky jsem zatim narazil jen u NG, vzhledem k fontu mi prijde jestli na to nepouzivaji titulky pres teletext, kde ceske znaky taky zlobi. jinde jsou DVB titulky v poradku. Nastavenou zemi mam: Ostatni, s jinou se to treba bude chovat jinak.
radimzahraj (23)|8.3.2010 10:42
taky nemam finalni nastaveni... autoview kombinuju se standartem...spotreba u av je tech 85 a na standart 130...

...pres ty multimedia ti moc nepomuzu nebot se v tom uplne neorientuju a vsechny filmy jedu pred WD TV live, takze usb telky nevyuzivam...nicmene kdyz mi napises jaky format mam zkusit prehrat z usb, tak to vyzkousim, pokud jej ve filmotece najdu...
SmokeMan (18)|12.3.2010 17:44
No jinak jeste se vratim k tem multimediim, muzes zkusit proste cokoliv, co ma vyssi rozliseni, nez plny PAL(720×576 snad sem to papsal spravne). Me proste jedou videa jen v tomhle a nizsim rozliseni, to je vzhledem k divxu fakt nekoukatelne.

K tomu finalnimu nastaveni se dopracovavam, ale prakticky je to jen podle toho pdf, co jsem postoval drive a autoview, proste mi pripada kazdy vetsi zasah do barev a defaulniho nastaveni jako cesta k horsimu... spis sleduji chovani resolution+, odstranovani sumu atd.
akela50 (1)|20.5.2010 17:16
[quote=ezechiel1917;270538]na titulky se spatnymi znaky misto ceske diakritiky jsem zatim narazil jen u NG, vzhledem k fontu mi prijde jestli na to nepouzivaji titulky pres teletext, kde ceske znaky taky zlobi. jinde jsou DVB titulky v poradku. Nastavenou zemi mam: Ostatni, s jinou se to treba bude chovat jinak.[/quote]

Zdravim panove,
kdyz tu ezechiel1917 pise o spatne diakritice v teletextu u SV685, nevite jakym zpusobem se to da napravit. Upgrade firmware nepomohl.
SmokeMan (18)|2.6.2010 22:53
chtel jsem jen zanechat dalsi poznatek... divx a xvid uz fachaji naprosto v poradku a perfektne, ja jen zapomel, ze to co sem testoval drive, bylo upravene pro autoradio... pardon...a dalsi vec, tv umi i *.divx takze i filmy s titulkama nejsou problem...
gax (1)|25.8.2010 22:18
Tak a mám ji doma. 42ZV635DG.
Po týdnu používání jsem si všiml světlejšího pruhu cca 3cm od spodního okraje panelu. Nejvíce viditelná "chyba" je při jednobarevném obraze (reklamy, červené upoutávky čt). Mám nastavenou automatickou regulaci podsvětlení. Vidíte to také nebo je to chyba mého kusu? Nebo je to odraz světla od spodní vodorovné plochy rámečku? Kdybych si toho nikdy nevšiml. Fungujou vám u DivX titulky srt nebo sub?