Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapojeni audia v hospode

Suchy (42)|17.2.2010 19:14
Dobry den potreboval bych poradit jak zapojit par veci v hospode.
Co potrebuju propojit: Radio
Jukebox
AV receiver
LCD televize
Repraky
Jak to bude v hospode vypadat: Je to hospoda asi 10M na 15M na jedne strane bude televize a na druhe AV receiver napravo od recivru bude jukebox a nalevo radio.

Potreboval bych aby receiver vse ridil a na nem se prepinalo co bude zrovna hrat. Potreboval bych poradit cim propojit televizi s recievrem a AV receiver s reprakama
Jukebox-AV receiver cinch
radio-AV receiver cinch
LCD televize-AV receiver nevim
AV receiver - repraky nevim

Prosim o radu muzete i neco zmenit krome umisteni televize a AV receiveru
vivid.sk (11472)|17.2.2010 19:37
aky zdroj signalu bude mat TV?
Suchy (42)|17.2.2010 20:36
Pozemni vysilani. Jo a repraky budou asi 5.0. Televize bude hlavne kdyz bude nake sport protoze to je fotbalova hospoda
Pitomec (10211)|17.2.2010 20:44
5.0? A to je co? V hospodě tak 2.0 nebo násobky...
vivid.sk (11472)|17.2.2010 20:51
Takze.

ako si uz napisal:
Jukebox-[cinch]->AVR
radio-[cinch] -> AVR

a dalej:
TV-[optika]->AVR (ak ma TV opticky vystup)

AV s reprakmi prepojis riadnymi kablami ktore kupis spolu s repro.

neviem ake repro mas, ale na tvoje ucely postaci 2.0 repro (popripade ak chces ozvucit viac miesta, tak 4.0 a nastavit v DSP ALL-STEREO).

5.0 nema zmysel, kedze mas vyhradne stereo zdroje signalu. (ako uz spomenul Pitomec)

Pokial chces umiestnit/pouzit aj subwoofer, tak pripadne kombinacia 4.1.
jarino1978 (8045)|17.2.2010 20:57
všetko zapoj do AVR analógovo cez cinch. Všetky komponenty by mali mať audio OUT , TV tiež. Všetko pozapájaj do AVR, jednotlivé vstupy si budeš prepínať v AVR cez DO.
Repro ti stačia 2.0, kombinácia väčšieho počtu repro bude samozrejme blbosť. Repro ti budú stačiť kvalitnejšie regálovky s vyšiou citlivosťou a trvalým výkonom 60W , takže 2-pásmovky.
Použitie SW pokladám taktiež za zbytočné, pretože to je krčma a nie disco bar. Chlapi sa tam idú pozerať, pokecať a nie vrieskať, aby sa počuli.
Suchy (42)|17.2.2010 21:07
Takle jeste nic nemam zatim delam jen navrch. Stema reprakama se omlouvam chtel jsem 4.0 (o kazdeho ruhu jednu) . Jinak ted nevim jak zapojit tu televizi pres cinch nebo optiku? Muzete me prosim nahodit nake veci ktere by se proto hodily hlavne repraky a AVR. U toho AVR jden nake prepinani jako ze me jede jukebox a najednou to prepnu na radio???
Pitomec (10211)|17.2.2010 21:10
Ne 4.0, ale 2x 2.0 - to je velký rozdíl. K tomu je potřeba zesák, který toto umí (nebo zesáky 2).
vivid.sk (11472)|17.2.2010 21:11
U toho AVR jden nake prepinani jako ze me jede jukebox a najednou to prepnu na radio???

Ano, to len prepnes vstup na DO. (radio ma AVR v sebe).

Co sa tyka AVR a repro je to len o peniazoch, takze pokial nenadhodis presny rozpocet tak tazko radit. Je otazne ci chces len kulisu, alebo chces kvalitnejsie repro na serioznejsie a hlasnejsie ozvucenie.

Takisto si ujasni kam chces umiestnit bedne (nasledne uvidis, ci kupis stlpy, alebo regale, ktore umiestnis niekde hore na police)

Jinak ted nevim jak zapojit tu televizi pres cinch nebo optiku?

Ak mas TV s optickym vystupom, zvol optiku. V pripade, ze budes mat TV daleko od AVR, tak radsej cinch, kedze opticke kable sa predavaju skor v kratsich rozmeroch.

(optikou bude zvuk kvalitnejsi, kedze predpokladam, ze zdroj signalu bude DVB-T, takisto nie je nachylna na rusenie. Zvuk bude bez sumu. Analogove vystupy v TV vacsinou niesu bohvieco)
vivid.sk (11472)|17.2.2010 21:13
[quote=Pitomec;266964]Ne 4.0, ale 2x 2.0 - to je velký rozdíl. K tomu je potřeba zesák, který toto umí (nebo zesáky 2).[/quote]

toto umi kazdy dnesny AVR. 2x zosilnovac je nezmysel v danom pripade.
Pitomec (10211)|17.2.2010 21:14
OK - pokud to umí jeho stávající, tak to jistě blbost je.
Suchy (42)|17.2.2010 21:23
Ok zejtra jsem pisnu cenu a zbytek veci ktere budou potreba. Dekuju moc vsem za pomoc
jarino1978 (8045)|17.2.2010 21:26
[quote=Suchy;266962]Takle jeste nic nemam zatim delam jen navrch. Stema reprakama se omlouvam chtel jsem 4.0 (o kazdeho ruhu jednu) . Jinak ted nevim jak zapojit tu televizi pres cinch nebo optiku? Muzete me prosim nahodit nake veci ktere by se proto hodily hlavne repraky a AVR. U toho AVR jden nake prepinani jako ze me jede jukebox a najednou to prepnu na radio???[/quote]

- v krčme ti bude stačiť stereo , čiže 2.0
- pokiaľ by si mal napr. 2 miestnosti ( napr. fajčiar + nefajčiar ), tak nebude na škodu AVR s režimom dual zone, čo by znamenalo, že napr. v 1 miestnosti ti pôjde zvuk z TV a v druhej miestnosti ti pôjde zvuk z jukeboxu.
- TV stačí prepojiť cez cinch z AVR, optika mi príde možno zbytočná, ale OK, môže byť.
- už som písal, že jednotlivé vstupy si volím len cez DO, alebo predný panel. Ak máš dualzone na AVR, zvolíš si oba vstupy nezávisle.
- repro bude kludne stačiť 2.0, dokáže to krčmu ozvučiť veľmi dobre, naviac hlasno to aj tak púšťať nikdy nebudeš.
- pokiaľ chceš hudbou ozvučiť napr. 2 miestnosti, stačia ti 2x 2.0 repro, AVR prepneš do režimu ALL STEREO a dostaneš v 2 miestnostiach stereo zvuk, čo by malo stačiť.
- AVR stačí bežná základná rada, tu si vyjasni (ne)podporu dual zone
- repro budú stačiť aj tieto :
http://www.mall.cz/regalove-reprosoustavy/heco-victa-300?v=326905
http://www.mall.cz/regalove-reprosoustavy/magnat-monitor-supreme-100?v=411785001

- AVR stači tento :
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesilovace/yamaha-rx-v365-b
vivid.sk (11472)|17.2.2010 21:34
- repro budú stačiť aj tieto :

aby sme neboli nakoniec prekvapeny, o aku "diskoteku" majitelovi ide. Tie bedne by som si do miestnosti 10x15 ja osobne asi nedaval.... Samozrejme do zafajcenej hospody na znicenie mozno stacia ... ale o serioznom zvuku sa nebavme (a basoch uz vobec nie).

Ja by som si napriklad na dane ucely kupil nieco s kovovou mriezkou, ktora je v danom prostredi prakticka (a repro vydrzi dlhsie :D)

...ale pockajme si na rozpocet, nejake tipy uz mam, zajtra uvidime
jarino1978 (8045)|17.2.2010 21:38
ale tu sa nestavá home cinema...ale možno sa mýlim...
artam (1147)|18.2.2010 17:25
V krcme (hospode) je otazka kvality zvuku druhorada. Nie, ze by na tom nezalezalo, ale v prostredi krcmy nie je dost dobre mozne zabezpecit podmienky pre hi-end posluch. Tu je skutocne akustickym prepychom uvazovat o Heco alebo Magnat. Viete si predstavit pri pozerani hokeja alebo futbalu, aky akusticky tlak dokazu vyprodukovat vrieskajuci fanusikovia? A to vsetko musi ten reprak prehlusit. Tam je niekedy 100W zalostne malo. Robil som navrh koncovych stupnov pre jednu zakazku do baru, 300W na kanal bolo tak akurat aj s nejakou rezervou.

Hlavne ide o spolahlivost a vykon pri ozvuceni a schopnost repraku vydrzat dlhodobo v danom prostredi bez ujmy. A za druhe, mala by byt moznost montaze na klbovy drziak na stenu, v krcme sa to hodi, nie su vzdy k dispozicii police, kam by sa dali postavit.

Kedze som uz nejake ozvucenia realizoval, tak by som doporucoval nejake repraky priamo dizajnovane pre ozvucovanie. Co do kvality nehraju zle a su dizajnovane do nepriazniveho prostredia. Podla mna sa da vybrat napriklad nieco od Dexonu, napriklad velm slusne hraju BC 1000 (samozrejme, je mnozstvo inych aj od inych vyrobcov), daju sa montovat na drziak a znesu dostatocne velky vykon a su vlhkuvzdorne.

Vlhkost tiez treba brat do uvahy, vela ludi produkuje vela vlhkosti, videl som uz mnoho reproduktorov v restauraciach, ktore po par rokoch mali pokrutene membrany.
Pitomec (10211)|18.2.2010 18:45
[quote=artam;267100]V krcme (hospode) je otazka kvality zvuku druhorada.[/quote]
Prvořadá je samozřejmě kvalita piva, to je jasný :BB:
Suchy (42)|19.2.2010 12:15
Dobry den posilam ceny mozno je i trozku upravit ale ne moc dekuju takze televize 20000 RCV 5000 repraky 5000-7000 radio 5000
Saxel (2279)|19.2.2010 13:03
[quote=Suchy;267243]... radio 5000[/quote]
Rádio nepotřebuješ, AVR mají obvykle integrovaný AM/FM tuner.
vivid.sk (11472)|19.2.2010 13:51
Za 5000 si mozes kupit akurat tak jedny repro na WC, a nie 4 kusy pouzitelnych repro do relativne velkej miestnosti.

- AVR aspon za 10.000-15.000 (vypredaj) (i ked to by si sa zmestil, ked to spocitas s tym vydavkom za radio napr: http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1161)
- Repro aspon za 20.000 (4ks) ...a to je uplny low-end nejake regaliky ...

ake je planovane umiestnenie repro?
jarino1978 (8045)|19.2.2010 14:17
kua... mal by som začať chodiť do krčmy, aby som bol v obraze...

Podľa mňa, by stačilo aj toto, čo som už písal :
- repro budú stačiť aj tieto :
http://www.mall.cz/regalove-reprosou...a-300?v=326905
http://www.mall.cz/regalove-reprosou...00?v=411785001

- AVR stači tento :
http://www.mall.cz/av-prijimace-zesi...maha-rx-v365-b


V novembri som bol na svokrovej 60-tke, hrala tam obyčajná veža z polovice 90 . rokov, dokonale to prehlušilo kecanie, spievanie a iné ruchy na oslave. Hifista by sa síce pogŕcal, ale všetkým to dokonale stačilo. Pokiaľ to bude krčma pre hifistov, OK, navrhujem B@W radu Nautilius. Určite pochybujem, že smädný pivár si bude čistiť uši pred vstupom do krčmy, aby počul každučký tón. Asi by malo ísť hlavne o to, aby existoval zvukový doprovod, ale zasa nie moc hlučný, čiže tie repro nemusia mať objem, výkon a zvukový prednes ako sviňa..Neviem, toť môj názor...
vivid.sk (11472)|19.2.2010 14:26
Podla poziadaviek asi naozaj nepojde o zvukoveho fajnsmekra ale len o kulisu....

z tych lacnych repro, a relativne zatazitelnych (50-70W dlhodobo) a dokonca ako tak pocuvatelnych s kovovou mriezkou proti zniceniu napr toto:
http://www.canton-repro.com/cats.php?id=53&zb=772
http://www.canton.de/en/hifi/gleserie/produkt/gle430.htm

tie uvedene HECO a uz vobec MAGNAT su aspon o "pomyselnu triedu" nizsie (ano chapem, v tejto kategorii sa tazko bavit o zvuku, ale aspon pre porovnanie)
Suchy (42)|19.2.2010 14:41
Ok tak to napisu jinak cena 40000
Musi v tom bejt televize
repraky 4x
AVR s radiem.
vivid.sk (11472)|19.2.2010 14:45
To uz znie lepsie :)


este raz> kam chces dat tie repro? na stenu? na nejake stojany, na policky, na zem ?? skus to upresnit (predpokladam, ze kazdy do jedneho rohu).
Suchy (42)|19.2.2010 14:46
budou na stene v rohach v mistnosti
vivid.sk (11472)|19.2.2010 15:03
a zaujima ta aj kvalita repro? alebo chces aby to len "nejako" hralo?
bude to hrat nonstop ako kulisa, alebo len pri filmoch ?
budes chciet aj pripadnu hlasnejsiu reprodukciu koli nejakym akciam?

aka je miestnost - zafajcena, vlhka ? ...

Trosku sa rozpis ...
Suchy (42)|20.2.2010 10:51
[quote=vivid.sk;267296]a zaujima ta aj kvalita repro? alebo chces aby to len "nejako" hralo?
bude to hrat nonstop ako kulisa, alebo len pri filmoch ?
budes chciet aj pripadnu hlasnejsiu reprodukciu koli nejakym akciam?

aka je miestnost - zafajcena, vlhka ? ...

Trosku sa rozpis ...[/quote]

No kvalitni by aspon trozku meli byt.
Hrat to bude nonstop
Nemusi to bejt hlasitejsi tak normalne na hospodu
Mistonst bude zakourena vlhka myslim ze ne
Suchy (42)|22.2.2010 17:42
prosim o nake navrhy zejtra musim odevzdat cenovou kalkulaci dnes vecer budud na foru tak muzu zotpovedet dalsi dotazy dekuju
vivid.sk (11472)|22.2.2010 18:29
tak napriklad:
http://www.canton-repro.com/cats.php?id=53&zb=772

- 17.160 (za 4 kusy)
K tomu napr:
http://hifibazar.cz/detail.asp?id=1352
- 10.790

To je spolu 27.950 (za nove, z druhej ruky zozenies urcite aj lacnejsie)

a do cenoveho limitu vopchas napriklad plazmu panasonic HdReady (PANASONIC VIERA TX-P42X10Y)
alebo ine ...
http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/panasonic/
MomoBrut (205)|25.2.2010 09:37
[quote=vivid.sk;267282]Podla poziadaviek asi naozaj nepojde o zvukoveho fajnsmekra ale len o kulisu....

z tych lacnych repro, a relativne zatazitelnych (50-70W dlhodobo) a dokonca ako tak pocuvatelnych s kovovou mriezkou proti zniceniu napr toto:
http://www.canton-repro.com/cats.php?id=53&zb=772
http://www.canton.de/en/hifi/gleserie/produkt/gle430.htm

tie uvedene HECO a uz vobec MAGNAT su aspon o "pomyselnu triedu" nizsie (ano chapem, v tejto kategorii sa tazko bavit o zvuku, ale aspon pre porovnanie)[/quote]

No, nepripada mi rozumne do hospody doporucovat repro pro domaci poslech s citlivosti 89 dB, ktera je s mensi nebo vetsi jistotou vymodlena. Podle toho, co pise tazatel, tak s odpustenim, moc se v tom neorientuje a pokud za to chce dat 40k, tak moc nemuze ocekavat.

PS: A jeste si rejpnu na tech strankach jsem se docetl neco o "zpracování výkonu 90/140 W" a o "látková Impedance 4...8 ohm", coz me take pobavilo. Hlavne u prodejni firmy, ktera si na neco hraje. :-)
vivid.sk (11472)|25.2.2010 10:14
MomoBrut> za to moze marketing, a tiez si myslim, ze tymito parametrami urobia viac zla ako dobra. Skuseny hifista sa totiz nad tymto len pousmeje. (takisto nad parametrami 20-20k pri bedni co stoji 20t), pokial ale nie je napisane co sa meria a pri akej referencnej osi, tieto cisla su uplne o nicom. (pre upresnenie pre tych, co nevedia o com pisem, od 20Hz (+-3db) nehra ani vlajkova lod rady 8xx od B&W za viac nez pol mega ceskych korun)

Pri takom Geniuse by ma to neprekvapilo, ale nemecky Canton to s tymto trosku serie (pritom tie bedne nie su najhorsie za tie prachy)
Suchy (42)|1.3.2010 21:41
Prosim jeste mam jeden dotaz u toho av recivru bude dvd a od televize je to 10 m cim to mam propjit s televizi ?? cinchema??? Nembude to moc daleko??
Saxel (2279)|2.3.2010 08:03
To taky záleží na tom DVD přehrávači. Pokud má HDMI výstup, držel bych se i kabelu HDMI, pokud nemá, můžeš použít komponentní výstup i kabel (3 cinche červený+zelený+modrý). Tím ale nedostaneš do TV zvuk, což je ti asi jedno (nebo pro audio použít samostatný kabel). Poslední možná varianta je kabel scart (ten přenáší video i audio). Uvedené možnosti propojení jsou řazeny od nejlepšího po nejhorší co se týká kvality přenášeného videa.
Suchy (42)|2.3.2010 09:24
[quote=Saxel;269294]To taky záleží na tom DVD přehrávači. Pokud má HDMI výstup, držel bych se i kabelu HDMI, pokud nemá, můžeš použít komponentní výstup i kabel (3 cinche červený+zelený+modrý). Tím ale nedostaneš do TV zvuk, což je ti asi jedno (nebo pro audio použít samostatný kabel). Poslední možná varianta je kabel scart (ten přenáší video i audio). Uvedené možnosti propojení jsou řazeny od nejlepšího po nejhorší co se týká kvality přenášeného videa.[/quote]


A nebude na to HDMI 10 moc??? Pokud pouziju 3 cinche tak zvuk take vodi ne??
Saxel (2279)|2.3.2010 10:51
[quote=Suchy;269303]A nebude na to HDMI 10 moc??? Pokud pouziju 3 cinche tak zvuk take vodi ne??[/quote]
Kabely HDMI se dělají i delší, třeba 15m.
Pokud použiješ 3 cinche tak jak to máš zřejmě na mysli (žlutý na kompozitní video, červený+bílý na audio), bude to v podstatě ve stejné kvalitě jako kabelem scart (scart může být i lepší pokud půjde přes RGB signál). Obraz nemusí být vyloženě špatný pro potřeby hostů v lokálu, nicméně kabelem HDMI bys dosáhl viditelně lepšího výsledku (alespoň pro diváky blíže k TV). Musel by však i přehrávač mít HDMI výstup.
vivid.sk (11472)|2.3.2010 10:55
z DVD playera -> HDMI kablom do AVR (predpokladam ze DVD player bude pri AVR), staci kratky kabel.
a z AVR do TV dlhym HDMI kablom (kludne aj 10 metrovym).

Nie naopak!
-pao- (9)|3.4.2010 23:59
Jedno mi hlava nebere. Proč ty, který chceš ozvučit hospodu, diskutuješ tady na fóru o lo-end repráčcích za hi-end ceny, místo abys zavolal do nějaké firmy, která se ozvučováním interiérů živí... Třeba bys ke svému překvapení zjistil, že ti nenabídnou žádná šidítka od "značkových firem", ale navrhnou ozvučení na míru, dle požadavků, možná i za zlomek ceny. Google namátkou vyplivnul:
.
http://www.dexon.cz/clanky/navrhy-ozvuceni-interiery/ozvuceni-restaurace-ci-kavarny.html
.
Nebo dále diskutuj o tom, jak do hospody na sledování fotbalu potřebuješ bedny za desítky tisíc, receiver za 15.000,- (na stereo) atd. :-))))
.
No, je to tvůj boj. Hodně štěstí. Ale jedno mi slib - kdybys potřeboval vyndat slepák, nechoď si nechat poradit někam na internet, ale jdi za doktorem.
mirekv (7169)|7.4.2010 09:08
hehe :D