Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vantage 8000s nebo TechniSat DigiCorder HD

ka.mik1 (19)|15.2.2010 12:18
Zdravím , sice mám Vantage 8000s, ale moc by mne zajímalo, který je podle Vás subjektivně v obsluze a podání obrazu lepší. Recenze na oba s HDD vypadají dobře, tak jestli nemá někdo přímé srovnání obou značek v akci. Zajímají mne všechny rozdíly a postřehy Vantage 8000s - TechniSat DigiCorder HD co je podle Vás prostě lepší. Nemám možnost srovnání, díky moc.
jarino1978 (8045)|15.2.2010 12:28
rozdiely sú minimálne. v HD je to takmer bez rozdielu ( v závislosti od FW ), v SD má navrch Vantage.
wilier (16)|16.2.2010 16:15
A proč se ptáš - chceš kupovat ještě jeden?
Já jsem to zvažval taky před koupí dost dlouho, zajímavé byly odpovědi - prodejci doporučovali TechniSat DigiCorder HD (prý lepší obraz a nastavování), zde na foru doporučovali Vantage 8000S (prý lepší obraz a nastavování).
Já jsem vybral Vantage a zatím nelituju (ušetřil jsem za CW-modul a disk chci stejně externí), ale přímé srovnání nemám....
ka.mik1 (19)|16.2.2010 19:01
No právě kvůli tomu obrazu v SD... v HD je špička, ale těch je zatím využitelných kvalitních pár. Jak jsem ti psal na tom fóru "Vantage 8000s a špatné nahrávání po 100":o), tam jsem ti to s tím obrazem popsal...Prostě můj postřeh je takovej, že ač dělám co dělám tak se obraz při sebemenším pohybu na Vantáži rozladí a snaží se dolaďovat. Vytváří kolem sebe v SD jemné duchy, obrysy a ani sebelepším nastavením TV ani Vantáži se to prostě nedá doladit...prostě jak se tam něco na obrazovce hýbe jasně tam vidím šum a takový běžící text vůbec nestíhá a viditelně je neostrý a krásně vidím doostřování a zrnění bodů kolem všeho co se hýbe. Mrzí mě to, ale já to tam vidím...kromě mne to tu psal ještě jeden, ten dokonce posílal fotky neostrého loga, jinak většina fakt uživatelů je asi spokojená. Spíš bych ho prodal, protože za ty peníze...a opravdu interní Panasonic v G15 je suběktivně o třídu v SD obrazově nahoře. Prakticky se ten šum Vantáže dá trochu doladit v menu Panasoniku v položce redukce šumu na Velká, ale to pak zase vidím jak je to na úkor ještě větší neostrosti a detaily třeba na tvářích se úplně ztratí. A ikdyž nehýbu v menu TV samotnou ostrostí je jasně vidět jak je interní tuner i na nule mnohem ostřejší....chtěl bych ho porovnat s tím Technisatem a případně vyměnit, protože ten by měl mít SD obraz daleko s menším šumem...jen nevím kde si ho půjčit na vyzkoušení v kombinaci s mou plazmou Panasonik a Skylink, nebo kdo to tak již má doma a mohl bych se mrknout...
ka.mik1 (19)|16.2.2010 19:15
Je pravda že má interní CW po úpravě, ale po těch problémech s nahráváním na vnitřní HDD mne asi tisíc kaček za lepší obraz nezabije na televizi za třicet....navíc mám externí 1T samsung a ten nejede vůbec, není podpora, takže jen usb fleška.Jako abych nehanil úplně, mně osobně se mi líbí menu a logičnost obsluhy. Závěr je ale zatím takovej, že pokud to není vyloženě nekvalitním hardwerem tak dokud se neobjeví jeden a pořádnej firmware, lepší ještě než 2.501 tak ten obraz je v SD dost hroznej a časem se na ten šum a neostrost nedá dívat. Fakt bych chtěl mít srovnání s Vantáž minimálně 7100 nebo 6000, protože tu někdo psal, že měl srovnání jeho 1100 a současně 8000s a paradoxně 1100 u něj obrazově vyhrává...třeba je to problém jen 8000s anebo ve fw, ještě ji neodepisuju úplně, ale ten TechniSat DigiCorder HD mne dost zajímá!
ka.mik1 (19)|16.2.2010 19:30
Osobně nevím, z čeho v Německu v testech mohli dát obrazově 95% ze 100, ale s tímto firmwerem co mám a problémy jak PVR s HDD tak šumem a "třepotáním" zrněním v SD jsou to vyloženě vyhozené peníze a víc jak ani ne 10.000,- bych za to určitě už nedal. Bohužel menu a pro mne pěkný dizajn to zdaleka nevyrovná, proto ten dotaz na Technisat. Pokud někdo zná recept jak to zlepšit, dám Vantage 8000s ještě šanci....
jarino1978 (8045)|16.2.2010 19:32
daný problém s obrazom popisujú viacerí majitelia NEO PDP. Je vonkoncom jasné, že to prasí samotný TV. To nemá s Vantom nič spoločné. To, čo popisuješ ti robí samotná TV a nie STB. Mám to odskúšané ( a nie len ja ). Na TV si musíš pridať korekcie ( ostrosť a pod. ), iné artefakty sú spôsobené TV. Samozrejme ja som jeden z tých, ktorý by si v živote nekúpili NEO PDP, pretože debilnejšie Tv Panasonic v živote nevyrobil. Vonkoncom sa kvalitou nevyrovnajú PDP z roku 2008...
HD1100/6000/7100/8000 produkujú úplne rovnaký obraz. Je dobré si zvoliť vhodný FW, ktorý si sadne s tvojou TV. Napr. 25201 vs. 25501.
jarino1978 (8045)|16.2.2010 19:38
inak podobnú vec sme riešili tuto : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=21969

PS : Ľavý obrázok : Vantage HD8000 + V-čkové NEO PDP
Pravý obrázok : Vantage HD 6000 + LCD Samsung
P1010937.JPG PB197425.jpg
ka.mik1 (19)|16.2.2010 20:29
Hm, kéž by to byla pravda...ikdyž je to jedno, mám TV připojenou kvalitním kabelem a bez něj, se samotným integrovaným tunerem v 46G15 obraz SD vypadá daleko daleko lépe, a to je "v ceně"( kromě obrazu stojí za houby:o))-horší obsluha tuneru+ Diseqc jen 1.0, ale pro 90% uživatelů s jiným nahráváním stačí)...je docela možné, že se nesnáší prostě kombinace Panasonic-Vantage a na menší uhlopříčkách se kdeco ztratí, ale to by musel být člověk vyloženě slepý a na 46" to razí, kazí zážitek a degraduje v SD někde na úroveň mého letitého Powersky8018 a i ten měl hezčí obraz...je to problém jen SD, HD je fakt krásnej. TV to rozhodně nebude, ta se snaží a i špatný signál SD v integrovaném tuneru vypadá líp než z Vantage. Kdybych neviděl, že tak umí TV hrát neuvěřím a jako ty si taky budu myslet, že je to "normální" a problém Neo PDP. Omlouvám se v nepřipsání dvojky, jasně že mám fw 25201, zkusím dát ještě oficiální 25200,a ten 25501, nebo starší kde jde líp prý PVR jestli to zlepší obraz a uvidím, ale tohle rozhodně není problém Panasonic PDP. Viz např. pohyblivý text..na interním tuneru plynulý s jasnými konturami, na Vantage přes veškeré nastavování a 1080i neostrý s chybějícími nebo blikajícími body vlastním životem a k tomu ještě ke všemu zrněním kolem...zkusím ten jiný fw, poslední šance. Co se týká NeoPDP Panasonic 46G15e mám ji vyladěnou s posledním fw před ukončenou výrobou a obrazově je na tom minimálně stejně dobře jako řada V a ve vyladění černé ji i předčí..a s loňskými špičkovými modely v doprodejích v té cenové kategorii se nedá vůbec srovnat. Vlajková loď LG v 50" PS8000 měla místo černé šedou a Samsung obrazově dobrý, ale TY reklamace...prostě letos PDP u Panasoniku i přes pár mušek v CW jasně vyhrálo.
ka.mik1 (19)|16.2.2010 20:42
No to částečně popisuje to o čem jsem psal, i na tom logu co tu máš to poznáš jak to bliká všude možně kolem a není to vůbec ostry..a věř mi že na logu Nova Cinema je to ještě větší tragedie, protože to není jen v pitomém logu, ale v celém obrazu se to násobí a dělá obrysy a jakési "mapy"...dnes jsem na to civěl přes hodinu a trávil čas "rychlým" přepínáním vnitřního tuneru a Vantage. S malým ale... sice neznám tuner V10, ale bude předpokládám stejný jako v G15 a mám ty loga s kvalitou úplně obráceně..........ty blikající body mám z Vantage!
jarino1978 (8045)|16.2.2010 21:28
počuj chlape. nebuď lenivý !
- nastav si na TV ostrosť do vyšších hladín, keď pozeráš na STB. Tá Tv to hádam umožňuje, nastaviť si obraz na požadovaný vstup.
- keď to každému šlape super na iných TV, tak to nebude problém STB, ale TV.
- tá plazma to viditeľne degeneruje, mám to vyskúšané. Napr. na PDP od Sama to ide rovnako dobre, ako na LCD. Takže chyba nie je v STB !!!
- chodí tu napr. nick MilanC, ten má Vantage HD7100 a PDP Panasonic... myslím, že sa nikdy nesťažoval. To, že tvoja TV jednoducho prasí obraz z externých STB, to za to nemôžem. Vyskúšaj si toho Vantu zapojiť na inej TV ( nie NEO PDP ), padne ti sánka....
- apropo : automatický režim ti posiela bez upscalingu do TV signál. Čiže ak sa pozeráš na SD, tak ti upscaling robí TV. Ak si zmeníš nastavenie na 1080i, upscaling spraví STB. Vyskúšaj dať video out na 1080i, porovnaj obraz SD. Samozrejme to nechaj v spojení cez HDMI.

PS : O akých blikajúcich bodoch si to písal ?
ka.mik1 (19)|16.2.2010 21:47
Mám to už nějaký ten pátek doma.. takže ostrost je samozřejmě na maximu, v televizi redukce šumu vypnutá, naprosto shodně nastavené parametry zobrazení TV jak pro interní tuner tak Vantage....a radu dát video out ve Vantage na 1080i bylo to první co jsem udělal, protože jinak se na to nedalo vůbec dívat, totální tragedie....prostě vím, že kromě změny různých fw ve Vantage s tím již nelze nic víc udělat. Taky je docela možné, že 7100 hardwerově není 100% 8000 jednoduše bez hardisku a v 8000 je něco čím se to sere...., proto jsem se ptal jak jsou spokojení jiní uživatelé, protože čím jdu v řadě dolů tím spokojenost s SD viditelně roste.Viz nadšení s Vantage 1100 a po pročítání teď fóra nejsem očividně jediný. Prostě chci jasně na vlastní oči vidět, že se můj externí Vantage vyrovná "zdarma" dodanému integrovanému tuneru v Panasoniku, zatím mu v podání SD obrazu a i video out na 1080i při neustálém jakémsi doostřování nesahá ani po kolena...tak asi tak. Nový fw je pro 8000s nutnost.
jarino1978 (8045)|16.2.2010 21:50
vyskúšaj ho zapojiť na iný TV... Inak je táto debata zbytočná...
ka.mik1 (19)|16.2.2010 21:55
ad Blikající body.. tím jsem myslel body( nevím jestli se to u plazem jmenuje jako u LCD pixely) , kdy už při letmém pohledu u obrazu z Vantage 8000s a pohyblivém textu třeba z ČT24 nebo TV3 atd. se rožínají i body kolem bodů co dělají text a ty co mají být zobrazeny nejsou často nejsou nebo pak záhadně mihotají a rozostřují text, těžko se to popisuje ale to není jen text ale prakticky každá část obrazu, co se pomalu pohybuje, prostě jako by upscaling blbě dopočítával a Vantage s tím jak se snažil obraz doostřit nestíhal a část nechal rozmazanou...no a pokud je jakékoliv logo nebo třeba hrana nábytku, obrys stěny tak to dělá jako kolem mlhu, jako když se díváš na něco přes teplý vzduch, není to ostré. I barvy jsou takové mdlé.Zkusím co se s tím dá dělat a napíšu pak.
jarino1978 (8045)|16.2.2010 21:58
nahraj niečo na HDD cez Vantu, zober ho k susedovi, ktorý má HDTV a vyskúšaj to prehrať na inom TV. Toto je jediný liek pre teba...
losos (2977)|16.2.2010 22:10
[quote=ka.mik1;266754]ad Blikající body.. tím jsem myslel body( nevím jestli se to u plazem jmenuje jako u LCD pixely) , kdy už při letmém pohledu u obrazu z Vantage 8000s a pohyblivém textu třeba z ČT24 nebo TV3 atd. se rožínají i body kolem bodů co dělají text a ty co mají být zobrazeny nejsou často nejsou nebo pak záhadně mihotají a rozostřují text,.[/quote]

To, co jsi takto popsal, je typická závada "přeostřeného" obrazu. Ostrost nastavuj právě podle tohoto úkazu - dej ji jen na takovou maximální hodnotu, kdy tento úkaz ještě není moc viditelný ! Tím docílíš maximální možné kvality obrazu. A nastavuj to pro SD jinak a HD jinak. Myslím tím nastavování ostrosti v televizoru ! To jsou mé zkušenosti a víc ti nelze poradit...
ka.mik1 (19)|18.2.2010 00:58
Tak chlapi, to byste museli vidět. Škoda, že nejste ze střední Moravy...s tou ostrostí máš sice losos pravdu. Když jsem ji dal na maximum tak se to všechno ještě víc zvýraznilo, ale já měl původně podmínky jak pro Vantage tak interní tuner stejné a ostrost nastavenou v polovině. Největší rozdíly jsem v obraze poznal dva. Písmenka v SD v dolní textové liště na TA3 jsou na Vantáži prostě po všech možnostech nastavení slitá s naopak o třídu horší ostrostí, barvy v pohybujícím se textu rozpité a přesahující kam nemají a když se zadíváte na rotující text body se v písmenkách deformují a připadá vám, že každé písmenko se vlní jako vlajka ve větru. Skutečně to tak vypadá. V druhém případě na ČT24 v dolní liště se kromě neostrosti projeví další zvláštní věc, a to že naskočenému textu asi tak vteřinu chybí minimálně ve dvou řadách pixelů v písmenku správně rozsvícené body a teprve pak se z podkladové bílé změní na černou barvu písmenek..do té doby jsou písmenka přerušená. Vůbec mám pocit že Vantáži dělá problém přechod barev již při malém pohybu a výrazně nestíhá ostrost, ale nejvíc to poznáte v těch textech nebo teď třeba při olympiádě a reklamách u ledu v hokeji, nebo diváků v hledišti. Tohle prostě tuner v televizi nedělá, je ostřejší a text běží tak jak má. Jak jsem psal viditělně špatné je jen SD, HD je bez chybičky. Vyzkoušel jsem i poslední možnost, změnu fw, ale všechny bezvýsledně a ještě mi pořád vyskakovaly hlášky a ikdyž byl signál program vůbec nenaběhnul....trochu vyjímka byl jen oficiální sw 25700, tam mi připadal obraz subjektivně trošku lepší, ale i tak byl rozpitý. Škoda, "až na ten obraz" v SD dobrý stroj, ale asi bude na prodej. SD je pro mne stále podstatné.
wilier (16)|18.2.2010 09:06
Tak to vypadá spíš že máš špatný kus na reklamaci - zkoušels to i na jiné TV - např. s nahrávkou z disku? Pokud jsou kanály v HD rozlišení v pořádku tak to propojením nebude...
jarino1978 (8045)|18.2.2010 12:26
@ka.mik1 : pokiaľ 90% užívateľov Vantage nemá tento problém, tak to je chyba TV. Táto kombinácia si nesadla. vyskúšaj nastaviť v menu STB pri SD programe 576i a napíš, či sa to zlepšilo, alebo nie.
Ideálne by bolo, ako som ti písal, nahrávku prehrať z Vantage na inom HDTV.

Podstatné pre mňa bude to, ako sa ti bude zdať obraz pri použití nastavenia 576i....
ka.mik1 (19)|19.2.2010 00:16
Dal jsem jarino nastavení nejhorší 576p,i nemám v nabídce.. takže obraz se viditelně ale zajímavě zhoršil, v horším nastavení rozlišení. ČT24, dolní lišta a písmenka na ní jsou ihned po naskočení se stejnými ale zvýrazněnými chybami, chybí body v řádcích i nadále, dokonce teď pozoruju, že se písmenka na bílé liště po naběhnutí pohnou,rozkmitají nahoru pak dolů, pak jim chybí ty body v řadách a nakonec jsou po ustálení před novou zprávou trochu ostřejší. Všimnul jsem si, že veškerá písmenka na modrém podkladu v zhoršeném menu Vantage mají kolem sebe velké průhledné bílé obrysy přesahující o několik milimetrů. Na bílém podkladu v ČT24 je kolem nich ještě bělejší bílá. Samotný obraz není až tak neostrý, spíš je lepší ale má viditelný šum se zrněním a postavy jako by na sobě v přechodech barev třeba černá košile modré pozadí měly prach. Obraz je paradoxně ostřejší ale jako písmenka i celé postavy mají viditelný "průhledný" ještě jeden obrys kolem sebe. TA3, ještě větší tyto mlhavé obrysy přes 1cm, jako byste měli na zorničce kapku vody, tak je to kolem všeho. Statický text opět zajímavě i v SD ostřejší, pohyblivý se však ještě víc deformuje a body poblikávají všude kolem.Jako kdyby neustále rozostřoval a zaostřoval. Prostě veškerý obraz má kolem sebe ještě jeden průhledný a kolem loga a všeho co se hýbe se zapínají navíc body a vypadá to jak znělka ze slovenského večerníčku s různě blikajícími hvězdičkami kolem. Bohužel neznám nikoho kdo nemá neoPDP a s LCD to srovnávat přes hardisk nebudu. Mám dohodu s jednou satelitní společností, že mi zapůjčí jiný přijímač na zkoušku, tak zkusím ten Technisat S2 a kdyby to vyšlo i Vantage 7100, protože u 8000 nejsem sám a na 7100 si obrazově nikdo nestěžoval.
ka.mik1 (19)|19.2.2010 00:34
Snažil jsem se to trochu nafotit, ale líp to z mobilu nešlo. Tak nějak ty body střídavě kolem blikají a u běžícího černého textu na bílém podkladu se to nedá skoro přečíst..+ ten dvojitý průhledný obraz.
DSC01101.JPG
jarino1978 (8045)|19.2.2010 11:20
- keď si dal HDMI 576p, tak obraz ti upscaluje samotná TV. Stream ide z STB de feacto bez úprav. Toto si uvedom. Nie si sám, ktorý sa sťažuje na kombináciu Vantage HD + NEO PDP. Aj ten tvoj test mi ale potvrdil, že obraz z externých zdrojov tento TV nezvláda.
- ale je možné aj to, že máš chybný STB, ale to pokladám za viac menej za nepravdepodobné
- vyskúšaj ešte na SD programoch prepojiť Vantage cez SCART do TV. Napíš výsledok...
- ideálne bude zapožičať iný STB a vyskúšať ho prepojiť s HDMI s TV
- alebo ak máš dvd prehrávač s HDMI, alebo ešte lepšie dvd rekordér, vyskúšať si nahrať z Vantage stream a prehrať ho cez dvd

Ešte predsa otázočka... Z akej vzdialenosti sleduješ SD vysielanie, resp. z akej vzdialenosti vidíš popisované artefakty ? Možno som prehliadol, ale tvoja uhlopriečka je aká ?
ka.mik1 (19)|19.2.2010 21:39
Mám 46". Takže po tom co jsem viděl hrůzu Opentel a zapojení na LCD Samsung 40, který se s SD vůbec nevyrovnal, jsem si zapůjčil zmiňovaný Technisat domů. I ten Technisat nehrál na LCD Samsung nic moc. Na mé plazmě 100% zlepšení v obraze. SD viditelně ostřejší než Vantage, pokrčená vlající písmenka na TA3 vůbec nejsou, blikající body na ČT24 v liště taky ne. Na ČT24 bylo ještě vidět, že chybějící dvě řady bodů v textu, které se později doplní, jsou chybou ve vysílání a Technisat je doplnil mnohem dřív a písmenka,loga byla taky ostřejší, líp zvládal pohybující text. Přesto mi SD obraz z Technisatu subjektivně míň sednul. Technisat měl dokonce rozlišení až 1080p co bude mít až nový Vantage, ale v HD byl viditelně pro mne horší, nepřirozený. Tady je fakt Vantage dobrý. Takže jsem si to odzkoušel a plazma oproti LCD k neporovnání, jestli já jsem nespokojený s obrazem tak to na LCD nepovažuju za obraz. Vantage i přes ty muchy co mi se nelíbí pocitově vyhrál a bohužel dokud nebude HD nic moc. Obrazově nepochopitelně interní tuner v G15 bezkonkurenčně vyhrál, pak Vantage a nakonec Technisat. Oproti Vantage je Technisat dost vymakaný, ale co se týká ovládání na Vantage mačkám logicky a poslepu v noci. Technisat měl ještě problémy s odkódováním i přes originální CW a obraz někdy rozměrově nenaskočil automaticky tak jak má. Tak tím bych skončil tohle téma, nějak to přežiju a zkusím až cenově klesne nástupce VT 1.
losos (2977)|19.2.2010 21:54
S chutí jsem se tomu zasmál... ;)
Vyzkoušej další přijímače, co takhle tu levnou pomlouvanou Arivu 200 HD ? Jsem zvědav, jak bys okomentoval ji !
Jenom pozor, abys nebyl moc překvapený.
jarino1978 (8045)|19.2.2010 22:32
ka.mik1 :
- najskôr díky za test
- máš doma plazmu, ktorá vie pekne zmršiť signál z externých zdrojov. Je to ale naopak logické, ak si necháva Panasonic zadné dvierka a dokáže aj takýmto podvodom prinútiť zákazníka k vernosti k svojim produktom. Interný tuner podlieha vnútornému procesu, externý viditeľne mrší. Čiže aj ty si potvrdil to, že tie NEO PDP sú pekný shit.
- testoval si dva obrazovo najlepšie STB na trhu a aj tak to dopadlo zle.
- takže pre majiteľov NEO PDP ostáva len to, aby sa mordovali s niečim, čo nikdy dobre pracovať nebude. To by som nechcel zažiť doma...
ka.mik1 (19)|21.2.2010 19:35
:o)) jj jsem trošku asi perfekcionista:o)) máš pravdu. Dokud člověk nezjistí, že fakt ten SD signál je někdy dost špatnej...no ale pak máš stroje, které se s tím vyrovnají líp nebo hůř a já si tím alespoň zjistil, co jsem dopadnul na zem:o) ,že ta kombinace Panasonic 46G15e a Vantage 8000s je docela vlastně dobrá a mi na ten často špatný signál co tu je plně vyhovuje. Trošičku by mne ještě zajímalo jak se s tím krabatěním písmenek v běžícím textu vyrovávají nižší třídy od Vantage, ale máš pravdu, potom co jsem viděl na LCD i s Technisatem...detail:o)) Jen velká škoda, že ten interní tuner v Panasonicu nemá větší možnosti, protože je obrazově z těch tří nejlepší. Krásný obraz i ostrost, ale diseqc jen 1.0 a pod. , fakt škoda. Arivu 200HD neznám:o)) Ale jak laicky koukám je to Ferguson v HD a za ty peníze nemůže člověk hledat vyloženě kvalitu, Ariva za to kolik stojí může jen překvapit. Já to vztahoval na to, že Vantage stojí i 15.000,- a tam mne už naštve, když něco nefunguje jak má. Kromě obrazu by měli zapracovat například na spolehlivosti nahrávání a na novějším firmwaru, který ho posune obrazově dál a nebude se tam něco při přepínání programů sekat, nebo ti to házet hlášky kódovaný program, ukazovat chybně sílu signálu a pod., to jsou ty muchy. Jinak dokud jsem neměl plazmu používal jsem na CRT taky od Panasonicu polský Powersky 8018, to je licenčně taky Ferguson a tenkrát nejvyšší řada. Sice tehdy nebyl levný, ale kdyby nenastoupilo HDMI a 1080 mám ho dodnes a uměl i EMU a výborná podpora. Nevím jak současné Fergusny, ale i přes reklamu nikdy pořádně neuměl pracovat v interní čtečce s CW a karta na TaT se mi asi po třech měsících pokaždé zablokovala. Já jsem s tímto "Fergusnem" neměl až na tohle nikdy problém a i vzhledem k ceně....skvěly. Jo a Jarino měl by jsi pravdu s tím neo PDP, ale po tom co jsem viděl jsou to dobré plazmy, věř mi. Vidím, že máš Samsung LCD... viděl jsem spojení plazmy Samsung řadu 650,756,850 a Vantage, a taky moc hezký obraz. Netvrdím, že neexistují dobré (ale drahé) LCD, pár Sony jsem už třeba viděl..., ale bohužel v subjektivním porovnání to pro mne Samsung LCD rozhodně není a Neo PDP jej totálně převálcuje. Od Panasoniku i slabší řada S a to není Neo. A to vůbec nemluvím o těch přebarvených "zázracích" Samsung LCD LED, to je za ty ceny reklamní děs..:o)) Právě tím testem jsem si potvrdil sám pro sebe mimo jiné, že Neo PDP je pro moje oko mnohem lepší, přirozenější obraz, a ikdyž u mne Technisat nakonec prohrál, je to špička. A na LCD Samsungu LE40B650 vypadal obraz z něj příšerně, že jsem přemýšlel, že si nakonec na zkoušení půjčím k porovnání Mascom 5300:o), ale na mojí PDP plazmě podal dost dobrý výsledek a skoro se Vantage pro mne vyrovnal. Takže po tom co jsem viděl plazma Panasonic rozhodně shit není, nic nemrší a plazma Panasonic,Samsung střední třídy versus LCD od Samsungu se nedá jako obraz vůbec porovnat. To byl na LCD hnus. To ti řeknu i o půlnoci a naopak mi Technisat HDS2X tím jak umí na plazmě zahrát dokázal, že všeobecně střední třída NEO PDP Panasonic, Samsung jsou za tu cenu víc než dobré.
. Howk:o))
jarino1978 (8045)|21.2.2010 20:29
- zbytočné sa vadiť, na žiadnom inom type som nevidel tak zmrzačený obraz z ext., ako na tých neo pdp shitoch
- neviem, čo ti nefunguje na tom Vantovi, ale používaj FW 25201 a bude to OK. PVR funguje na 100% na všetkých FW, sila signálu je vždy len orientačná na všetkých STB, hláška kódovaný signál u FW 25201 neexistuje.
- všetky rady Vantage HD ( 1100,6000,7100,8000 ) majú navlas rovnako kvalitný obraz aj zvuk