Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Epson EH-TW3500 full hd

tommmyt (542)|14.2.2010 20:55
V únorovém stereo video docela chválí tento full hd projektor Epson EH-TW3500, nemá jej někdo doma, že by prosím napsal nějaké své zkušenosti? :-) Na to že to je "střední" cenová třída (okolo 35tisíc, ty profesionálnější jsou nad 50) tak má docela dobré vychytávky, za tu cenu full hd, kontrast 36000, svítivost 1800, hluk 22, lampa vydrží okolo 4000hodin.. Nemáte jej někdo doma, jak si vede po stránce praxe, čili jaký je obraz pro domácí kino, jaká je černá atd.. prosím:-)
Jarda80 (31)|4.3.2010 10:43
Mám ho! Je to můj první a myslím na dlouhou dobu poslední projektor. Moje první dojmy jsou velice pozitivní - doporučuji! Jen jsem ho zkoušel. Až ho nainstaluji na pevno pod strop, tak ho pořádně otestuji. Zodpovím pouze dotazy.
tommmyt (542)|5.3.2010 12:25
Mě by asi zajímalo jak je hodně vidět mřížka a jak je černá černou? Muj hitachi pj-tx 100 když přehrává noční scény tak jsou spíše "šedé"
Jarda80 (31)|5.3.2010 12:55
Co jsem zatím zkoušel, tak na šířku pokoje 345cm (vzdálenost mezi projekční plochou a projektorem byla menší) jsem udělal úhlopříčku 245cm, tedy zhruba ze vzdálenosti 2,5 m co jsem na ten obraz koukal jsem žádnou mřížku nepozoroval - nemohu potvrdit jestli při bližším sledování vidět není (nevěnoval jsem tomu pozornost - když bude potřeba zjistím). Co se týká černé, tak to sdělím až projektor nainstaluji nastálo a trochu více ho vyzkouším.
LUSAMEK (5)|6.3.2010 12:52
Ahoj mam taky dotaz. Takze ze vzdalenosti 2.5m je uhlopricka cca taky 2.5m ? A da zomovat myslim z tech 2.5m jestli jde udelat uhlopricka treba mezi 2m az 3 metrma.
tommmyt (542)|6.3.2010 19:36
Jestli to máš normálka z obchodu, kolik přesně stál?
Georgez (22)|7.3.2010 16:38
Chystam se k nakupu tohoto projektoru. Rad bych jej uzival vsestranne jak na full HD filmy tak na klasicke DVD (kterych mam taky znacnou sbirku), obcas neco z videokamery, ale taky i na prohlizeni fotek (z notebooku). Rad bych se zeptal jak si projektor vede pri promitani fotek (pokud to uz nekdo zkousel), dale jak si projektor poradi s obrazem v PALu, tedy obraz z videokamery a nebo klasicke DVD. Co projektor provede s tim rozdilem rozliseni? Nedochazi k nejakym divnym artefaktum v obraze - umi to nejak pekne prepocitat? Totez plati pro pripad ze tam pustim klasicky ne-HD signal z televize - da se na to koukat? Nikde jsem v zadne recenzi tyto informace nenasel, takze bych moc prosil o radu.
Jarda80 (31)|8.3.2010 09:01
[quote=LUSAMEK;270174]Ahoj mam taky dotaz. Takze ze vzdalenosti 2.5m je uhlopricka cca taky 2.5m ? A da zomovat myslim z tech 2.5m jestli jde udelat uhlopricka treba mezi 2m az 3 metrma.[/quote]


Spíš si myslím, že je to asi takto z 2,5m 2m uhlopříčka (cca).
Jarda80 (31)|8.3.2010 09:02
[quote=tommmyt;270226]Jestli to máš normálka z obchodu, kolik přesně stál?[/quote]

Mám ho přes net a stál 31600,-.
Jarda80 (31)|8.3.2010 09:06
[quote=Georgez;270426]Chystam se k nakupu tohoto projektoru. Rad bych jej uzival vsestranne jak na full HD filmy tak na klasicke DVD (kterych mam taky znacnou sbirku), obcas neco z videokamery, ale taky i na prohlizeni fotek (z notebooku). Rad bych se zeptal jak si projektor vede pri promitani fotek (pokud to uz nekdo zkousel), dale jak si projektor poradi s obrazem v PALu, tedy obraz z videokamery a nebo klasicke DVD. Co projektor provede s tim rozdilem rozliseni? Nedochazi k nejakym divnym artefaktum v obraze - umi to nejak pekne prepocitat? Totez plati pro pripad ze tam pustim klasicky ne-HD signal z televize - da se na to koukat? Nikde jsem v zadne recenzi tyto informace nenasel, takze bych moc prosil o radu.[/quote]

Pořídíl jsem si ho výhradně na sledování filmů Blu-ray, případně DVD. Takže co se týká sledování TV, přehrávání záznamu z videokamery, nebo prohlížení fotografií nemohu sloužit. Jinak Blu-ray perfektní, DVD je už horší nemá moc kvalitní dopočítávání, ale je to stále koukatelné. Jinak černá opravdu není černá, spíše tmavě šedá.
tommmyt (542)|8.3.2010 12:26
Řekl bych že ta černá bude proměnlivá v závislosti na tom jak máš hodně zesvětlený/ztmavený obraz..? Já i když mam iris asi na dvojce (z deseti) čili hodně ztmavený tak černá je stále šedá i když už aspon tmavší šedá. Jak si v tomto případě vede tento epson?? Čili když máš hodně ztmavený obraz..
Jarda80 (31)|8.3.2010 13:38
[quote=tommmyt;270616]Řekl bych že ta černá bude proměnlivá v závislosti na tom jak máš hodně zesvětlený/ztmavený obraz..? Já i když mam iris asi na dvojce (z deseti) čili hodně ztmavený tak černá je stále šedá i když už aspon tmavší šedá. Jak si v tomto případě vede tento epson?? Čili když máš hodně ztmavený obraz..[/quote]

Ještě jsem si moc s nastavením nehrál. Mám přednastaveno asi 7 režimů (Dynamic, Living room, Natural, Theatre, Theatre Black 1, Theatre Black 2 a X.V. Color). Použil jsem zatím Theatre. Jinak nemám rád moc ztmavený obraz, protože potom už se skrývají detaily. Nechám tomu volný průběh.
Georgez (22)|9.3.2010 09:06
[quote=Jarda80;270575]Pořídíl jsem si ho výhradně na sledování filmů Blu-ray, případně DVD. Takže co se týká sledování TV, přehrávání záznamu z videokamery, nebo prohlížení fotografií nemohu sloužit. Jinak Blu-ray perfektní, DVD je už horší nemá moc kvalitní dopočítávání, ale je to stále koukatelné. Jinak černá opravdu není černá, spíše tmavě šedá.[/quote]

Jasne chapu, nicmene v zajmu provedeni pokusu, mohl bys alespon na tom zkusit prohlidnout par nejakych fotek a napsat jaky mas z toho dojem (ciste subjektivni). Na DVD bude asi zrejme dobre poridit nejaky prehravac s kvalitnim upscalingem do HD.
Jarda80 (31)|9.3.2010 10:49
[quote=Georgez;270841]Jasne chapu, nicmene v zajmu provedeni pokusu, mohl bys alespon na tom zkusit prohlidnout par nejakych fotek a napsat jaky mas z toho dojem (ciste subjektivni). Na DVD bude asi zrejme dobre poridit nejaky prehravac s kvalitnim upscalingem do HD.[/quote]

Jsem schopen Ti vyzkoušet pouze propojení s foťákem a pouze video kabelem (cinch). Bude Ti to stačit? Mám projektor nainstalovaný na pevno pod stropem a nerad bych s ním moc pohyboval (jde mi hlavně o vycentrování obrazu na promítací plochu).
Georgez (22)|9.3.2010 13:36
[quote=Jarda80;270862]Jsem schopen Ti vyzkoušet pouze propojení s foťákem a pouze video kabelem (cinch). Bude Ti to stačit? Mám projektor nainstalovaný na pevno pod stropem a nerad bych s ním moc pohyboval (jde mi hlavně o vycentrování obrazu na promítací plochu).[/quote]
Diky to neni treba. To by slo jen v rozliseni PAL, to nema cenu ani zkuset jelikoz vubec nevyuzijes toho rozliseni, ktere ti projektor nativne dava. Zaujalo mne to vycentrovani. Ma to mit prece ten lens shift a s tim by to vycentrovani obrazu melo byt jednoduche? Neni to tak? A jeste jedna otazka, udajne to nema lichobeznikovou korekci obrazu - to asi znamena, ze nemuzes projektor naklonit, je ten problem z centrovanim kvuli tomu?
Jarda80 (31)|9.3.2010 14:15
[quote=Georgez;270889]Diky to neni treba. To by slo jen v rozliseni PAL, to nema cenu ani zkuset jelikoz vubec nevyuzijes toho rozliseni, ktere ti projektor nativne dava. Zaujalo mne to vycentrovani. Ma to mit prece ten lens shift a s tim by to vycentrovani obrazu melo byt jednoduche? Neni to tak? A jeste jedna otazka, udajne to nema lichobeznikovou korekci obrazu - to asi znamena, ze nemuzes projektor naklonit, je ten problem z centrovanim kvuli tomu?[/quote]

Problém s centrováním není, Lens-Shift to samozřejmě má. Ale lichoběžníkovou korekci jsem nenašel! (Bylo mi doporučeno se lichoběžníkové korekci vyhnout obloukem, tedy použití při pevné instalace - takže mi to nevadí, že jí projektor nemá). Zmiňoval jsem to vycentrování z důvodu toho, že výškový posun Lens-Shiftu je takový ne moc poctivě udělaný. Mám obavy z toho, že když trochu nemotorně budu nandávat nebo sundávat krytku objektivu, že s ním hnu. Myslíš si, že je nutný zakrývat objektiv?
Cody. (5)|9.3.2010 22:03
Zdravíčko,
pokud by byl zájem tak mohu nafotit pár fotek ať už PAL TV vysílání, fotek, videa z kamery (720x576) klasického DVD či videa 720p a 1080p.
Projektor mám ve vzdálenosti cca 5,5m, obraz má velikost cca 3,7x2m, úhlopříčka tedy kolem 4,2m. Co se týče náklonu, tak pokud je projektor položen na stole či nějaké poličce, tak lze využít dva aretační šrouby a tím zajistit náklon v jistém rozmezí. Já mám projektor připevněn držákem ke stropu, samotné rameno co drží projektor je uloženo v kulovém pouzdru takže s ním lze bezproblému natáčet. Dle mě má projektor Lens shift udělán dobře, posun je plynulý, lehce ovladatelný jedním prstem. V neutrální poloze to lehce cvakne tak víte kde je střed. Projektor mám v horizontální ose obrazu takže jsem použil jen lenshift nahoru/dolů, abych s obrazem sjel níž, jelikož je projektor jen pár cm pod stropem.
Krytku každopádně po promítání nasazuji zpět (při projekci se stačí podívat před čočku a hned vidíte kolik prachu poletuje ve vzduchu, aníž by ho normálně člověk viděl), Nenasazuji ji nadoraz, ale tak aby nezacvakla, jelikož drží na vnějším prstenci, kterým se ostří obraz. Nedochází tak k nechtěnému rozostření.
Co se týče barev tak jsem nechal zatím vše tak jak bylo nastaveno z výroby. Jen jsem upravil teplotu barev na 6000K, zatím mi to přijde asi nejlepší. Promítám na theatre black 1 či 2, přes den (odpolední hodiny) na livingroom či theatre. Obývák mám na sever a zatím je přes den dostačující zatemnit žaluziemi. Uvidím, co v létě udělá přecejen silnější slunce.
Překvapilo mě také podání černé, ale to je asi na individuálním posouzení, někdo tu psal, že to je tmavě šedá, mě to přijde dostačující. Pokud večer promítám film, který není přes celou plochu, tak černé pruhy nad a pod obrazem (které by měly být tedy šedé) defakto nevidím a splývají s okolím dá se říci.
Jinak jsem velice potěšen s opravdu nízkou hlučností a např. ventilátor z notebooku, který mám tedy cca 5,5m od sebe slyším více než projektor přímo nad hlavou. Co se mřížky týče, přesnou vzdálenost jsem neměřil, ale z cca 0,5m se již dají rozeznat jednotlivé body.
Georgez (22)|12.3.2010 15:28
[quote=Cody.;271001]Zdravíčko,
pokud by byl zájem tak mohu nafotit pár fotek ať už PAL TV vysílání, fotek, videa z kamery (720x576) klasického DVD či videa 720p a 1080p.
[/quote]
To by bylo super. Jestli najdes cas tak budu vdecny za ty fotky. V podstate se rozhoduji jestli do toho projektoru jit a to mi mozna pomuze v rozhodnuti. Jestli promitas z notebooku, zkus taky prosim promitnout nejake ty fotky. Staci mi pak subjektivni dojem - barvy rozliseni, nejake artefakty v obraze apod. Jinak trochu mam obavy z viditelnosti te mrizky. V recenzich se casto zminujou ze obecne na LCD je vice viditelna mrizka nez na DLP projektorech. Proto jsem nejdrive chtel neco v DLP ale nenasel jsem nic s rozumnym zoomem a lens shiftem do 40tis. Skoda ze Mitsubichi HC3800 nema lens shift jinak by to byl muj nr.1. Z jake vzdalenosti od platna jses jeste schopen spozorovat tu mrizku?
Cody. (5)|15.3.2010 20:44
Tak doufám, že se sem ty fotky nahrají. Jinak co se týče mřížky, tak z cca 1-1,5m již není vidět. Promítám jak jsem psal z cca 5,5m a zoom mám u projektoru téměř na maximum. Odtud mřížka pochopitelně vůbec vidět není a obraz je perfektně ostrý a "hladký". Pokud odzoomuju tak ji vidím tak z cca 0,5m. A co se barev na fotkách týče? Ty jsou stejné jak na LCD monitoru , tak na notebooku a na projektoru. Osobně nevidím žádný rozdíl. Jinak podání černé je dobře vidět např. u druhého obrázku, kdy člověk ani nezaznamená kde končí černý obraz, který je promítnutý a kde začíná už neosvětlená zeď.
720p.JPG 720p ?erná je ?erná.JPG 1080p.JPG 1080p (2).JPG CT4 PAL.JPG CT24 PAL.JPG foto.JPG kamera 720x576.JPG PRO7 HD.JPG idnes.JPG
Georgez (22)|16.3.2010 11:34
[quote=Cody.;272255]Tak doufám, že se sem ty fotky nahrají. Jinak co se týče mřížky, tak z cca 1-1,5m již není vidět. Promítám jak jsem psal z cca 5,5m a zoom mám u projektoru téměř na maximum. Odtud mřížka pochopitelně vůbec vidět není a obraz je perfektně ostrý a "hladký". Pokud odzoomuju tak ji vidím tak z cca 0,5m. A co se barev na fotkách týče? Ty jsou stejné jak na LCD monitoru , tak na notebooku a na projektoru. Osobně nevidím žádný rozdíl. Jinak podání černé je dobře vidět např. u druhého obrázku, kdy člověk ani nezaznamená kde končí černý obraz, který je promítnutý a kde začíná už neosvětlená zeď.[/quote]
Velke diky za ty fotky. Verim ze poslouzi i jinym. Tak a ja jdu na to, objednavam.
Jarda80 (31)|16.3.2010 13:14
[quote=Cody.;272255]Tak doufám, že se sem ty fotky nahrají. Jinak co se týče mřížky, tak z cca 1-1,5m již není vidět. Promítám jak jsem psal z cca 5,5m a zoom mám u projektoru téměř na maximum. Odtud mřížka pochopitelně vůbec vidět není a obraz je perfektně ostrý a "hladký". Pokud odzoomuju tak ji vidím tak z cca 0,5m. A co se barev na fotkách týče? Ty jsou stejné jak na LCD monitoru , tak na notebooku a na projektoru. Osobně nevidím žádný rozdíl. Jinak podání černé je dobře vidět např. u druhého obrázku, kdy člověk ani nezaznamená kde končí černý obraz, který je promítnutý a kde začíná už neosvětlená zeď.[/quote]

Vcelku s tebou souhlasím. To Tvé poslední souvětí je podle mě dosti podstatné v tom, že promítáš na zeď. Ta černá bude vypadat jinak, když někdo bude promítat na plátno, od kterého se podstatně více odráží zbytkové světlo. Takže černá již není tak černá jakou ji máš Ty, ale temně šedivá jako mám já (je také možné, že jsem zvolil špatný materiál plátna). Tohle je také, alespoň si myslím, důležitá informace. Nevšim jsem si, že by jsi nafotil nějaký zdroj s poměrem stran ve formátu 2,35:1, aby byly vidět ty ČERNÉ pruhy, bylo by to možné? Jinak těm co váhají s koupí, vřele doporučuji.
Georgez (22)|18.3.2010 13:34
Tak uz mi ho privezli. Ackoli v pracovni dobe, ale neodolal jsem a musel jsem to hned testnout, zapojil jsem notebook a prozatim spustil rovnou z konferencniho stolku. Lens shift, zoom a zaostreni na tom Pattern obrazci bylo hned. Po zapnuti tam byl prednastaveny nejaky tmavy rezim coz nevypadalo moc dobre, prece jen bylo poledne. Tak jsem prepnul na rezim DYNAMIC a zustal jsem stat ohromen. Obraz je fantasticky, uz se tesim na vecer.
4pepe (96)|7.4.2010 09:57
Pekné fotečky čudujem sa tým ľuďom ktorý si za tie peniaze kúpia telku je šupa taká uhlopriečka a úplne iný zážitok z pozerania filmou. Mať tie peniaze hneď by som si ho kúpil, zatiaľ budem musieť vydržať s mojim diy projektorom. Čierna je tiež super na to že to je na stene a nie na nejakom špeci plátne.
Georgez (22)|7.4.2010 11:59
Takze zkusenosti po 3 tydnech. Trosku mne zaskocily rozmery projektoru, myslel jsem si ze bude mensi. Velmi ocenuji moznosti lens shift a zoom.Co se tyce obrazu tak nemam nic co bych vytknul. Naprosta spokojenost (spise lituji ze jsem se neodhodlal drive k nakupu). Projektor je skutecne velmi tichy, spise slysim notebook nez projektor. Krytku nasazuji, ale taky jen lehce, bez zacvaknuti. Kdyz je k mani tak koukame na HD film (s kvalitnim zvukem, dojmy jako v kine). DVD jsou taky koukatelne, pochopitelne chce to upscaling (notebook to celkem rozumne zvlada, ale je mozne dnes koupit i DVD prehravace s upscalingem). Fotky taky super, ale musim davat pozor, aby nastaveni rozliseni notebooku bylo na 1920x1080 (neni to nativni rozliseni meho notebooku, takze se vzdy vraci zpet na svoje vlastni). Jedine negativum jsou zabery s videokamery ( mam klasickou digitalni kameru v Pal rozliseni), vysledek na platne (pres S-video) se mne moc nelibi, nemam to jak "upscalingovat". Kolega mi pujcil full HD videokameru a tam to bylo jiny kafe. Takze to vypada, ze zas se bude setrit na novou kameru. Jinak chystam se nainstalovat k projektoru Xtreamer (levna a sikovna krabicka s moznosti prehravani vseho mozneho), abych nemusel porad roztahovat notebook. Shrnu to asi tak, koukani na film v televizi mi ted pripada jako koukat na nejake siditko. V televizi shlednu uz jen zpravy nebo nejaky diskuzni porad.
Georgez (22)|7.4.2010 12:02
Zacal jsem taky myslet na budoucnost , cili jak to bude s lampou az doslouzi. Preventivne jsem zjistil, ze na Ebay, ji lze sehnat od 250 USD (novou), takze nasi obchodnici s cenou 10.000 Kc - opet nevedi kde by nakradli. Nastesti na Ebay uz jsem kupoval (hodinky CASIO u nas za 12k z nemecka za 240EU nove se zarukou), takze rozhodne nebudu podporovat lumpy co za tuto lampu v CR zadaj 10k. Az to prijde tak jich mozna rovnou koupim vice a nabidnu na Aukru s mirnou prirazkou, protoze to je do nebe volajici chamtivost prirazet si vice jak 100%.
4pepe (96)|7.4.2010 12:47
To že je väčší by som ja osobne bral skôr ako pozitívum ono uchladiť tú lampu je celkom problém a keď je to v malej škatuľke tým väčší, takže aj kôli tomu je taký "hlučný" ako je.

Pokiaľ sa nebojíš experimentovať a máš na to gule môžeš ho v budúcnosti modnúť, (ono nekradne len predajca ale aj výrobca) tú je ich pár modnutých http://www.allinbox.com/modding.htm a aj na českom fóre je pár úspešných napr. http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=984 aj s foto. Takáto lampa ťa výde na 26 € a jej životnosť je okolo 16000 hod. Pokiaľ sa ti to podarí máš vystarané. Treba len obýsť počítadlo. Tu je tiež výhodné keď je projektor väčší lepšie sa dá použiť alternatívna výbojka.

Ešte k tej životnosti keď budeš pozerať denne 4 hod tak za rok 1460 hodín a to je celkom dosť filmou. Ja sa k tomu blížim synátor pozerá rozprávky a ja potom kuknem ešte film a sem tam nejaký seriál.

S tým televýzorom máš pravdu svokor má 42" lcd a keď si pred to sadnem cítim sa ako pri monitore. Kino začína vtedy keď nedosiahneš rukami z jednej strany obrazu na druhý.
Georgez (22)|7.4.2010 13:45
U nas doma to v prumeru zatim nejede ani na ty 3 hod. denne. Podle soucasneho trendu se budeme blizit spise tak max. 1000 hod. za rok (zatim je jeste brzo na presnejsi statistiku). Takze doufam, ze lampu budu resit nejdrive tak za 3-4 roky. Pokud uz to bude po zaruce, tak se uvidi, snad do te doby nekdo udela i prikladovy moding pro Epsona TW3500 a porovna jaky je rozdil oproti originalni lampe. Protoze kdyby to nejak zkreslovalo barvy nebo jinak kazilo dojem, tak to radsi dam tech 250$ za origos lampu. Ale jedno mi po shlednuti modingu vrta hlavou. Kdyz si to muze amater zbastlit a strcit tam lampu s zivotnosti vice nez 10 k hodin, tak proc to do haje nemuzou udelat inzenyri v Epsonu.
4pepe (96)|7.4.2010 13:54
Tomu sa vravý spotrebný tovar ono je to nastavené aby to naschvál nevydržalo tak dlho, v dnešnej dobe nie je problém urobyť niečo s dlhou životnosťou, nie len fizickou ale aj morálnou, ale prečo by to robili, keď môžu pomaly po dávkach vypúšťať stále lepšie a lepšie modely. A určite je pre nich výhodnejšie predať raz za dva tri roky lampu ako ju predať raz za 10 rokou.
4pepe (96)|7.4.2010 13:57
O tie farby sa neboj výbojky sa robia s rôznymi teplotami pre projektor je najvhodnejšie rozmedzie 4000-6000K spodná hranica je viac do žlta a horná do modra ideálne je stred.

Ja mám momentálne v projektore 4200K a podanie farieb paráda.
Georgez (22)|7.4.2010 15:58
Mrkl jsem na ten DIY projektor, a klobouk dolu. Ja momentalne resim ve srovnani s tim prkotinu a sice instalaci projektoru na polici pod stropem + svedeni veskere kabelaze listou dolu do male rozvodne skrinky pri podlaze. Ve skrince budou vstupy do zesilovace, D-SUB zasuvka, S-Video zasuvka atd. Chci mit vsechny konektory pekne vedle sebe na jednom miste, at uz nemusim mit roztahane kabely pres pul pokoje.
Moff (39)|27.4.2010 13:34
Tak po menším bádání a korekci obrazu jsem vcelku s tímto projektorem spokojen. Uhlopříčka 3metry je super, projektor je úžasně tichý, barevné podání po korekci je výborné. Nechali jste základní nastavení obrazu? Nebo jste také upravovali, případně jaký profil, na jakých hodnotách máte?
šnek49 (0)|17.5.2010 13:45
Chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc a to konkrétně, kam promítáte? Máte nějaké plátno, nebo promítáte přímo na zeď. A nebude promítání na plátno znamenat vyšší kvalitu? Jde koupit i širokoúhlé plátno? 21:9, nebo 16:9? Chtěl bych docíélit úhlopříčky cca 3 metry, jakou vzdáleností pak budu muset promítat..? Díky moc,,,
Neregistrovaný (0)|18.5.2010 07:15
Ja osobne premietam na stenu, samozrejme pri premietani na kvalitné plátno bude projekcia lepšia. Ale cena kvalitného plátna sa môže vyšplhať aj nad cenu projektora záleží aké chceš prevedenie. Celkom dobré ceny sú na nemeckom ebay

http://stores.ebay.de/videoprojektor24
Moff (39)|18.5.2010 13:44
Taky promitam na normalni bilou stenu a nemam k obrazu vyhrady.
N-o-m-a-d (14)|20.5.2010 13:51
Objednal jsem si tento projektor, tak jsem zvědav :-) Parametry vypadají velice slušně.
Jako promítací plochu budu mít MDF-desku s černým rámečkem (225cm úhlopříčka 16:9). Samotná plocha bude 1xzákladní nátěr (polar) + 4xreflexní barva.. Tak jsem zvědav, jaký bude kino :-)
Zdrojem budou z 99% mkv filmy převážně v 1080p přehrávané na počítači DVI - HDMI ... za týden budu pouštět první film, tak jsem natěšenej jak malej kluk :-)
Moff (39)|26.5.2010 07:35
Také přidávám nějaké foto, foceno mobilem, takže kvalita není nejlepší :-)
25052010158.jpg 25052010163.jpg 25052010168.jpg 25052010173.jpg 25052010170.jpg
N-o-m-a-d (14)|26.5.2010 09:09
Vypadá to pěkně...nemohl by jsi ještě vyfotit nějaký film v 1080p ?? Please
Moff (39)|26.5.2010 09:42
Fotky poradny udelam o vikendu, pujcim si na to digi zrcadlovku.
N-o-m-a-d (14)|26.5.2010 13:40
Tak to potom můžeme porovnat.
Mně přijede zítra projektůrek i s projekční deskou. Tak jsem velmi zvědav :-)
Hned tam pustím Avatar sice mkv ale verze 21GB 1080p, nafotím a připíchnu to sem ;-)
Georgez (22)|26.5.2010 23:31
[quote=šnek49;282114]Chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc a to konkrétně, kam promítáte? Máte nějaké plátno, nebo promítáte přímo na zeď. A nebude promítání na plátno znamenat vyšší kvalitu? Jde koupit i širokoúhlé plátno? 21:9, nebo 16:9? Chtěl bych docíélit úhlopříčky cca 3 metry, jakou vzdáleností pak budu muset promítat..? Díky moc,,,[/quote]
Koupil jsem elektricky stahovane platno NOBO. Mam ho namontovane ke stropu. Kvalita obrazu mne prijde docela uspokojujici, sam povrch je podobny jako platno co mame ve firme. Platnu bych vytknul jen to ze na okrajich se lehce ohyba dovnitr (asi 2 cm od kraje) . Vice neprijemne vsak je, ze nejake trafo nebo stykac uvnitr neustale lehce bruci (takze je nejlepsi platno po stazeni odpojit ze zasuvky, cimz elektricky pohon ponekud ztraci svuj puvab). Koupil jsem to v AlfaComputers a snazil jsem se s nima dohodnout na nejake reklamaci, ale kdyz je platno jinak funkcni tak nechteji slyset o reklamaci. Lehke bruceni pry muze byt vlastnosti produktu. Byl jsem z toho dost rozladeny a docasne jsem to osetril dalkove spinanou zasuvkou, ale nejsem spokojeny a proto platno NOBO (s elektrickym pohonem) nikomu nedoporucuji.
Moff (39)|28.5.2010 08:20
N-o-m-a-d: Tak co, uz mas rozbaleno a nastaveno :-)?
Moff (39)|28.5.2010 23:05
Nejake nove fotky focene zrcadlovkou i kdyz zdejsi komprese asi udela sve :-). Navic se mi nechtelo dlouze si hrat s nastavenim uzaverky, nemam totiz stativ. U toho Batmana ty cerne pruhy nevypadaj tak hrozne jak na fotce :-). Oba filmy jsou v 1080p MKV + Red Dead Redepmtion na Xboxu 360.
DSC_0283.jpg DSC_0263.jpg DSC_0266.jpg DSC_0271.jpg DSC_0276.jpg DSC_0279.jpg
N-o-m-a-d (14)|29.5.2010 21:14
Tak chlapci....ve čtvrtek večer ve 22:30 nainstalováno ( projektor na stropě, deska na stěně, 5.1 zvuk ONKYO rozvedeno a kabely uschovány pod lištami ) odlepil jsem se od toho až ve 04:30 - takže dovolená v práci :-D Jako obraz excelentní...věřím, že ta deska na tom má velký podíl, ale projektor sám o sobě...srovnal bych ho se Sanyo Z2000...největší masakr...hlavně Avatar 1080p 21GB verze...mám asi 5,5 TB HD různých, ale musím postupně po večerech - pak jsou nejlepší barvy ( jako u všech projektorů ) i hlučnost - valím v ECO modu a vůbec ho neslyším a to ho mám přímo nad hlavou....prostě za ty prachy nejlepší koupě...vřele doporučuji ( už mi na baráku na dveřích visí rozpis filmů v týdnu :-D :-D )
Moff (39)|31.5.2010 12:32
Jeste ty fotky by to chtelo :-)
N-o-m-a-d (14)|1.6.2010 08:57
Ja ja, fotky budou.
Teď řeším ale jiný problém - nějak pořádně nemůžu nastavit Media Player Classic. Procházím fóra a rady ostatních, ale nějak se mi to pořád nevede. Pouštím to přes počítač - Core 2 Duo E8500@3,8GHz, Ati HD4870X2, 8GB DDRII 1066+, ... hardwarová akcelerace běží v pohodě, ale pořád se mi zdá ten obraz jakoby ne úplně plynulý. Jak to máte nastavený vy?? Používám K-Lite codec.
Moff (39)|1.6.2010 10:41
N-o-m-a-d: Pravděpodobně problém s frekvencí výstupu (měl by si mít nastaveno dle videa 24Hz, 50Hz, 60Hz, co maš teď?) a FPS videa (u MKV filmů to je většinou 23,976, koncerty a dokumenty v MKV mají i 24, 25, 30). Proto používám na přehrávání Egreat M34 nebo WD TV live, ale i to má své mouchy. U PC na přehrávání vide je nejlepší mít Core AVC + správně nastavený MP Classic (http://www.highdef.cz/menu/navody/x264/x264.php) + ReClock na správnou synchronizaci obrazu a zvuku (video v MKV prepočte z těch 23.976 na 24 snímků).
N-o-m-a-d (14)|1.6.2010 11:16
[quote=Moff;284122]N-o-m-a-d: Pravděpodobně problém s frekvencí výstupu (měl by si mít nastaveno dle videa 24Hz, 50Hz, 60Hz, co maš teď?) a FPS videa (u MKV filmů to je většinou 23,976, koncerty a dokumenty v MKV mají i 24, 25, 30). Proto používám na přehrávání Egreat M34 nebo WD TV live, ale i to má své mouchy. U PC na přehrávání vide je nejlepší mít Core AVC + správně nastavený MP Classic (http://www.highdef.cz/menu/navody/x264/x264.php) + ReClock na správnou synchronizaci obrazu a zvuku (video v MKV prepočte z těch 23.976 na 24 snímků).[/quote]

No jo, já valím přes MPC jen MKV filmy. Na koncerty se mi osvědčil nový PowerDVD 10 - filmy s externíma titulkama fungují, akorát titulky nejdou externě otevřít.
Procházím různá fóra, ale co člověk, to názor. Teď jsem narazil na to, že stačí povolit všechny interní filtry v MPC a nedávat tam žádný externí a že by to mělo jít v poho. Dá se říct, že takhle jsem fungoval do doby, kdy jsem se díval na full HD na 24" monitoru, ale teď jak mám ten projektor, tak si s tím pořád hraju a zdá se mi, že je to horší a horší. Asi úplně odinstaluju MPC ss veškerýma kodekama a instalnu nejnovější verzi s tím, že povolím veškeré interní filtry ( až na filtr AC3, ten si stáhnu nejnovější a přiřadím ho externě a budu ho preferovat ) Ten Core AVC ani nevím, jestli je potřeba. Jinak ReClock - musím si o tom něco přečíst - slyším to poprvé :-)
4pepe (96)|1.6.2010 12:29
Ja na prehrávanie mkv na notebooku používam kmplayer nemám na kompe nainštalované žiadne kodeky, akurát core avc a hali media spliter a nemám problém so žiadnym filmom, ani so samsung demo oceanic, čo je dosť náročné.
N-o-m-a-d (14)|1.6.2010 13:12
[quote=4pepe;284148]Ja na prehrávanie mkv na notebooku používam kmplayer nemám na kompe nainštalované žiadne kodeky, akurát core avc a hali media spliter a nemám problém so žiadnym filmom, ani so samsung demo oceanic, čo je dosť náročné.[/quote]

Jako jasný, já že bych měl vyloženě problém s nějakýma MKV filmama - to nemám. Jen to honím ke 100% plynulosti.
Doma zkusím ten Reclock a výstupní signál z grafky dám 24HZ...pak jsem zvědav, co to udělá.