Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr HD kamery Sony HDR-CX305 vs Panasonic HDC-SD200EP-K

JindraPce (60)|14.2.2010 18:20
Ahoj všem

sice je to tady téměř v každém druhém příspěvku, ale nedá mi to a zeptám se také.

Jakou HD kameru vybrat? Pročítám diskuse na netu již poměrně dlouho a někdy kolem Vánoc jsem se rozhodl pro HDC-SD200EP-K. Už ani nevím jaký byl ten přelomový důvod, který mě k tomu vedl. Hledal jsem ale kameru za cenu kolem 20 tisíc se záznamem na SD kartu pro běžné domácí video a občas i něco vyfotit (hlavní důvod je brzké narození prcka), navíc od Panasonicu už něco mám a jsem spokojený. Servis mám naproti baráku. Než jsem ji ale stihl objednat, mihla se zpráva, že Sony bude mít nové kamery. Dnes jsem poprvé našel jejich české ceny a moc mě nepotěšily. Trochu jsem doufal, že i když si budu muset trochu připlatit, dosáhnu na některý model z řady HDR-CX5xx. Ceny nových modelů ale začínají hodně nad 30tisíci, a já již nemohu moc čekat, jestli klesnou ty starší modely na přijatelnou úroveň.

Proto se chci zeptat, jak vidíte novinku HDR-CX305 v porovnání právě s HDC-SD200 ??? Samozřejmě teoreticky, nikdo z nás ji asi ještě na živo neviděl. Má cenu o Sony vůbec přemýšlet? Točit bych chtěl samozřejmě venku i uvnitř v budově a občas fotit, protože je občas složité nosit několik přístrojů najednou.

předem díky
JindraPce (60)|18.2.2010 22:47
No asi si odpovim sam ... vypada to na Sony.

na http://camcorder-test.slashcam.com se ojevil test a kdyz to obrazove lajcky srovnám s HDC-SD300 (u HDC-SD200 tam není obrazový test), tak se mi Sony obraz libi vic.

Co vy na to?
m@rvays (54)|18.2.2010 23:19
ahoj. já řeším ten samý problém. navíc já ještě stou kamerou chci točit sportovní záběry. nemůžu si pomoct, ale mi líp vychází ten panasonic. tři čipy jsou prostě tři čipy. navíc sem panasonic měl a byl jsem spokojen. neviděl sem ale videozáběry ani od jedné kamery. co mi přijde jako plus je i to 5,1 audiu u Panasonicu. takže já pujdu asi do p :)
JindraPce (60)|19.2.2010 08:40
Jojo je to složity, u mě Panasonic take dlouho vedl. Take jsem to bral jako 3 čipy, značka kterou znám, mám na ní i některé vybavení na cesty (třeba nabíječku do auta). Servis kterému v případě potřeby mohu věřit. Jenže pak se objevilo i info proti. Třeba zvuk mechaniky kamery nahrany ve videu. Slabá výdrž baterie. Zrnitý obraz, pokud zrovna netočím venku a nejlépe na sluníčku. Pak i ohnisková vzdálenosti P 44.9 proti S 29,8. To je celkem hodně metrů, které bych musel nachodit při širších záběrech, abych je do Panasonicu také dostal. No a 5.1 zvuk je podle mě u těchto kamer úplně nadbytečná záležitost.

U Sonky mi zase vadí třeba: pouze interní nabíječka, předražené výrobky, pouze USB 2.0 OUT, ...

Tak že teď bude hodně záležet na ceně a dostupnosti, do 14 dnů musím mít jasno.
m@rvays (54)|21.2.2010 18:39
no je to složité. každopádně dej pak vědět, jak ses rozhodl a nějaké zkušenosti s novou kamerou. já mam ještě chvilku čas.

kaen úhel je fakt asi podstatný čoveče. to bude docela podstatná věc. ono nevadí, že se nachodím, ale většinou není kam uhnout. hlavně doma.
m@rvays (54)|21.2.2010 19:36
a co model Sony HDR-XR200VE, nebo novinka Panasonic HDC-HS200?

nevim ale, jestli ta sonka není už "stará". má velký hdd, který zvětší objem kamery, a mi osobně asi víc padne do ruky, když mám tak velké pracky. má 5,1 zvuk.

nicméně možná počkám, došetřím penízky a pujdu do HDR-XR500VE
JindraPce (60)|24.2.2010 15:47
HDC-HS200 neni novinka, je to to same co HDC-SD200, je se zaznamem na HDD. ta Sonka je neco podobneho. Kameru s HDD urcite nechci.

spis me ted zaujala novinka HDC-SD60. V pomeru cena/vykon vypada zatim nejlip. Mozna pujdu do ni, bez dane bude kolem 10000 (doufam). Pokreju s ni soucasnou potrebu a za par let koupim poradnou kameru.
m@rvays (54)|26.2.2010 11:54
A proč kameru s HDD nechceš. Když porovnám, kolik stojí karty, tka mi to přijde jako blbost nejít do HDD. Ale všiml jsem si, že hodně lidí hdd nechce. proč?
JindraPce (60)|26.2.2010 20:09
no důvodů je pro mě osobně několik

disk je jedna ze součástek, která se pohybuje a tedy je náchylnější na poruchu a má určitě větší spotřebu a váhu. I velikost kamery je jiná.

SD kartu naopak mám téměř ve všech zařízeních. Tak že, v případě potřeby ji můžu použít ve foťáku nebo ji strčím do čtečky a mám z toho hned flasku nebo ji strčím do PC a zkopíruju si video bez nutnosti zapnutí kamery, nebo ji třeba dám do přehrávače nebo TV (když to podporuje) a video můžu rovnou bez kamery přehrávat.

Ceny jsou plus mínus stejné (myšleno v součtu na stejnou kapacitu).
pro příklad ceny s Cybexu:
Panasonic HDC-HS200EP-K s HDD 80GB = 23 609,-
Panasonic HDC-SD200EP-K bez paměti = 18 737,-
rozdíl 4872,-

cena SD karty class 6
16GB=800,-
32GB=1783,-

Na jednu baterii v plném rozlišení pravděpodobně 16GB kartu nenaplníš. Tak že pro mě je z prvního pohledu kamera s HDD o 4000 dražší, protože mě 16GB karta bude pro začátek stačit a za pár měsíců klidně koupím další. V té době očekávám i výrazně lepší ceny třeba za karty 64GB.
m@rvays (54)|27.2.2010 11:38
panečku z téhle strany jsem nad tím ještě neuvažoval a má to svou logiku. nicméně díval jsem se na parametry té SD60ky a vypadá to asi hodně slibně. Už jsem ji našel na našem eshopu s cenou 14k u verze s HDD, takže na karty bude asi levnější. A co se týče parametrů, tak mi asi bude vyhovovat nejvíc. Mám akorát obavy z toho jednoho MOS čipu. ale jinak si polepšili s ohniskem, ktere je už na příjemných 35ti jestlijsem se dobře díval a má to optickou stabilizaci. Takže za ty peníze celkem šupa.
JindraPce (60)|27.2.2010 14:57
jojo asi tak. Za ty penize bude hodne dobra. A ja se 1 cipu nebojim. Podle me 3 cipove kamery za cenu pod 20.000 museji byt na necem osizeny. Jinak by to do nich davali vsichni vyrobci. Treba jen proto, aby nalakali lidi. Ty 3 cipovky maji lepsi fotky, když to srovnam s podobnym 1 cipovym modelem. Proste na moje filmovani prcka tohle bude stacit. A kdyz ne, tak za 2-3 roky koupim tu 3 cipovku, ale predpokladam s vyrazne lepsimi parametry. Kdyz ale srovnam Sony a Panasonic v dnesni dobe, tak z pohledu kvality obrazu radeji 1 velky chip u Sony, nez 3 male u Panaka (samozrejme pri cene kterou do toho chci max. dat, tedy kolem 20000).
jojkovid (651)|27.2.2010 18:03
Pánové, "švédská trojka" nemusí být lepší než sing. Dívejte se na velikost čipu a optiku. To je rozhodující.