Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konfigurace OS pro zachytavani

dixi (33)|30.1.2005 15:07
Cau,
zjistil sem, ze mi pri zachytavani prestal stihat HDD. Takze sem se rozhodl zalohovat data jinam a trosku si to na nem preorganizovat.
Uz sem se na to chtel ze zvedavosti zeptat nekolikrat, ale nikdy nebylo potreba. Ale ted mam podezreni ze se mi neco deje z hardiskem nebo windowsem.

Takze:
Planuji si, ze udelam 5GB NTFS na jedno XP (ciste pro pracovni ucely), pak dalsich 5GB NTFS na druhe XP (ciste pro hratky s videem) a nakonec dalsi 70GB NTFS pro grabovani.

Ted o tom zachytavani:
XP bude bez servispacků.
Nebude mit vubec nakonfigurovany pripojeni do lokalni site, resp. bude mit zakazany pouziti ethernet karty.
Zachytavat budu v iuVCR kartou Video Wonder Pro III kodekem PIC video MJPEG kvalitou 20 (cca. 12000 KB/s)
Bude nainstalovan DirectX 9
K tomu si myslim snad nebude mit nikdo nejake vecne vyhrady. Pokud ano, napiste je prosim.

Ale co potrebuji vedet hlavne:
Na tom 70GB oddilu jakou mam nastavit pri formatovani velikost alokacni jednotky - co nejvetsi (=64K) nebo nejakej stred?
Jak a jake sluzby mam povypinat? - minen prikaz msconfig
Co mam kde nastavit, aby se mi napriklad nespoustely ruzny varovani a automaticke ulohy na pozadi ( uklid plochy, disku apod. )

Zkratka potrebuji vse nastavit tak aby se windowsy plne soustredily jen na zachytavani a na vsechny veci kolem se vykaslaly. Uvital bych nejakou utilitu, ktera to povipina za me. :-)

Dik za odpovedi.
dixi (33)|30.1.2005 15:11
oprava povipina --- povypina

Zkratka nemam rad kdyz je vypadenych snimku ve filmu vic nez 15 \/
Pitomec (10211)|30.1.2005 15:12
Jestli budeš mít na jednom (fyzickým) HDD systém a zároveň tam ukládat video, tak to bude vždycky drhnout (nebo minimálně větší pravděpodobnost problémů). A je úplně fuk, jestli to bude partition v kuse nebo dělená na X částí. Radši si kup další HDD a ten nechej jenom na video.
StD (8612)|30.1.2005 15:37
Přesně tak. Ještě jeden HDD. A na to nastavování použij XSetup. Většinu toho, co jsi vyjmenoval, umí. Ty alokační sektory bych nechal na Default, jak mi je pro XP nabídne PartitionMagic.
Brko (201)|30.1.2005 16:06
Svatá pravda, pro video fyzicky samostatný disk. WXP jsem nijak nekonfiguroval a po zapojení druhého disku jsem se zbavil občas vypadlých snímků.
dixi (33)|30.1.2005 17:39
Diky za rady, asi mate vsichni pravdu s tim druhym diskem.
Protoze dalsi HDD nemam, musel jsem se prozatim spokojit s resenim jak sem uvedl vyse. No a pocet vypadenych snimku je velmi podobny jak tomu bylo predtim :-k
Joe-Joe (593)|30.1.2005 17:45
Druhy disk je viac nez nutnost. Vlastna skusenost 80GB je strasne malo. :-((

Preco XP bez SP1 resp. SP2? Mam XPS2 a zatial som nenatrafil na nejaky problem. Pouzivam PS9+ a zda sa mi to stabilnejsie napriek tomu co niektori pisu. :-?
dixi (33)|30.1.2005 18:15
Ja vim ze 80 je malo. Ale kdyz si prikoupim 200GB, 300GB, 400GB ... ,tak stejne je behem kratke doby budu mit zas plny a zas budu resit problem: Kam s tim? Je to hloupa uvaha ale pravem pravdiva (vim z vlastni zkusenosti - porad neco prehazuju sem a tam)

Muj prvni pocitac mel 80MB a stacil.
Pak prisel na svet Doom, Blood, Heretic... razem prestal stacit.
Dalsi mel 700MB.
Koupil sem si CD-ROM a zas nestacil.
Pak zas 6,4GB
Zacali sme si vymenovat mp3 a zas prestal stacit.
Pak 20GB
Dostali se ke me prvni filmy v DivX + dalsi mp3 ...zase nedostatek mista
Potom 40GB
Koupil jsem si DVD mechaniku a hned nestacilo
Nakonec 80GB
Koupil sem si TV kartu...

A co bude dal? Kam ta rada speje? :-R

"Preco XP bez SP1 resp. SP2?"
No kdyz se nebudu pripojovat k NETu tak by mi to bylo k cemu? :-?
Pitomec (10211)|30.1.2005 18:21
SP2 snad neopravuje jenom chyby v zabezpečení. Sám používám taky W XP_SP2 a ohledně videa jsem nezaznamenal žádný problém (vyjma toho, že sem kdesi četl, že někomu neumí W XP_SP2 detekovat kameru, ale na to už oprava od MS existuje).
Ivo Mašek (10205)|30.1.2005 18:34
A co bude dal? Kam ta rada speje?
K atomovému pohonu :-D :-D
Milosbb (889)|30.1.2005 18:47
Mam to rozdelene podobne ako dixi a funguje to.Na hodinovy grab z TV vypadne 6-7 snimkov a z VHS to zalezi na kvalite zaznamu a aj tej pasky.

No chcem kupit na zachytavanie druhy disk do supliku(120 alebo 160 GB),takze vas profikov chcem poziadat o radu,aku znacku toho disku,kedze testom v casopisoch neverim.Potrebujem ho na zachytavanie bez kompresie,cize ten disk musi byt schopny zapisovat cca 35 MB/s.Dakujem.
exTNT (1421)|30.1.2005 18:56
[quote=Pitomec]SP2 snad neopravuje jenom chyby v zabezpečení. Sám používám taky W XP_SP2 a ohledně videa jsem nezaznamenal žádný problém (vyjma toho, že sem kdesi četl, že někomu neumí W XP_SP2 detekovat kameru, ale na to už oprava od MS existuje).[/quote]
Měl jsem problém s tím, že mi komp s SP2 po reinstalaci nedetekoval kameru a když jsem (coby registrovaný uživatel Pinnacle Studio) volal do Exacu, tak mi ti "borci" tvrdili, že za to může SP2. Tak jsem se s tím potrápil znovu a reinstaloval bez SP2, abych nakonec v Sony servisu zjistil, že mi odešel firewire konektor na kameře... :-E
Osobně s SP2 nemám problém, vše funguje jak má a naopak bych řekl, že stabilněji, než s SP1, takže bych jeho instalaci na systém pro zpracování videa taky nezatracoval.
Ivo Mašek (10205)|30.1.2005 18:56
Používám již X let výlučně a pouze Western Digital. Ale najdou se zase jiní, kteří takto budou mluvit o jiných značkách. Tady poradit je nemožné.
slo (227)|30.1.2005 19:23
[quote=Milosbb]Mam to rozdelene podobne ako dixi a funguje to.Na hodinovy grab z TV vypadne 6-7 snimkov a z VHS to zalezi na kvalite zaznamu a aj tej pasky.

No chcem kupit na zachytavanie druhy disk do supliku(120 alebo 160 GB),takze vas profikov chcem poziadat o radu,aku znacku toho disku,kedze testom v casopisoch neverim.Potrebujem ho na zachytavanie bez kompresie,cize ten disk musi byt schopny zapisovat cca 35 MB/s.Dakujem.[/quote]Šuplíky jsou nespolehlivé, raději bych šel do externího disku v boxu, který se připojuje přes USB 2.0 (až 480Mbps). Výhodou je také to, že to rychle přepojíš k jinému PC nebo noťasu. A jaký disk? Jak říká Ivo, věc názoru a zkušeností. Zatím preferuji Barracudy od Seagate...
Milosbb (889)|30.1.2005 19:40
[quote]Šuplíky jsou nespolehlivé, raději bych šel do externího disku v boxu, který se připojuje přes USB 2.0 (až 480Mbps). Výhodou je také to, že to rychle přepojíš k jinému PC nebo noťasu. A jaký disk? Jak říká Ivo, věc názoru a zkušeností. Zatím preferuji Barracudy od Seagate...[/quote]

Mam Seagate uz rok a pol a bez problemov,ale na tie nove su zle recenzie,aj ked recenziam a testom uplne neverim.

Na doske mam len USB 1.1,takze externy nehrozi.Iba ak cez nejaky ten radic USB,alebo ako sa to nazyva.A cenovo je to pre mna zatial neakceptovatelne.Ale aj tak dik za rady.
Pitomec (10211)|30.1.2005 23:08
[quote=Ivo Mašek]Používám již X let výlučně a pouze Western Digital. Ale najdou se zase jiní, kteří takto budou mluvit o jiných značkách. Tady poradit je nemožné.[/quote]
Není co řešit - od roku 1999 jedu taky jenom na WD a naprosto žádný problém.
Reserved (79)|31.1.2005 06:56
To Ivo Masek:
Westerna uz nikdy!!! Jsou hlucne, hrejou a odchazeji na muj vkus prilis casto....v posledni dobe preferuju Samsung (jsou perfektne tiché a relativne výkoné), nebo Barracudu...i kdyz ta je taky trochu hlucnejsi
Pitomec (10211)|31.1.2005 07:08
[quote=Reserved]To Ivo Masek:
Westerna uz nikdy!!! Jsou hlucne, hrejou a odchazeji na muj vkus prilis casto....v posledni dobe preferuju Samsung (jsou perfektne tiché a relativne výkoné), nebo Barracudu...i kdyz ta je taky trochu hlucnejsi[/quote]
To určitě - za těch 6 let mně klekl Western jenom 2x - jednou se 3,2GB začal hlásit jako 30GB (bohužel když měl začít zapisovat nad ty 3GB, tak mu došlo, že to asi nezvládne a ztuhl :-) ) a podruhé sem ho vlastní blbostí uvařil ve výměnným rámečku. Jinak nikdy nic - ani hlučnost, ani nehřeje (možná proto, že mám u každýho HDD ještě přídavný chlazení :-) ).
Reserved (79)|31.1.2005 07:18
ja jednoho dal do ramečku s ventilatorke a uvaril se, a druhej mi odesel z nicehoz nic..
Pitomec (10211)|31.1.2005 07:24
Rámeček = smrt. Jedině v případě, že tam bude větrák, který zepředu požene vzduch, tak bych o tom uvažoval - ale takový ty pidivětráky v zadní části, který chladí akorát elektroniku rámečku samotnýho (a HDD se zvesela smaží), nebrat!
stayman (12393)|31.1.2005 07:36
Westerny boli vzdy dobre, len trochu tie prve SATA sa im nevydarili, mali aj problem (ale iesitelny) v RAID poliach, mali hlucne loziska (u vsetkych diskov, hlavne najlacnejsich) ale postupne to az tak zdokonalili, ze nemaju konkurenciu .., nove loziska, nove technologie "samooprav", nova technologia chladenia atd a to hlavne diskov vyrobenych po septembri a hlavne od decembra. Sam som prekvapeny,skladam PC s roznymi diskami a tento jeden uz mam a nemozem si pomoct, je naj a postupne vsetky vymenim aj u seba.
imported_jozo (82)|31.1.2005 10:14
Ramcek pouzivat len ako Ext. disk na zalohu. V ziadnom pripade na trvale pouzivanie, Tie kontakty stejne budu casom poruchove a disk zacne blbnut
Brko (201)|31.1.2005 13:57
No nevím, jen moje troška do mlejna - mám na video Baracudu v šuplíku, bez přídavného chlazení - dva roky a zatím se neupekl.
Ivo Mašek (10205)|31.1.2005 15:23
dva roky a zatím se neupekl.
ale určitě není vyšší, jak 20 giga.
clee (6592)|31.1.2005 15:34
mam pod sebou tri seagaty (80+120+120) bez chlazeni, otevrena sachta na disketovku a vyfukovaci vetrak na zadni stene, no problem...
Brko (201)|31.1.2005 15:57
Ivo Mašek - 80 GB
Clee - taky to tak vidím.
Joe-Joe (593)|31.1.2005 16:41
[quote=clee]mam pod sebou tri seagaty (80+120+120) bez chlazeni, otevrena sachta na disketovku a vyfukovaci vetrak na zadni stene, no problem...[/quote]


Aky mas vykonny zdroj ?
ODSakEda (2278)|31.1.2005 17:29
WD120 v šuplíku cca 3 roky
WD200 v 2. šuplíku přes rok
(ob jednu pozici mezi nimi je LG :-)
a v pohodě!

Zásadně HDD z šuplíku nevydělávám-mám více prázdných včetně pevné části do komplu s IDE a když to někam beru tak i s tím protikusem. Kdysi jsem si jeden kontakt ukejval! Kámoš jej však nějakým zázrakem asi, nacínoval plynovou mikropájkou!

Jen dodávám, že spodní část šuplíku, respektive mřížku s otvory, mám přelepenu isolepou (ne nějakou zkoupenou na benzině!...), aby vzduch nabraný čelní mřížkou neletěl tudy hnet ven do kejsua, ale proletěl podél celého disku dozadu! Je to paradox, zdánlivým zadušením disku je lépe chlazen! :-D
Navíc jej mám podél obou krajů podlepen gumovou tzv. pralikou profilem, používanou na těsnění oken a dveří, jednak aby netrpěl nárazy a jednak aby neležel na "břiše" a tím byl vystředěn a vzduch mohl proudit shora i zespodu bez omezení stejně!
slo (227)|31.1.2005 18:26
Nechci se opět trapně vnucovat s externím boxem na USB 2.0, ale vidím to jako optimální řešení. Za chodu se to dá připojit i odpojit, když není třeba, tak je zastrčený mezi knížkama na poličce a netopí, nevrčí a nezatěžuje zdroj. Když chci zpracovat stáhnuté video nebo kouknout na film, tak to třeba přepojím na noťas a nemusím nic kopírovat... Dá se na to zazálohovat celé PC nebo notebook a v případku výpadku zase zrestaurovat. Ceny AL boxů už spadly pod tisícovku...
ODSakEda (2278)|31.1.2005 18:39
slo

Nevnucuješ se! Je to perspektivní a nejspíš to vymýtí šuplíky!
Jen jsme se tady doposud mnozí spíše chvástali co máme a externí disky jsou sice již k dostání za rozumný peníz, jak vidět, jejich rozšíření teprve začíná. :-)

Jseš mezi prvními! Nebud tak skromný!

Já mám např. v HDDiscích 1T a tak mě zatím nic ke změně netlačí. Zatím!
clee (6592)|31.1.2005 19:07
[quote=Joe-Joe][quote=clee]mam pod sebou tri seagaty (80+120+120) bez chlazeni, otevrena sachta na disketovku a vyfukovaci vetrak na zadni stene, no problem...[/quote]


Aky mas vykonny zdroj ?[/quote]

350W fortron, ale do novy masiny pujde neco silnejsiho, tam planuju vetsi diskovy pole...
clee (6592)|31.1.2005 19:10
Pitomec (10211)|31.1.2005 19:20
[quote=slo]Nechci se opět trapně vnucovat s externím boxem na USB 2.0, ale vidím to jako optimální řešení. Za chodu se to dá připojit i odpojit, když není třeba, tak je zastrčený mezi knížkama na poličce a netopí, nevrčí a nezatěžuje zdroj. Když chci zpracovat stáhnuté video nebo kouknout na film, tak to třeba přepojím na noťas a nemusím nic kopírovat... Dá se na to zazálohovat celé PC nebo notebook a v případku výpadku zase zrestaurovat. Ceny AL boxů už spadly pod tisícovku...[/quote]
Jo - právě v tom jsem jeden HDD uvařil. Pak jsem koupil další rámeček (tentokrát s větrákem), ale posléze jsem zjistil, že větrák má za úkol chladit pouze elektroniku rámečku samotnýho a HDD ho vůbec nezajímá. Od tý doby už to provozuju tak, že disk je připojen jenom na kšandu a leží volně (bez krytu) mezi dvěma podpěrama. Takže rámeček jedině v nouzi a jinak pryč od toho (navíc je USB silně nespolehlivý a nezřídka se samovolně odpojí disk nebo jiný zařízení k němu připojený...).
ODSakEda (2278)|31.1.2005 20:03
clee

Dovolím si rozmluvit ti koupi zdroje, podobný temu, co jsi dal link!
Tedy leda že by jsi miloval hluk rychle se točícího a časem prachem hličícího malého ventilátoru...

Doporučím najít něco takového: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26804

Netvrdím že zrovna tento, ale doporučím raději pouze s velkým a pomaloběžným (nemusí ani být regulovaný jako tento) větrákem, co nedělá takový randál při stejném objemu vzduchu za čas a tím má i delší životnost a také zdroj, co má co největší plochu výdechových otvorů ven z kejsu! Pokud mozno mřížku z kulatinky jak u ventilátoru, než jen prosřižené otvory mříže s ostrými hranami o které vzduch také hlučí...

škoda že se nedělá zdroj, který nevyfukuje a tedy všemi štěrbinami kejsu nenasává prach, ale saje!!!
A těmi štěrbinami by teplý vzduch spíše vytláčel. Pak by mohl mít taková zdroi i prachový filtřík (podobně jako vysavače maj navíc krom pytlíku ještě ochranný výměnný filtřík i kvůli ochraně motoru), ketrý by chránil jednak desky před prachem ale i prachem se zadírající ventilátorky CPU a pod!!!!!
Bez inverzního pohybu proudění vzduchu nemá žádný fitr smysl, jak jsem uvedl, stejně by se nasával všade jinde štěrbinami kejsu...
Ivo Mašek (10205)|31.1.2005 20:10
EDO, neprovokuj :-D
To nedopadne dobře. ...a vyvarujte se, prosím, ...však víte, čeho :-)
ODSakEda (2278)|31.1.2005 20:17
Ivo Mašek
No Moment! Nechápu v čem je provokace????

Napadlo tě někdy Ivo např. proč zdroje nesají, ale vyfukují! A viděl jsi někdy nezaprášení PC již po pár měsících provozu v kancu s kobercem a pod?! Já si nedělám kozy!

Nebo myslíš tu cenu v příkladném linku? 9-) Za to já nemůžu a zle jsem to nemyslel!
mirekv (7169)|31.1.2005 20:17
ODSakEda
Co ti brání v tom ten větrák otočit? Zdroj bude chlazený perfektně, ale chudák procák!
Ivo Mašek (10205)|31.1.2005 20:20
EDO, já to nemyslel ve zlém. Ale už tu znám lidi, víš. A vím, jak "neústupnost" většinou končí.
Tady nejde o technický problém, ale úplně o něco jiného.
slo (227)|31.1.2005 21:30
[quote=Pitomec][quote=slo]Nechci se opět trapně vnucovat s externím boxem na USB 2.0, ale vidím to jako optimální řešení. Za chodu se to dá připojit i odpojit, když není třeba, tak je zastrčený mezi knížkama na poličce a netopí, nevrčí a nezatěžuje zdroj. Když chci zpracovat stáhnuté video nebo kouknout na film, tak to třeba přepojím na noťas a nemusím nic kopírovat... Dá se na to zazálohovat celé PC nebo notebook a v případku výpadku zase zrestaurovat. Ceny AL boxů už spadly pod tisícovku...[/quote]
Jo - právě v tom jsem jeden HDD uvařil. Pak jsem koupil další rámeček (tentokrát s větrákem), ale posléze jsem zjistil, že větrák má za úkol chladit pouze elektroniku rámečku samotnýho a HDD ho vůbec nezajímá. Od tý doby už to provozuju tak, že disk je připojen jenom na kšandu a leží volně (bez krytu) mezi dvěma podpěrama. Takže rámeček jedině v nouzi a jinak pryč od toho (navíc je USB silně nespolehlivý a nezřídka se samovolně odpojí disk nebo jiný zařízení k němu připojený...).[/quote]Sorry, jak jsi ho vařil? Já jen, kdyby byla lednice prázdná a dostal bych chuť na HDD, tak jak se to vaří. Můžu to jen tak plácnout na šporák se sklokeramikou? :-D Teď mi v té hliníkové škatuli bez větrání běží asi tři hoďky Barracuda 160GB a víc jak 45C to nemá...
clee (6592)|31.1.2005 22:19
tenhle mam v 350W verzi a ten enermax (starsi verze) co sem linkoval byl ve studiu na strizne, muzu rict ze oba sou zhruba stejne hlucny pricemz enermax mozna i min, pokud s timhle modelem nemas praktickou zkusenost tak se vyvaruj techto usudku...
Pitomec (10211)|31.1.2005 22:59
slo: Na tom AL rámečku se v pohodě dalo udělat volský oko - to snad mluví za vše, ne? :-)
Pears (1027)|10.2.2005 23:44
[quote=Brko]No nevím, jen moje troška do mlejna - mám na video Baracudu v šuplíku, bez přídavného chlazení - dva roky a zatím se neupekl.[/quote]


Jsem na tom stejne. Taky 80tka a taky dva roky. No problem