Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Má Tv smysl?

BOBA (590)|12.2.2010 10:41
Poslední dobou (asi tak 2 roky) jsem se ujišťoval, že bych se rád podíval na kvalitní signál, kvalitní film, koncert ... Koupil jsem si tedy kartu DVB-C do Pc, že si budu něco nahrávat a archivovat a zjistil jsem, že je to vlastně zbytečné. Signál zatím nic moc, kvalitní filmy nebo filmy vidím dřív než se z toho udělá upoutávka v TV jako Megafilm a stejně je to srágora. Reprízování je tak časté, že to ani nemá cenu nahrávat. Koncerty si nemohu osolit, protože bydlím v paneláku a ve sluchátcích to není jaksi ono. Nahrávat si sport a pak se dívat ze záznamu je úlet. Toho balastu je tolik, že se z televize stává kulisa. Pokud něco člověk propásne, tak to stáhne z netu (seriály). To co si nahraje, kolikrát ani neviděl a hromádí se to. Takže když to shrnu: honím(e) se za multimediálnímy centry, satelity, zobrazovadly ... a je to vlastně k něčemu(?),když to nestačíme nebo nemáme chuť sledovat?
StD (8612)|12.2.2010 11:03
[quote=BOBA;265864]...a je to vlastně k něčemu(?),když to nestačíme nebo nemáme chuť sledovat?[/quote]
No já na to jdu přesně opačně - zaznamenávám z DVB-S pouze to, co mě opravdu zajímá (filmy), což si pečlivě vybírám podle TVMovie.de a ověřuji na imdb čtrnáct dnů dopředu. Každý takto zachycený materiál pak autorizuji jako každé "dospělé" DVD-Video, tudíž mnohdy při editaci vidím (a slyším) film nejméně 3x i víckrát, to když přidávám subtitles nebo další audio-stopy. Není výjímkou, když některý titul po letech předělám znovu, to když mám původní materiál třeba 4:3 a později seženu třeba totéž 16:9 WS LB. Zkrátka je s tím spousta práce, tudíž vyhlídka na ní mě dostatečně brzdí v tom, abych se nepatlal s každou blbostí, co komerční TV chrlí o 106 a nestojí to ani za kWh spotřebované energie při čučení na to... :-E

Sbírečka už se mi blíží k numeru 700 co do počtu titulů.
Ivo Mašek (10205)|12.2.2010 11:05
To je reklama v akci :-D
Je spousta lidiček, které fungují na každodenní reklamu, kde ti tvrdí, že to prostě musíš mít. Musíš mít multimedialní centrum. jinak jseš nikdo. ..... bohužel, je to tak.
Já mám také DVB-C, ale já nejvíce sleduji pořady z historie, technické zajímavosti, motor-sport (ten ostatní moc nemusím, občas hokej., míčové hry, běh a podobné týrání těla je pro mě fata morgana). Prakticky se obejdu bez českých tv kanálů. kdyby zanikly, ani to nepoznám. Sem tam mrknu na filmové kanály (někdy to stojí za to).
Nenahrávám nic. neb, jak správně píšeš, neustále to opakují. A těch novinek v měsící, co mě osloví, zase toliko není.
jarino1978 (8045)|12.2.2010 12:24
som na tom podobne. kedysi honba za každým novým filmom, za každou novou technikou... Spomínam, ako som "pirátil" na filmoch z D+, SKY IT. Z netu stiahnuť titulky, spraviť deelay v subworkshope, authoring a bolo DVD-Video. Tak na to som mal ešte čas, keď som nebol ženatý...
Každý film to bola pre mňa ceremónia - poháre sa triasli, podlaha pukala..
Dnes to riešim tak, že nahrávam nekonečné hodiny z DVB-S z Discovery, National Geografic, History, občas šport, občas film. Stále si vravím, veď bude víkend pozrieme... Prd... Tých víkendov už bolo...
A pozrieť si film ? No... A aký ? Herecké obsadenie mi nehovorí nič, niekedy risknem, pozriem, nadávam, banujem... A tak kupujem staršie filmy, odkladám ( veď hádam na dôchodku pozriem... ). ...
Občas pozriem koncert, Ok, občas nútene počúvam detské pesničky, v aute mi každý deň musí hrať cestou zo škôlky Hannah Montana ( fuj, bééé ). A tak si tiež veľakrát vravím, kedy budem mať konečne čas ?
geronimoh (2327)|14.2.2010 21:09
Já myslím, že nahrávání pořadů smysl má. Můžu si pustit co chci a kdy chci a bez reklam. Bydlím v domku, takže si můžu dopřát i pořádný zvukový doprovod, hlavně u hudebních videí, které pokud bych neměl uložené, tak bych horko těžko hledal stanici, která pouští něco přijatelného, snad jedině VH1 Classic. Vybírám si jen pořady co mě zajímají, víc stejně nestihnu.
Ivo Mašek (10205)|15.2.2010 08:30
[quote]
která pouští něco přijatelného, snad jedině VH1 Classic.
[/quote]
Ano, na VH-1 (oba kanály) stojí za to koukat. Obvzláště, když tam dávají starší pecky. Kam se na ně hrabe MTV.
geronimoh (2327)|15.2.2010 21:50
[quote=Ivo Mašek;266371]Ano, na VH-1 (oba kanály) stojí za to koukat. Obvzláště, když tam dávají starší pecky. Kam se na ně hrabe MTV.[/quote]
Raději si videoklipy z VH1 a VH1 Classic nahrávám, kdoví co budou pouštět za pár let. Když jsem byl v USA, tak tam na VH1 pouštěli videoklipy jen v noci . Ještě že tam měli CMT - Country Music Television.