Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod z VHS - vady v obraze - prosba o řešení

martinsz (2)|11.2.2010 18:39
Dobrý den,
po několika letech jsem se přemluvil k převodu VHS na DVD. Při převodu kazety jsem zjistil nemilou věc. V obraze se objevují černé čárky. Více řekne obrázek. Video je zmenšené, ale pro ukázku to stačí. Hledal jsem na internetu jaké jsou možnosti, ale bohužel jsem nenašel nic, co by mi pohomohlo. Prosím vás o radu, jestli jde obraz nějak vyhladit.

Děkuji za jakoukoliv radu
Fricoolinek2 (675)|11.2.2010 19:36
[quote=martinsz;265719]Dobrý den,
po několika letech jsem se přemluvil k převodu VHS na DVD. Při převodu kazety jsem zjistil nemilou věc. V obraze se objevují černé čárky. Více řekne obrázek. Video je zmenšené, ale pro ukázku to stačí. Hledal jsem na internetu jaké jsou možnosti, ale bohužel jsem nenašel nic, co by mi pohomohlo. Prosím vás o radu, jestli jde obraz nějak vyhladit.

Děkuji za jakoukoliv radu[/quote]

Dělá to jen tahle kazeta nebo je to videem? Pokud to dělá video, možná by pomohlo čištění hlav nebo nemá to video něco jako "tracking"?
martinsz (2)|11.2.2010 19:48
Zkoušel jsem jich více a dělá to jen tohle, takže nejspíš vada na pásce.

EDIT: Pro upřesnění - Chyba je pouze na téhle pásce, ostatní kazety to přehraje v pohodě
Fricoolinek2 (675)|11.2.2010 21:33
[quote=martinsz;265725]Zkoušel jsem jich více a dělá to jen tohle, takže nejspíš vada na pásce.[/quote]

Tak jestli jsou na ní nějaký cenný záběry, tak to možná zkusit přehrát v jinym videu... Jestli je třeba na blízku nějakej ochotnej a vybavenej soused....
camera (16)|12.2.2010 01:13
to vyzera skor na S-VHS nahravku, alebo S-VHS ET, alebo ze je S-VHS nahrate na VHS kazete (s prevrtanou dierkou)..
Pitomec (10211)|12.2.2010 16:07
[quote=camera;265800]to vyzera skor na S-VHS nahravku, alebo S-VHS ET, alebo ze je S-VHS nahrate na VHS kazete (s prevrtanou dierkou)..[/quote]
A já si říkal, že je mně to nějaký povědomý ten zmršenej obraz - jenom jsem si nemohl vzpomenout, kam to zařadit 8-)
qquiderr (30)|17.2.2010 18:50
Stačí použít pár filtrů - de-noise+de-interlace. atd. trochu se zlepšila kvalita ale pořád to trochu trhá. Viz ukázka.