Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zvýšit kvalitu DVB-T na dlouhém rozvodu?

joe.hunter (53)|10.2.2010 14:13
Mám v PC hybridní TV tuner (Leadtek WinFast DTV1800 H). K PC vede asi 15m běžný bílý kabel od rozbočovače v přípojce STA (na paneláku). Přesto, že signál i jeho kvalita se dle ukazatelů (např. v ProgDVB) pohybuje v rozmezí 90-100%, tak obraz kostičkuje a zvuk zadrhává. (Analog jede +/- v pohodě.) Když dám PC s tunerem přímo k přípojce a připojím na 1m kabel, tak je vše OK. Pomohl by mi snad nějaký zesilovač k tomu 15m kabelu? Případně jaký? (Nechce se mi investovat do nějakých elektrických zesilovačů, které jsou pomalu dražší než celý TV tuner ;-) ) Díky za odpověď :-)
Pavel_tempx2 (829)|10.2.2010 16:50
na 15m by neměla být až tak velká ztráta signálu, pokud vám jede analog dobře (nešumí atd.), tak by měl jít i digitál (stáčí mu menší zisk než analogu - určitě by to chtělo změřit, kolik má digitál a analog), zkuste vyhodit ten 15m kabel a koupit nějaký pořádný, případně si nechte vyrobit
Pitomec (10211)|11.2.2010 20:26
PC karty obvykle vyžadují silnější signál než set-top-boxy nebo TV s integrovaným tunerem, takže nějakému zesilovači se asi tazatel nevyhne...
|Mio| (350)|11.2.2010 21:30
Je to urcite tim kabelem, je nekvalitni.

Kup novy, bud vlastne stejny ale nejake rozumne kvality, nikoliv noname, ale treba EMOS dela za levno(v Globusu) a jsou dostatecne kvalitni.

Nebo nechat udelat, kvalitni koaxial + dobre montovane koncovky.
joe.hunter (53)|11.2.2010 22:59
Je pravda, že ten můj kabel je jen nějakej obchoďákovej ausschuss a i v obchodech mi říkaj, že by to asi chtělo jinej, ale bojím se, že nakonec budu mít dva a stejně to bude k ničemu :-) Nicméně děkuju za reakce, zkusit to budu muset. Kdyžtak mám na prodej jeden 15m kabel, nemá někdo zájem? :-D
Pavel_tempx2 (829)|11.2.2010 23:40
[quote=Pitomec;265733]PC karty obvykle vyžadují silnější signál než set-top-boxy nebo TV s integrovaným tunerem, takže nějakému zesilovači se asi tazatel nevyhne...[/quote]

to je možný, ikdyž nejsem tak úplně přesvědčený, protože jde stále o kartu s tunerem jako v poslední době v mnoha nových TV...každopádně ale nemůže být ztráta na 15m kabelu tak velká aby to nefungovalo (když to funguje na 1m kabelu), to opravdu musí být nějaký šiťácký kabel
Pitomec (10211)|12.2.2010 15:59
Já těch stolních STB už měl mraky, karty do PC mám 3 a funguje to jak jsem psal - STB v pohodě i při slabším signálu, zatímco karty do PC odpadnou.
joe.hunter (53)|12.2.2010 16:56
Tak teď fakt nevim, jestli koupit jinej kabel (i když je z obchoďáku,přeci jen je to hama,takže by snad měl bejt ok) nebo zesilovač. Nevíte teda o nějakym, jakej by mi moh pomoct?
Pitomec (10211)|12.2.2010 20:44
Kabel kup Belden H125 a pak uvidíš sám jestli to pomohlo nebo ne.
joe.hunter (53)|12.2.2010 21:40
Než sem se odhodlal konečně zkusit něco koupit, tak to najednou z ničeho nic jede. (Teda alespoň český muxy. Německý na těch 15m zamrzaj pořád.) Tak to už fakt nechápu :-)
|Mio| (350)|15.2.2010 15:00
Jednoduchy, snih odsublimoval a je lepsi prijem :-)

Ale nic to nemeni na tom ze novej kabel bude dlouhodobe a spolehlive reseni.