Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Free program na zmenseni vobu

doxa (58)|29.1.2005 20:03
Mam nahranej z televize film, bohuzel uz sestrihanej v mpg2cut, takze z toho mam voby. Potreboval bych to zmensit, abych to nacpal na dvd, ale shrink na me krici, ze mi k tomu chybi soubor VIDEO_TS.IFO, kterej samozrejme nemam. Delam neco blbe, nebo to proste v shrinku nejde?
StD (8612)|29.1.2005 20:17
To tě jenom dostal "tvůj vlastní stín". Já si v mpeg2cut vyrábím soubory *.mpg, eventuelně *.m2p. Co takhle ty voby přejmenovat (Commander)?!
doxa (58)|29.1.2005 20:28
To sem ted zkusil, ale v shrinku ten soubor stejne nevidim :-(
StD (8612)|29.1.2005 20:33
A kdo ti nutí Shrink? Máš to v mpegu2, tak se s tím poper!
:BB:
Co hlásí BitrateViewer?
doxa (58)|29.1.2005 20:45
Ja se s tim poperu rad, ale nevim v cem, proto se ptam :)
StD (8612)|29.1.2005 20:49
No tak musíš zapomenout to slůvko "Free" v hlavičce dotazu... :-D
doxa (58)|29.1.2005 21:06
Jasne...no, mozna pujde vytlacit z ulead movie factory (ten mam) jako dvd image a pak to dodelat ve shrinku, za chvili zkusim. Nicmene diky za vysvetleni s tema VOBama, netusil jsem ze je to to samy jako mpg a lisi se to jen v ty pripone :)
StD (8612)|29.1.2005 21:24
Není to tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát.
(=způsob prokládání, údaje GOP a velikosti Cells...)
Inu, není Vob jako Vob... :BB:
ViKinG (793)|30.1.2005 11:34
Zkus v TMPGEnc DVD Author načíst ty voby a autorizovat DVD (bude tedy asi větší než bys chtěl 4,35GB). Nenech se zastrašit těma 2 upozorněníma a ignoruj je. Pokud ti je načte a vytvoří DVD-Video, tak budeš mít už regulerní DVD-Video strukturu a to už ti Shrink vezme.
Jinak je to špatně už od počátku...
z TV to dostáváš jakým HW a SW do jakého video a audio formátu??? Tím jsi měl svůj příspěvek začít.
Pokud je to regulerní MPEG2, tak má přijít střih (začátek, reklamy, konec atp.) No a potom autorizace tedy vytvoření DVD-Video struktury... tedy *.voby až na konci.
doxa (58)|30.1.2005 12:10
[quote=ViKinG]Jinak je to špatně už od počátku...
z TV to dostáváš jakým HW a SW do jakého video a audio formátu??? Tím jsi měl svůj příspěvek začít.
Pokud je to regulerní MPEG2, tak má přijít střih (začátek, reklamy, konec atp.) No a potom autorizace tedy vytvoření DVD-Video struktury... tedy *.voby až na konci.[/quote]
Ted uz to vim :-( Ale priste to uz udelam spravne! :) Mam tv kartu winfast expert a k tomu soft PVR, tam to nahravam do mpg2 720x576, pak jsem to sestrihal prave v tom mpg2cut, kterej mi z toho udelal voby, ted jsem ale zjistil ze u ty tv karty mam soft Ulead MovieFactory a ten umi vsechno vcetne autorizace, takze priste uz soupnu mpg rovnou tam :-)
Jinak jsem zkusil ty VOBy prejmenovat na mpg a funguje to taky bez problemu...
ViKinG (793)|30.1.2005 12:19
*.vob je vlastně specifický MPEG2, takže tomu že ho SW playery vezmou se nedivím. Jen nevím jestli už si ten problém vyřešil a je to OK nebo jestli si stále nepřekročil Rubikon a nebo jestli už je ti to jedno :-).
doxa (58)|30.1.2005 12:33
[quote=ViKinG]*.vob je vlastně specifický MPEG2, takže tomu že ho SW playery vezmou se nedivím. Jen nevím jestli už si ten problém vyřešil a je to OK nebo jestli si stále nepřekročil Rubikon a nebo jestli už je ti to jedno :-).[/quote]
Vyresil, ty voby jsem prejmenoval na mpg, vrazil jsem je do ulead MovieFactory, tam jsem je zmensil a autorizoval, takze vsechno ok :-)
Tomáš Pácl (21)|10.2.2005 07:22
jestli mas leadtek winfastxp expert tak na strih i vyrobu dvd jsi mohl pouzit ulead video studio 8 se, ktere jsi k te karte dostal. je to soft blbej, ale rychlej, nastrihanej mpeg ulozi bez rekomprese. pak muze prijit na radu shrink - takze ani nepotrebujes krast sw :-)
doxa (58)|10.2.2005 18:11
Jo jo, to jsem uz zjistil a i jsem se s tim naucil delat :) Ten problem ale byl v tom, ze jeden film jsem uz mel jako vob a ten v uleadu otevrit nejde, teda pokud se neprejmenuje, coz ne vzdycky funguje...
gemini (11)|6.3.2005 19:44
chopper xp :-D
vlada (3470)|6.3.2005 20:03
Jak se proboha někomu může podařit udělat VOB a nemít k tomu VIDEO_TS.IFO? Jinak VOB neni žádnej speciální MPEG-2. Je to kontejner, kterej kromě jinýho může obsahovat video s kompresí MPEG-2. Pokud nějakej SW nepřijme VOB, ale přijme VOB přejmenovanej na MPEG, tak to je pěkně blbej SW. Jinak to samozřejmě šlo udělat i shrinkem následnym způsobem: V nějakym programu (TMPGEnc například) rozděli VOB na streamy (.m2v, .ac3 nebo .mp2) a potom z toho udělat DVD pomocí MuxMana nebo DVDAuthor GUI. Tyhle programy vytvoří kompletní strukturu DVD is VIDEO_TS.IFO a Shrink už s tim potom nemá problém.
Vláďa
doxa (58)|6.3.2005 20:34
[quote=vlada]Jak se proboha někomu může podařit udělat VOB a nemít k tomu VIDEO_TS.IFO? [/quote]
Mozna ze to zni hrozne zahadne, ale je to uplne prosty. Program mpg2cut umi rozstrihat mpg a ulozit bez recomprese, ale bohuzel ten mpg ulozi jako vob a to je cely...
StD (8612)|7.3.2005 07:44
Doxa: ...jo, ale tu příponu VOB si tam de-facto doplníš sám jako default, pokud nevypíšeš celý název souboru jako *.mpg! :-D