Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kterou videokameru?

saavikam (1)|8.2.2010 15:29
Ahoj všem, jsem absolutní elév pokud jde o videokamery, optimální parametry, zpracování videa atd. Ale ráda bych si pořídila videokameru, abych mohla natáčet svoji malou neteř, či-li jde o natáčení v interiéru. V současné době mám digitální foták Canon 500D, na kterém jde natáčet video a není špatné. Jenže mi vadí to že nemůžu vyvážit bílou a obraz je buď tmavý nebo žlutý.

Asi nejdůležitější pro mě je slušný obraz i při horších světelných podmínkách, abych nakonec neměla video horší než z fotáku.

Můj cenový limit je 15tisíc. Dala bych přednost videokameře Full HD, záznam na karty (SD a tak).

Přečetla jsem spousty recenzí - u nás i v cizině, ale po pravdě jsem z nich víc zmatená.

Z fotáků jsem zatížená na canony, proto jsem se dívala na Canon HF200. Ale nebráním se ani jiným značkám - Panasonic HDC-SD20EP, Panasonic HDC-TM10EP, JVC EVERIO GZ-HM200.

Co byste zvolili?

Děkuji předem za každý názor
Pave1 (4279)|8.2.2010 16:02
[quote=saavikam;265036]...V současné době mám digitální foták Canon 500D, na kterém jde natáčet video a není špatné. Jenže mi vadí to že nemůžu vyvážit bílou a obraz je buď tmavý nebo žlutý.[/quote]

Možná bych pro začátek investoval jisté úsilí naučit se provádět malé barevné korekce, v nějakém standardním střih. programu. S převodem záznamu z foťáku do PC a střih. sw mohou být drobné problémy (bude asi nejdřív nutný převod, majitelé foto-kamer jistě poradí snadnou cestu), ale výsledky mohou být o dost lepší než bez korekce.

Jednoduché korekce má třeba program edius 5 (edius neo je levnější verze "na doma"), klikneš někam do obrázku na něco, co má být bílé, a program barvy upraví (je to třícestý korektor - kruhy - na kruh "černé" vlevo nesahej, na středním kruhu naopak barvy můžeš nejvíc doladit, na barvy hodně jasné je poslední kruh vpravo, tam doladíš tón odlesků). Součástí korektoru je i zesílení - gain, takže obraz lze do jisté míry zesvětlit (ne moc, aby nevylezl šum).

----

Větší čipy má u canonů až řada HFS-200 (20 apod), u Sony to jsou kamery XR500 (záznam disk) a verze CX550 (záznam karta). Ale ty stojí o dost víc peněz, než HF200, která je dobrá, ale za malého světla má své limity (musíš si to vyzkoušet).

Asi bych to korigování zkusil, Edius Neo stojí přes 6k (fukční trial je volně ke stažení z grassvalley.com). Pokud ale chceš kameru využívat později (až neteř povyroste) víc "jako kameru" (foťák má své limity, v ergonomii, době záznamu, atd), pak se možná vyplatí koupit videokameru (pak opět budeš potřebovat nějaký sw na úpravy).

Porovnat kvalitu výsledku ale musíš sama, nejlíp zajít do obchodu s foťákem a nasnímat stejné podmínky s ním i s kamerou.
rjja (622)|8.2.2010 21:08
[quote=saavikam;265036] V současné době mám digitální foták Canon 500D, na kterém jde natáčet video a není špatné. Jenže mi vadí to že [/quote]

myslím , že je to v tomto případě neřešitelné.

Do 15 tisíc se dá horko těžko sehnat kamera co bude natáčet v místnosti lépe než tvůj foťák ( a ani né stejně ).
Jedině koupit nějaký kompaktní fot. co má vyv. bílé. ( snad takový je ? )
Lachtan11 (139)|9.2.2010 10:10
Other remappings on the Canon T1i include putting White Balance on the up arrow, replacing the Metering mode option (which can now be changed with the Quick menu or the Main menu).

Takže 500D (T1i) má White Balance.
marek62 (168)|9.2.2010 11:36
Jen to vyzkouset, zda se vyvazeni bile pro fotografovabni projevi i pri kamerkovani, ale ostatne proc ne?
impaler_bxl (197)|9.2.2010 11:56
Podle návodu k foťáku, který jsem našel tady

http://gdlp01.c-wss.com/gds/7/0300002157/01/eosrti-eos500d-im-en.pdf

je pro natáčení videa "user selectable" Auto WB, Preset WB a Custom WB. Nikoli však WB Correction a WB Bracketing (strana 198).

Tazatelka to patrně ví a asi to nestačí. Nevím, já ten foťák neznám. Navrhoval bych otřepanou radu číslo jedna, tj. přisvítit. Třeba se najde světlo ke kamerám, které by páslo do hot shoe? Nevím, jak moc se ty sáňky liší nebo neliší. Moje světlo od Canonu VL-10 má vlastní baterku, ale foťák mám od Nikona, ani mě nenapadlo to zkoušet, protože neumí natáčet video. :)