Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Haali Media Spliter pro Media Player Classic

snehulak2006 (109)|7.2.2010 09:19
Nainstaloval jsem na PC s Windows XP (SP 3) ffdshow a Haali Media Splitter-potřebuji v Media Playeru Classic přehrávat MPEG-2 transport stream .ts zaznamenaný set top boxem DVB-T - standartní rozlišení.Když zvolím v MPC aktuálně použité filtry,tak se Haali Media Splitter tam nezobrazí a video pochopitelně nehraje.Objeví se varování, že chybí filtr,na který je možno se připojit.V programu Direct Show Filter Manager Haali Media Splitter vidět je a merit má 800001.Je potřeba ještě ho někde nastavovat nebo registrovat ?

Již před časem jsem do druhého PC ( taky Windows XP,SP 3 ) nainstaloval K-Lite Codec Pack,jehož součástí je ffdshow i Haali Media Splitter a tam běží Media Player Classic v pohodě.Při zobrazení aktuálně použitých filtrů se zobrazí Filtry-Název filmu-Properties se třemi záložkami(Haali,Options a PIN Info).Na záložce Haali je vidět probíhající graf demuxu.
V tom transport stream nepřehrávajícím PC je při zobrazení filtrů zobrazen jen PIN Info ( chybí Haali a Options ).

Jelikož potřebuji přehrávat jen transport stream .ts MPEG-2 a žádné další formáty,tak bych nerad instaloval další a další balíky kodeků.
Případné další informace rád doplním.
Ví někdo co s tím ? Díky za odpovědi.
vivid.sk (11472)|7.2.2010 10:14
Pokial potrebujes prehravat MPEG2 (.ts) streamy zo satelitu, nie je nutne instalovat nic z toho, co si popisal.

AK to budes prehravat len s MPC-HC, tak si nainstaluj poslednu verziu. Tato podporuje TS, takisto ma interne dekodery na MPEG2 (a mnoho inych) a nieje to nutne riesit cez ffdshow.

Ten samotny ale do systemu kludne daj, bordel ti urcite nespravi :).

--- Takto ti to fungovat bude. ---

dalsi krok:
2) Ak budes chciet sledovat "TVMade" programy (teda realnych 50i), tak odporucam v dalsom kroku vypnut v MPC-HC internu podporu MPEG2 videa a pouzivat na dekodovanie ffdshow (mpeg2/libmpeg2).
Nasledne si zapni deinterlace YADIF + double framerate. Ziskas tym plynulych 50p (ktore budu sice na monitore so 60Hz jemne cukat, ale vzdy lepsie ako rozmazanych 25p)

P.S. ako testovaci zaznam pouzi beziaci text, ktory by nemal byt rozmazany, ale cisty (napr. TA3).
snehulak2006 (109)|7.2.2010 10:58
Není to určeno na sledování záznamů ze satelitu,ale z pozemního vysílání ve standartním rozlišení.Je zaznamenáno stolním set top boxem FTE MAX T 250 s USB,který záznamy ukládá ve formátu MPEG-2 transport stream .ts na flashdisk nebo externí HDD.Tyto záznamy potom z flashdisku ( ev.externího HDD ) překopíruji do PC a potřebuji je v PC na něčem přehrát.

Na jednom PC se osvědčil Media Player Classic + K-Lite Codec Pack ( viz výše ).Na tom druhém vznikly uvedené potíže ( jen na okraj - v tomto druhém PC je také DVB-T karta Winfast Leadtek DTV 2000 PVR - jede bez problémů ).
Například VLC přehrávač záznamy .ts přehraje,má svoje filtry.
Ale mě se právě líbí ten Media Player Classic z mnoha důvodů.
StD (8612)|7.2.2010 12:13
[quote=snehulak2006;264749]Není to určeno na sledování záznamů ze satelitu,ale z pozemního vysílání ve standartním rozlišení.Je zaznamenáno stolním set top boxem FTE MAX T 250 s USB,který záznamy ukládá ve formátu MPEG-2 transport stream .ts na flashdisk nebo externí HDD.Tyto záznamy potom z flashdisku ( ev.externího HDD ) překopíruji do PC a potřebuji je v PC na něčem přehrát.

Na jednom PC se osvědčil Media Player Classic + K-Lite Codec Pack ( viz výše ).Na tom druhém vznikly uvedené potíže ( jen na okraj - v tomto druhém PC je také DVB-T karta Winfast Leadtek DTV 2000 PVR - jede bez problémů ).
Například VLC přehrávač záznamy .ts přehraje,má svoje filtry.
Ale mě se právě líbí ten Media Player Classic z mnoha důvodů.[/quote]

DVB-S i -T (i -C) používají identický *.TS, to za A).
B) MPC k sobě nepotřebuje ŽÁDNÝ svinský codecpack. Koukej si to od toho šmejdu vyčistit a nediv se, že ti něco nefunguje. :((
vivid.sk (11472)|7.2.2010 12:31
presne tak,

snehulak> tvoja odpoved je sice pekna, ale nic platna. Skus popisany postup a pojde ti to.
Pitomec (10211)|7.2.2010 14:16
[quote=snehulak2006;264749]Není to určeno na sledování záznamů ze satelitu,ale z pozemního vysílání ve standartním rozlišení.Je zaznamenáno stolním set top boxem FTE MAX T 250 s USB,který záznamy ukládá ve formátu MPEG-2 transport stream .ts na flashdisk nebo externí HDD.Tyto záznamy potom z flashdisku ( ev.externího HDD ) překopíruji do PC a potřebuji je v PC na něčem přehrát.

Na jednom PC se osvědčil Media Player Classic + K-Lite Codec Pack ( viz výše ).Na tom druhém vznikly uvedené potíže ( jen na okraj - v tomto druhém PC je také DVB-T karta Winfast Leadtek DTV 2000 PVR - jede bez problémů ).
Například VLC přehrávač záznamy .ts přehraje,má svoje filtry.
Ale mě se právě líbí ten Media Player Classic z mnoha důvodů.[/quote]
Ten TS se mně nějak nezdá, protože TS znamená, že se ti nahraje komplet obsah celýho muxu, tj. veškeré programy (videa+audia všech programů a další doplňkové služby, příp. rádia).

A jinak na přehrávání pochopitelně VLC a nic dalšího není potřeba (=není potřeba si svinit PC kravinama).
snehulak2006 (109)|7.2.2010 17:46
Děkuji za Váš zájem.
Jelikož jsem se touto problematikou přehrávačů v PC nikdy nezabýval,na jeden PC jsem nainstaloval ten K-Lite Codec Pack a vše fungovalo.
To samé jsem udělal na druhém PC a nefungovalo.Tak jsem se teprve začal zajímat o funkci přehrávačů a už teď bych žádné codec packy neinstaloval ( pouze ffdshow a Haali media splitter ).Ale aspoň jsem si načrtl pár přehrávacích grafů,poznal co zobrazuje GSpot,Direct Show File Manager,Mediainfo ......
K tomu transport streamu : Winfast nahrává buď celý mux anebo jen jeden program ( dle nastavení )
stolní set top box FTE MAX T250 nahrává jen jeden program MPEG-2 transport stream .ts
Došlo k významnému postupu na bojišti - už v Media Playeru Classic je při zobrazení filtrů vidět Haali Media Splitter a ukazuje se graf demuxování.
V PC byly z minula nainstalovány ještě např. KMPlayer,Creative Media Player,Ulead Videostudio....... tak se postupným zbavováním třeba dobereme výsledku.
Pitomec (10211)|7.2.2010 17:56
On ten stolní krám spíš nahrává normální MPEG a pro vylepšení image značky si tam dohazuje příponu TS, aby to bylo zajímavější. Ve skutečnosti to stačí přejmenovat a je z toho normální MPEG, což by se skutečným TS pochopitelně udělat nešlo (teda přejmenovat ano, ale nic by nehrálo).
snehulak2006 (109)|7.2.2010 18:09
Je to skutečně transport stream - viz Mediainfo.
ID : 3
Celý název a cesta : C:\Láďa\Láďa filmy\Vánoce\Vánoce na koukání\Zlatovláska.TS
Formát : MPEG-TS
Velikost souboru : 2,61 GiB
Duration/String : 1h 44mn
Celkový BitRate : 3 562 Kbps

Pro převod do program stream .mpg a sestříhání používám MPEG Video Wizard DVD ( ukáže taky transport stream ) a pro uložení musím zakliknout MPEG-2 Program ( na hlavní kartě uložení ).
snehulak2006 (109)|8.2.2010 20:01
Zjistil jsem rozdíly v přehrávacích grafech.U dobrého PC je Haali Media Splitter zapojen vždy.Ale u "nefunkčního" PC je v činnosti pouze když není zakliknutý zdrojový filtr ( Zobrazit -Možnosti - Interní filtry - Zdrojové filtry - MPEG PS/TS/PVA ).Jakmile tuto položku zakliknu,tak Haali Media Splitter už není vidět,při zobrazení aktuálně použitých filtrů je jenom Properties( PIN Info) nikoliv ty tři záložky ( Haali,Options a PIN Info ).
Věděl by někdo co dál ?
vivid.sk (11472)|8.2.2010 20:15
snehulak> odinstaloval si komplet vsetok bordel co mas v PC (vsetky codec packy vratane Haali media splitra)?
Nainstaloval si si poslednu verziu MPC-HC ?
snehulak2006 (109)|8.2.2010 21:07
Žádné codec packy v tomto PC NEJSOU.V tom druhém funkčním je K-Lite Codec Pack - ale ten PC je funkční - tj. transport stream v pohodě přehrává.
V tom "nepřehrávacím PC" transport stream už nic není co by se snad dalo odinstalovat.
Vadí ProjectX , MPEGSchnitt,DVD Shrink a DVD Decrypter - asi snad ne ?
Na střih je tam MPEG Video Wizard DVD,ale ten je potřebný na zpracování videa.Jinak nic.
Pak ty různé Windows Player( Media Player,Encoder.....) ale to by při odinstalaci vzalo s sebou asi ty všechny filtry nebo ne ? Klidně bych to dal pryč,ale nevím co všechno by s tím odešlo.
vivid.sk (11472)|8.2.2010 21:37
fajn.

druhy krok.
http://mpc-hc.sourceforge.net/
stiahnut nainstalovat (nepotvrdil si, ze mas poslednu aktualnu verziu).

Nasledne skontolovat povolene interne filtre pre mpeg2 (optiopns/internal filters).

v pripade ze su problemy skusil by som si skontrolovat, ci nemas v registroch nejake zabudnute prazdne/nezmyselne kluce.

nastrov na to je vela, skus napriklad tento:
http://www.eusing.com/free_registry_cleaner/registry_cleaner.htm

P.S. v mojom PC je tiez MPC-HC a ten 'chyta' .ts subory bez problemov (teraz odskusane). Ziadny iny codec pack v systeme nemam. Na vsetko vystaci ffdshow. Nie je nutny Haali media splitter, fici to aj bez neho.
snehulak2006 (109)|8.2.2010 22:33
Díky.MPC-HC dle tvého odkazu jsem nainstaloval.PC čistím CCleanerem,má i nástroj na čištení registrů.
Budu pokračovat,potom dám zprávu.
snehulak2006 (109)|9.2.2010 09:32
Tak jsem nainstaloval výe uvedený MPC-HC.Odinstaloval jsem Haali Media Splitter i ffdshow.
PC jsem vyčistil CCleanerem i registry.

Při otevření souboru .ts v MPC-HC se zobrazí na obrazovce toto :

C:\Documents and Settings\a\Plocha\Zkousky FTE z HDD\Top star.TS::Output

Media Type 0:
--------------------------
Unknown

AM_MEDIA_TYPE:
majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}
subtype: MEDIASUBTYPE_MPEG2_TRANSPORT {E06D8023-DB46-11CF-B4D1-00805F6CBBEA}
formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
bFixedSizeSamples: 1
bTemporalCompression: 0
lSampleSize: 1
cbFormat: 0


Media Type 1:
--------------------------
Unknown

AM_MEDIA_TYPE:
majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}
subtype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}
bFixedSizeSamples: 1
bTemporalCompression: 0
lSampleSize: 1
cbFormat: 0

V druhém PC ( taky Windows XP,SP 3 ) tyto soubory .ts se normálně přehrávají přes MPC ( verze 6.4.9.0. ) a Haali Media Splitter bez problémů.
snehulak2006 (109)|9.2.2010 19:07
Podařilo se mi to vyřešit.
Musel jsem nejprve vybrat typ filtru podle
majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}
subtype: MEDIASUBTYPE_MPEG2_TRANSPORT {E06D8023-DB46-11CF-B4D1-00805F6CBBEA}
odpovídal tomu Leadtek Demultiplexer ( je vidět v Direct Show Filter Manager a podle typu streamu je na něj odkaz i v GSpotu - List All Filters Accepting This Format )
Tento filtr ručně přidat do externích filtrů a nastavit mu typ a podtyp streamu a Upřednostnit.
Teprve po tomto nastavení MPC-HC ( poslední verze 1.3.1249.0 ) přehrává transport stream .ts .Já jsem mylně předpokládal,že si tu cestu nastaví MPC-HC sám.

Na druhém funkčním PC jsem odinstaloval ten K-Lite Codec Pack a bez něj taky MPC-HC transport stream nepřehrával.Musel jsem nainstalovat Haali Media Splitter a bez jakéhokoliv nastavování se transport stream začal přehrávat.Bez toho Haali Media Splitteru to dávalo stejnou hlášku ( viz výše ).

Děkuji všem za zájem a spolupráci.