Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký SW pro úpravu videa a konverzi MPEG do AVI

aquaris (5)|6.2.2010 07:21
mám dvd rekorder panasonic, jehož výstupem jsou videa ve formátu VRO na záznamových dvd discích.

Sháním software pro konverzi těchto záznamů do AVI a mám tyto požadavky:

1. Dobrá výsledná obrazová kvalita AVI
2. Ořezání nechtěných snímků (reklam, konec filmu, nepovedený záběr ..)
3. Ořezání tmavých okrajů kolem filmu, vadných problikávajích pruhů atp ..
4. Možnost výměny a editace zvukové stopy - nejlépe ve formátu mp3
5. Vkládání a pozicování titulků přímo do filmu.

a na okraj, nemusí to být, ale mohlo by se hodit:
6. ovládání drap and drop
7. Více zvukových stop
8. Zdarma nebo přijatelná cena
9. překrytí vodoznaku vysílací stanice

Prosím o radu, sice mám už něco nagooglováno a pročteno, ale stále si nevím rady.. Předem DÍK.
stayman (12393)|6.2.2010 12:25
Mas nagooglovano???? Sak hocjaky editor na to potrebujes ! Premiere, Vegas, Corel, Edius.......
Pitomec (10211)|6.2.2010 18:34
[quote=aquaris;264503]mám dvd rekorder panasonic, jehož výstupem jsou videa ve formátu VRO na záznamových dvd discích.

Sháním software pro konverzi těchto záznamů do AVI a mám tyto požadavky:

1. Dobrá výsledná obrazová kvalita AVI
2. Ořezání nechtěných snímků (reklam, konec filmu, nepovedený záběr ..)
3. Ořezání tmavých okrajů kolem filmu, vadných problikávajích pruhů atp ..
4. Možnost výměny a editace zvukové stopy - nejlépe ve formátu mp3
5. Vkládání a pozicování titulků přímo do filmu.

a na okraj, nemusí to být, ale mohlo by se hodit:
6. ovládání drap and drop
7. Více zvukových stop
8. Zdarma nebo přijatelná cena
9. překrytí vodoznaku vysílací stanice

Prosím o radu, sice mám už něco nagooglováno a pročteno, ale stále si nevím rady.. Předem DÍK.[/quote]
Soubor VRO je defacto obyčejný MPEG, takže na editaci Womble MPEG Video Wizard a na převod do AVI a další skopičiny se vybodnout, protože jenom degraduješ kvalitu a nic ti to stejně nepřinese!
aquaris (5)|7.2.2010 11:39
[quote=Pitomec;264610]Soubor VRO je defacto obyčejný MPEG, takže na editaci Womble MPEG Video Wizard a na převod do AVI a další skopičiny se vybodnout, protože jenom degraduješ kvalitu a nic ti to stejně nepřinese! [/quote]

Vím, že je to MPEG, proto se taky ptám na soft pro úpravu a konverzi MPEG do AVI a potřebuji to předávat v AVi, takže hledám něco, co by umělo i ten export do avi.

[quote=stayman;264522]Mas nagooglovano???? Sak hocjaky editor na to potrebujes ! Premiere, Vegas, Corel, Edius.......[/quote]

Právě proto, že to "snad" umí hocjaký editor potřebuji poradit nějaký dobrý tip. Mám toho udělat opravdu hodně a mám také časový limit, takže si to nemůžu jen tak zkoušet metodou pokus omyl. Navíc u mnoha sw nejsou v popisu některé funkce vůbec popsané, takže dopředu nevím, jestli bude instalace vůbec k něčemu.

Byl by tu prosím někdo, kdo by mi uměl poradit a třeba by i napsal plusy a minusy k jednotlivým SW? Předem moc děkuji.
stayman (12393)|7.2.2010 12:30
Si uplne, ale uplne na zaciatku..., takze prelez ten google poriadne a rozhodni sa sam.
Pitomec (10211)|7.2.2010 14:04
[quote=aquaris;264756]Vím, že je to MPEG, proto se taky ptám na soft pro úpravu a konverzi MPEG do AVI a potřebuji to předávat v AVi, takže hledám něco, co by umělo i ten export do avi.[/quote]
MPEG můžeš upravovat tím výše uvedeným softem Womble a převod do něčeho jinýho ti udělá třeba Canopus ProCoder 3. Ale i tak je dle mě nesmysl ten MPEG převádět do AVI a degradovat (zcela zbytečně) kvalitu, protože i kdybys to měl kvůli přenosu na netu, tak dneska není žádný problém ani s GB soubory.
mirekv (7169)|7.2.2010 22:19
Sestříhat ve Womble a do AVI AutoGordianKnot.