Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Menu v DVD Architekt

sakor (17)|28.1.2005 22:25
Zdravím,
vo Vegase som vytvoril subor MPEG2, v DVD Architect som chcel vytvorit, DVD s menu. Neide mi to. Neviem vytvorit kapitoly a ich prepojenioe s tlacitkami. Robil som v Pinnacle a tam je to jednoduche, pre toze pri nacitani videa z mini DV kam. sa vytvoria snimky. V arch. mam ale len jeden subor a neviem z neho urobit kapitoly. Prosim strucne mi tovysvetlite, prip. nieco zrozumitelne poslite na email. Som zaciatocnik.
Vdaka
stayman (12393)|28.1.2005 22:40
Stlac "M" (na klavesnici)
sakor (17)|28.1.2005 23:11
Kedy a kde?
sakor
stayman (12393)|28.1.2005 23:38
Mas uvodne menu ano? Presun naň ten film ano? Potom si porob tie kapitoly (v casovej ose) stlacanim "M" tak asi po 5minutach (to je na tebe) a potom chod na ten film v tom menu (ten stvorcek, co si ho tam presunul) a pravym tlacidlom mysi vyber "Insert Scene Selection Menu" a zadaj po kolkych scenach (default je 6) chces mat na jednom scenemenu...
sakor (17)|29.1.2005 11:13
Ano,
kapitoly sa mi podarilo vytvorit, aj menu s tlacitkami a odkazmi, ktore v DVD arch. funguju, ale ked z toho urobim DVD tak odkazy nefunguju, tlacitka sa spravaju len ako obycajne obrazky, preco? Poradis mi? Dik!
stayman (12393)|29.1.2005 15:54
Skontroluj si v pravom okne linky= akcie, co sa ma vykonat po stlaceni...
sakor (17)|29.1.2005 17:37
Maš pravdu pri prvom tlačitku nie je link, ale neviem ho tam ani dostať. Je to tlačitko nadredene tlačitkam pre jednotlive kapitoly, ktoré sú funkčné. Ak ho vymažem, lebo by tam nemuselo byť tak sa zrušia všetky prepojenia(je to akoby bol adresar)
stabo (20)|3.9.2006 15:05
Tiež sa mordujem s vytvorenim menu v architecte.Rozdeliť kapitoli viem.Takysto si viem vytvoriť vlastne pozadie pre menu+ vložiť tlačitko ale ked to prasknem na dvdečko tak sa tlačitko na obrazovke po potvrdeni tvari že spušta ale film sa nerozbehne alebo mi nabehne menu dvd prehravača a až po znova stlačeni na ovladači nabehne video.S tymto programom som doteraz nepracoval tak určite robim chybu niekde v nastaveniach
kukolarik (99)|4.9.2006 16:08
s tymi tlacidlami a submenu je to tak ako to je vyssie, proste ono priradi tlacidla ku vytvorenym sekciam.
Upresnim, ze tie treba urobit tak,ze potiahnes film do menu a klik 2x na neho, tak ho vlastne otvoris, vstupis do neho a nasledne kde mas v pravom dolnom rohu timeline, kde mas kurzor, stlac M na klavesnici a mas vytvoreny chapter.
Potom ako je vyssie...
Ja neviem urobit to, aby tam nebol screen, ale aby tam bol lubovolny obrazok ci napis... napriklad track list pri koncerte, kde by som jednotlive pesnicky napisal a na ktoru kliknes, tu ti spusti priamo z koncertu. No a niekedy ich je moc, takze by som potreboval "submenu" na chapter menu.
Proste dole next page a dalsie pesnicky.
Toto sa da?
stayman (12393)|4.9.2006 16:10
samozrejme.
stabo (20)|5.9.2006 20:28
Menu s tlačitkom mi fuguje ale akosi ked vložim dvdečko do stol prehravaču tak sa hned spusti bez menu video,ked dam stop a na ovladači menu tak sa ukaže menu stlačitkom. Chcel by som aby sa mi po vloženi dvd ukazalo naprv menu
Fantas! (3016)|5.9.2006 20:44
stabo
tak si na menu klikni v Architectu pravym a dej Set DVD start!
Nostradam (210)|5.9.2006 20:52
Nebo taky takhle. :-D Fantas mě předběh. :BB:
stabo (20)|6.9.2006 15:42
Dik.Priradil som k menu audio a pohyb.obrazky v trvani 30 sekund a ked skonci tak sa to nechce vratiť naspať a spustiť znova.Ako to spraviť aby sa menu rotovalo stale do kola?
Nostradam (210)|6.9.2006 15:45
stabo.
Vpravo v Menu Page Properties záložka End Action a v položce Command pod záložkami změň Hold na Loop.
Fantas! (3016)|6.9.2006 17:17
stabo
Nebo taky takhle. :-D Nostradam mě předběh. :BB:


(jen pro legraci :-E )
muzikant (62)|6.9.2006 17:17
Na menu pravým tlačítkem nastavit menu pozadí - přiřadit video soubor - ve vlastnostech stránky vpravo - zakončení akce - nastavit smyčku ! A JE TO ! :-)
stabo (20)|8.9.2006 23:06
Akoby som k videu z dovolenky na dvd pridal zložku s fotkami cca200 fotiek popripade pridal dalšie tlačitko v menu pre fotky?Ide to vlastne urobiť
BOBA (590)|9.9.2006 00:05
Vyrenderuj si to ve Vegasu jako Mpeg s případnými přechody a hudbou (uplatni na fotky "reduce interlaced flicker" a renderuj na kvalitu Best, nebo použij Staymanův postup, případně Fantasův!). V Architectu jde přidat další tlačítko. Chce to číst, hledat a zkoušet.
muzikant (62)|9.9.2006 18:35
Zdravím !
Nevím si rady, jak v Architectu 3-CZ - nastavit návrat po přehrání každé kapitoly ze submenu, zpět do submenu, nebo do hlavního menu. Vždy mi to pokračuje do další kapitoly. Z rad od Peca /vytvoř si playlist, nebo nastav endaction/ nevím jak a čím jej vytvořit a endaction nemohu najít ! Může mi někdo prosím vysvětlit (polopaticky-vzhledem k mému věku a skleróze), kde to najít, aby se mi vracely kapitoly po přehrání do submenu ? I když již dělám asi třetí DVD, zatím jsem návraty z kapitol nepotřeboval. Nyní bych je upotřebil, ale zase nevím, jak na TO ! Díky za jakoukoli pomoc a radu !

To Stayman : Kukolárik se mi snažil pomoci, ale i když mi zaslal screenshot, tak z toho nemohu nic vyčíst. Ty jsi mi vždy dobře poradil, prosím poraď !!!
ladinek (494)|9.9.2006 19:40
no já bych ti mohl taky poradit, ale StayMan ti to určitě vysvětlí líp :-D

...ale vážně...otevři si kapitolu - vpravo END ACTION - DESTINATION - MOST RECENT MENU
muzikant (62)|9.9.2006 20:12
Mám Arch.3-cz, takže vše včeštině. Čili zakončení akce-end action a další pořadí v roletce : Příkaz,Cíl,Cílová položka,Cílové tlačítko,Nast.zvuk.stopu,Nast.titul.stopu,Nast.úhel videa. Ať zkouším jak zkouším tak to stále nefunguje !
muzikant (62)|15.9.2006 09:32
[quote="muzikant"]Zdravím !
Nevím si rady, jak v Architectu 3-CZ - nastavit návrat po přehrání každé kapitoly ze submenu, zpět do submenu, nebo do hlavního menu. Vždy mi to pokračuje do další kapitoly.

Tak se mi bohužel Stayman ani nikdo jiný neozval, tak se pokusím znovu požádat o radu.
Dle obrázku mám vytvořené kapitoly. Vše funguje v pohodě, až na ty návraty z jednotlivých kapitol zpět do menu - výběr scény. Nastaveno zakončení akce, ale stále se mi to nevrací. Co asi dělám špatně ? Prosím poraďte ?!?!
Fantas! (3016)|15.9.2006 10:07
muzikant
uvedom si jednu vec. Ty spoustis ze submenu film. Ten se ti taky spusti od prislusneho zvoleneho markeru. Od nej to pak hraje do konce filmu, nebo nez se stiskne menu na ovladaci. Nastav tedy end action na filmu na to submenu a to tak, ze nejprve zajedes do toho filmu a az na nem tu endaction nastavis! Pripadne v nastaveni Menu nastav co se ma dit pri stisknuti tlacitek na ovladaci...
muzikant (62)|15.9.2006 10:29
Fantas!
Budeš mě mít asi za paka, ale ať zkouším co chci, stále se mi to nevrací i když to dělám dle Tvé rady ! Mám vůbec tu struktůru dle obrázků správně ?
Fantas! (3016)|15.9.2006 10:33
muzikant
posli mi ten projekt! Vecer na to mrknu, kdyz bude cas...
muzikant (62)|15.9.2006 11:11
Nevím jak a co Ti poslat ! Napiš podrobněji, ještě jsem toto nedělal ! Dík
Nostradam (210)|15.9.2006 21:34
muzikant.
Tak jak to máš v tvém obrázku pod názvem Snap1.jpg, tak 2x klikni na položku 1:Spojení - Celý film (2-Narození Matěje). Tímto dojde k otevření a možnosti editace. Následně v pravém okně Architectu v okně Media Properties-Vlastnosti média (což máš tvůj obrázek Snap3.jpg) na řádku Cíl klikni tam, kde je napsáno Nejposlednější nabídka. Zobrazí se ti nabídka, kde zadej Výběr scény (stránka 1), alespoň bys ji tam měl mít. Takto v případě, když chceš po ukončení přehrávání scény návrat na 1. submenu. Pokud chceš na hlavní menu, tak si musíš zadat Kufelova rodina 2006. Poté, co to změníš, by se ti zakončení-cíle měly nastavit podle toho, jak jsi to nastavil u kapitoly, kterou jsem popisoval. Možná, že to Fantas vidí jinak? :-R :BB: :-E
Fantas! (3016)|15.9.2006 23:08
Nostradam
S ceskymi nazvy to nevidim nijak... :-)
Nostradam (210)|15.9.2006 23:28
Fantas.
No to víš, se nediv, když mu napíšeš, že má zajet do toho menu, tak si chudák pod tím třeba představuje, že Tatrovkou. :-E
Fantas! (3016)|15.9.2006 23:36
Nostradam
myslim toto Menu, ktere se jmenuje "Menu" \/ :
muzikant (62)|16.9.2006 16:02
Tak chlapci /Fantas! a Nostradam/ !
Kvůli Vašim problémům s CZ a mým problémům s AJ, jsem nainstalil DVDA 4 a mám spuštěné oba, DVDA 3 s CZ a shodně se stejným problémem. Vše nastaveno dle Vašich rad odskoušeno s oběma programy a stále se to z kapitol nevrací. Až vždy z té druhé kapitoly v menu 1 nebo 2 na Výběr scény z příslušného menu. Chci se též zeptat : Když zkouším preview s ovladačem, tak by se to mělo chovat, i jako na DVD přehrávači ? Doufám, že ano, nechce se mi vše znovu vypalovat i když to běžně dělám nejdříve na DVD-RW. Pokud ještě víte nějaké rady proč mi to nefunguje napište. Vše ostatní funguje perfektně ! Zatím díky !
Nostradam (210)|16.9.2006 22:14
muzikant.
Jestli sis nevšim, tak já jsem neměl problém ani s češtinou či s angličtinou. Zarazil mě tvůj nový dotaz a proto se ptám: Jakpak zjišťuješ, jestli ti kapitola po svém ukončení najede na hlavní menu nebo submenu???? Doufám, že mačkáš v toolbar Architectu pouze tlačítko Preview? Nebo tlačítko rozklikneš a zadáš Preview Disc? Pokud jsi nastavil vše tak, jak jsme ti s Fantasem psali a já navíc hodně dopodrobna a zkoušel mačkat Preview jednou tak a podruhé onak, tak bys měl poznat rozdíl.
muzikant (62)|17.9.2006 10:10
Omlouvám se jestli jsem se některého z Vás dotkl, ale já jsem to pochopil asi špatně !
[color=red]Nostradam
S ceskymi nazvy to nevidim nijak... [/color]
Ohledně spouštění Preview - ať spouštím F9 nebo Ctr+F9 je to na stejno ! Blbý dotaz : Jaký rozdíl bych měl vidět ?
Znovu opakuji, že mi to chodit nechce a asi nebude i přes Vaši trpělivost se mnou a Vaše jistě dobré rady za které Vám i tak děkuji, a ještě jednou se omlouvám ! Nyní mne tak napadlo zkusit dát každou kapitolu na nové menu ? To by snad asi fungovalo ! Zkusím vyzkoušet !
Nostradam (210)|17.9.2006 22:19
muzikant.
Fantas ti to napsal. Pokud spouštíš kapitolu ze submenu, tak ti automaticky, i když máš nastaveno jako cíl po přehrání Hlavní menu, bude pokračovat dále až do konce menu přes ostatní následující kapitoly. I když nastavíš cíl na jekékoliv menu, tak při přehrávání v přehrávači Architecta to stále pokračuje až do konce filmu. A ať to zkoušíš ve v. 3 nebo 4 je jedno. Rozdíl je, jak psal Fantas, že požadované ukončení 1 kapitoly nájezdem na požadované menu jen pomocí tlačítka na dálkači. V případě, že se jedná o 1 souvislý film s několika kapitolami, je pro správné ukončení, které požaduješ, potřebné zvolit submenu, do něj naházet podle počtu kapitol stejný počet toho filmu, čímž se vytvoří tlačítka a postupně je otevírat a v timeline žlutými trojúhelníky ohraničit tu kapitolu. Takže např. pokud budeš editovat kapitolu 2, posunout levý trojúhelník na začátek 2. kapitoly a pravý trojúhelník na její konec neboli na začátek 3. kapitoly. Následně rovněž na záložce jako cíl zvolit to, co potřebuješ, třeba hlavní menu nebo submenu. Takhle musíš provést editaci po rozkliknutí u každého tlačítka kapitoly. Takže důležité je ohraničení trojúhelníky.
muzikant (62)|18.9.2006 19:00
[quote=Nostradam]muzikant.
Fantas ti to napsal. Pokud spouštíš kapitolu ze submenu, tak ti automaticky, i když máš nastaveno jako cíl po přehrání Hlavní menu, bude pokračovat dále až do konce menu přes ostatní následující kapitoly. I když nastavíš cíl na jekékoliv menu, tak při přehrávání v přehrávači Architecta to stále pokračuje až do konce filmu. A ať to zkoušíš ve v. 3 nebo 4 je jedno. Rozdíl je, jak psal Fantas, že požadované ukončení 1 kapitoly nájezdem na požadované menu jen pomocí tlačítka na dálkači. V případě, že se jedná o 1 souvislý film s několika kapitolami, je pro správné ukončení, které požaduješ, potřebné zvolit submenu, do něj naházet podle počtu kapitol stejný počet toho filmu, čímž se vytvoří tlačítka a postupně je otevírat a v timeline žlutými trojúhelníky ohraničit tu kapitolu. Takže např. pokud budeš editovat kapitolu 2, posunout levý trojúhelník na začátek 2. kapitoly a pravý trojúhelník na její konec neboli na začátek 3. kapitoly. Následně rovněž na záložce jako cíl zvolit to, co potřebuješ, třeba hlavní menu nebo submenu. Takhle musíš provést editaci po rozkliknutí u každého tlačítka kapitoly. Takže důležité je ohraničení trojúhelníky.[/quote]

To co jsem označil tučně,tak přesně jsem to tak udělal a vždy mi to oznámilo, že je spojení přerušeno. Po různých experimentech jsem to rozkouskoval dle připojeného Snap1 a funguje vše a vrací se to kam nastavím - menu 1,2,3. Díky za rady oběma a připojuji ukázky.
fujara (14)|7.10.2006 01:15
Mám dotaz po instalaci DVD Architektu 3 mě nejdou náhledy v tlačítkách, vůbec se nepovolí možnost změnit styl ze statického na animovaný. V Architectu 2 vše šlo v pohodě. Je nějaké řešení?
stayman (12393)|7.10.2006 01:43
Kebyze to mas anglicky, mozno by som vedel poradit :-D
Fantas! (3016)|7.10.2006 09:34
fujara
ctrl+B
fujara (14)|7.10.2006 11:06
Skoušel jsem to i v DVDA4 viz. obrázek a tato volba se mě taky nezobrazí, něco dělám špatně ať dělám co dělám tak tlačítka s náhledem mě nejdou.
fujara (14)|7.10.2006 11:09
Ctrl+B se pouze tlačítka zvírazní ale Thumbnail Properties / Mask / Style / animation, se neodemkne furt to je šedivý podle obr. víše.
fujara (14)|7.10.2006 12:37
Tak už vím co dělám špatně pro Lamy jako jsem já je to: Vlastnosti miniatury / miniatura media / žádná !! Musí se zadat cesta k tomu videu na disku a pak už náhled šlape a jde změnit na animovaný Vlastnosti miniatury/maska/styl
ale musel jsem si nainstalovat zpět DVDA2 abych na to přišel to je tak když v tom člověk nedělá denně.
Nostradam (210)|7.10.2006 12:40
4 fujara.
Zrovna jsem ti to chtěl napsat, že je třeba zadat cestu médiu nebo přímo film vložit do menu, kdy se vytvoří tlačítko a jeho grafiku stačí poté změnit, protože jsem si všiml, že to máš pouze prázdné tlačítko.
fujara (14)|7.10.2006 12:42
Díky věděl jsem že to není v programu. :-D
stabo (20)|27.12.2006 14:18
Potrebujem poradiť z Dvd arch.ked vytvorim menu,pridam tlačitko,rozdelim kapitoli a odošlem na dvdečko tak po napaleni vydim menu a ked stlačim tlačitko na obrazovke tak sa nerozbehne automaticky video ale nabehne menu dvdprehravača tak musim par krat slačiť play na ovladači aby sa to rozbehlo.Nedavno som preinštalovaval pc a už si tie nastavenia nepamatam. Dik
fujara (14)|27.12.2006 22:36
skus to rozebrat trochu polopaticky vůbec jsem to nepochopil. :-?
stayman (12393)|28.12.2006 01:31
Broken link :-D
hanni_tvf (41)|29.1.2007 17:39
Ja by som sa len chcel vsetkym zucastnenym v tejto diskusii podakovat,lebo mi velmi pomohla pri vytvarani mojho prveho DVD menu v tomto programe. Uz som vytvoril par diskov v Ulead Video Studio,ale kto s nim robil vie,ze tam je to naozaj velmi user friendly :-)
Po spusteni DVD Architect som zostal uplne bezradny a stravil som dlhe hodiny dlho do noci metodami pokus-omyl,lebo to,co Ulead robi automaticky si tu treba poctivo nastavit...Az po precitani tejto diskusie som prisiel nato,kde vlastne robim chybu...a zrazu sa mi zda,ze ta tvorba menu nie je az taka tazka a vysledok posobi skutocne velmi profesionalne :-)

...tak este raz dik.
Whitejoker (616)|29.1.2007 17:57
hanni
Kdyby jsi si přečetl nejdříve návod, možná by jsi si ušetřil několik nocí s metodami pokus-omyl a mohl jsi se věnovat více manželce/milence, která beztak kafrá, že celé noci trávíš u počítače .... :-D
hanni_tvf (41)|29.1.2007 18:55
To sa Ti lahko povie,ale napoveda je iba v anglictine,ktoru zvladam velmi slabo,ziadny ina zrozumitelny navod na nete som nenasiel a knihu nemam. Ale samozrejme,ze zaklady som bral z napovedy,inac by som sa nepohol.