Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převod kazet (digitalizace kazet)

qquiderr (30)|3.2.2010 18:52
Mám spousty kazet, které digitalizuji a chci se zeptat jestli to dělám správně.
Mám kvalitní vhs přehrávač připojený k PC přes TV kartu. Tv karta mi automaticky odstraňuje prokládání a komprimuje do mpeg 2 720x576 v 16:9 (líp se mi kouká radši trochu protáhlejší obraz než čtverec). Jenco se mi video uloží do pc použiju program Avidemux pro oříznutí, zvětšení, korekci barev, odstranění šumu.... následně video uložím do mpeg 2. zvuk je pochopitelně stereo (pokavaď je na kazetě stereo zvuk). Výsledné video ještě překonveruji do mpeg 2 přes Any DVD Conerter (mám na to spoleh). Když si přehraju digitalizované video vypadá rozhodně líp než originál (čistší obraz, lepší barvy...) v porovnání z originálem. Potom si přes Nero vytvořím disk DVD-video s vlatním menu a vypálím. Po přehrání na stolním DVD přehrávači na TV video z kazety vypadá skvěle.

Pro převod audio kazet používám stereo magnetofon připojený pomocí stereo kabelu přes sluchátkový výstup do PC (lead in) k nahrání zvuku používám Audacity, kde ještě audio upravím. Šum odstraňuji pomocí programu MP3 audio editor. Zvuk je kvalitnější než na kazetě.
Pytkin (7947)|3.2.2010 23:56
trosku tam zbytocne viac krat kodujes do mpeg2 .. rozumnejsie by bolo nabrat to niecoho menej stratoveho a mpeg2 robit az na koniec .. ale ak je kvalita vyborna , ako pises , tak neni dovod to menit :)