Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio 14 - neotevře sám sebou vyrobený avi soubor

capo (62)|2.2.2010 20:56
Mám takový trochu kuriozní problém.
Pinnacle Studio 14. Sestříhám projekt, uložím a vyexportuji ve formátu avi. Potom ho chci dál použít pro jiný projekt, již z formátu avi. V modu Editace si najdu soubor, a už nefunguje ani náhled - místo miniatury se zobrazí jen okno s otazníkem, a pod tím nápis "chyba při načítání souboru". Zkoušel jsem i nějaké avi stažené přes internet, vygenerované jinými nástroji, výsledek stejný.

Nesetkal jste se s tím někdo? Ani po přeinstalaci to není lepší. Může být vina na straně kodeků instalovaných v PC? (mám ale jen FDDShow s DXVA On...) Verze 12 mi toto nedělala....
Předem díky za tipy

Ještě dodám, že jsem zkoušel i klasický import, a napsalo mi to v podstatě to samé:"Soubor s videozáznamem XX.avi nelze otevřít" :(
StD (8612)|2.2.2010 22:45
...no ono by asi bylo (i pro tebe) dobré nejprve vědět, co do té "obálky" (kontejneru) AVI vlastně cpeš (= nastavené výstupní kódování)... Capisto?
capo (62)|4.2.2010 20:13
[quote=StD;263920]...no ono by asi bylo (i pro tebe) dobré nejprve vědět, co do té "obálky" (kontejneru) AVI vlastně cpeš (= nastavené výstupní kódování)... Capisto?[/quote]
Nejde o nastavení výstupního kódování, neotevře to obecně kontejner AVI, ať je uvnitř cokoliv. XviD, DivX, cokoliv.

EDIT - oprava je v postu 5.
StD (8612)|4.2.2010 20:33
[quote=capo;264266]Nejde o nastavení výstupního kódování, neotevře to obecně kontejner AVI, ať je uvnitř cokoliv. XviD, DivX, cokoliv.[/quote]

To "cokoli" si laskavě vyzkoušej s AVI Type 1 a AVI Type 2, nikoli se sr*gorami DivX/XviD/MOV.
capo (62)|4.2.2010 21:59
OK, beru zpět.
Zkoušel jsem to nainstalovat na dalším PC, problém stejný. Ale všech AVI se to netýká. Sice nevím, jak poznat, zda se jedná o Type 1 nebo 2, ale AVI tvořené MJPEG nebo DV, to bez problémů otevře (zkoušel jsem teď něco do těchto formátů v PinnStud exportovat). Když zvolím přímo v Pinnacle kontejner AVI a ffdshow encoder, už to neotevře.
Prosím o nějakou detailnější radu, nejsem odborník. Díky
capo (62)|4.2.2010 22:16
No, problém vyřešen. Odinstaloval jsem jeden takovej šikovnej balíček filtrů - SAF
http://forum.team-mediaportal.com/codecs-external-players-55/saf-v4-00beta-standalone-filters-dxva-ready-mpeg2-h-264-vc-1-a-44614/
Používám ho kvůli MediaPortalu.

Teď si, ale, budu muset hrát s nastavením filtrů jinak, abych dokázal aktivovat DXVA. Ale to je na jinou diskuzi....

Rozhodně ale nechápu, jak může SAF, který se fakticky skládá z HaaliMediaSplitteru DirectVobSub a FFDShow filtrů, ovlivnit načítání toho "specifického" typu AVI přímo v Pinnacle. A pochopil bych to rád. Napadá někoho něco?
StD (8612)|4.2.2010 22:31
:(([quote=capo;264323]OK, beru zpět.
Zkoušel jsem to nainstalovat na dalším PC, problém stejný. Ale všech AVI se to netýká. Sice nevím, jak poznat, zda se jedná o Type 1 nebo 2, ale AVI tvořené MJPEG nebo DV, to bez problémů otevře (zkoušel jsem teď něco do těchto formátů v PinnStud exportovat). Když zvolím přímo v Pinnacle kontejner AVI a ffdshow encoder, už to neotevře.
Prosím o nějakou detailnější radu, nejsem odborník. Díky[/quote]

Tak na "rady" si pořiď free-prográmek GSpot, který o každém videosouboru i nainstalovaných kodecích poví vše - ovšem co chceš řešit s tím krámem ffdshow v Pi_S, to opravdu nechápu.
Dát neználkovi Ffdshow do mašiny je totéž jako dát dítěti nůž. :(( Nemám ho rád.:-!!!
StD (8612)|4.2.2010 22:34
[quote=capo;264329]....Napadá někoho něco?[/quote]

To tedy ano, někam tě praštit, aby jsi příště neinstaloval každou blbost a nenarušoval tak funkci DirectShow a MeritSystemu. \\/
capo (62)|4.2.2010 22:57
Hele, jsem pouhý laik. Problematika filtrů je poměrně dost složitá, a spousta odborníků se v názoru neshodne. FFDShow je mnohými považován nakopak za geniální nástroj. Kde je pravda, se svými znalostmi těžko posoudím.

Velmi si vážím, a oceňuji tvou snahu pomoci. Po pravdě řečeno, z tvých rad zde mi nepomohlo ani jediné slovo. Spíše tam vidím výsměch z tvé pozice odborníka, nikoliv radu. Docela rád bych věděl, čeho tím chceš dokázat... :/
StD (8612)|4.2.2010 23:10
[quote=capo;264339]Hele, jsem pouhý laik. Problematika filtrů je poměrně dost složitá, a spousta odborníků se v názoru neshodne. FFDShow je mnohými považován nakopak za geniální nástroj. Kde je pravda, se svými znalostmi těžko posoudím.

Velmi si vážím, a oceňuji tvou snahu pomoci. Po pravdě řečeno, z tvých rad zde mi nepomohlo ani jediné slovo. Spíše tam vidím výsměch z tvé pozice odborníka, nikoliv radu. Docela rád bych věděl, čeho tím chceš dokázat... :/[/quote]

To si mysli klidně co chceš, ale od tvé druhé odpovědi je vidět, že ti pomoci nelze. A mimochodem, ffdshow jsem po půl dni zkoušení odložil jako zbytečný a škodlivý. Vrátil jsem si operační system do původního stavu. Neudělá nic lépe, než jednotlivé dedikované prográmky. Ale to je jedno, když si myslíš, že se ty dvě věci (Pinnacle Studio a Ffdshow) mají u tebe "snášet", tak si s tím poraď a už jen přeji příjemnou zábavu. Já jsem ti základní klíčová slova napsal. Jestli si myslíš, že tě někdo bude vodit...
hoborg (26)|4.2.2010 23:18
Osobně bych tipoval problém ve splitteru.
SAF nahradí systémovy AVI splitter HAALIho splitterem. To je nutné pro výše zmíněný MediaPortal, jinak pokud by byly v AVI 2 audio stopy, hrály by v MP současně. HAALI však nefunguje se starší verzí AVI...

Možná řešení:
-přejmenovat soubor z *.AVI na *.DIVX (tím se to přesměruje zpět na systémový AVI splitter)
-otevřít soubot AVI ve VirtualDUBu, nastavit audio i video na stream only a soubor uložit
-vyprdnout se na starý a problémový AVI formát a použít standardu MKV - lze jednoduše převézt v MKV merge, přibalit titulky, audio stopy, otagovat je, atd. Tímto procesem nedochází k rekompresi, pouze se změní kontejner z AVI na MKV. Výhodou je menší velikost souboru, méně náchylný na požkození, rychlejší otvírání, možnost ho nakouskovat,... Nevýhodou je, že jen málokterý stolní přehrávač si s MKV poradí, na PC ovšem není problém.

Osobně mám v MKV úplně vše co chci "skladovat" :)
hoborg (26)|4.2.2010 23:29
BTW, dle mého osobního názoru je FFDShow geniální. Interguje desítky dekodérů do jednoho. A poslední (i když zatím neodladěná) verze FFDShow už umí i DXVA a to včetně titulků, čímž se autoři postarali o prvenství a přinesli tak DXVA + titulky do všech DirectShow based přehrávačů.

Jen dodám, že video pouze přehrávám a stříhám záznamy (MPEG2), popřípadě z nich udělám DVD.
capo (62)|4.2.2010 23:46
Hoborgu díky za reakci, která vysvětluje, v čem je asi problém.

Jinak pro info
- přejmenování AVI na DIVX v tomto případě nepomůže, Pinnacle DIVX nezná. Přejmenování na MPG, nebo MPEG též nepomůže, výsledek je pak stejný jako u AVI (možná to má logiku).
- VirtualDub nemá decompressor na XVID, ve kterém je to AVI uložené. V PC mám pouze SAF, instalovat kvůli tomu další codec se mi nechce. Je to zbytečně komplikovaná cesta, stejně jako převod do MKV. Tou se vydávat nechci. Pohraju si s tím splitterem...
hoborg (26)|5.2.2010 08:52
[quote=capo;264347]Hoborgu díky za reakci, která vysvětluje, v čem je asi problém.

Jinak pro info
- přejmenování AVI na DIVX v tomto případě nepomůže, Pinnacle DIVX nezná. Přejmenování na MPG, nebo MPEG též nepomůže, výsledek je pak stejný jako u AVI (možná to má logiku).
- VirtualDub nemá decompressor na XVID, ve kterém je to AVI uložené. V PC mám pouze SAF, instalovat kvůli tomu další codec se mi nechce. Je to zbytečně komplikovaná cesta, stejně jako převod do MKV. Tou se vydávat nechci. Pohraju si s tím splitterem...[/quote]

A ten pinacle neumí AVI 2.0?
capo (62)|5.2.2010 09:34
[quote=hoborg;264368]A ten pinacle neumí AVI 2.0?[/quote]

Jak bych to mohl ověřit? Sám bohužel nevím...
hoborg (26)|5.2.2010 10:13
[quote=capo;264376]Jak bych to mohl ověřit? Sám bohužel nevím...[/quote]

No není tam volba uložit jako a pokročilá nastavení ? VirtualDub to umí.
capo (62)|5.2.2010 11:50
[quote=hoborg;264380]No není tam volba uložit jako a pokročilá nastavení ? VirtualDub to umí.[/quote]

Ježiš, to se vůbec nedá srovnávat. Pinnacle má jen VELMI omezené možnosti nastavení, tak omezené, že jsem tomu sám nechtěl věřit.
Leda, že bych si doinstalovat nějaký externí kodek, a využívat v Pinnacle pak ten - potom by to možná šlo. Ale do toho jsem se zatím nepouštěl, resp ne do takové úrovně, abych byl úspěšný v následném otevření vzniklého AVI. (zkoušel jsem využít jen encoder FFDShow, který asi neumím dobře nastavit.)
hoborg (26)|5.2.2010 11:53
Mno já ten program nikdy neviděl :)
Co jsem potřeboval udělat s AVI souborem jsem udělal vždy ve VirtualDubu...
capo (62)|5.2.2010 11:57
Já v něm také nepracuji, ale snažím se to nastavit tak, aby to byla schopen používat jeden člen z rodiny.
Problém s AVI se objevil až po instalaci SAF. Předpokládám, že asi není nějak jednoduše možné nastavit, který splitter se má pro otevření AVI souboru používat?
Já to nejspíš vyřeším jednoduše, na daném PC prostě HMS nebude a hotovo....
hoborg (26)|5.2.2010 12:02
[quote=capo;264389]Já v něm také nepracuji, ale snažím se to nastavit tak, aby to byla schopen používat jeden člen z rodiny.
Problém s AVI se objevil až po instalaci SAF. Předpokládám, že asi není nějak jednoduše možné nastavit, který splitter se má pro otevření AVI souboru používat?
Já to nejspíš vyřeším jednoduše, na daném PC prostě HMS nebude a hotovo....[/quote]

Mno nastavit se to dá úplně jednoduše.

Otevři si regedit a najdi

HKEY_CLASSES_ROOT\Media Type\Extensions\.avi

a klíč vymaž, popřípadě přejmenuj třeba na "HKEY_CLASSES_ROOT\Media Type\Extensions\.avi_old"

Jak jsem ale psal, v Media Portalu můžou nastat nežádoucí problémy...