Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Alternativně z miniDV do PC?

exTNT (1421)|28.1.2005 11:02
Tak se ukažte, borci:
Mám Sony DCR PC 115 a zničehonic mi jí přestal detekovat komp. Po vyloučení všech ostatních SW a HW důvodů jsem nakonec zamířil do Sony servisu, kde se potvrdily moje nejhorší obavy - odešel i-link, neboli firewire konektor na kameře. Oprava spočívá ve výměně základní desky, bratru za 10 tisíc. Když jsem se ptal, co k takové závadě může vést, bylo mi servisem sděleno, že statická elektřina. Údajně stačí kameru připojit ke kompu v okamžiku, kdy je obé zapnuto a je vystaráno. Protože jsem si návod četl velice pozorně, vím, že v něm není ani zmínka o tom, že toto riziko existuje. Ale to jsem odbočil. Podstata mého dotazu je:
Neexistuje nějaké jednoduché zařízení, které by bylo možné připojit k PC a stáhnout tímhle způsobem obsah miniDV kazety do SW střižny? Je mi jasné, že existuje i varianta, že si koupím nějakou levnou kameru, přes kterou to budu stahovat (při ceně za opravu 10 nebo za nějakou basic kameru 15 je to vcelku jasná volba), případně si můžu kdykoli budu potřebovat půjčit kameru od někoho z kamarádů, ale taková v podstatě jenom mechanika připojená víceméně natrvalo k PC by bylo asi nejelegantnější řešení. Nevíte někdo o něčem takovém?
Dík!
Pitomec (10211)|28.1.2005 11:28
"taková v podstatě jenom mechanika připojená víceméně natrvalo k PC" se prodávala kdysi v roce 1999 a stála nějakých 100t. bez DPH (bylo to jako volitelné příslušenství ke kartě FAST DV Master).
exTNT (1421)|28.1.2005 11:48
Hm, to asi nebude přesně to, co hledám... Ale dík za snahu. :-E
ViKinG (793)|28.1.2005 12:16
exTNT: obávám se, že alternativa basicDV bude ta nej... (láce, efektivita, dostupnost, možnost i dalšíhu využití atp.)
exTNT (1421)|28.1.2005 13:26
Nebo jsem si říkal, kdyby měl takhle někdo miniDV kameru s rozbitou optikou nebo ccd např. a nevyplatilo se mu to opravovat, že by to byla varianta pro mě, udělal bych si z toho takový malý jednoúčelový VCR... Z bedýnek vod rajčat bych tomu spíchnul nějakou slušivou krabičku a byla by to další ozdoba mého pracovního stolu. :-E
Stano_tvf (504)|11.2.2005 15:23
Existuje, ale stoji asi 80.000.- :-(((
JVC SR-DVM70
Osvícený (78)|9.3.2005 09:21
To: exTNT

Poradím ti. Běž zpět do servisu SONY,a popros je jestli by ti nevyměnily tu desku s řadičem i-link. Když poprosíš a budeš hodný tak by ti tu opravu mohli udělat třeba za 50% skutečné ceny.A že to jde,tak to mi věř...

P.S. Myslím,že je to to nejlevnější řešení tvého problému.
millos (111)|9.3.2005 13:48
anebo to prodej s tim, ze se to neda pripojit k PC a kup si jinou. Znam nekolik lidi v mem okoli, kteri i kdyz PC maji a maji treba jiz i 3 digitalni kameru, tak jejich vrcholny vykon s natocenym materialem spociva v tom, ze to pretahnou na VHS a jsou spokojeni.. a u tech ktere mam na mysli ani nehrozi, ze by to sami nekdy delali jinak... Jeden muj pritel ma treba digitalni zrcadlovku Canon EOS 300D za 40000,- a 256 MB kartu, na ktere ma fotky od pocatku co to ma... naucil se uz za pul roku neco tam vymazat a ted rikal ze uz si bude muset koupit novou kartu, protoze to ma uz plny a nic uz mazat nechce... doma ma 2 PC + notebooka. Rikal jsem mu, ze se to dela jinak, ze se to da pretahnout do pocitace a... ale on to utal s tim, ze je to jedno, ze mu to reknu nekdy jindy a objednal dalsi :BB:... no a tak podobne je to vzdy, i v tech dalsich pripadech...Kdyz jim dam vytvorene DVD z nejake spolecne akce tak jsou z toho na vetvi a berou to tak, ze to je proste jina liga a sami se babraji s VHS protoze to je jim srozumitelny... 8-)
clee (6592)|9.3.2005 14:04
jj takovyhle retardi tvorej mozna vic jak pulku myho zakaznictva, to je pak radost jim neco vysvetlovat 9-) ale na druhou stranu muzu placat uplny nesmysly a oni ti budou prikyvovat a solit fakturu za fakturou :-D
Palib (49)|2.6.2009 13:49
POkusím se oživit tohle téma, mám úplně stejný problém... Bylo tady odpovídáno, ale je to už nějaký pátek zpět, proto se ptám znova... Děkuji
Terka (274)|2.6.2009 14:20
co si to nechat stahnout od nejakeho kamarada, kolik toho natocis?
pripadne udelat upgrade na hdv paskovou kameru.
artam (1147)|2.6.2009 17:35
Pripadne postaci kupit lubovolnu najlacnejsiu miniDV kameru, je ich niekolko aj pod 5000,-.
BEPE (539)|2.6.2009 18:15
No to by asi bylo to nejjednodužší řešení. Za pětistovku se to asi ještě nedá pořídit, jak by si asi představoval exTNT. :-) Já jsem to před lety tak udělal, koupil jsem tu nejlevnější kamču na přehrávání a na hrávání na kompu abych si šetřil mechaniku výrazně dražší kamery.
impaler_bxl (197)|3.6.2009 08:53
Já jsem řešil příbuzný problém, hledal jsem DV-in, moje tehdejší kamera ho neměla. Pátral jsem na ebayi a koupil z německa starší Panasonic, který mám dodnes, teď už nevyužitý. Nenabízím ho, ale radím ebay, stejně jako zaznělo výše třeba s vadnou optikou nebo čipem, utrženým LCD apod. Hledal bych na http://www.ebay.de "minidv bastler".

Teď to pravda nabízí jen dvě a obě mají problém s mechanikou, čili nic. Ovšem když dám prostě minidv a camcorder, je tam dost velká nabídka použitých kamer a ceny myslím můžou zůstat pod sto eur. Doprava rozumně podle mě do dvaceti, takže to může být za polovic proti nové kameře, ovšem bez záruky.

No a nebo jak radí Terka, koupit Canon HV20/30/40 nebo jinou HDV. :)
Palib (49)|3.6.2009 14:20
Děkuji Všem za odpovědi, udělám to tak...