Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD Phillips a AV reciever pro DK

karel.sticka (4)|30.1.2010 19:08
Dobrý večer.
Uvažuji o kombinaci LCD PFL 84O4H s nějakým vhodným AV recieverem pro domácí kino.
Dotaz je k tzv.upcalingu.
Mám tento problém řešit a vybírat zesilovač s upscalováním nebo to provádí samotná televize?
Pokud by TV upscalování prováděla a zesilovač by byl v v ceně max. do 20.000,-Kč nebyly v tom případě na stejné úrovni a je jedno, který z nich přepočet provádí.Dražší zesilovač - s lepším upscalerem nepřichází v úvahu
Favoritem je pro případ, že by bylo upcalování vhodné HARMAN KARDON AVR 255.

Předem vám děkuji za odpověď.
vivid.sk (11472)|30.1.2010 19:15
Kazda TV robi upscale na svoje nativne rozlisenie (rozielna je len jeho kvalita, ktora uz zavisi od konkretnej TV)
karel.sticka (4)|30.1.2010 20:33
Mám to tedy chápat tak, že možnost upscalingu v zesilovači v takovém případě význam nemá?
vivid.sk (11472)|30.1.2010 20:36
Ano, je to mozne. Obvody ktore vykonavaju upscaling su kazdym rokom dokonalejsie a lepsie. (treba prestudovat review ku konkretnemu TV). Pokial aj bude upscale v AVR lepsi, tak sa ziadne zazraky nemusia konat.
karel.sticka (4)|30.1.2010 21:39
Jasně rozumím.
Můj dotaz mířil i k tomuto problému.
Lze v kombinaci s uvedeným LCD a uvedeným AVR očekávat, že tento reciever bude v "upscalingu" lepší?
vivid.sk (11472)|30.1.2010 21:45
Tazko povedat. Prax vravi, ze upscaling byva lepsi, 100%-ne ti to asi nepovie nikto, kto to nevyskusal v danych podmienkach. Osobne by som sa radsej zameral na digitalne zdroje signalu (ziadne scarty a kompozity) - teda DVB-T, alebo DVB-S prijem, a HDMI prepojenia, ako riesit len samotny upscale s AVR.

Samozrejme, predpokladam ze s AVR si poriesis lepsi zvuk, v tomto pripade sa to ako doplnkova funkcionalita moze hodit.
karel.sticka (4)|30.1.2010 21:49
Děkuji.