Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení LCD s PC

avatarek (10)|28.1.2010 15:50
Dobrý den, propojil jsem svoji LCDtelevizi (32" LCD TV LG 32LH2000) s počítačem kabelem HDMI – DVI a obraz funguje tak jak má, problém je ale se zvukem. Zakoupil jsem kabel s konektorem Jack 3,5mm na jedné straně a dvěma CINCH konektory na straně druhé a vše správně zapojil, ovšem zvuk mi při zobrazení „HDMI“ nehraje. Začně hrát teprve tehdy, když přepnu zobrazení na „Komponentní“, ale to mi zase nejde obraz. Nevíte prosím, jak zesychnchronizovat zvuk i obraz? Děkuji
Gizmo_CZ (10)|28.1.2010 15:54
Nemělo by náhodou HDMI brát nejen obraz ale i zvuk?!
avatarek (10)|28.1.2010 16:03
[quote=Gizmo_CZ;262834]Nemělo by náhodou HDMI brát nejen obraz ale i zvuk?![/quote]
A musí se to někde na zvukovce speciálně nastavit?
vivid.sk (11472)|28.1.2010 16:13
Aku mas graf. kartu? Vacsina z nich neprenesie cez DVI zvuk (kedze DVI je len video rozhranie), no novsie ATI karty podporuju aj prenos zvuku (je pribaleny vlastny adapter DVI/HDMI).

Skus si nastudovat manual ku karte, ci to ta karta podporuje.
avatarek (10)|28.1.2010 16:19
Já mám nvidiu GeForce 9600 GT a právě proto, že nepodporuje přenos zvuku, jsem si koupil kabel s konektorem Jack 3,5mm na jedné straně a dvěma CINCH konektory na straně druhé. Ale nevim, jak nastavit na televizi (nebo se to nastavuje na PC?), aby mi to bralo obraz z HDMI a zároveň zvuk přes ten kabel s CINCH....
vivid.sk (11472)|28.1.2010 16:29
9600GT podporuje. Ale jedine cez HDMI. Taktiez je nutne prepojit zo zvukovky SPDIF vystup vovnutri PC (dodanym kablom, ktory najdes v krabici ku karte).


Ale nevim, jak nastavit na televizi ...
Na TV to nenastavis. Nemozes kombinovat analogove a digitalne zdroje.
avatarek (10)|28.1.2010 16:32
Počkej moment, tak teď jsem se v tom trošku ztratil. Můžeš mi to vysvětlit víc jako "pro blbce"? Já se v těhle věcech moc nevyznám. Mám tu teda kabel teď zapojenej kabel HDI - HDMI mezi grafárnou a televizí. Co mám udělat dál?
vivid.sk (11472)|28.1.2010 16:36
Prestuduj si manual ku grafickej karte! (pohladaj krabicu; pokial si si PC kupoval, ako komplet, tak pozri na webe; v tom pripade ale nemusis mat tieto piny prepojene).

Prepaja sa to takymto kablom:

priamo vovnutri PC (potrebujes zvukovku, ktora ma takyto vystup);

Ak si rozobrat PC netrufnes, poziadaj niekoho znameho, je to vec chvilky.

finalny pohlad:
avatarek (10)|28.1.2010 16:56
Kabel jsem našel, prostudoval manuál a propojil, ale zvuk stále nejde. Je nutno něco nastavovat v nastaveních zvuku?
vivid.sk (11472)|28.1.2010 17:05
Zapnut (povolit digitalny vystup na zvukovke/pozor v tom pripade nepojde analogovy).
avatarek (10)|28.1.2010 17:14


Můžeš prosím poradit, co tady mám zaškrtnout?
vivid.sk (11472)|28.1.2010 17:22
Mas to dobre. (na testovanie pouzi nejaku stereo nahravku z hudobneho playera... )
avatarek (10)|28.1.2010 17:25
Hmm nefunguje zase, nechápu ale proč, SPDIF kabel by měl být dle manualu zapojen dobře, nastavení zvukovky je podle tebe taky dobře. Tak už nevím ;( každopádně děkuji za pomoc, jsi moc hodný.
vivid.sk (11472)|28.1.2010 17:37
Skoda, mozno je tam nejaka mala zrada (nie su zapojene vodice spdif kabla naopak?).
Pozri v BIOSe ci tam niesu nastavene nejake podozrive nastavenia ohladom zvukovky.
Zial, nic ine mi takto nadialku nenapada, okrem restartovania PC :)
MAKcz (205)|28.1.2010 20:47
A co takhle nastavit na TV HDMI vstup co je sparovanej s tema chinchema ? Mam to taky tak zapojene. Chce si to najit v manualu nebo prenastavit pokud to TV umoznuje, odkud bude brat audio k videu z HDMI. Sony to umi v pohode, tak LG to taky musi umet (predpokladam) ...
Pokud to nevyresis, da se to resit propojenim karty ze zvukovkou, ale prej to vzdy nejede uplne v pohode, pac to neni uplne to same co HDMI 1.3...

posledni drazsi reseni je koupit si konvertor. Ale neni to uplne levne resni, treba Atlona jeden nabizi a proste do nej zapojis DVI a SPDIF a na druhe strane ti jede HDMI 1.3 (tedy obraz a digitalni zvuk). Jen pocitej s cenama kolem 5000 a vejs ;(

treba Atlona: http://www.atlona.com/ATLONA-DVI-DIGITAL-AUDIO-TO-HDMI-CONVERSION-BOX-p-16588.html

GL ;)
MlokCZ (636)|28.1.2010 20:52
Ten korvetor nemá žádný smysl, když za jeho cenu může mít novou grafiku, která bude výrazně výkonější než ta jeho stávající a současně bude mít rovnou funční výstup hdmi i se zvukem.
avatarek (10)|29.1.2010 09:41
[quote=MAKcz;262928]A co takhle nastavit na TV HDMI vstup co je sparovanej s tema chinchema ? Mam to taky tak zapojene. Chce si to najit v manualu nebo prenastavit pokud to TV umoznuje, odkud bude brat audio k videu z HDMI. Sony to umi v pohode, tak LG to taky musi umet (predpokladam) ...
Pokud to nevyresis, da se to resit propojenim karty ze zvukovkou, ale prej to vzdy nejede uplne v pohode, pac to neni uplne to same co HDMI 1.3...

posledni drazsi reseni je koupit si konvertor. Ale neni to uplne levne resni, treba Atlona jeden nabizi a proste do nej zapojis DVI a SPDIF a na druhe strane ti jede HDMI 1.3 (tedy obraz a digitalni zvuk). Jen pocitej s cenama kolem 5000 a vejs ;(

treba Atlona: http://www.atlona.com/ATLONA-DVI-DIGITAL-AUDIO-TO-HDMI-CONVERSION-BOX-p-16588.html

GL ;)[/quote]

Právě o nastavení, aby si televize brala k obrazu z HDMI zvuk z CHINC jsem se snažil celé včerejší odpoledne s manuálem na klíně, ale za boha to tam to tam nejde nastavit.
vivid.sk (11472)|29.1.2010 13:49
MakCZ> jednoducho niektore (korejske) TV to neumoznuju natavit. Ja som to takisto pre moj model nenasiel.

avatarek> Este mi napadlo jedno riesenie.
Pokial to TV podporuje, skus to prepojit priamo zo zvukovky. (DVI IN audio - na obrazku)

Obraz prepoj tak ako mas DVI->HDMI kablom a zvuk cez 3.5jack.



P.S. I ked som si myslel, ze ide o SPDIF digitalne prepojenie, zda sa, ze ide predsa o analogove prepojenie. Ani navod nevravi presne, preto predpokladam, ze je rec o klasickom analogu ktory najdes v 3.5 jacku na vystupe zvukovky.
avatarek (10)|29.1.2010 14:32
vivid.sk: Já jsem to právě tak chtel udělat a mám to zapojené, jak píšeš (obraz přes DVI-HDMI a zvuk cinch a 3,5 mm jack), ale nefunguje to. Na jiným foru jsem se dočetl, že televize "očekáva" zvuk přes ten zapojený HDMI a proto ten CINCH kabel ignoruje. Údajně je to řešitelný tímto Hotfixem, který by vlastně zakázal posílání audia přes HDMI a pak by to mělo fungovat http://nvidia.custhelp.com/cgi-bin/nvidia.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_faqid=2371&p_created=1234213818&p_sid=7pjOvKRj&p_accessibility=0&p_redirect=&p_srch=1&p_lva=&p_sp=cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PSZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9NCw0JnBfcHJvZHM9MCZwX2NhdHM9MCZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eXBlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX25sJnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9SERNSSBhdWRpbw!!&p_li=&p_topview=1 , jenže jsou tam jen pro Visty a já mám XP a za boha nemůžu tyhle stejný Hotfix pro moje XP najít. Pokud by se to někomu z Vás podařilo, byl bych Vám velmi vděčný. Jinak včera jsem zkoušel instalovat i nové HDMI ovladače jak pro grafiku, tak i pro zvukovku a stejně to nepomohlo.