Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zapamatování si naposledy zvoleného AV vstupu na různych TV

generator (77)|28.1.2010 12:48
Ahojte,
posilhavam po koupi nove televize a zajima mne parametr, ktery vetsina testeru netestuje, dokumentace nepopisuje a pokud to nefunguje, tak je to strasny opruz.
Rodice maji plazmu Panasonic z predposledni rady (asi dva roky zpet). Maji k ni pripojeny satelit pres YPbPr (3x cinch). Televize ma tu neprijemnou vlastnost, ze pri kazdem spusteni se prepne na DVB-T a rodice pak musi na YPbPr prepninat, jelikoz sleduji pouze satelitni signal. Kdyby se propojeni degradovalo na SCART, tak prepinani probiha pres "funkci" tohoto spojeni, ale to nechci. YPbPr ma lepsi obraz.

Proto bych rad, kdyby jste zde psali jak je na tom ktera televize se zapamatovanim si posledniho AV vstupu, protoze tohle info opravdu oficialne nikdo neni a testeri se tim nezaobiraji.

Diky za jakekoliv informace.
PaJaSoft (827)|28.1.2010 13:18
Vetsina vyrobcu ma alespon nektere modelove rady TV vybavena tzv. hotelovym modem - pak to zde zcela bez problemu (samozrejme za dodrzeni spravneho postupu k jeho aktivaci).
vivid.sk (11472)|28.1.2010 14:26
generator> aspon za seba. Moj samsung si pamata HDMI/DVI vstup, ktory bol zvoleny v case vypnutia (samozrejme zapinat TV treba cervenym tlacitkom "ON" - nie cislom).

Neviem ako je to s analogovymi vstupmi, ale predpokladam, ze by to mohlo fungovat taktiez.
Mercator (14)|28.1.2010 14:33
Mám doma Sony Bravia W5500 a tato TV si poslední použitý vstup pamatuje.

Odzkoušeno na HDMI i YPbPr vstupech.
Pytkin (7947)|28.1.2010 15:18
mam LG 32LG5000 a po zapnuti sa vzdy zapina na to co bolo zapnute pri vypnuti .. cize antena , scart , hdmi .. je uplne jedno co to bolo .. po zapnuti sa to vzdy zapne na tom vstupe ..
jehoun (8)|28.1.2010 20:03
Co je to za SAT STB? Dnes už je paměť AV vstupů v celku k ničemu, když 95% přístrojů podporuje HDMI CEC...
Pytkin (7947)|28.1.2010 20:29
jehoun : ne vsetko je digitalne .. ja mam doma satelit, dvd , vhs , kameru .. ani jedno nema hdmi .. naopak mam popcorn s hdmi ale telka sa sama neprepne , ked sa popcorn zapne .. musim povedat , ze som rad , ze sa telka sama neprepina na antenu , lebo tu vobec nemam ..
jehoun (8)|28.1.2010 21:08
Pytkin: však scart to umí taky... Je jen otázkou času, než udělají nový FW, který toto bude podporovat. Jen je pořád trochu problém s kompatibilitou (proto se to taky různě jmenuje např. Viera Link, TechniLink atd.), né vždy vše funguje, ale ON/OFF vždy na 100% jde. Další výhodou je, že pokud dáš např. vypnout SAT vypne se i TV a jedním DO můžeš ovládat i několik přístrojů najednou od různých výrobců...
Pytkin (7947)|28.1.2010 22:31
jehoun : iste .. ale moja LG telka sa so scartu neprepina .. pred tym som mal CRT Finlux a ta sa prepinala .. pustil som vhs a telka sa na vhs prepla .. pustil som satelit , telka sa prepla na satelit .. pustil som dvd prepla sa na dvd .. LG sa neprepne .. nikdy .. stale je na tom , co je navolene ..
Antonín (732)|29.1.2010 10:22
Až si jednou koupíš zařízení stejné generace jako je ta TV, tedy s HDMI, (a to bys udělat asi měl, protože analogovým PAL signálem jsi na tom stejně, jako bys si koupil auto, ale nelil do něj benzín, avšak zapřahal před něj koně, taky by to jistě jezdilo), tak si kup takové zařízení, které bude LG komaptible, a ono ti to bude přes CEC sběrnu nejenom zapínat a vypínat, ale třeba i spouštět PLAY, nebo měnit hlasitost.
Povely ale nejsou stejné u všech výrobců, takže musíš kouknout na verzi, co máš v tom TV.
generator (77)|29.1.2010 12:36
[quote=jehoun;262910]Co je to za SAT STB? Dnes už je paměť AV vstupů v celku k ničemu, když 95% přístrojů podporuje HDMI CEC...[/quote]

To prave neni HD prijimac, tak nema HDMI. Pouze ruzne prastare video vystupy (comp, rgb pres scart, YPbPr ..)
mph1 (689)|30.1.2010 11:09
God bless Logitech Harmony.

Moje G10 si, pokud vim, vstup nepamatuje, startuje na DVB-T. Ale ma-li na Scartu signal (mam masochisticky pripojeny Sat pres Scart i HDMI), prepne se sama na nej uz behem zapinani.

K puvodni otazce: Proc slozite resis vyber TV podle tohoto "divneho" parametru, kdyz se to da resit jinak, pohodlne a pritom relativne levne?
Pytkin (7947)|30.1.2010 12:32
Antonin : ak si to teda pisal mne , tak neviem ci si clovek kupuje zariadenie podla toho ci bude kompoatibilny cec . .ja si kupujem zariadenia podla toho , ci robia to co od nich ocakavam .. CEC mi nejde ani medzi popcornom a telkou , ani bedzi telkou a reprakmi inkyo .. teda tam sa to tvari ze to aj chvilku ide , potom zase ne .. sral to pes .. mne nevadi 10 dialkovych ovladacov ..
geronimoh (2327)|30.1.2010 13:11
Moje TOSHIBA REGZA 46RV555DG si vstup pamatuje a startuje na naposled vybraném.
generator (77)|1.2.2010 09:45
[quote=mph1;263202]God bless Logitech Harmony.

K puvodni otazce: Proc slozite resis vyber TV podle tohoto "divneho" parametru, kdyz se to da resit jinak, pohodlne a pritom relativne levne?[/quote]

Neresim slozite vyber podle tohoto parametru. Ale prekvapuje mne, ze se nikde nepsalo o tomto nedostatku, a pro me to nedostatek je, kdyz jsem vybiral rodicum a rodicum me zeny novou televizi. A ted vsichni musi pri zapnuti televize jeste (pro ne slozite) vybirat vstup.

Takze ted mne zajima, jestli je to nedostatek tech konkretnich TV a nebo se s tim muzu setkat i v dnesnich modelech. Jinak zminovane TV jsou Panasonic 42PX80E.

Predstav si, ze by se ti automobil po vypnuti motoru sam otocil vzdy cumakem na sever :) Taky by ti vadilo ze z garaze musis vyjizdet po zadku .... to je sice prehnany priklad, ale nechapu proc by si TV nemela zapamatovat posledni zvoleny vstup ... a proc bych to mel dodatecne , byt levne, nejak resit (treba uni dalkovym ovladacem s podporou maker).
generator (77)|1.2.2010 09:55
[quote=Antonín;263034]Až si jednou koupíš zařízení stejné generace jako je ta TV, tedy s HDMI, (a to bys udělat asi měl, protože analogovým PAL signálem jsi na tom stejně, jako bys si koupil auto, ale nelil do něj benzín, avšak zapřahal před něj koně, taky by to jistě jezdilo), tak si kup takové zařízení, které bude LG komaptible, a ono ti to bude přes CEC sběrnu nejenom zapínat a vypínat, ale třeba i spouštět PLAY, nebo měnit hlasitost.
Povely ale nejsou stejné u všech výrobců, takže musíš kouknout na verzi, co máš v tom TV.[/quote]

Antonine najdi mi dvoutunerovy, PVR, HD, DVB-S reciever od LG aby mi tyhle veci fungovaly ....

Ze neni ??? :)

Ne vzdy lze nalezt potrebne zarizeni od stejneho vyrobce, aby ti fungovaly vsechny ty firmeni "linky" ... Bohuzel ne vsichni vyrabjeji vsechno a pokud ma nekdo UPC/DIGI-TV, tak treba nema ani moznost si zarizeni vybrat ... (ikdyz UPC se snad uz nebrani parovani s jinymi setopboxy)

Proto argument porizovani si shodne generace zarizeni od jednoho vyrobce je lichy.
mph1 (689)|1.2.2010 12:05
[quote=generator;263592]Neresim slozite vyber podle tohoto parametru. Ale prekvapuje mne, ze se nikde nepsalo o tomto nedostatku, a pro me to nedostatek je[/quote]Ja nezpochybnuji legitimnost tveho pozadavku. Taky mi vadi, ze si to (nektere) TV nemuzou zapamatovat, kdyz muj o rad levnejsi settopbox nebo i sat na to ma polozku v menu (cislo programu, kde se ma zapnout nebo na poslednim pred vypnutim).

Ale zajimalo by mne to ke konkretni TV, kterou bych si vybral, a pak premyslel, jak to "obejit". Ne, ze si necham vypsat 150 typu TV, pulku vyradim, protoze to neumi a z druhe pulky budu vybirat. A tak tvuj dotaz pusobil.

Kdyz to TV neumi, je to neprijemne (a hloupe), ale IMHO ne zas tak dulezite, kdyz to jde obejit.
generator (77)|1.2.2010 13:40
[quote=mph1;263607]
Kdyz to TV neumi, je to neprijemne (a hloupe), ale IMHO ne zas tak dulezite, kdyz to jde obejit.[/quote]

Jak konkretne by jsi to v pripade Pana 42PX80E pripojeneho pres YPbPr vyresil/obesel ?
mph1 (689)|1.2.2010 14:46
Stejne jako u meho pana G10 pripojeneho k receiveru pres HDMI - DO Logitech Harmony.

Po zapnuti aktivity TV na DO se zapne televize a prepne se na spravny vstup. "Spravny" se nakonfiguruje v nastaveni Harmony (u mne HDMI1). Krome toho se zaroven zapne Sat, Avr a Avr se prepne na vstup ze Sat. Vse na stisk 1 tlacitka. A kdybych chtel TV vzdy zapinat na kanalu CT1 a neumel by to Sat, pridam do startu aktivity prikaz pro Sat - "prepni na kanal 1" (poslu "1" a "OK").

U stare CRT TV se 2ma scarty: Aktivita TV prepla na scart1 s pripojenym Satem; aktivita DVD prepla na scart2 s pripojenym DVD. Nebylo pri tom rozhodujici, na cem jsem to vypnul (to by ani nebylo zadouci).

Tahle legrace se da poridit od nejakych 1100,- Kc.
generator (77)|1.2.2010 16:23
[quote=mph1;263628]Tahle legrace se da poridit od nejakych 1100,- Kc.[/quote]

Nejak jsem tusil reseni touto cestou, ale pro nekoho je 1100,- legrace a pro nekoho to je hodnota nakupu potravin na tyden. Bohuzel uzivatele o kterych mluvim, nemaji na takoveto legrace penize, jsou radi, ze maji na co koukat.

No nic ... dekuji vsem prispevovatelum za poznatky z konkretnich modelu TV a toto tema bych uzavrel, nebot se ; jak je na CZ forech zvykem; ubira jinym smerem.
mph1 (689)|1.2.2010 19:08
[quote=generator;263650]Nejak jsem tusil reseni touto cestou, ale pro nekoho je 1100,- legrace a pro nekoho to je hodnota nakupu potravin na tyden. Bohuzel uzivatele o kterych mluvim, nemaji na takoveto legrace penize, jsou radi, ze maji na co koukat.[/quote]Mozna to tak nevypada, ale chapu. Nicmene oni ti uzivatele nemaji narozeniny? Neslavi Vanoce? Nemaji pribuzne, pratele?

Jinak pokud se vratime k puvodni otazce:
[quote=generator;262776]Ahojte,
posilhavam po koupi nove televize a zajima mne parametr, ktery vetsina testeru netestuje, dokumentace nepopisuje a pokud to nefunguje, tak je to strasny opruz.[/quote]Jakou TV planujes, ze 1100,- Kc navic uz je problem?
Antonín (732)|2.2.2010 09:20
[quote=generator;263592]Neresim slozite vyber podle tohoto parametru. Ale prekvapuje mne, ze se nikde nepsalo o tomto nedostatku, a pro me to nedostatek je, kdyz jsem vybiral rodicum a rodicum me zeny novou televizi. A ted vsichni musi pri zapnuti televize jeste (pro ne slozite) vybirat vstup.

Takze ted mne zajima, jestli je to nedostatek tech konkretnich TV a nebo se s tim muzu setkat i v dnesnich modelech. Jinak zminovane TV jsou Panasonic 42PX80E.

Predstav si, ze by se ti automobil po vypnuti motoru sam otocil vzdy cumakem na sever :) Taky by ti vadilo ze z garaze musis vyjizdet po zadku .... to je sice prehnany priklad, ale nechapu proc by si TV nemela zapamatovat posledni zvoleny vstup ... a proc bych to mel dodatecne , byt levne, nejak resit (treba uni dalkovym ovladacem s podporou maker).[/quote]

Řekl bych, že to u 42PX80 lze nastavit do hotelového modu, a že to pak po zapnutí je na tom kanále, co bylo.
Něco jako V+ na TV a pak třikrát 000 na DO...najdi si to je to tady někde popsané.
generator (77)|2.2.2010 10:12
[quote=Antonín;263780]Řekl bych, že to u 42PX80 lze nastavit do hotelového modu, a že to pak po zapnutí je na tom kanále, co bylo.
Něco jako V+ na TV a pak třikrát 000 na DO...najdi si to je to tady někde popsané.[/quote]

Diky, vyzkousim ....

V/- na TV a pak 3x TV/AV na dalkovem ovladaci.