Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Popcorn Hour A-200

Hmm (1739)|25.1.2010 14:51
Pokud si někdo dovezl už tohoto fešáka Popcorn Hour A-200, nechť se podělí o dojmy a upozorní na slabiny.
V Česku je zatím hrubě předražen a zatím asi nedostupný.
http://www.popcornhour.com/onlinestore/index.php?pluginoption=catalog
http://www.hdprehravace.cz/dvico-tvix-cz/

Zvukový výstup paráda
Audio Pass-Through:
DTS, DTS-HD HR, DTS-HD MA
Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby True HD

Co ale znamená Simple BD navigace ve srovnání s Full BD navigace ???
Popcorn_Hour_A_200.jpg A-200_back.jpg
Hmm (1739)|2.2.2010 12:21
To si ho ještě nikdo neobjednal přímo od zdroje?
Silver (35)|25.2.2010 15:08
ale jo urcite ho nekdo uz ma dovezenyho, ale ostatne i na foru acomp.cz o A-200 se temer nic nepise. tak bud jsou lidi tak spokojeni ze neni co rozebirat a nebo si ho koupili jen lide, kteri jiz predtim meli A-110/A-100 a tedy jiz vse znaji.

urcite A-200 je vykonejsi a lepsi nez A-110 /pamet, procesor, cip, software/ a taky firmware je vyladenejsi a bez vetsich chyb. Jedine co mne mrzi je to ze je A-200 z plastu a ma aktivni vetracek (tedy vetsi hluk nez z A-110 a navic design A-110 (kov) se mi libi moc.

ani acomp jeste A-200 neprodava, asi ceka na prvni dodavky. Cena je bohuzel vetsi, ale s tim nic nenadelame. Ja kdybych si A-200 chtel koupit, prodam svou A-110 za 4000kc... takze pro mne to nebude tak velky balik penez za A-200

kazdopadne o koupi A-200 budu uvazovat v okamziku kdy behem tohoto roku ci pristiho si koupi gigabitovy router... jinak to pro mne zatim nema smysl... kazdopadne A-200 se mi celkove libi
mila001 (149)|25.2.2010 16:00
Taky by mě o něm zajímalo jak jsou s nim spokojeni ale jelikož mimo BR je vše stejné jako u C-200 tak by to mělo být bez výraznějších chyb.Cena je ovšem o dost větší než venku(179 dolarů) to ale neni nic novýho.
Silver (35)|26.2.2010 12:56
no defakto mas pravdu, A-200 bude jiste co se tyce ovladani a funkcnosti velice podobna A-110/C-200. co se tyce ceny. tak k zahranicni cene jeste pripocti postovne+clo+dan a vyjde ti castka blizko 5000kc. ale mozna se mylim
mila001 (149)|26.2.2010 22:10
Je pravda že naši dodavatelé si to umí vždy zdůvodnit proč je to tady vždy dražší než v okolních zemích.Pak se ale nemohou divit že si to lidi radši objednávaj ze zahraničí.
matusco (376)|27.2.2010 15:42
[quote=mila001;268723]Je pravda že naši dodavatelé si to umí vždy zdůvodnit proč je to tady vždy dražší než v okolních zemích.Pak se ale nemohou divit že si to lidi radši objednávaj ze zahraničí.[/quote]

Ja tiez nemusim rozne predrazene vyrobky, ale nemusim ani ludi, ktori nadavaju na vsetko okolo seba a ani si neoveria stav.

Pri vsetkej ucte voci tebe (nepoznam ta, nechcem nikoho urazat): nech sa paci, objednaj si PCH A200 priamo z online shopu vyrobcu: 179$ + 48$ (doprava Czech republic)=227$ * 19,15 (valuty prodej 27.2.2010 mesec.cz)= 4347 CZK. Individualny dovoz ta potom vyjde cca to iste, co stoji PCH A200 aj v Cechach (acomp, 4590 CZK). Rozdiel cca 250 CZK
Samozrejme, bez DPH - za to snad nechces vinit dovozcu, predajcu...

Pri individualnom dovoze na Slovensko je cena 179$+32$ = 211$ = cca 160€. Cena na Slovensku je cca 151€ bez DPH (pixmania.sk 27.2.2010). Rozdiel takmer 10€ v prospech dovozcu...

Mohol by som sa dalej rozpisovat o cenotvorbe - nechce sa mi, nechcem vyvolavat flame mimo temu.

Jednoducho: kazdy ma na vyber. Kupit tu, kupit tam, nadavat na toho, nadavat na hentoho...

K teme:
O PCH A200 rozmyslam, ako o svojej buducej kupe. Rozmyslal som aj o individualnom nakupe, avsak finalna cena 179,9€ (s DPH a 2r slovenskou zarukou) tu na Slovensku mi pride stale ferova oproti 160€ individualneho dovozu. A to este nemam ani sajnu, ako je to zo zdanenim, ci preclenim takehoto zariadenia pri ind. dovoze na Slovensko.
mila001 (149)|27.2.2010 16:03
Tak já mám naopak jiné zkušenosti ať již objednávka z Německa,Anglie,Polska.Jednalo se o různé nákupy TV,pračka,kávovar,hifi a vše bylo minimálně o 3tis.levnější jen je potřeba se trochu podívat.Záruka je stejná jako u nás a pokud je to značka která má u nás zastoupení vyřizuje se u nás.
Silver (35)|28.2.2010 21:35
[quote=mila001;268829]Tak já mám naopak jiné zkušenosti ať již objednávka z Německa,Anglie,Polska.Jednalo se o různé nákupy TV,pračka,kávovar,hifi a vše bylo minimálně o 3tis.levnější jen je potřeba se trochu podívat.Záruka je stejná jako u nás a pokud je to značka která má u nás zastoupení vyřizuje se u nás.[/quote]

tak zrovna ten A-200 v polsku stoji kolem 880 - 900 zlotych coz je jiz stejne jako u nas v CR. samozrejme ze nektere zbozi v zahranici je mozne koupit celkem levneji nez u nas. ja nakupuji potraviny a benzin v polsku bezne a vse tam je levnejsi. elektronika taky.

co se tyce A-200 a nakupu z shopu http://www.popcornhour.com tak dle mne to neni tak vyhodne. A-200 je posilana z Ciny. Navic vysledna cena 227USD - plati se z toho nemale CLO a navic DPH 20% z castky 227USD. s DPH je to 272USD (5230kc) a to je cena bez CLA. tedy uz tato cena je stejna (podobna) jak v obchodech v CR.
Hmm (1739)|2.3.2010 10:46
[quote=Silver;269099]co se tyce A-200 a nakupu z shopu http://www.popcornhour.com tak dle mne to neni tak vyhodne. A-200 je posilana z Ciny. Navic vysledna cena 227USD - plati se z toho nemale CLO a navic DPH 20% z castky 227USD. s DPH je to 272USD (5230kc) a to je cena bez CLA. tedy uz tato cena je stejna (podobna) jak v obchodech v CR.[/quote]Takhle to není. Bezcelní dovoz je do 150 Euro (tuším vyjma tabáku, alkoholu a ještě nějakých pár blbinek) tenhle limit se poměrně složitě transformuje na dolarový, jsou tam nějaké na určité období formálně vyhlašované kursy pro účely celního řízení a podobně, nedávno to dělalo cca 212 USD, nyní pokud to ještě platí 204 USD, tak magická hranice 200 USD bude asi reálná. Takže pokud celní hodnota zboží (=prakticky doložená cena fakturou, platebním dokladem, uvedená v celním prohlášení) je v limitu, neplatí se clo (to nebývá velké, řekl bych mezi 4-5%) a výrobek nepodléhá celnímu řízení. Podstatné je, že když výrobek nepodléhá celnímu řízení, nevyměřuje se ani DPH při dovozu. Jakmile se ale hranice přešvihne, platí se DPH i ze připočítaných nákladů na dopravu. Takže pokud si dovezeš jeden kousek v balíku, žádné clo a DPH vzhledem k prodejní ceně v USD neplatíš. Hasi tak.
Dalko (124)|9.3.2010 18:15
Pořád žádné osobní zkušenosti? Nepříliš lichotivá rezence už vyšla na MPC clubu,ale zřejmě vycházeli ze staršího FW.
Zajímalo by mě konkrétně srovnání s Xtreamer.
peatro (1054)|9.3.2010 19:50
hodne skarede zarizeni
Dalko (124)|9.3.2010 21:50
[quote=peatro;270970]hodne skarede zarizeni[/quote]

Na vzhledu až tak nezáleží - design neurazí,ale ani nenadchne. Mě spíš zajímá hlučnost ventilátoru,když už je řeč o designu.
astrix (41)|10.3.2010 07:55
Od pondelka ho mám doma...zatiaľ spokojnosť. Trošku mrzí dizajn, ktorý je skutočne úbohý a niečo tak škaredé som už dávno nevidel :-). Ventilátor je tiež dosť počuť, pokiaľ je v miestnosti ticho, pri prehrávaní videí a hudby ho neregistrujem. Mal som aj Xtreamer aj napriek spomenutým "estetickým" nedostatkom PCH A-200 by som nemenil. A-200 je oveľa živší, má príjemnejšie uživateľské prostredie a čo je pre mňa najdôležitejšie ... funkčné HD audio.
Skúšal som demo Blu ray od Dolby - True HD, Dolby Digital + púšťa do recievera bez problémov. Mám to vyskúšané aj pri Blu ray Metallica - DTS HD MA takisto na jednotku. Na zahraničných fórach som sa síce stretol s reakciami, že HD audio nefunguje ako by malo, ale pokiaľ je back up Blu ray v bmdv štruktúre nie je problém. Môj záver - zatiaľ jednotka!
leko (78)|10.3.2010 11:08
uff toto je, ale velmi hnusne zariadenie, najhnusnejsi design zo vsetkych - nechapem ako to moze niekto kupit, ved tieto funkcie maju aj ine zariadenia a aspon vyzeraju aspon trosku normalne a nie ako waflovac, ktory niekto zabudol v obyvacke ;) .ked uz silou mocou popcorn tak radsej c 200.
pepe112 (47)|11.3.2010 17:07
[quote=astrix;271020]Od pondelka ho mám doma...zatiaľ spokojnosť. Trošku mrzí dizajn, ktorý je skutočne úbohý a niečo tak škaredé som už dávno nevidel :-). Ventilátor je tiež dosť počuť, pokiaľ je v miestnosti ticho, pri prehrávaní videí a hudby ho neregistrujem. Mal som aj Xtreamer aj napriek spomenutým "estetickým" nedostatkom PCH A-200 by som nemenil. A-200 je oveľa živší, má príjemnejšie uživateľské prostredie a čo je pre mňa najdôležitejšie ... funkčné HD audio.
Skúšal som demo Blu ray od Dolby - True HD, Dolby Digital + púšťa do recievera bez problémov. Mám to vyskúšané aj pri Blu ray Metallica - DTS HD MA takisto na jednotku. Na zahraničných fórach som sa síce stretol s reakciami, že HD audio nefunguje ako by malo, ale pokiaľ je back up Blu ray v bmdv štruktúre nie je problém. Môj záver - zatiaľ jednotka![/quote]

Mne prišiel dnes ale ani po update firmware mi neponúka dtshd ani dd truhd mám grabnutý blue ray a zvuk len obyčajný dd alebo dts aký máš firmware ked ti to ide a ponúka ti to v menu v audio dík
astrix (41)|12.3.2010 08:27
[quote=pepe112;271325]Mne prišiel dnes ale ani po update firmware mi neponúka dtshd ani dd truhd mám grabnutý blue ray a zvuk len obyčajný dd alebo dts aký máš firmware ked ti to ide a ponúka ti to v menu v audio dík[/quote]

Firmware som updatoval cez net v pondelok, takže predpokladám, že je tam posledná verzia.
V nastaveniach audio/video je potrebné mať pri posledných dvoch položkách nastavené Digital raw. Pochopiteľne je potrebné mať PCH prepojený s receiverom HDMI káblom. Receiver vie dekódovať True HD a DTS HD MA? Bluray máš grabnutý v BDMV štruktúre? V set up Blu ray máš nastavené požadované HD audio?
pepe112 (47)|12.3.2010 17:28
[quote=astrix;271432]Firmware som updatoval cez net v pondelok, takže predpokladám, že je tam posledná verzia.
V nastaveniach audio/video je potrebné mať pri posledných dvoch položkách nastavené Digital raw. Pochopiteľne je potrebné mať PCH prepojený s receiverom HDMI káblom. Receiver vie dekódovať True HD a DTS HD MA? Bluray máš grabnutý v BDMV štruktúre? V set up Blu ray máš nastavené požadované HD audio?[/quote]

Už je to ok ja som to skúšal cez net preto to nešlo ked som to dal na disk tak to ide superrrrrrr
Petrcep (75)|19.3.2010 15:34
Tak uvažuju o koupi ale trošku se děsím toho větráčku.Zajímalo by mě jestli někdo uvažoval např o výměně za jiný, tižší větrák teda jestli je to vůbec možné?Na youtube jsem našel video ohledně hlučnosti a děs a hrůza :-(
rado101k (298)|20.3.2010 19:51
Pokial si naozaj citlivy na slaby selest ventilatora a zvuk pusteneho pevneho disku ,tak pre teba je riesenie jedine NAS niekde v skrini a masina bez ventilatora...osobne som skusal vela multimedialnych prehravacov a mozem s kludnym svedomim povedat,ze A-200 je skoro nepocutelna...
kup to cez internet a do 14 dni to mozes v cechach vratit bez udania dovodu,ale budes spokojny.....ver mi!!

s Egreatom sa to neda vobec porovnat,to bolo nieco hrozne!!
tjurny (496)|29.3.2010 01:29
[quote=rado101k;273335]Pokial si naozaj citlivy na slaby selest ventilatora a zvuk pusteneho pevneho disku ,tak pre teba je riesenie jedine NAS niekde v skrini a masina bez ventilatora...osobne som skusal vela multimedialnych prehravacov a mozem s kludnym svedomim povedat,ze A-200 je skoro nepocutelna...
kup to cez internet a do 14 dni to mozes v cechach vratit bez udania dovodu,ale budes spokojny.....ver mi!!

s Egreatom sa to neda vobec porovnat,to bolo nieco hrozne!![/quote]

Nas mam v kuchyni a prehravac bez vetracku viz popis
Hmm (1739)|6.4.2010 18:28
[quote=rado101k;273335]Pokial si naozaj citlivy na slaby selest ventilatora a zvuk pusteneho pevneho disku ,tak pre teba je riesenie jedine NAS niekde v skrini a masina bez ventilatora...osobne som skusal vela multimedialnych prehravacov a mozem s kludnym svedomim povedat,ze A-200 je skoro nepocutelna...
kup to cez internet a do 14 dni to mozes v cechach vratit bez udania dovodu,ale budes spokojny.....ver mi!!

s Egreatom sa to neda vobec porovnat,to bolo nieco hrozne!![/quote]No ja mám u TVIXu 7000A pěknou turbínu i na "tichý" stupeň chodu. Při filmu teda neruší, ale stačí stopnout přehrávání a je slyšet přes celou místnost. No možná je to taky o konkrétních uších :-) Jinak pokud není v plánu osadit přehrávač pevným diskem, co takhle větráček odpojit/zablokovat, vadilo by to něčemu? Záruku teď nemyslím :-) Je tam větráček aby chladil víceméně jen HDD nebo by se pak bez něj přehříval procesor přehrávače? Já jedu jen přes dokovací stanici, už mám tři plné 1,5 TB disky a čeká mě nucený nákup dalšího, není kam odkládat stažené matrjóšky a blúráje :-) Dvouterka je přecijen moc drahá. A měnit disk z přehrávače by se mi nechtělo a překopírovávat na něj taky ne. Když už ho tam mít, tak jedině jako juke-box s pořádnou FLAC audiotékou, popř. MP3 minimálně 320 kbps.
H.Umberto (214)|3.8.2010 08:43
Chci se zaptat.Na ebay prodejce uvádí,že to přehrává i blu-ray uložené na HDD je to pravda?(nemyslím mkv)
astrix (41)|8.8.2010 18:45
[quote=H.Umberto;291428]Chci se zaptat.Na ebay prodejce uvádí,že to přehrává i blu-ray uložené na HDD je to pravda?(nemyslím mkv)[/quote]

Áno prehráva.
peter125 (44)|17.9.2013 16:52
Ahojte, velmi sa mi pozdávate tento prehrávač a plánujem jeho kúpu na bazáre, kde výde na cca 100€, A-300 tam stojí tak 150€.

Prehrávač budem pripájať na NAS, kde sú data a samotný MMC k AVR.

Prehrávať ccehm FHD hlavne MKV , aby to zvladalo datovy tok 40 000kbps + HD audio passtrought do AVR.

Je jedno ktoré z týchto zariadení na tento účel kúpim? V čom by som si pomohol pri modeli A-300?

wifi, dvbt, suflik na disk nepotrebujem.

Ďakujem pekne :)
Strapal (26)|22.4.2017 12:13
Nazdar chlapi. Po dlouhé době a naprosté spokojenosti s A-110, chudáčkovi odkráčelo hdmi, což je asi neřešitelné. Nicméně jsem zakoupil nový A-200, ale bohužel se mi na něm nedaří upgradovat firmware. Je to ročním 2010. Po stažení firmw. přes menu mi vypíše chybu kernelu. Máte někdo recept jak ho upgradovat přes USB?

Díky moc za radu.