Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak propojit DVD a TVmonitor.

homi (10)|24.1.2010 21:31
Mam DVD Yamada DVD 6600 s konektory:
http://www.pcreview.co.uk/reviews/Miscellaneous/Yamada_DVX_6600/2/
kompozitní video výstup
S-Video výstup
koaxiální digitální výstup
optický digitální výstup

A TV monitor Samsung :
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140000000000PBN
Video vstup (komponentní) 3x RCA (Y/Pb/Pr)
Video vstup (kompozitní) 1x RCA

Propojeni pomoci SCARTu nefunguje, zkousim Videorecorder(Panasonic) a DVD prehravac. Propojim TV pomoci SCARTu s videem/dvd a zapnu-li video/dvd, obraz z tv se automaticky prepne, ale objevi se jen hlaseni EXT: bez signalu. Stejne jak u videa, tak dvd prehravace.

A jak propojit DVD mimo SCART?
yamada.jpg Samsung32842cv.jpg
geronimoh (2327)|24.1.2010 22:08
Propojení videorekordéru s TV pomocí SCARTu funguje ?
homi (10)|25.1.2010 08:30
Jak jsem uved v predposledni vete, nefunguje ani jedno. Nejake propojeni tam je, protoze to reaguje na zapnuti/vypnuti VCR/DVD prepnutim z TV rezimu na EXT(bez signalu). Po vypnuti VCR/DVD se opet vrati TV signal.
Jen dodam, TV slouzi i jako druhy monitor, propojen na PC pres analog D-Sub, bez problemu.
geronimoh (2327)|25.1.2010 15:29
Pokud ti nejde ani VCR přes SCART, tak vidím dvě možnosti : buď máš špatný kabel SCART, nebo je v TV potřeba nastavit nějaké parametry pro SCART vstup (některé přístroje umožňují i vypnutí určitých vstupů). Jinak ti nezbývá žádná možnost propojení a jestli to správně chápu, tak ti nejde propojit TV ani s videorekordérem.
homi (10)|26.1.2010 19:41
Mam dva SCARTY kabely a dve zarizeni (DVD player a videorec). Zkouseny oba s obema zarizenimi. Pouze TV prepne na ext. zdroj a zobrazi se text bez signalu. Na TV je jen volba ext.zdroje: DVI,Komponent,HDMI1 a HDMI2. Zkousel jsem poprepinat ruzne vstupy bez vysledku.
Zajimalo by mne, zda nelze pouzit nejakou redukci SCART - HDMI (anebo S-Video(ci jine vyse uvedene - HDMI)?
geronimoh (2327)|26.1.2010 21:37
Jediné, co mě napadá, je potřeba nastavit SCART v menu TV. Zkus kontaktovat třeba uživatele "mfh" z tohoto vlákna : https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/21584-trhana-tv-na-monitoru-samsung-2333hd , má stejný typ Tv a třeba ti poradí.
homi (10)|27.1.2010 07:28
Dik, uz jsem mu napsal, jen z jeho vlakna jsem pochopil, ze resi tvdigi signal (monitor udajne nema digituner, ale ten muj ma, tak nevim)
mfh (9)|27.1.2010 09:01
Ahoj, ten monitor dvb-t tuner ma, "problem" byl spis s prijmem digi signalu :) Co se tveho problemu tyce, tak mam obavu, ze ti asi moc neporadim, protoze pro me samyho je audio \ video tak trochu spanelska vesnice :) Redukce scart - hdmi se bohuzel zadna nedela... ale nasel jsem tady tohle: http://www.alza.cz/redukce-scart-3x-cinch-d44986.htm


mozna by to ten problem mohlo resit...
KOCOUR65 (653)|27.1.2010 10:16
homi (10)|27.1.2010 10:52
Tu krabicku mam, ale nevim, jak by mi to pomohlo? Kam mam zapojit z te krabicky ty 3 chinche (zlute atd.) nebo to s-video do monitoru, kdyz tam takove konektory nemam?
Muj dotaz spis smeroval, jestli tobe ty SCARTy funguji? Jestli se ten SCART v monitoru nejak nastavuje a kde?

Jen dodam, ze reaguji na mhf.
homi (10)|27.1.2010 11:02
To Kocour:
No hezke, ale za penize si poridim uz novy dvd prehravac s HDMI. Anebo se mylim, a HDMI neni jeste bezne u techto zarizeni?
geronimoh (2327)|27.1.2010 15:21
Začíná být běžné a dostaneš tak z DVD přehrávače kvalitnější obraz do TV bez zbytečného převodu do analogu. Dnes už bych rozhodně kupoval vše s HDMI. Možná by stálo za úvahu koupit rovnou BluRay přehrávač, který má HDMI standartně a přehraje i DVD. V akci se dá sehnat i pod 3 tisíce.
Běžně mívají DVD přehrávače komponentní výstup YUV, ale tvůj bohužel ne.
homi (10)|27.1.2010 16:36
No jeste mi to neda, oba (TV i DVD) maji kompozitni video vstup/vystup, pres ne by to neslo? Ja vlastne ani nevim, kt. konektor to je, ten zluty?
geronimoh (2327)|27.1.2010 16:39
Kompozitní je ten žlutý. Je to jen video bez zvuku (nejnižší kvalita propojení).
geronimoh (2327)|27.1.2010 17:07
Kdyby ti šel obraz přes kompozitní video cinch, tak zkus v "SETUP" DVD přehrávače nastavení u videa na "RGB", možná Tv neumí jiný signál ze SCARTu zpracovat, a můžeš ještě zkusit propojení přes SCART. Videorekordér by ti přes SCART na TV nejel, jedině přes komozitní cinch.