Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita IPTV

Jason Voorhees (48)|23.1.2010 18:34
Před několika lety jsem řešil příjem signlu. V té době jsem již používal příjmač a parabolu pro satelitní příjem, ale ve snaze sledovat spolehlivě konkrétní programy jsem nakonec zvolil O2TV Sport. Kvalita byla uspokojivá.
Nyní jsem však pořídil novou LCD TV a na větší ploše obrazovky už je kvalita O2TV výrazně menší, v podstatě se na to vůbec nedá koukat. A teď jsem znovu na váškách, co dál.. vzhledem k tomu že mi zřejmě odešel modem a O2TV neběží, tak žešit budu muset tak jako tak a jde o to co..
Jaké jsou všeobecné možnosti IPTV? Je O2 jen neschopný poskytovatel dobré technologie a nebo v závislosti na místě bydlišně nedosáhnu nikdy vyžší kvality IPTV? Bydlím v Plzni a zatím sem nezaregistroval žádnou moýnost optických kabelů atd. V okrajové části města kde bydlím není ani kabelovka. Když jsem přepnul na O2TV třeba z ČT na ČT HD, vše se kostičkovalo pořád stejně, obraz mázlý, neostrý.. nevím jak to ovlivňují dráty. K přípojc e vede poměrně silný kabel, ale od ní k telefoní zásuvce v bytě jsou tak titěrné drátečky, snad slabší než v telefoní šňůře. Vyřešila by něco výměna kabelu? Mohu doufat v lepší kvalitu IPTV v mém bydlišti a nebo nemá smysl hledat poskytovatele a raději se zaměřit na satelit?
Díky za názory.
MAKcz (205)|23.1.2010 20:25
"podstatě se na to vůbec nedá koukat" - koukam, ze situace je uplne stejna jako v zacatcich. Divim se, ze to od nich vubec jeste nekdo bere...

pokud mas moznost satelitu, nevahal bych a presel okamzite na satelit. Sice zustava stav, ze na nektere kanaly se divat neda, ale na ty HDckove povetsinou uz ano a bude to o tridu vejs jak OO (za totace se tim casto oznacovalo WC ;)

vymena kabelu je k nicemu, nic lepsiho z toho nedostanes
Ivo Mašek (10205)|24.1.2010 10:12
Ono hodně záleží na tom, kdo IPTV provozuje. Tady u nás je to GrapeSC ( http://www.grapesc.cz/index.php?page=0103 ), a není to vůbec špatné.
Pitomec (10211)|24.1.2010 16:43
IPTV na optice může být v pohodě, ale na tom dvoudrátu od O2 je to úplně o ničem. Ale i tak je to služba až na posledním místě co se týká toho, co by si měl člověk pořídit. Kabelovka nebo satelit je bez diskuze lepší, už třeba kvůli možnosti připojení více TV nezávisle na sobě.
Jason Voorhees (48)|24.1.2010 23:46
Tak jak tak koukám, tak slavnému O2 dám sbohem.. pokud se mi podaří naít i jiný internet, tak totálně.. i když o tom pochybuji.. ale TV budu tedy řešit přez satelit.. ještě ho mám na střeše připravený.. sice na druhé straně domu před rekonstrukcí, bude to asi kabelově náročné.. ale kvalita obrazu se nedá podceňovat..