Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zprovoznit MPEG4

Hunter1010 (16)|22.1.2010 18:29
Hoj, mám LG 42LH7000 a nemůžu naladit multiplex s HD programy(když zadám frekvenci, tak to najde,ale je slabý signál). Vím že tato tv má blbý tuner, ale zároveň vím že zde DVB-T HD chytit lze(v Jeseníku nad Odrou), i když podle mapy by nemělo. Takže bych se chtěl zeptat, co mám udělat, aby to šlo. Mám obyčejnou anténu z obchodu za 500kč(taká mříž 1m x 0,75m), zesilovač(myslím že bez napájení) a dál jen kabeláž. Tak bych se chtěl zeptat, čím se to dá spravit krom zesilovače s napájením??? Jeslti neexistuje nějaká krabička či co, abych nemusel lézt na střechu a tam štelovat celou antému. Děkuji všem za odpověď, kt. sice přímo nespadá pod toto fórum,ale vím že zdejší komunita je dosti nápomocná a nějakou radu mi poskytne.

ps:VOLÁNÍ ANTÉNÁŘE JE POSLEDNÍ AKCEPTOVATELNÉ ŘEŠENÍ, děkuji
|Mio| (350)|23.1.2010 13:40
Ale jedine rozumne.

Pokud jsi totiz mimo papirovou oblast pokryti, tak proste zakladem je antena se solidnim malo zarusenym prijmem, jestli neni veskere vysilani ze stejneho mista, tak by bylo lepsi pridat jeste jednu zvlast pro tento MUX spis nez otacet stavajici a rozhodit si tak ty stavajici.

EDIT: Zesilovac bez napajeni neexistuje(viz. zakon o zachovani energie), takze pokud ma antena predzesilovac, doporucuju pouzit i prilozene napajeni po rozvodu. Dokonce by to mohlo tvuj problem i vyresit, ale ...
Hunter1010 (16)|30.1.2010 10:52
No, tak jestli nejsou jiné návrhy, takto budeme muset asi řešit přes anténáře. Fakt někdo nemáte ještě nějaký nápad?