Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak laik pozná skutečné rozlišení LCD,míněno mimo výrobní štítek a dokumentaci?

maarkii (65)|18.1.2010 17:33
Koukal jsem na nový LCD 40" full Samsung kolik mám vadných pixelů a zjistil jen jeden vadný červeny subpixel.V této souvislosti mě napadlo zda moje "obrazovka" má skutečně výrobcem udávané rozlišení full tedy přes dva miliony pixelů a jak jako laik to vůbec můžu zjistit???Mám sice i ready LCD TV ale od jiného výrobce a v jiném patře,takže se mě nechce přenášet LCD TV na srovnání "vedle sebe".Mimoto další 19" monitor LCD PC má pixely opravdu podstatně více natěsnány a menší,ale to je dáno asi malou velikostí úhlopříčky.
Zkrátka by mě zajímalo zda soudruzi v číně(tam se zřejmě vyrábí vlastní displey LCD) nebo soudruzi na slovensku(tam se kompletují LCD TV Samsung)záměrně nebo nechtěně neojebávají zákazníky... )) Neb výrobní štítek a dokumentace snese všechno....
ezechiel1917 (498)|18.1.2010 17:54
muzes si je prepocitat, hodne stesti a trpelivosti :-D
tjurny (496)|18.1.2010 18:28
tak si spocitej kolik radku se ti vejde na centak a pak to vynasob :-)
H2O (92)|18.1.2010 19:20
Z dobře informovaných zdrojů jsem slyšel, že výrobci šidí každý panel o několik set pixelů, čímž ušetří několik miliard pixelů ročně. Pak si ještě nějaké pixely odsypou dělníci v montovnách a tajně je pašují přes vrátnici v kelímcích od solviny. Ale pssst!
mph1 (689)|19.1.2010 10:40
[quote=maarkii;260952]Koukal jsem na nový LCD 40" full Samsung kolik mám vadných pixelů a zjistil jen jeden vadný červeny subpixel.V této souvislosti mě napadlo zda moje "obrazovka" má skutečně výrobcem udávané rozlišení full tedy přes dva miliony pixelů a jak jako laik to vůbec můžu zjistit???Mám sice i ready LCD TV ale od jiného výrobce a v jiném patře,takže se mě nechce přenášet LCD TV na srovnání "vedle sebe".Mimoto další 19" monitor LCD PC má pixely opravdu podstatně více natěsnány a menší,ale to je dáno asi malou velikostí úhlopříčky.
Zkrátka by mě zajímalo zda soudruzi v číně(tam se zřejmě vyrábí vlastní displey LCD) nebo soudruzi na slovensku(tam se kompletují LCD TV Samsung)záměrně nebo nechtěně neojebávají zákazníky... )) Neb výrobní štítek a dokumentace snese všechno....[/quote]:D

Nejlepsi zpusob je vyrobit si na PC obrazek ve FullHD (1920x1080px) s mrizkou 1px a zobrazit na TV (je treba pouzit nejaky nekompresni format, pripadne JPG v nejvyssi kvalite). Pokud se slevaji cary mrizky, byl jsi okraden.
SlavoF (834)|19.1.2010 11:37
aj mr. Bean už nemá pod postelou ovečky, ale LCD
keď nemôže zaspať, tak počíta pixely :-)
maarkii (65)|19.1.2010 17:35
Jen si dělejte pr.el...všechno zboží a elektronika nejvíce snad už je "šito" horkou jehlou v číně a dle toho taky vypadá kvalita a hlavně životnost...tudle jsem to zrovna četl "jakou TV koupit" a o životnosti LCD a plazem se tam vyjadřovali diskutující velmi pochybovačně....
tommylee (2)|2.6.2010 21:14
Je to sice "trochu" starší téma, ale nedá mi to abych nereagoval: Měl jsem doma na zkoušku LG 42lh4000 (42" fullHD LCD). Připojil jsem jí přes DVI-HDMI kabel k PC a docela jsem se divil. TV má přepínání "Poměru stran" (velikost obrazu) a při nastavení "Pouze Skenování" (Just Scan - zkrátka 1:1 pixel mapping) byl obraz znatelně menší. Úhlopříčka obrazu byla asi 90cm (TV je 106cm). Po roztáhnutí obrazu přes celou obrazovku byl obraz dost rozmatlanej. Připojuji obrázky. Takže fyzický rozlišení obrazu bylo VYŠŠÍ než 1920x1080. Zkrátka pro každou velikost TV by musel bejt panel s jinym dpi a to se asi nevyplatí. Takže nařežou z jednoho typu různý velikosti a pak se to převzorkuje.. Jenže ostrost je pak v pr...
JustScan1.jpg ZoomFullscreen1.jpg
baro (14)|3.6.2010 05:59
[quote=tommylee;284353]Je to sice "trochu" starší téma, ale nedá mi to abych nereagoval: Měl jsem doma na zkoušku LG 42lh4000 (42" fullHD LCD). Připojil jsem jí přes DVI-HDMI kabel k PC a docela jsem se divil. TV má přepínání "Poměru stran" (velikost obrazu) a při nastavení "Pouze Skenování" (Just Scan - zkrátka 1:1 pixel mapping) byl obraz znatelně menší. Úhlopříčka obrazu byla asi 90cm (TV je 106cm). Po roztáhnutí obrazu přes celou obrazovku byl obraz dost rozmatlanej. Připojuji obrázky. Takže fyzický rozlišení obrazu bylo VYŠŠÍ než 1920x1080. Zkrátka pro každou velikost TV by musel bejt panel s jinym dpi a to se asi nevyplatí. Takže nařežou z jednoho typu různý velikosti a pak se to převzorkuje.. Jenže ostrost je pak v pr...[/quote]
Nehnevaj sa, ale pre teba platia niektore vyssie uvedene (sarkasticke) odpovede.
Ty si sa mal namiesto odpovede v tejto teme skor pytat, napriklad googla: http://www.google.sk/search?hl=sk&q=men%C5%A1%C3%AD+obraz+hdmi+tvfreak&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
teda konkretne: http://www.google.sk/search?hl=sk&q=men%C5%A1%C3%AD+obraz+hdmi+tvfreak&btnG=H%C4%BEada%C5%A5&meta=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
howgh!