Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG LCD 42LH5000 nastavení poměru stran

Jirka81 (8)|18.1.2010 00:09
Ahoj, mám tuhle televizi a dnes jsem si koupil HDMI kabel. Když ale pustím film z dvd, televize mi neumožní sledovat ten film v poměru stran tak, aby byl obraz přes celou obrazovku. Místo toho (ať už zvolím jakýkoliv poměr - 16:9, 4:3, cinema zoom, originální, ...) je obraz pouze uprostřed té velké obrazovky a kolem je rámeček (spíš rámec) černé barvy. Nedokážu tu pitomou televizi přemluvit, aby mi ten obraz roztáhla přes celou obrazovku. Černá plocha tvoří cca. 40%. Dokud jsem to hnal přes scart, tak jsem tenhle problém neměl. Zdůrazňuji, že se nejedná o horizontální pruhy kvůli širokoúhlému filmu - pruhy jsou horizontální i vertikální zároveň a tvoří tak již zmiňovaný rámeček.

Cítím se jako pitomec, ale dřív než do toho krámu kopnu se ptám vás. Díky.
stanoh (53)|18.1.2010 07:40
Toto nebude problém TV, ale DVD přehrávače. Nastav si správně výstup HDMI na DVD přehrávači. Ťěžko říct, jak má být nastavený, když neznám značku, ale např u Philipsu to funguje bez problému (ať už mám na DVD nastavený upscaling nebo ne.
Jirka81 (8)|18.1.2010 08:20
Tak to jsem v háji, nemám tušení, jak se taková věc na mém DVD nastavuje:-) Je to DVD rekordér Sony HXD 870. Netuší někdo, kde je takové pokročilé nastavení u tohoto DVD?
stanoh (53)|18.1.2010 12:47
Bohužel Sony neznám a svůj Philips tady teď před sebou nemám, ale mělo by to být někde v nastavení HDMI výstupu: mám tam myslím 3 volby: 16:9, 4:3 a další už nevím (zoom???) já to mám na 16:9 a potom je tam ještě další položka na možnost upscalingu pomocí DVD (tu mám na On).
Nevím, zda tvůj rekordér umí upscaling, ale nějaká položka na formát výstupu HDMI by tam být měla.