Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVerTV Hybrid Volar HX

zdenda05 (13)|17.1.2010 20:32
Dobrý den,
mám nový notebook Asus K50AB-SX044V (AMD Turion X2 (2200 MHz), 4 GB RAM, ATI Mobility Radeon HD 4570 (512 MB), Windows 7 Home Premium 64 bit). Potřebuji hybridní TV tuner do USB a zaujal mě AVerTV Hybrid Volar HX - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508L0W70A3FY1. Máte s ním nějaké zkušenosti a myslíte, že to je dobrá volba?

Pak mě ještě zajímají nějaké konkrétní otázky:
Bude můj notebook dostatečně výkonný pro tento tunner i pro nahrávání do mpg2?
Má někdo zkušenosti s používáním tohoto tuneru pod Windows 7 64 bit?
Je tento tuner citlivý při ladění signálu?
Zkoušel někdo zachytávat video třeba z videorekordéru?

Moc díky za odpověď.
zdenda05 (13)|18.1.2010 08:37
Pokud nemáte zkušenosti s AVerTV Hybrid Volar HX, můžete doporučit něco jiného? Musí být hybridní a připojena přes USB - možnost připojit přes ní videorekordér oželím.

Zaujaly mě ještě tyto tunery:
Asus My Cinema-US2-400
Leadtek WinFast DTV Dongle H
Ivo Mašek (10205)|18.1.2010 10:24
Co se týče Win_7, tak zrovna právě tunery od AverMedia patří mezi špičku. A to díky tomu, že jako první začali vypouštět drivery pro Win_7 a za tu dobu si vychytali "mouchy".
arkij (540)|18.1.2010 11:03
Já mám už roky starší verzi AverMedia hybridního tuneru, dceři a kamarádům jsem doporučil ty pozdější - všechny běhají spolehlivě.

1) Pro Win7 nemám odzkoušeno, jak píše Mašek, drivery už jsou, tak by to mělo jít
2) Pro nahráváni do mpeg2 (z analogu) to používá svoji kompresi a mě to v pohodě běhalo na staré P4
3) Citlivost je dobrá, pro ladění to ale chce použít pokročilé ladění, tam jde citlivost podle potřeby ovlivnit
4) externí zachytávání jsem neřešil (dělám jinak), jeden kolega převáděl z VHS nějaké jazykové kurzy, musel bych se na výsledek zeptat
5) digitální vysílání zatím nemáme, tak nevím, jak se to bude chovat

Chceš-li vědět ještě něco, zeptej se, nějaký vychytávky už mám
zdenda05 (13)|18.1.2010 11:13
Ještě mám jeden dotaz, v recenzi jsem nazaril na to, že AVerTV Hybrid Volar HX má při analogu spotřebu kolem 550 mA a to je prý víc, než umožní USB port. Napáte to klasicky přes jeden USB a nebo přes dva?
arkij (540)|18.1.2010 12:02
Já mám AverTV Hybrid + FM Volar, který měl propojovací kabel se dvěma připojeními do USB, nikdy jsem to ale oboje neměl zapojeno.
Dcera má u Notebooku AVerTV Hybrid Volar HX připojený přímo do USB (ten dvojitý kabel ani nebyl přiložený) a problém taky nebyl, takže to zřejmě není potřeba. Fakt je, že při provozu ta krabička hřeje, nicméně k žádným poruchám nikdy nedošlo.

Ještě dva postřehy:

- kolega minulý týden koupil nový AVerTV Hybrid Volar HX, na krabici byl avizován Win 7, a ovladače a SW byl už jenom pro ně, takže pro WinXP jsem mu musel vše stáhnout od výrobce (bez problémů)

- v příslušenství byla jenom malá pokojová anténa - my jsme měli ještě navíc malé dálkové ovládání a propojovací kabel pro analogové vstupy (pro digitalizaci)

Asi šetří a nebo mají víc verzí krabicového balení, tak si to ještě zkontroluj
arkij (540)|18.1.2010 12:10
Jo co se týká těch vychytávek, tak pro nahrávání z analogu mám vytvořené šablony s přednastaveným datovým tokem podle délky tak, aby se to vždy vešlo (po vystříhání reklam) na jedno DVD v případě filmu, u dokumentárních pořadů a cestopisů třeba po dvou nebo třech pořadech, abych to pak už nemusel znovu něčím zmenšovat, pokud to budeš nechávat na HDD, nebudeš to řešit.
Potom je taky dobré si příslušný soubor s uložením naladěných pořadů a právě s těmito šablonami vyzálohovat, aby to člověk při přeinstalaci nemusel znovu všechno nastavovat
zdenda05 (13)|19.1.2010 11:51
Ten kabel 2-in1 S-video/Composite se k tuneru připojuje klasicky přes TV out a nebo tam je nějaký speciální konektor? Krabicová verze, kde je součástí balení dálkový ovladač a právě zmiňovaný kabel je momentálně nedostupná, ale prodává se balení bez dálkového ovladače (ten oželím) a kabelu (ten chci). Mně zajímá, jestli bych nemohl použít kabel, který jsem dostal k analogové TV kartě od Leadteku. Díky za odpověď.
arkij (540)|19.1.2010 17:54
Kabel má svůj vlastní konektor, aby to nebylo tak jednoduché, navíc myslím že pro jednotlivé typy bude taky odlišný, protože u mne se připojuje z čela vedle anteny, která je přes redukci, u dcery z boku a antena je bez redukce. Nemám je ale vedle sebe, abych je mohl porovnat
zdenda05 (13)|19.1.2010 20:09
Moc děkuji, budu čekat, až TV tuner s kabelem bude skladem.
David Lister (405)|2.2.2010 21:08
Mám cca 2 měsíční zkušenost s touhle kartou.
Zatím jsem celkem spokojený, citlivost je výborná, přiložený software vcelku odladěný a dobře provedený. Při analogu se hodně zahřívá, ale USB v NTB to bez problémů stíhá. V Digitálním režimu ani moc nehřeje. Dálka funguje bez potíží, jen je potřeba dát si pozor, z které strany to člověk přípojí - pokud máte USB jen na pravé straně, tak bude směřovat senzor směrem vzad - ale dá se ovládat i odrazem od stěny.
Myslel jsem si, že přiložená anténka bude jen na okrasu, ale chytil jsem s ní v Olomouci digitál v kvalitě přes 90%, takže vše jede prakticky bezproblémově - jen občas se na chvíli zadrhne - přesto plánuju nákup aktivní antény s napájením přes USB a ziskem minimálně 20db. Na FM ta malá stačí bohatě.

Co mě ale trochu štve - nikde jsem nenašel možnost nastavení modu deinterlace. Defoultně je pravděpodobně použití mod blend (nebo tam je nějaká automatika, která jej preferuje), což je pro sportovní přenosy prakticky nepoužitelné. Když si video nahraju a pak pouštím v přehrávači, kde mám na sport nastavený Bob(sice úplně nejednodušší metoda, ale na tom malém LCD to bohatě stačí), je to mnohem lepší. Stejné nastavení bych chtěl i v programu, ale nepřišel jsem na to, jak toho dosáhnout - hodila by se mi rada.

Případně jiný alternativní software, který by tohle dokázal.
hanka811 (1)|19.2.2010 22:16
Ahojte, mam HP Pavilion dv5, viem nič moc ale pod Windows 7 funguje velmi dobre, ked pripojim kartu pustim Aver soft tak sa všetko naštartuje normálne. len potom nastane jeden problém obraz stále seká a zvuk praská jak ked sa pusti v gramofone poriadne stará a poškrkaná platňa. Ked pripojim kartu na kamarátov notebook (MSI GX 630X) tak ide všetko OK takže zrejme nie je problem v karte ale v compe. Moc sa v compoch nevyznám mne stači ked to robi čo chcem a práve teraz nerobi čo chcem tak ma to vytáča. Neviem či to može byť softom alebo hardwarom. Poradte prečo sa to deje??