Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr domácího kina

Jirka81 (8)|16.1.2010 11:48
Ahoj, potřebuju poradit s výběrem domácího kina.

Nechci do toho vrazit moc peněz a jako absolutní strop vnímám částku kolem 15 tis Kč. Spíš bych to ale chtěl dostat pod 10k. Novou LCD TV mám (LG 42LH5000), stejně tak i zánovní DVD rekordér. Buď chci koupit domácí kino jako celek, v takovém případě se líbí LG HT554PH za krásných 6k.

Druhá možnost je něco sestavit. Co vlastně kromě beden potřebuju, abych spolu se svou TV a DVD dosáhl efektu "domácího kina"? Receiver a zesilovač? Nebo ještě něco?

Chápu, že jste tu ve většině fajnšmekři a máte mnohem dražší vybavení, ale radami typu "za tyhle peníze to nemá cenu ani kupovat" mi moc nepomůžete. Proto prosím o radu, jaké vybavení má smysl, když chci za málo peněz co nejvíc muziky. A to doslova :-)
geronimoh (2327)|16.1.2010 12:07
Netrefil jsi správné vlákno, patří spíš sem : Přehrávače a rekordéry DVD, Blu-ray (Stolní i přenosné DVD/DivX přehrávače a rekordéry, domácí kina)

Aby jsi dosáhl efektu domácího kina, tak potřebuješ AV Receiver s Dolby Digital a repro soustavu 5.1 nebo 5.0 pokud bude mít přední repro dostatečné basy, jako třeba moje.
Do 10 000 Kč nic moc, do 15 000 Kč se dá pořídit domácí kino schopné zbořit dům a naštvat sousedy. Nějaké All in One bych nebral, ale záleží co od toho čekáš. Já jsem na to taky neměl moc peněz - sestava viz podpis. Hraje to skvěle a každý kdo byl u mě to potvrdil. Doporučil bych ti nějaký AV Receiver ONKYO nejlépe s co nejvíce vstupy HDMI. Repro za málo peněz hodně muziky můžu doporučit to co mám v podpisu.
vivid.sk (11472)|16.1.2010 13:12
za 10 tisic nekupis nic, co hra co sa tyka solo konponentov.
Pokial nechces premrstit tuto hranicu, poobzeral by som sa po niecom taktomto.
http://www.alza.sk/reproduktory-onkyo-htx-22hd-d99864.htm
recenzia odporucam precitat cele
https://www.svethardware.cz/recenze-onkyo-htx-22hd-digitalni-herni-sen/28621

Nasrat susedov dokazes aj s logitechom Z-5500, no o kvalitnom podani zvuku sa vsak bavit ani len nemozme.
Problem nie je takisto zohnat cely set 5.1 so subwooferom, co huci a huhni ako prasa, pritom ziadne realne basy nema, take smejdy kupis aj za ~100e (GENIUS Home Theater), ale takymto by som sa zdaleha vyhol.

Inak co sa tyka solo repro, tak so sveta hifi len vstupujes pri cca 20.000/par repro. K tomu si pripocitaj cenu AVR, kablov, a sme na inej cenovke. Samozrejme, vela sa da usetrit kupov repro z 2 ruky, popripade pri vypredaji novych modelov.
Milan+ (48)|16.1.2010 15:07
Hlavně neber nic od těch Pure Acoustic,byl jsem si je také poslechnout a pak se budeš bušit do hlavy,nekupuješ to na rok,seženš je tu ale nikdo Ti přesně nepoví co je to zač,ještě je dělají poláci pod značkou FERGUSON,ale kdo ví pod čím to hrnou ven,ja šel raději do Jamo,ale je to trošku dražší,stojí to však za to.
MlokCZ (636)|16.1.2010 15:19
geronimoh: Sub ani velmi kvalitní sloupky nenahradí. V první řadě sloupy co skutečně zahrají hluboko (ke 30-35Hz), tak to je zcela jiná cenová kategorie, než se tu řeší.
Pointa subwooferu je ale ta, že si hraje samostatně svůj LFE kanál z 5.1 (nebo 7.1) a tedy můžeš zvýraznit přesně akorát efekty, které je potřeba a nastavuješ vše nezávisle na hlavních repro.

I u sestavy v podpisu (trošku jiná cenová kategorie než tazatel potřebuje) je sub velký přínos. Ale jenom na filmy, aby zahrál efekty z LFE kanálu. Na hudbu je nepoužitelný, protože těm hlavním sloupkům Ergo naprosto nestačí a při hudbě jim zvuk slušně przní (tedy Stereo jedu samozřejmě bez něj). Aby byl ten sub i na hudbu, tak bych musel proklatě cenově přitlačit (minimálně také z řady Ergo, což je 3x tolik peněz za ten sub).

Tedy pro filmy ani dobré sloupy sub nemohou nahradit.

vivid.sk:
V celku souhlas. Osobně bych při požadavku 10-15tis. začal nějakým bazarem a vzal receiver + 2.0 regálovky. Více za ty prachy nelze chtít, aby to aspoň trošku hrálo a ne jen huhlalo, dunělo a cinkalo.
Zkusil bych třeba tohle pro začátek:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1411
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1034
Cenově lehce přes limit, ale bude to už opravdu hrát a půjde na tom slušně poslouchat i stereo. Jen ověřit, jak si sednou Cantony s tím receiverem.
A repro jsem volil schválně nové z jednoho důvodu, protože sice bazarové repro za stejné prachy mohou být lepší (nebo srovnatelné o trošku levnější), ale bude problém za nějaký čas to doplňovat na 5.1 (je třeba mít všechno ze stejné řady nebo z řad, které mají stejné repro, úplně minimálně stejný výškáč; jen sub takhle z řady být nemusí).

A nebo pokud to má být komplet hned, tak k tomu receiveru vzít tohle:
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1088
To už také trošku hrát bude, i když zázrak to nebude.
Za 18,5tis. to ale bude velmi slušné a nebude to už atrapa na domácí kino.

Jen ještě nevýhoda toho použitého recieveru, že neumí nové formáty, což by v budoucnu při připojení BD přehrávače mohlo mrzet.
Jenže nový, který by to uměl bude buď zvukově mnohem horší nebo bude stát mnohem více peněz.
geronimoh (2327)|16.1.2010 15:51
[quote=MlokCZ;260545]geronimoh:

I u sestavy v podpisu (trošku jiná cenová kategorie než tazatel potřebuje)[/quote]

AVR SONY DA1200ES - 8000 Kč (doprodej)
Repro PURE Acoustics Proxima 60 F - 6000 Kč (Made in China)
(Vše nové)
Řešímu tu hodně muziky za málo peněz, když mu bude chybět subwofer, tak si ho může časem dokoupit.
MlokCZ (636)|16.1.2010 15:57
Tou jinou cenovou relací jsem myslel svojí sestavu a chtěl tím říct, že ani u dražší sestavy dobře hrající sloupky sub nikdy nenahradí.

Je jasné, že hned si sub nekoupí, to je za ty prachy co chce dát bez šance. A dokoupit ho jak píšeš může později. Jen jsem ho chtěl upozornit na to, že sloupky ho nenahradí a tím ho odradit od řešení koupit levné zahuhlané sloupy jen proto, aby nemusel pořizovat sub.
Tedy raději zatím koupit slušně hrající regálovky (které při stejné investici budou o jednu až dvě třídy lepší než sloupky) a dokoupit později sub.
geronimoh (2327)|16.1.2010 16:06
Jen doufám, že těmi zahuhlanými sloupy nemyslel ty moje (předpokládám že jsi je neslyšel hrát).
MlokCZ (636)|16.1.2010 16:07
Ne, myslel jsem to obecně. O těch Tvojich si nedovolím říct vůbec nic, protože jsem je neslyšel.

Doplnění: V ceně do 10tis. za sloupky (teď beru cenu za nové) jsem ale neslyšel nic co by opravdu už hrálo. Upřímně řečeno, co jsem dříve měl Cantony LE190, tak ty taky byly docela bídné a k těm zahuhlaným sloupkům to nemělo daleko. A tedy se přiznávám, že jsem se kdysi (měl jsem je dlouho) nechal právě nalákat na tu variantu vzít sloupy s pořádným basákem, že to nahradí sub. Sub to nenahradilo a zvuk ve stereu byl bídný.
Zato regálovek v ceně okolo 10tis. (zase beru za nové, takže z bazaru mohou být buď lepší za ty prachy nebo levnější), které už slušně zahrají jsem slyšel docela dost.
geronimoh (2327)|16.1.2010 16:33
Já vůbec subwofer nepostrádám, ale ještě jsem doma subwofer neměl, tak nevím, jaké by to bylo. Při filmových efektech se mi třepou tabulky v oknech i dveřích (dveře musím mít otevřené, aby byly kolmo k reproduktorům). Nemám to nijak přehnaně nahlas, má jenom jedny uši. Jen tak aby byly dobře slyšet dialogy.
Jirka81 (8)|16.1.2010 20:49
Já si tady připadám jak strejc, kterej přemýšlí nad fábií a ptá se borců, co jezdí v Bentley, jakou káru pořídit. Chápu, že ty plasťáky jsou horší kvalita, ale bude to horší natolik výrazně, abych místo 5,5k vypláznul nejmíň 20k? Mě je nějak proti srsti dát za pitomý audio tolik peněz. To jsou tady všichni tak bohatí?

Mě jde jen o to, aby až si pustím např. Star wars, abych slyšel pěkně lasery ze všech stran a byl "uvnitř" děje. Tohle mi ta vysmívaná technologie "domácího kina" za 5,5k nedopřeje?

Dík za odpovědi a sorry, že jsem mimo správnou kategorii, jsem tu prvně;-)
Milan+ (48)|16.1.2010 21:10
Taky jsem před tim výběrem stál,chtěl jsem něco v jednom a padl do oka sam s BD a to ten HT BD1255 a to absolutně nehrálo a je to za cca 15 peněz,potom jsem zkusil LG asi za 20,tak o poznání lepší ale stale nic moc,tak jsem šel na komponenty a zase kvuli ceně začal dole a to již zminovaná zn.Pure,oproti těm předešlým krok vpřed,ale stále žádná sláva a nakonec vzal Onkyo a Jamo mám to v místnosti 5x5 a pohoda poslech,slyšíš vše co tam má být a až to doplním o sub,tak to bude ještě lepší.
KOCOUR65 (653)|16.1.2010 21:25
az budete chtit slyset kvalitni zvuk u filmu tak si zajdete do poradneho kina chytrolini
jarino1978 (8045)|16.1.2010 21:26
[quote=Jirka81;260519]Nechci do toho vrazit moc peněz a jako absolutní strop vnímám částku kolem 15 tis Kč. -)[/quote]


ako núdzovku by som zobral toto : http://www.mall.cz/akcni-sety/TX-SR507%201

Bude to zďaleka lepšie, ako "kino" všetko v jednom...

Budeš mať plnokrvný av receiver a kvázi plnokrvné bedne...
MlokCZ (636)|16.1.2010 21:44
[quote=KOCOUR65;260622]az budete chtit slyset kvalitni zvuk u filmu tak si zajdete do poradneho kina chytrolini[/quote]

A které je to pořádné kino v ČR? Já jsem byl zatím v 5 multiplexech (v každém víckrát, tedy v nich i v různých sálech), z toho oba plzeňské a než je tu postavili, tak jsem občas jezdil do Prahy (a tam byl v těch zbývajících třech).
A kvalitní zvuk nikde. Ve všech byl zvuk pouze velmi hlasitý, ale s kvalitním zvukovým podáním to nemělo nic společného. A co se týká prostorového podání zvuku, tak to jde pouze když se trefí v daném sále správná poloha sedačky.
Jediné co mi za poslední delší dobu po technické stránce zaujalo byl obraz v 3D provedení Avataru.
Tedy do kina mi to už poslední dobou moc netáhne. Zvuk mám doma mnohem lepší a obrazem (teď nepočítám 3D) už neztrácím tolik (když si sednu dostatečně blízko při 1080p zdroji, tak už se to zážitkem tomu kinu velmi blíží i po obrazové stránce.
A když přičtu, že se v kině téměř vždy najde nějaký d...l, co při filmu žere popcorn a ruší, tak...
MlokCZ (636)|16.1.2010 21:48
[quote=jarino1978;260623]ako núdzovku by som zobral toto : http://www.mall.cz/akcni-sety/TX-SR507%201

Bude to zďaleka lepšie, ako "kino" všetko v jednom...

Budeš mať plnokrvný av receiver a kvázi plnokrvné bedne...[/quote]

Pokud by se musel těm 15tis. co nejvíce přiblížit, tak volba dobrá. Ten receiver bez připomínek v této cenové hladině.
Ty repro jsem slyšel a dost bída, ten Heco victa set 500 s hifibazaru jsem slyšel taky a aspoň pro moje uši byl o třídu lepší.
KOCOUR65 (653)|16.1.2010 21:51
mlock to bych chtel slyset to tvoje kino cha cha - asi jsi opravdu nesedel v poradnem kine kdyz si myslis ze mas doma zazrak
MlokCZ (636)|16.1.2010 21:52
[quote=Jirka81;260612]Já si tady připadám jak strejc, kterej přemýšlí nad fábií a ptá se borců, co jezdí v Bentley, jakou káru pořídit. Chápu, že ty plasťáky jsou horší kvalita, ale bude to horší natolik výrazně, abych místo 5,5k vypláznul nejmíň 20k? Mě je nějak proti srsti dát za pitomý audio tolik peněz. To jsou tady všichni tak bohatí?

Mě jde jen o to, aby až si pustím např. Star wars, abych slyšel pěkně lasery ze všech stran a byl "uvnitř" děje. Tohle mi ta vysmívaná technologie "domácího kina" za 5,5k nedopřeje?

Dík za odpovědi a sorry, že jsem mimo správnou kategorii, jsem tu prvně;-)[/quote]

U zvuku platí možná ještě více než u obrazu, že je třeba v praxi zkusit. Za mě můžu říct, že ty napodobeniny domácího kina typu 5x plasťáček + něco co je subwoofer jen dle názvu nemají se zvukem naprosto nic společného.
Mně by to film tedy zcela znechutilo a mnohem raději bych koukal na film jen s variantou dvě regálovky z bazaru + zesík z bazaru.

Navíc, když už něco takového koupíš, tak si na tom budeš asi i někdy chtít pustit i nějakou hudbu.
MlokCZ (636)|16.1.2010 22:00
[quote=KOCOUR65;260635]mlock to bych chtel slyset to tvoje kino cha cha - asi jsi opravdu nesedel v poradnem kine kdyz si myslis ze mas doma zazrak[/quote]

Já si vůbec nemyslím, že mám doma nějaký zázrak. Moje sestava je takový vstupní úroveň slušného zvuku a tedy pro hifisty takový nejlevnější nic moc základ. A slyšel jsem spoustu mnohem lepších sestav. Tolik peněz bych ale do zvuku nebyl už nikdy ochotný dát (navíc to by muselo být i s další velkou investicí do lepší místnosti).

Jmenuj nějaké to pořádné kino, ať tedy vím, kde se nachází ten superzvuk, který si mám jet poslechnout.
V praze jsem jezdil na Smíchov do obou multiplexů co tam jsou (tedy Palace cinemas a Village cinemas) a občas do Cinemacity na Zličín.

Oproti kinu lze doma při trošku ladění a nastavování i s velmi malou investicí dosáhnout perfektního vyvážení všech kanálů, protože vše nastavuješ pro tu jedinou ideální poslechovou pozici. Tohle je první zcela zásadní handicap každého kina i proti levné sestavě doma. V kině když se jezdí do jednoho sálu často se lze postupným zkoušením dopracovat k výběru ideální sedačky a pak se tomu aspoň trošku přiblížit.
Jediné co ve slušných kinech bývá vyřešeno slušně je zatlumení sálu. Použití opravdu hrajících reproduktorů nehrozí vůbec, prostě hlavně, aby to zahrálo nahlas a každý efekt hodně duněl.
Takové věci jako detaily v hudbě, to se v kině ani nesnážím hledat, to je zcela marné. Správná lokalizace zvuku u filmů s kvalitně udělaným prostorovým zvukem se mi taky už hodně dlouho v kině nepovedla. Ideální sedačky ale nalezené nemám, na to chodím příliš málo často (jen se snažím chodit někam přibližně do středu kina, očividně to nestačí), ono když je tam sálu více než 10 a každý má trošku jiný tvar...
vivid.sk (11472)|16.1.2010 22:14
Viacmenej suhlas s mlokom (takisto s vyjadrenim z kina).
V kazdom pripade od PURE Acoustics ruky prec (uz to tu napisal Milan+).

Ja by som sice osobne na kino male 2pasma nechcel (povaluje sa mi ich doma viac parov a vsetky mam odskusane aj ako predne, ale na kino to nieje); Samozrejme, pokial by chcel tazatel pocuvat primarne muziku, tak je zasa rozhodovanie ine. Ale na kino male 2p nie.

Upřímně řečeno, co jsem dříve měl Cantony LE190, tak ty taky byly docela bídné

A to treba povedat, ze povodna cena Canton LE109 (190tky boli novsie a o nieco lacnejsie) bolo 25.000CZK/par (neskor 20.000, tusim a pisal rok 2003/2004?). Ano, stredy tieto bedne nemali, ale na kino s poriadnym AVR - preco nie (teraz uz z vypredaja, alebo novsie modely). Ach jo ...tiez to slo dole ... nastastie :)
MlokCZ (636)|16.1.2010 22:21
K té LE řadě. Na kino souhlas, to se celkem dalo, nadával jsem pak hlavně při hudbě u sterea.
Ale když pak zkusíš u sterea jinou ligu než ty LE a zvykneš si na to, tak najednou to začneš vnímat i u filmů mnohem více.

Samozřejmě hrozně moc záleží na jaký film se kouká. Hudba bývá v různých filmech různě důležitá a taky různě kvalitní.
Když je dobrá hudba, tak u mě je to klidně i polovina zážitku z filmu. A při excelentní hudbě dokážu i zkouknout jinak dost mizerný film, který bych bez té excelentní hudby asi po chvíli vypnul.

Za tu původní cenu těch LE dnes lze pořídit komplet Chrono řadu. Já jsem naštěstí LE řadu měl docela levně, bral jsem s velkou slevou předváděcí model, kupoval jsem 2005 koncem roku a dal jsem tenkrát za ty LE190tky necelých 15tis. Ta cena mě na ně tenkrát také hodně nalákala.

LE130tky jsem neprodával a vzal si je do práce, s těmi na hudbu o něco větší spokojenost než s těmi sloupy.
vivid.sk (11472)|16.1.2010 22:32
Ked sme pri tych cenach, na slovensku sa predavali za 32.000Sk/par (ano, bol aj horsi kurz, ale nie o tolko). Ked si uvedomim o ake bedne slo, tak sa mi az nechce verit. (ale bolo to 6 rokov dozadu, a napriklad vtedajsia 700 rada AVR Onkya stala 36.000Sk, dnes stoji polovicu, otazne ci ale hra aspon tak dobre :)).
jarino1978 (8045)|16.1.2010 22:34
[quote=vivid.sk;260647]otazne ci ale hra aspon tak dobre :)).[/quote]

ale hrá...Onkyo zatiaľ nesklamalo...
vivid.sk (11472)|16.1.2010 22:38
No zatial som sa neodhodlal ho vymenit :).... A pokial vymena, tak jedine za radu 9xx (a za vlakovu lod mi je luto vyhodit tolko prachov)
MlokCZ (636)|16.1.2010 22:42
Onkyo dělá dobré receivery. A ono tu ani tak nejde o to, jestli Onkyo je lepší nebo horší než jiná značka, ale vždy o vhodnou kombinaci repro s receiverem, kde vždy nějaká kombinace je super a nějaká nic moc.

Každopádně tazatele moc výběr receiveru trápit nemusí. Jakmile v tom jeho rozpočtu vezme plnohodnotný receiver, tak stejně budou slabinou v každém případě repro při tom rozpočtu. Takže u receiveru toho až tak moc pokazit nemůže (maximálně si ověřit kombinaci dané repro + daný receiver).

U Cantonů to mám jednoduché, tam mi dle poslechu sedí Denon jasně nejlépe. Co má jarino Jamo, tak ty si zase právě s Onkyem sedí dobře.
Jirka81 (8)|17.1.2010 00:48
Tak jste mě úspěšně nahlodali a asi se na to kompakní domácí kino vykašlu a nakoupím jednotlivé kusy:-) Co si myslíte o tomhle receiveru?

http://www.1eshop.cz/8/68:0/rid/132:0/3132/sony_str-de497_s.htm

Dík
Jirka81 (8)|17.1.2010 00:49
ladik1983 (257)|17.1.2010 03:56
vandal666 (30)|17.1.2010 05:00
radite tu vsetko mozne a zaroven aj poriadne drahe, ale podla toho co som vygooglil, tato all-in-one zostava hra vraj velmi dobre vzhladom k cene ;)

http://www.onkyo.sk/5-1-kanalovy-home-entertainment-receiver-repro-system-s-dockom-pre-ipod/
vivid.sk (11472)|17.1.2010 09:25
Sony AVR nebrat (aspon nie v tejto cenovej kategorii).
Byt tebou, pozriem nieco z hifibazaru (aj nove). Tie JBL L880 su velmi slusne bedne (prihliadnuc k ich cene)
mrkni sa na ne http://hifibazar.cz/
Pavlis (171)|17.1.2010 10:25
kdyz uz tady resite ty domaci kina, mel bych takovou malou otazecku. Jsou u AV receiveru s hdmi tyto hdmi ve standby rezimu pruchozi? Jde mi o to abych to zapnul jen kdyz je treba jinak bych to nechal na tv a neztracel kvalitu honenim to pres tv. Mam htpc a koukam na tv pres dvbviewer, takze bud moznost hdmi vystup do AVreceiveru a pak do tv ale pokud to neprojde v standby tak nepouzitelne a nebo nevim zda jde z htpc zaroven posilat zvuk pres hdmi a optiku a posledni moznost je mit to propojene pres hdmi s tv a optikou s av a pri potrebe zapnout receiver a prepnout audio device. Nemate nekdo zkusenosti? thx
jartop (46)|17.1.2010 15:04
[quote=Pavlis;260686]kdyz uz tady resite ty domaci kina, mel bych takovou malou otazecku. Jsou u AV receiveru s hdmi tyto hdmi ve standby rezimu pruchozi? Jde mi o to abych to zapnul jen kdyz je treba jinak bych to nechal na tv a neztracel kvalitu honenim to pres tv. Mam htpc a koukam na tv pres dvbviewer, takze bud moznost hdmi vystup do AVreceiveru a pak do tv ale pokud to neprojde v standby tak nepouzitelne a nebo nevim zda jde z htpc zaroven posilat zvuk pres hdmi a optiku a posledni moznost je mit to propojene pres hdmi s tv a optikou s av a pri potrebe zapnout receiver a prepnout audio device. Nemate nekdo zkusenosti? thx[/quote]

Myslím, že každý AVR to má jinak. Na mém Denonu to jde nastavit, takže BR mi jede, i když nemám AVR zapnuté. Satelit mám přes optiku zvuk, obraz přes HDMI do TV. Také jde o to, kde je lepší upscaller - jestli v TV nebo v AVR.
PaJaSoft (827)|17.1.2010 15:20
[quote=MlokCZ;260632]
A kvalitní zvuk nikde. Ve všech byl zvuk pouze velmi hlasitý, ale s kvalitním zvukovým podáním to nemělo nic společného. A co se týká prostorového podání zvuku, tak to jde pouze když se trefí v daném sále správná poloha sedačky.
Jediné co mi za poslední delší dobu po technické stránce zaujalo byl obraz v 3D provedení Avataru.
[/quote]

Jejda, byl jsem po vanocich na Avataru v Palace Cinema v Olympii Brno (sal c. 10, bez 3D projekce) a mel jsem z toho uplne tentyz pocit, prebuzeny zvuk (casto doslova nemistne chraplavy), prostorovy efekt jen kdyz to vylozene muselo byt (prelet zezadu dopredu, jinak aby si to clovek spise domyslel), o kvalite se vubec nedalo hovorit...:-(
Pavlis (171)|17.1.2010 17:00
[quote=jartop;260740]Myslím, že každý AVR to má jinak. Na mém Denonu to jde nastavit, takže BR mi jede, i když nemám AVR zapnuté. Satelit mám přes optiku zvuk, obraz přes HDMI do TV. Také jde o to, kde je lepší upscaller - jestli v TV nebo v AVR.[/quote]

jaky model toho Denonu mas? nesouvisi to s podporou HDMI-CEC u obou zarizeni? Nemate nekdo takovou zkusenost i u pc?
PaJaSoft (827)|17.1.2010 17:12
[quote=Pavlis;260753]jaky model toho Denonu mas? nesouvisi to s podporou HDMI-CEC u obou zarizeni? Nemate nekdo takovou zkusenost i u pc?[/quote]

Coze HDMI CEC a jeho podpora v gr. driverech? Srandisto! Mozna za 5 let...
geronimoh (2327)|17.1.2010 17:14
Já mám HDMI při vypnutém AVR neprůchozí (SONY DA1200ES).
mph1 (689)|17.1.2010 17:22
[quote=Pavlis;260686]...Jsou u AV receiveru s hdmi tyto hdmi ve standby rezimu pruchozi?...[/quote]Zalezi na AVR. Napr, ONKYO nizke rady to nemaji, vyssi ano. Myslim, ze ta moje 6xx je nejnizsi, ktera to ma, 5xx a nizsi ve standby pruchozi nejsou (ale uplne jisty si nejsem). Co vyrobce a model, to jine chovani. Je treba si to pri vyberu AVR ohlidat.
Pavlis (171)|17.1.2010 18:38
[quote=mph1;260761]Zalezi na AVR. Napr, ONKYO nizke rady to nemaji, vyssi ano. Myslim, ze ta moje 6xx je nejnizsi, ktera to ma, 5xx a nizsi ve standby pruchozi nejsou (ale uplne jisty si nejsem). Co vyrobce a model, to jine chovani. Je treba si to pri vyberu AVR ohlidat.[/quote]

mno ony se tyto informace spatne hledaj, uz v nekolika studiich mi tvrdili ze to avr vubec nemaj i hifibazar u onkya

[quote=PaJaSoft;260758]Coze HDMI CEC a jeho podpora v gr. driverech? Srandisto! Mozna za 5 let...[/quote]

tak sem to nemyslel, mel jsem na mysli to ze pokud to je u AVR vazano na HDMI-CEC tak u pc bude asi problem a jestli to nekdo nezkousel zda to nefunguje i bez CEC
MlokCZ (636)|17.1.2010 21:09
Ještě jsem to ani u svojeho Denona nezkoušel (takže netuším jestli je průchozí vypnutý), zatím vedu obraz přímo (a zvuk přes s/pdif koaxem do receiveru).
Teď už bych obraz přes receiver hnát mohl, protože už současný umí převádět barevné rozsahy 0-255 na 16-235 a opačně. A protože z htpc mi leze 0-255 a z STB 16-235, tak bez této funkce bych to nemohl oboje hnát přes receiver na jeden vstup TV (který bych musel mít nastavený tak nebo tak a ne jako teď jeden hdmi vstup na 0-255 a druhý na 16-235).
Budu muset někdy testnout jak upscaluje receiver ať mám srovnání.
Používat zvuk jak přes hdmi, tak přes koax/optiku a přepínat v PC možné samozřejmě je.
tjurny (496)|18.1.2010 00:52
[quote=mph1;260761]Zalezi na AVR. Napr, ONKYO nizke rady to nemaji, vyssi ano. Myslim, ze ta moje 6xx je nejnizsi, ktera to ma, 5xx a nizsi ve standby pruchozi nejsou (ale uplne jisty si nejsem). Co vyrobce a model, to jine chovani. Je treba si to pri vyberu AVR ohlidat.[/quote]
No moje ONKYO TX-SR805 neni v standby pruchozi. Treba je neco v menu, ale spis ne.
Pavlis (171)|18.1.2010 09:23
toto jsem nasel v diskuzi na audioexpertu na otazku pruchodnosti hdmi:

[quote=BendikMALL]
Dobrý den, ano umí, jen je potřeba toto nastavit HDMI CEC na ano a control HDMI na ano taktéž, pak je průchozí HDMI vstup, který byl naposledy zvolen při zapnutém AV receiveru. Je potřeba, aby všechny tři přístroj uměly HDMI CEC.
http://www.audioexpert.cz/av-prijimace-zesilovace/onkyo-tx-sr607-b:comments

Richard Bendík
http://www.MALL.cz
[/quote]

[quote=mph1;260761]Zalezi na AVR. Napr, ONKYO nizke rady to nemaji, vyssi ano. Myslim, ze ta moje 6xx je nejnizsi, ktera to ma, 5xx a nizsi ve standby pruchozi nejsou (ale uplne jisty si nejsem). Co vyrobce a model, to jine chovani. Je treba si to pri vyberu AVR ohlidat.[/quote]

mohl bys u toho sveho onkya prosimte otestovat zda je ta pruchodnost funkcni u pc ci ntb? thx
ezechiel1917 (498)|18.1.2010 09:34
onkyo by to melo pres standby umet i v modelu 507
[SPOILER]Power Ctrl
To link the power functions of -compatible
components connected via HDMI, select “On”.
Notes:
• The “Power Ctrl” setting can be set only when the
above “HDMI Ctrl (RIHD)” setting is set to “On”.
• HDMI power control only works with -
compatible components that support it and may not
work properly with some components due to their
settings or compatibility.
• When set to “On”, power consumption will increase.
When set to “On”, regardless of whether the AV
receiver is On or on Standby, both audio and video
received by an HDMI input will be output by the
HDMI OUT for playback on the TV or other
component that’s connected to the HDMI OUT.

• Refer to the connected component’s instruction
manual for details.[/SPOILER]
vivid.sk (11472)|18.1.2010 11:27
When set to “On”, power consumption will increase.

Este je otazne do akej miery ta spotreba narastie. Pretoze pokial to bude v desiatkach wattov, tak to si radsej ten AVR vzdy zapnem....
jarino1978 (8045)|18.1.2010 11:36
[quote=vivid.sk;260881]When set to “On”, power consumption will increase.

Este je otazne do akej miery ta spotreba narastie. Pretoze pokial to bude v desiatkach wattov, tak to si radsej ten AVR vzdy zapnem....[/quote]

tiež ma to napadlo, ale pravdepodobne pôjde tak o 10-20W.
vivid.sk (11472)|18.1.2010 11:59
[quote=jarino1978;260882]tiež ma to napadlo, ale pravdepodobne pôjde tak o 10-20W.[/quote]

Asi to bude dobre zmerat merakom (ale necudoval by som sa, keby to bolo tolko). Pri 15W denne, jeto 360W = energia ako za >3 hodiny pozerania TV denne. A na to by som sa fakt vykaslal, pretoze tolko TV ani nepozeram.
mph1 (689)|18.1.2010 12:28
[quote=Pavlis;260861]mohl bys u toho sveho onkya prosimte otestovat zda je ta pruchodnost funkcni u pc ci ntb? thx[/quote]Nemohl, PC ani ntb k TV nepouzivam a navic nemaji HDMI.
Muzu zkusit pri koukani na TV vypnout AVR, jestli projde HDMI ze Satu do TV.

Jinak se spotrebou AVR je to fakt zvlastni. Ve stand-by nemeritelna (muj merak neumi desetiny W), pri 5.1 a bezne hlasitosti 25-30 bere AVR asi 40-50W. Pokud zesiluji k 60, tak spotreba AVR stoupa nekam k 90W. Nad 60 (maximum je asi 79) bych ohluchnul a nechci trapit bedny, ale pres 90W prikonu se nedostanu. Podle papiru a toho, jak AVR hreje, jsem cekal, ze to bude mnohem horsi - okolo 100W bezne, pres 200W na vyssi hlasitost.

Jeste to promerim, protoze se mi to moc nezda, ale takhle se mi fakt nevyplati koukat na TV bez AVR kvuli usetrenym 45W...
Pavlis (171)|18.1.2010 13:03
[quote=mph1;260895]Nemohl, PC ani ntb k TV nepouzivam a navic nemaji HDMI.
Muzu zkusit pri koukani na TV vypnout AVR, jestli projde HDMI ze Satu do TV.
[/quote]

to je skoda no, a ten sat co mas ma hdmi-cec?

[quote=mph1;260895]
Jeste to promerim, protoze se mi to moc nezda, ale takhle se mi fakt nevyplati koukat na TV bez AVR kvuli usetrenym 45W...[/quote]

to skoro jo no neni to zadna darda, zkus to teda promerit a pohrat si s tema parametrama v receiveru jestli a jak to ovlivni.
ezechiel1917 (498)|18.1.2010 13:04
dle uzivatele z avforums.com

[quote]onkyo tx-sr607 standby power consumption

I measured the standby power consumption with HDMI control on and off.
With control over HDMI ON it sucks ~35W , with control disabled is virtually 0.[/quote]
vivid.sk (11472)|18.1.2010 13:06
With control over HDMI ON it sucks ~35W , with control disabled is virtually 0.

Diky za info. Takze je to imho nepouzitelne ....
mph1 (689)|18.1.2010 13:13
[quote=vivid.sk;260902]With control over HDMI ON it sucks ~35W , with control disabled is virtually 0.

Diky za info. Takze je to imho nepouzitelne ....[/quote]Takze s HDMI ON je Standby jen zhasnuty displej ;) Neco jako muj changer Denon.