Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

any video converter rychlost

panxyz (1)|14.1.2010 15:04
Mám notebook s dvoujádrem AMD Turion™ 64 X2 TL-60 na 2GH, dal jsem převod mkv filmu (cca 20GB, je to téměř 3 hodinový film) na mkv, za celou noc (cca 8 hodin) mi proběhlo 20%.
Je to normální ?? jsem trpělivý, ale tohle se mi nějak nepozdává.
Kdyby se někdo ptal, proč to převádím do stejného formatu - přehrávám to přímo z externího disku v LCD televizi přes USB port, podporuje mkv, ale tento film mi spustit nešel, takže pro zkoušku ho zkouším překonvertovat, nastavil jsem i videa kodek x284, moc tomu nerozumím, prostě experiment.
Ještě jeden dotaz na okraj - v nastavení je uvedena i možnost - teď jsem to zapmněl, něco jako datová rychlost (max. šlo nastavit 12000), nevím, k čemu ta volba je, může to mít vliv na rychlost konverze a kvalitu filmu ??

Díky všem za jakýkoliv postřeh
panXYZ
vivid.sk (11472)|14.1.2010 15:25
i videa kodek x284
Hmm, nejaka novinka? :D

Neviem co je 12.000 (pri 12.000kbit je relativne malo na strop HD, a 12.000KB/s je zasa DOST). Skus si nastudovat nejeky help k enkodovaniu a nastaveniu enkodera. Tych parametrov je dost, pre uspesne prehratie cez mediaplayer zvol VBR, maximalne High 5.1 Refframes 8. (to je mamimum co zvlada moj Samsung).
artam (1147)|14.1.2010 18:43
panXYZ:
Rychlost kodovania do x264 je plne zodpovedajuca vykonu tvojho notebboku.

Pre porovnanie, raz som musel na prevod Terminatora 3 priamo z BD ripu vo VC-1 do mkv h264 pouzit notebook, kedze som desktop zufalo potreboval na pracu, tak na tom notebooku s 2-jadrovym T5800 2x2GHz sa to kodovalo presne 2 dni, 23 hod a nejake drobne minuty... nuz co, nechal som ho na 3 dni zavrety v kuchyni a tam si mohol hucat kolko chcel. :D

Velkost bitrate ovplyvni rychlost prevodu len minimalne. Pre 1080p nastav bitrate urcite nad 10000, inak bude uz zretelne vidiet horsia kvalita pri rychlych pohyboch.
vivid.sk (11472)|14.1.2010 20:23
[quote=artam;260167]Pre 1080p nastav bitrate urcite nad 10000, inak bude uz zretelne vidiet horsia kvalita pri rychlych pohyboch.[/quote]

Nebude, nie sme na satelite :)
Pri VBR 2pass enkodovani budes mat pri rychlych scenach podstatne vyssi bitrate, artefakty ale nehrozia. Pokial das prilis nizky priemerny bitrate, uvidis to aj pri pomalsich scenach. (Existuje odporucany bitrate, ktory ho sa* vykalkuluje z priernych scen v zavislosti od vystupneho rozlisenia a zdroja).

*na transcoding je mozne pouzit rozne GUI (frontendy) typu MeGUI, StaxRip a pod.