Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jste spokojeni se současným stavem pozemního digitálního vysílání?

10.1.2010 11:50
husky14
  • Ano, programová nabídka je dostačující
  • Ano, i když nabídka programů a kvalita by mohla být lepší
  • Ne, současný stav je neuspokojivý
  • Nevím, pozemní digitální TV vysílání nesleduji

Poznámka: Pro hlasování je anketa k dispozici na homepage magazínu TV Freak v pravém sloupci.
11.1.2010 06:53
Ivo MašekVzhledem k tomu, že přijímám DVB-C, tak DVB-T mě netíží. Sleduji to pouze z odborného hlediska (abych nebyl za trotla), a můj názor je ten, že zase tak pozadu nejsme. Jsou země, které jsou na tom hůře, nebo stejně. Samozřejmě, že jsou i v ohledu DVB-T vyspělejší státy, ale tady je nutno zohlednit jejich vývoj v "elektronickém" směru versus vývoj zemí pod ruskou doktrínou.
11.1.2010 08:30
jarino1978Je možné sa vyjadriť aj k stavu DVB-T na Slovensku ?
11.1.2010 08:45
Ivo MašekProč ne.
11.1.2010 09:32
MAKczNo srovnani naseho DVB-T se svetem ma analogii s historii japonskych rychlovlaku shinkansen. Mam pocit, ze si Japonsko si nekdy koncem 50 let vzalo za ukol postavit rychlodrahy a v puli 60tejch let jim vlaky uz jezdily 200km/h. U nas se toho pravdepodobne dockame s minimalne 60ti letym spozdenim a to kdo vi jestli. Takze jeste stesti, ze v tech TV sme za japonskem jen nekolik let, mohlo by to bejt horsi.
11.1.2010 10:37
Ivo Mašek[quote]
No srovnani naseho DVB-T se svetem ma analogii s historii japonskych rychlovlaku shinkansen.
[/quote]
To mohlo být i u nás (a to prakticky ve všech oborech), kdyby republika nebyla 40 let sovětizována a nebudovala realný socialismus. Jako příklad naší vyspělosti budiž ukázka motorového vozu Stříbrný Šíp, který byl vyroben roku 1939 a už v té době byl nadčasový (s ohledem na ostatní Evropu ani nemluvě). ten motorák skutečně jezdil a vozil lidi a dojezdil někdy v polovině 50-tých let.
A to nemluvě o Slovenské Strele, která byla technicky i výbavou o dost chudší (také dříve vyrobená).
Tento pokrok se samozřejmě týká i ostatních věcí. Takže kdyby zde po válce byly normální okolnosti a lidi nezblbli, tak by jsme ve všech oborech byly mnohem dál, než jsou jinde.
11.1.2010 10:38
husky14[quote=jarino1978;259331]Je možné sa vyjadriť aj k stavu DVB-T na Slovensku ?[/quote]No jasně.... přece tu nebudem rozlišovat ČR a SR, to si můžou dělat jinde ;)[quote=Ivo Mašek;259370]Tento pokrok se samozřejmě týká i ostatních věcí.[/quote]Přesně.... třeba od takový Jawy se japonci po válce mohli jen učit a tiše závidět. Bohužel Jawa musela čekat na Uraly a Dněpry, kdežto japonci se normálním přirozeným vývojem dostali tam, kde jsou dneska.
11.1.2010 11:18
jarino1978no takže k slovenskému DVB-T :
1. možno časový rekord v rozbehu a pokrytiu
2. prvý prechodový multiplex : JOJ, JOJ+,STV1+2+3, žiadne rádia, EPG v poriadku, kvalita obrazu : v prípade STV2 a JOJ+ myslím zrovnateľné so Skylink, u ostatných o niečo menšia kvalita. Pre bežného diváka vizuálne DVB-T a Skylink rovnaké. Zvuk - OK.
3. V prvom multiplexe chýba dočasne TV Markíza a TA3. Tieto TV by mali v tomto mesiaci nahradiť JOJ+ a STV2.
4. Situácia je u nás trošku odlišná, čo sa týka porovnania kvality, ako v ČR. V satelitnej distribúcií kraľuje v kvalite CT, čiže aj bežný divák má možnosť vizuálne porovnať DVB-S a DVB-T. U nás je v 1. multiplexe kvalita oproti DVB-S vizuálne takmer totožná.
5. U nás sa zatiaľ neposkytuje OTA, čo prijímam signál DVB-T s Kojálu, tak OTA nie je ani tam. Osobne som za, aby bola OTA poskytovaná.
6. Čo sa týka MHP, tak áno, ale myslím, že internetové stránky a pod. nie. Stačilo by spravodajstvo ( správy, počasie a pod. ) vo forme RSS čítačky.
7. V začiatkoch som bol názoru, aby sa DVB-T vysielanie na Slovensku rozbehlo v Mpeg4. Časom som názor zmenil z hľadiska budúceho DVB-T2.
8. Čo sa týka osobných preferencií, osobne DVB-T nepovažujem za dôležité. Kvalitný signál mi zabezpečuje DVB-S. Avšak na príkladoch ľudí, ktorý dlhé roky mali nekvalitný analógový príjem, považujem DVB-T za prínos.
12.1.2010 12:38
mirekvNejsem, u nás není a ještě rok nebude. Naštěstí mám sat.
12.1.2010 03:13
AntonínDVB-T není dobré řešení jako hlavní distrubuční kanál pro elektornická média, protože je to pásmo malé, tedy podléhající licenci, tedy nasazující médiím politickou oprátku, tedy podléhající korupci.
Ale je pravdpěodobné, že s masovějším příchodem HDTV, pro kterou je to pásmo úplně superúzké, a tedy nevhodné, dojde k tomu, že se hlavní distribuce přesune na satelit a do lokální kabelovek, čím licenci může dostat v zásadě každý. A DVB-T zůstane jako takový nouzový nebo dokrývací kanál.
Tak by to bylo dobré.

Bohužel to taky může znamenat zpoždění HDTV u nás.
Ale už si to nemyslím, lavina už jede a zaostalé DVB-T to nejspíše ani nezpozdí a zcela určitě nezastaví.

Jinak - kdyby došlo k rozšíření pásma nějakými úpravami v definicích kmitočtů, tak by DVB-T mohlo krásně a dobře fungovat. Koneckonců je možné, že to celé bude převálcováno nějakými sítěmi třetí genereace, kde by přenosové kapacity měl být celkem dostatek. A nebude ani DVB_T ani DVB-S, ale nějaká interaktivní pozemní podoba.
12.1.2010 04:56
SPAWNDVB-T neresim, a proc? Trochu lepsi kvalitna nez '' kvalitni analog''
DVB-T2 to hodne dlouho potrva nez bude v nasi ''bananove republice''
DVB-S jsem relativne spokojen predevsim ASTRA.
DVB-S2 uz kdyby bylo:D
DVB-C neresim i kdyz je to lepsi volba nez DVB-T

A jeste k tomu zatuhnuti v 50letech. Staci se treba podivat, jen na malou cast stoho co mohlo byt uz davno v nasem ''kocourkove''.
Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/program/10209988352-17.09.2009-15:00-1-zaslapane-projekty.html?online=1

Jenze co stoho? Co pryslo po roce 89. Velke ocekavani a nejen me ale vsech. Velky tunel ve vsem a na vsem kde je mozne vydelat rychle penize. :-(
13.1.2010 07:23
PitomecKabelovka a satelit - pozemní signál jenom v PC a ze stejných důvodů jako I.M. 8-)