Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytavanie VHS video-PC cez koaxial,problem

adamko (16)|25.1.2005 19:44
Mam jednu kazetu ktoru si chcem v akejkolvek kvalite prehrat do PC. Zobral som video, prepojil cez TV koax vystup do PC tv tunera Antena in.
Dal som hladat signal cez fly video, ale kvalita je asi ako zakodovane TV programy, obcas sa nieco mihne, zvuk ok. V com to moze byt? Nejake rusenie?
Pomozte ak viete, dakujem
Milosbb (889)|25.1.2005 20:26
Ak mas video Philips,tak kvalita cez antenny kabel je otrasna.Takze jedinne cez kompozit vystup,alebo cez scart.

Na TV karte v PC nemas kompozit(cinch) vstup ?Napis,aku mas TV kartu.
Cez koax to nerob!
adamko (16)|25.1.2005 23:08
video je JVC a mam aj Toshibu a kvalita je rovnaka,cize nepozeratelne.
Kompozit vystup video nema,jedine audio, a na scart zase nemam kabel,ale pokusim sa nieco v tomto smere poriesit.
Cize cez antenny vystup nerealizovatelne?:(

Tv karta DART tuner, SAA713 chip



[quote=Milosbb]Ak mas video Philips,tak kvalita cez antenny kabel je otrasna.Takze jedinne cez kompozit vystup,alebo cez scart.

Na TV karte v PC nemas kompozit(cinch) vstup ?Napis,aku mas TV kartu.
Cez koax to nerob![/quote]
pee.tr (1208)|26.1.2005 09:05
Kdysi jsem neco podobnyho resil s vystupem z analogoveho satelitu. Puvodne jsem pouzival taky coax, ale kdyz jsem vyzkousel kabel Scart-Cinch, tak kvalita jasne stoupla. Kup si treba prechod (redukci) Scart na 3x Cinch (L+P audio a video) s prepinanim moznosti pouziti jako vstup nebo vystup a k tomu odpovidajici kabely cinch-cinch (video) a 2x cinch-3,5 stereo jack (audio do zvukovky). Vyjdete to myslim tak do 150Kc.
Jen je mi divny ze to je pres ten coax nekoukatelny, takovou zkusenost zase nemam.
adamko (16)|27.1.2005 00:16
Tak pozical som si takuto redukciu



prepojil som to S-video kablom, do S-video vstupu na TV karte, a obraz funguje, ale ciernobielo. Skusal som aj prepojit 15 a 20 pin na scart, ziadny vysledok.
Ak na tej redukcii prepojim cinch s cinchom v tv karte, obraz je nepozeratelny,podobne ako cez koaxial kabel.
Kto pomoze nejake riesenie? Hlavne ako tam dostanem farbu.

[quote=pee.tr]Kdysi jsem neco podobnyho resil s vystupem z analogoveho satelitu. Puvodne jsem pouzival taky coax, ale kdyz jsem vyzkousel kabel Scart-Cinch, tak kvalita jasne stoupla. Kup si treba prechod (redukci) Scart na 3x Cinch (L+P audio a video) s prepinanim moznosti pouziti jako vstup nebo vystup a k tomu odpovidajici kabely cinch-cinch (video) a 2x cinch-3,5 stereo jack (audio do zvukovky). Vyjdete to myslim tak do 150Kc.
Jen je mi divny ze to je pres ten coax nekoukatelny, takovou zkusenost zase nemam.[/quote]
pee.tr (1208)|27.1.2005 08:38
Nejspíš bude problém v tom, že si pleteš Video a S-Video. Proč to připojuješ na TV kartě do S-Videa a ne do Videa? Vsadím se, že výstup z tvýho videopřehrávače (-recorderu) neni S-Video, ale pouze klasický Video.
pee.tr (1208)|27.1.2005 08:42
A jinak ta redukce je přesně to jsem měl na mysli. Ten žlutej propoj klasickým kablíkem cinch-cinch do stejnýho video vstupu na tv-kartě a mělo by to jít OK.
adamko (16)|27.1.2005 12:25
Vsetko som spravil tak ako pises, v tej redukcii som prepojil zlty cinch do tv karty a obraz stale posobi akoby bol kodovany,preskakuje, aj ked zjavne je vo farbe. Skusil som ten kabel strcit do TV (cinch) a tam je to uplne v poriadku.
A v tej redukcii S-video zrejme nie je S-video, len ho ta reduckia emuluje? Ci ako to vlastne je?
Skoda ze som to nerozchodil, neviem kde je chyba, a teoreticky by to fungovat malo..hmm
pee.tr (1208)|27.1.2005 12:54
Asi si nerozumime. Pises stale o S-video. Ty mas opravdu video s vystupem S-video? Zrejme ne kdyz pouzivas Scart. S-video je uplně jiny konektor ani scart ani cinch. To je prvni vec.
A dalsi, ze ti to porad nejde a v TV to chodi, bude spis problem nekde v nastaveni te karty, aby spravne brala ten dodavanej signal. Koukni na to, ja presne takhle beru signal ze satelitniho prijimace a vse OK.
Jeste jedna vec, kdyby nahodou ta videokazeta byla nejak v horsim stavu, tak se nediv tomu preskakovani. Na TV to vidis v pohode, ale TVkarta chce lepsi kvalitu. Ale nepredpokladam,ze by byl ten zdroj az zas tak spatny. Je tu jeste moznost ruseni signalu nejakym zarizenim, treba i zdrojem v PC. Tezko rict takhle na dalku. Koukni napred na nastaveni TVkarty. TV signal ti v ni jde v poradku?
adamko (16)|27.1.2005 16:08
mozno si nerozumieme...Pisem o S-video vystupe, ten ktory je na tej SCART redukcii, aj ked to urcite nie je pravy S-video, ale mam S-video kabel, a ten pripojim z tej redukcie, do TV karty S-video Vstup.
Kazdopadne, ani ked prepojim Cinche (z redukcie) do TV karty to nie je pozeratelne.
S tym rusenim si to neviem predstavit,lebo ak pripojim analog kameru, cez Cinch tak je obraz super, zeby z toho videa liezol taky zly signal ze sa na to mozem vykaslat?
Milosbb (889)|27.1.2005 16:28
Alebo je ta VHS kazeta original film a nepusti ta ochrana? (Macrovision)
Ale to je len domienka.
pee.tr (1208)|27.1.2005 16:33
Ted teprve vidim, ze na te fotce je asi fakt i s-video (je to tam spatne videt). Je to tak? Mezi zlutym a cervenym cinchem?
No, takovou redukci jsem v ruce nemel.
Ale neumim ti asi vic poradit. Pokud to z video (zluteho) cinche co mas na te redukci do televize normalne funguje, pak by mela byt chyba pravdepodobne az nekde za video kabelem, tzn. v tv-karte.
Na me karte to funguje tak,ze bud se divam na TV signal ("vzdusny" pres coax), nebo prepnu na video vstup, nebo na S-video vstup (ten jsem nikdy nezkusil-nemel jsem moznost S-video zarizeni).
Nevim ted presne,ale na ten video vstup by nemela mit vliv nejaka norma a podobny nastaveni, na který by ty problemy poukazovaly kdybys to pripojoval pres coax. Ale jak rikam, nevim to ted z hlavy jiste. Kouknu se doma, treba me neco jeste napadne.
pee.tr (1208)|27.1.2005 16:38
jednu jsem nahraval z kazety, mel jsem dve videa a kdyz jsem pouzil to prvni,temer to nezobrazovalo, kdyz jsem pouzil druhe, obraz o 100 procent lepsi. A to presto, ze na TV to slo z obou na prvni pohled stejne. Zalezi fakt i na te nahravce a prehravaci. TV karty jsou na to narocny.
pee.tr (1208)|27.1.2005 16:39
zkus pro zajimavost i jinou kazetu.
adamko (16)|27.1.2005 17:50
skusal som to na 2 kazetach, 1.original titanic, 2.nahrane z TV pred 10 rokmi
obe sa chovaju rovnako
Ale este mozem skusit druhe video,ale velmi si od toho neslubujem. To s ktorym som to skusal bolo 1 rok stare JVC.
Aj tak dakujem za vsetky reakcie :BB:
Ivo Mašek (10205)|27.1.2005 19:19
Mrkni se na mé webové stránky do sekce "Grafické karty". Je tam několik možností propojení, i s grafickým znázorněním.
adamko (16)|27.1.2005 20:19
No mrkol som, ale nic pouzitelne som nenasiel. Konektory na grafickych kartach mi nepomozu,lebo ja to chcem dostat do TV karty a spracovat.

[quote=Ivo Mašek]Mrkni se na mé webové stránky do sekce "Grafické karty". Je tam několik možností propojení, i s grafickým znázorněním.[/quote]
Ivo Mašek (10205)|27.1.2005 20:26
Ke každé tv kartě (alespoň u mojí ano) výrobce přikládá ViVo kombajn.
Milosbb (889)|27.1.2005 20:32
Bude to len vo videu,kedze z kamery ti to funguje.

Mimochodom mam TV kartu s tym istym chipom (Philips SA 7134) a z videa pomocou vystupu scart a vstupu cinch na TV karte mi to bezi v pohode.Vo FLY2000TV potom len nastavim VHS a ide to.
vlada (3470)|27.1.2005 22:32
adamko> Zkontroluj si v nastavení karty normu zdroje. Určitě tam bude někde výběr PAL/SECAM/NTSC. Jinak obecně hnát signál z VHS videa do TV karty znamená zadělávat si na problémy. Pomocí DV kamery jako AD převodníku by to bylo jednodušší.
Ještě co se týká s-videa a té redukce, vysvětlil bych to takhe: Klasický kompozitní propojení (cinch) vede v 1 kabelu jas i barvu, s-video to má oddělené do dvou drátů. Tvoje VHS video ale neumí s-video výstup (to umí jenom S-VHS videa) a proto pouští signál pouze do drátu s jasem. Do drátu s barvou nic nejde a karta tak ukazuje černobíle.
Je to hodně nepřesně popsané, ale snad pochopitelné i pro laika.

Vláďa
Milosbb (889)|28.1.2005 16:25
pre "vlada" :

kvoli jednej kazete kupovat DV kameru ?
vlada (3470)|28.1.2005 16:27
Milosbb> Plno lidí už DV kameru s analogovym vstupem má. Určitě by si našlel někoho, kdo Ti jí půjčí. Je to nejdostupnější alternativa k VIVO a TV kartam.
Milosbb (889)|28.1.2005 16:44
Ja osobne by som svoju kameru za niekolko tisic nepozical nejakemu "domacemu kutilovi".A to tu kameru este ani nemam.
Ale mas pravdu,urcite by to bolo naj riesenie,aj ked mne staci aj kvalita grabu s TV kartou.Ale kazdy sme inak narocny.
adamko (16)|28.1.2005 21:23
No ja som uz taku kameru pozicanu mal, a pozical mi to niekto koho som stretol 2x v zivote,akurat byva dost daleko...ale vidim to jeden z najlepsich napadov,kedze to video a tv karta nezvladaju podla mojich predstav :)