Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD TV - najoptimalnejsie riesenie ako dostat 5.1 zvuk

lele007 (43)|7.1.2010 20:01
Ahojte!

Takze planujem kupit LCD telku a chcem sa spytat, ze ake je najoptimalnejsie riesenie aby som mal zvuk v 5.1.
Televizia by bola Samsung LE40B650, ktora vie prehrat aj MKV (HD) subory z USB. To je velmi pekne, ale televizia ma len stereo repraky. Pre zvuk je opticky vystup. Mam len stare 'domace kino' - thomson dvd prehravac + 5.1 ale len s cinch vstupom a vystupom.

Rozmyslal som sa nad viacerymi rieseniami:
1. HD filmy streamovat z PC, tj prepojit cez DVI<>HDMI a zvlast zvuk z PC na domace kino. V tomto pripade by bolo vela kablovaciek (TV a PC su v inej izbe) a zastavit/pretacat.. film by som mohol len pred PC (vynimkou by bola situacia keby som to zriesil cez DNLA a mobil by som mal ako DMR ci co..). Takisto by som stale mal vymienat kable na PC pre zvuk (mam 5.1 aj v izbe pre PC).
2. HD filmy pozerat priamo z USB (na TV), a kupit nejaky AVR na ktore by som mohol dat uz existujuce repraky 5.1. (drahe riesenie)
3. HD filmy pozerat priamo z USB (na TV), a kupit dvd/blu-ray domace kino s opt. vstupom (drahe riesenie)

Alebo existuje ine riesenie?

Dakujem :)
Pytkin (7947)|8.1.2010 00:01
normalne si kup nove repraky s digitalnym vstupom a dekoderom .. a mas vystarano ..
lele007 (43)|8.1.2010 00:04
No o tom som rozpraval, ze nechcem zbytocne kupovat nove repraky + dekoder :) ci neexistuje ina moznost..
Pytkin (7947)|8.1.2010 00:09
no ina moc ne .. ked pustis film s AC3 alebo DTS zvukom , tak ho telka posle von , ako je .. cize potrebujes daky dekoder co ho rozkoduje ..
vivid.sk (11472)|8.1.2010 00:11
zbytocne kupovat nove repraky + dekoder

Dobre repro nikdy nie su zbytocne. Kup si normalny AVR a normalne repro (ano, to je draha investicia, ale urcite osoznejsia a dlhsie trvacna ako TV, ktory bude mat o rok hodnutu 200 e).

- Nasledne to budes moct prepojit z PC (zo zvukovky -> SPDIF->AVR)
- alebo z playera samsungu optikou (TV-optika>AVR)

pokial chces usetrit zober nejaky AVR z druhej ruky, alebo vypredaja. Urcite lepsie ako rozne AIO krabicky s plastovymi repracikmi.

[quote=Pytkin;258675]ked pustis film s AC3 alebo DTS zvukom , tak ho telka posle von , ako je .. cize potrebujes daky dekoder co ho rozkoduje ..[/quote]

nie, DTS neposle :) To je dalsi dovod na kupu AVR (a prehravania napr. z PC)
lele007 (43)|8.1.2010 00:12
DTS telka neprehra (myslim tym subory mkv ktore maju zvukovu stopu v DTS).
Btw existuju nejake 5.1 sustavy k PC, ktore maju opticky vstup?

Alebo ked tak mozno casom by som kupil AVR. Nechcem to najlacnejsie, ale ktore je take ok a ani nestoji vela?
vivid.sk (11472)|8.1.2010 00:17
tu mas nejaky low-end onkyo (novy)
http://www.hifibazar.cz/detail.asp?id=1336

Ak hladas lacnejsie kompletne riesenie (aj s repro), tak potom kludne aj set onkyo - je tu celkom popularny
http://www.alza.sk/reproduktory-onkyo-htx-22hd-d99864.htm
lele007 (43)|8.1.2010 00:20
Hm a co tak logitech, ma aj opt. vstup..
http://audio-video-foto.slovenskainzercia.sk/repro-sluchadla/inzerat/1277312-logitech-z-5400-ponuka-piestany/

viete len mi to pripada dost blbe, ze pri pocitaci kupim repraky a zvukovku a mam 5.1 a pri tv este treba dekoder za dost velke prachy atd :)
vivid.sk (11472)|8.1.2010 00:33
Pozri, kup si co chces. Ale potom neviem naco sem vypisujes. Tie logitechy nie su nic moc (ale zas co by si chcel za tie prachy).

Aj pri pocitaci potrebujes multikanalovy zosilnovac, mas to to iste. PC nahradza len player (video cast).


P.S. ...a za TV sa ti to nezdaju vyhodene prachy?
lele007 (43)|8.1.2010 00:52
No pri TV, ktore stoji 720 eur, kupit zosilnovac, ktory stoji 380eur je podla mna dost (a to este low-end zosilnovac, kde TV je na celkom ok urovni) :)

Hm pri pc mas zvukovu kartu aj za 20-30eur + repraky take normalne nad 100eur a mas podla mna dobry zvuk :) zase dobry zvuk je relativny, lebo vidim, ze hned tu niekto pride a napise, ze dobry reprak nedostanes pod 3000eur :D
vivid.sk (11472)|8.1.2010 10:24
ze dobry reprak nedostanes pod 3000eur :D

Ano, a aj to len 1 ks. Ale repro za 6000e/par mas aspon na 10 rokov (pokial by ta nezacali srat a nechcel by si ist vyssie). Ale za HighEnd sa plati vsade.

P.S. Nevrav mi ze z aktivnych 5.1 repro k PC za 100e mas dobry zvuk. Potom sa asi bavime o roznych veciach. To co si napisal, je uplny low-end, absolutne najlacnejsia moznost co existuje, co s normalnym zvukom nema nic spolocne. (A nepomoze tomu ani zabalenie do "kvazy drevenych" skatuliek - napr. take GENIUS Home Theater SW-HF 5.1 6000. Ja som tie repro pocul a ten subwoofer huci ako diva svina. Pokial je to, co hladas, tak prosim).


Pokial kupis AVR z vypredaja za 400e + k tomu dalsie dve bedne (tiez z druhej ruky, alebo vypredaja) za aspon dalsich 400 budez zvukovo uplne (ale) uplne niekde inde. A pritom stale len niekde na zaciatku, pretoze skutocne hifi je o niecom inom.
lele007 (43)|8.1.2010 12:12
no ok, napisem to takto.
mam teraz tieto repraky - Creative T5900 k PC uz viac ako 4 roky mozno aj 5. A do panelaku mi to uplne staci :) Take nieco by som chcel aj k TV..
Nie som ziadny maniak, len chcel by som mat 5.1 aj na TV za dobre peniaze..