Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

filtry v ATV2000

Reserved (79)|25.1.2005 17:09
Zdravím vážení,
neuplynulo tolik času a již jsem zde s novým dotazem. Pro sledování a nahrávání z Leadteku Winfast2000 XP Deluxe používám mimo originální aplikace i ATV2000, ale ačkoli ho považuji za vynikající software, není mi jasná práce s pluginy. V komentáři k DNR filtru se píše "Nepřipojovat přímo na Overlay mixer nebo Video Renderer v overlay módu", proto jsem ho připojil na Deinterlace filtr, přesto ale je naprosto zřetelné cukání vobraze a výkon je na 100%. Je to tak správně? Nemá se mezi tyto 2 filtry vložit ještě nějaký jiný? Nebo je tento fitr tak náročný na výkon (P4 1.7 GHz). Jak přidám další filtry do ATV2000? Další otázka je o teletextu (konkrétně o straně 888 - skryté titulky). Při nahrávání skrytých titulků se bohužel nahrají i informace typu "je právě 8:30 a TV Prima vysílá pořad...." a podobné "důležité" informace josu samozřejmě nahrané a pletou se do zobrazení při přehrávání, nedá se toto nějak potlačit?

Díky předem za odpovědi
StD (8612)|25.1.2005 18:58
...podobně se mi to chová když mám místo "Overlaye" nastavený "NullRenderer"... ale já mám Pi a Atinu. :-)-
Ivo Mašek (10205)|25.1.2005 19:04
...a já ATV nepoužívám, protože není potřeba. :-)
StD (8612)|25.1.2005 19:10
Jenomže Ivo, když chci subjektivně nejvyšší kvalitu (Huffy, Mjpeg, DV MainConcept) z TVkarty, tak je to u mne se slabším strojem to nejlepší řešení. Takový FFDshow a jiné věci ovšem nesmí současně "do domu"...
Ivo Mašek (10205)|25.1.2005 19:16
V tom mám "smůlu". Verze Expert (čip Conexant) nesnese alternativu. Ale zase verze DeLuxe si s ATV2000 dobře rozumí - dle ohlasů zde.
Reserved (79)|25.1.2005 19:21
ja FFDShow pouzívám s oblibou a funguje mi naprosto skvele, ale má otázka se týkala tech filtru nebo teletextu.

To Ivo M: jak se dají třeba v PVR nastavit skryté titulky? Mě se otvírá teletext do nového okna a rozhodně se dá použít jako titulky jen v nejkrajnějším případě....v ATV je to naprosto skvele vyresené.....jen se obávám, že zminovaná chyba není na strane ATV, respektive bude asi obtízné odlisit tituly od onech redundantních informací....i kdyz zobrazují se správne....mozná uprava aplikace, nebo to jen neumím nastavit....
StD (8612)|25.1.2005 19:21
...ale zpět k Reserved: Jestli mohu doporučit, tak u kratších věcí (do 1 hod.) je lepší to mít bez filtrů a vše udělat až při následném zpracování, ať už je to VD (...=Veneric Disease :-D ) nebo třeba Vegas, Procoder a další... Yes Virginia: stojí to spoustu času na hraní...
Ivo Mašek (10205)|25.1.2005 19:23
jak se dají třeba v PVR nastavit skryté titulky?
S tím zápasí DoomHammer. A myslím, že už to vzdal.
Reserved (79)|25.1.2005 19:26
tak tak....taky pouzívám pohlavní chorobu, obvzlášte ty poslední verze mi připadají zdařilé, ale pokud chci ty filtry aplikovat jen na sledování (nejde mi ani tak o záznam, to řeším jak jsi říkal, po nahrání...



Co máte všichni proti FFdshow, me připadají docela super....co potřebuju (rozumej jako amater spise CHCI) si zapnu a nemam s ním nejmensí problémy...
Mike (617)|26.1.2005 10:48
Ano DNR je in-place filtr a nesmi byt zapojen primo na overlay, protoze pak pracuje v pameti videokarty a je to pomaly, zapojil jsi spravne nejprve DNR a pak deinterlace, ja pouzivam DNR->DScaler, je to lepsi

Pokud ti jde o DNR pri zachytavani, tak je vzdy mezi filtr Video converter, takze je mozne pouzit samotny DNR, naopak tady nejde pouzit DScaler, protoze zdvojnasobuje pocet sn/s a AVI muxer to nezvladne
Reserved (79)|26.1.2005 11:54
Omlouvám se, ale to jsem nepochopil....jedná se mi pouze o sledování (nahrávám bez filtrů, zpracovávám ve VD, nebo prohlížím s FFdShow). V současné době mám při sledování zařazeny fitry v tomto pořadí: overlay-->deinterlace-->DNR. Je to tak správně? Jak přidám další filtry (třeba zmiňované DScaler, nebo i jiné fitry)? Ten DNR filtr (pokud je zapojený správně), ovlivňuje výkonnost nějak zásadním způsobem?

A druhá otázka: mám v rodině člena, který je bohužel odkázán na skryté titulky vysílané u pořadů (teletext strana 888). Při sledování pořadu je vše tak jak má být a jsem touto featurou přímo nadšen. Zajásal jsem i při spatření možnosti teletext nahrávat a synchronizovat s pořadem. Bohužel do nahrávání se pletou i nějaká redundantní data. V .srt souboru jsou tyto data normálně uvedena včetně timestampu a proto jsou při přehrávání záznamu + zobrazení titulku v FFDshow nebo VobSubu rovněž zobrazována. Je to chyba, nebo mám něco špatně nastaveno?


Jinak musím říci, že ATV2000 je super a dle mého amatérského hlediska je lepší než drtivá většina "aplikací", které jsem zkoušel. 8-)