Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou externí TV kartu?

Mike (617)|23.9.2004 16:40
Protože jde o stále dokola omílané téma, zasvěcení určitě vědí, že stejně většinou nikam nevede, zakládám toto téma. Žádám zúčastněné, aby neodbíhali od tématu, rady typu "všechny stojí za nic" jsou také úplně zbytečné, takové příspěvky budou smazány. Pokud někdo založí nové téma, která je duplicitní tomuto, bude smazáno.

Věřím, že to přispěje přehlednosti a usnadní orientaci v problematice. Děkuji za pochopení.
ProCom (2)|31.12.2004 11:06
Měl bych dotaz,
jak se prodírám všemy příspěvky a recenzemi tak jsem zjistil že přes USB asi není žádný rozumný TV tuner. Uvažuji o koupi, ale nevím pro který se rozhodnout.
1.Leadtek WinFast TV USB II má sice vlastně vše co bych chtěl (až na TXT) ale pro grebování do MPEG 2 je potřeba další kabel do zvukovky.
Musí být i pro MPEG 4?A je to vůbec tak?Nevím jestli ho můj NTB má a zkoušet to za 3tisíce se mi to nechce.
2.ProLink PlayTV USB2.0 Pro není pro zněnu stereo.
3.Pinnacle Studio PCTV USB 2.0 je taky mono a neumí MPEG 4 a za MPEG 2 se musí doplácet.

samožřejmě výběr není omezen

Poraďte please... :-(((
Ivo Mašek (10205)|31.12.2004 11:22
Asi se budeš muset poohlédnout po recenzích, které dělají různé odborné časopisy - najdeš je i na inetu.
Právě z recenzí tv-karet typu USB nejlépe vypadá firma Hauppage.
Ivo Mašek (10205)|26.2.2005 21:19
AVer-TV Box-5PiP


Zařízení je určeno pro připojení k LCD/CRT monitoru. Jednoduchým způsobem jej přemění v TV.
Umožňuje přímé nahrávání do formátu Mpeg_2, Mpeg_4 a je vybaveno video/audio vstupy pro zachytávání videa z externích zdrojů, jako je kamera nebo stolní DVD přehrávač.
Konektory: koaxiální tv anténa, S-Video vstup, S-Video kompozitní vstup, VGA in, Audio in, PC Audio in, 2x Audio out, VGA out.
StD (8612)|26.2.2005 21:25
Ač se to zdá k nevíře, tak Pinnacle bych nedoporučil (navíc ad dotaz, neplatí se za Mpeg2 navíc, ale za licenci), a ještě bych raději, když už externí, tak LCD s TVtunerem. To je zajímavější věc, než hloupá USBkrabička, ale proti gustu...
Gordok (1)|20.3.2005 14:02
Potreboval bych tip na externi Tv Tuner s dalkovym ovladanim a moznosti prijmu digitalniho vysilani vhodny k notebooku. Ale bez toho prijmu digitalniho vysilani se obejdu :)
Vyhodna cena by taky nebyla k zahozeni :) Pouzival bych ho jen ke sledovani televize a obcas bych grabnul nejaky serial, takze nejake profesionalni funkce nepotrebuji.
Muj NTB : Centrino 1,7 Mhz / 1 GB RAM / Radeon 9700 256 MB
Ivo Mašek (10205)|20.3.2005 20:22
Co třeba: Leadtek WinFast TV USB II Deluxe (ale nepřijímá digi vysílání). Je vhodný (a předpokládá se) pro notebooky. Pouze pro WinXP_SP1 a vyšší a Win2000.
bear (15)|21.3.2005 09:15
Řekl bych, že by mohl být dobrý ten Movie-maker USB, protože má hardwarový MPEG enkodér. Grabování přes TV tuner se softwarovým kodekem je tradiční slabina těchto krabiček. I na poměrně silném stroji se to pak všelijak kouše. Což byla třeba věc, která mi asi nejvíc vadila na externím tuneru Leadtek USB.
Jenže co jsem se tak díval, tak ten Movie Maker zatím nikdo u nás neprodává, což j škoda, docela rád bych jej otestoval.
Ivo Mašek (10205)|21.3.2005 09:32
Každá schopná prodejna PC ti ho na objednávku doveze, to by dnes, v rámci EU neměl být problém. A možná tě to přijde levněji, než to kupovat u nás v rámci hromadného dovozu.
Ostatně, dá se to objednat i soukromně. Komplikovanější (co se týče pohodlí) to asi bude s případnou reklamací a servisem.
rasto (5)|24.3.2005 13:44
Dobry den, chcel by som si zakupit 17" lcd prestigio 179, ale potreboval by som najskor nieco ujasnit. Model 179 ma VGA a aj DVI vstup, funguje na tieto vstupy autodetekcia vstupneho signalu, alebo sa to musi robit cez menu? V manualy je nieco pisane ale nieje to jasne. Chcel by som totiz na tento monitor sucasne napojit externy tv tuner life view(ktory uz mam zakupeny) cez VGA vstup a aj pc cez DVI vstup. Ako by to fungovalo, musel by som ist stale do menu a pripinat to tam alebo by detekcia signalu prebehla automaticky po zapnuti bud pc alebo tv tunera? Situacia, ze by boli na vstupoch obe signaly by nenastala, stale by bol jeden, bud tuner cez VGA alebo pc cez DVI . Velmi by mi tato informacia pomohla pri vybere. Dakujem.
Ivo Mašek (10205)|24.3.2005 20:55
Rasto:
Fungovat by to mělo normálně, vzhledem k tomu, že pro tyto LCD se vyrábí specielní tv tuner, který se vkládá do zadní strany LCD.
Mrkni sem:
http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=52614
Tím externím tunerem si zbytečně komplikuješ život.
rasto (5)|28.3.2005 21:13
Dakuje, ale ja mam tv tuner uz zakupeny, konkretne Lite view Fly tv box.
Tie interne tunery, co su original k prestigio sa zapajaju cez svideo a moj cez VGA port,
Ivo Mašek (10205)|28.3.2005 21:23
Mělo by to normálně fungovat bez jakéhokoli přepínání. A to i při současném provozu obojího zařízení.
rasto (5)|28.3.2005 21:34
Dakujem,
v menu je nieco take, ze zmena modu a moznosti zapnut a vypnut, nic viac ???? Mal som moznosz na chvilku sa pohrabat v tom monitore, ale odskusat sa to nedalo, takze myslis, ze by to malo vstupny signal detekovat automaticky, mozno vdaka prave hore uvedenej moznosti v menu?
Ivo Mašek (10205)|28.3.2005 21:37
Já jenom vím, že u monitorů to normálně funguje (Philips, HP, AOC - u těch to vím jistě). U LCD by snad neměl být v tomto nijaký rozdíl.
rasto (5)|28.3.2005 21:46
Ok, tak este raz dakujem za ochotu, dufam, ze to bude fungovat. Doteraz som mal crt LIteon a vypinac som si vyrobil z paralerneho prepinaca na tlaciarne. Funguje to super, len to musim rucne prepinat. Ceny lcd uz znacne klesli a tak by som chcel uz prejst na placaty monitor a prave toto prestigio mi padlo do oka. Tak dik a cau
Ivo Mašek (10205)|28.3.2005 21:53
Doteraz som mal crt LIteon a vypinac som si vyrobil z paralerneho prepinaca na tlaciarne.
No to ovšem znamená, že to u všech monitorů nefunguje. Já bych se ještě někde optal někoho, kdo to má prakticky vyzkoušené (s tím LCD). Tak, jako některé monitory nemusí mít přepínač, tak i některé LCD také nemusí mít přepínač.
MarsSnickers (139)|28.3.2005 22:02
Ivo už zase plácáš nesmysly? Ono to bude spíš tím že crt monitory mají jen vga(dsub) vstup a většinou jen jeden, proto ten přepínač. Oproti LCD monitorům, které mají (některé) dvi a dsub vstup. Na ten dsub se hodí ten tuner a na dvi comp. Mělo by to fungovat, ale myslím si že se to bude muset přepínat přes menu. Autodetekce je v tomto ohledu na nic, protože budou na obou vstupech signály.
Ivo Mašek (10205)|28.3.2005 22:10
Neplácám :-) . HawletPackard má vstupy dva. Konkrétně ho máme v práci a ty dva vstupy nutně potřebujem. Přepínač nepotřebujem, nepoužíváme ale současně obě programovací zařízení.
MarsSnickers (139)|28.3.2005 22:20
Jenže pokud bys četl pořádně co tazatel psal, pochopil bys, že on má vstup jeden (crtčka se dvěma vstupy nejsou běžným zbožím) a zdroje přepíná oním přepínačem.
imported_Nalim (0)|1.4.2005 13:08
Zdravim,
PCI pomalu zanika, predpokladam, ze v dalsim pocitaci uz ani PCI sloty nebudou. Proto se ptam, jsou uz dnes pouzitelne extrni USB 2.0 HW MPEG2 TV Tunery?
Libi se mi treba AVer TV-USB2.0 Plus, ale existuje toho vice - Leadtek Winfast TV USB II Deluxe, Pinnacle Studio PCTV USB 2.0.


Ocekaval bych od toho co nejlepsi prijem
synchronni video a zvuk
timeshift
shedulovane nahravani
HW MPEG2 (priplatil bych)
cena tak to 3000 (4000 s HW MPEG)

Pocitac mam silny - Barton 3000+

Mate zkusenosti, pripadne radite rovnou externi tunery zavrhnout? A proc?

Na DVB-T jeste doba nedozrala - ted jsem sice v Praze, ale za pul roku muzu byt v Ostarave - a nez to bude i na Severni Morave, tak budeme psat rok 2009 :(
Mickey (4)|19.4.2005 23:45
Muzete mi prosim doporucit nejaky ext. tuter pro notebook?
Je to uz starsi model P III 1G, RAM 256.
Bohuzel nema video in a usb jenom v. 1.

Puvodne jsem uvazoval o Aver TV Cardbus Plus, ale prej potrebuje 1 mA
ve slotu pcmcia. U vyrobce notasu (HP omnibook 510) jsem
nenasel udaj kolik slot muze max. dat.

Tv tuner chci jenom na sledovani tv o nahravani neuvazuji, ale stereo :)
Ivo Mašek (10205)|20.4.2005 09:15
Bohuzel nema video in a usb jenom v. 1.
To je pro dnešní zařízení velký problém.
slo (227)|24.4.2005 10:43
Hello, podařilo se už někomu najít nějakou slušnou externí USB 2.0 TV kartu? Na notebooku P4/2.7GHz mám ověřené, že to může být jen s HW encoderem. Zkoušel jsem Hauppage DEC 2000T (set top box pro T s HW encoderem). Nahrávky do mpeg2 v plném PALu byly O.K. Samozřejmě, že po tuto dobu byl noťas tabu a nesmělo se na něj šáhnout.
Ivo Mašek (10205)|24.4.2005 11:14
Původně pro notebooky byl vyvynut Leadtek USB_II, nebo si počkej, až bude na trh uvedena novinka:
Leadtek WinFast Walkie TV.
slo (227)|24.4.2005 11:28
Ten Leadtek WinFast Walkie TV vypadá zajímavě. Zatím ale byl jen vzorek na CeBITu, tak jem zvědav, za jak dlouho se začne vyrábět a prodávat. Mám trochu obavy z toho Personal multimedia center. Většinou to je pěkně nabublanej soft, který nic jiného v PC nepustí ke slovu a taky nemá rád, když s ním něco jiného v PC současně běží.
Mickey (4)|25.4.2005 01:49
Asi budu muset vymenit notas :((

Ja na nem nemam zadnej video vstup. Je nejaka karda do pcmcia ktera podporuje ext. vstup videa ? Sem videl televizi a ta ze pripoji treba pres d-sub (mozna najdu i s-video nebo cinch 9-)
belmo (7)|3.5.2005 09:35
Ja som si zaobstaral externú Manli M USB 2TV (VX7012). Má s ňou
niekto skúsenosti? Ktorý SW je s ňou v pohode? S dodaným Honestechom to nie je bohviečo.
janopalo (4)|11.5.2005 17:51
Nikto neodpovedal Nalimovi na jeho otazku, dufam, ze mne sa odpovedat pokusite, pretoze sa pytam takmer to iste. Nalimova otazka:

"Zdravim,
PCI pomalu zanika, predpokladam, ze v dalsim pocitaci uz ani PCI sloty nebudou. Proto se ptam, jsou uz dnes pouzitelne extrni USB 2.0 HW MPEG2 TV Tunery?
Libi se mi treba AVer TV-USB2.0 Plus, ale existuje toho vice - Leadtek Winfast TV USB II Deluxe, Pinnacle Studio PCTV USB 2.0.
Ocekaval bych od toho co nejlepsi prijem
synchronni video a zvuk
timeshift
shedulovane nahravani
HW MPEG2 (priplatil bych)
cena tak to 3000 (4000 s HW MPEG)
Pocitac mam silny - Barton 3000+
Mate zkusenosti, pripadne radite rovnou externi tunery zavrhnout? A proc?
Na DVB-T jeste doba nedozrala - ted jsem sice v Praze, ale za pul roku muzu byt v Ostarave - a nez to bude i na Severni Morave, tak budeme psat rok 2009 :("

Z mojho pohladu dodavam: kartu potrebujem pre notebook (neviem, ci nahodou leadtek winfast nepotrebuje nutne externe napajanie - to by bolo prekazkou). Okrem Nalimovych tipov uvazujem aj nad Aver Cardbus plus, pripadne nad nejakym ext. tunerom zn. Hauppage. V kazdom pripade by som bol rad, keby som dostal nejake rady. Kvalitny prijem je aj v mojom pripade najdolezitejsi. Oproti Nalimovi nemam cenove obmedzenie, hoci pri rovnakom vykone beriem lacnejsi variant. Prezrel som kopec recenzii, i zahranicnych a aj tak som sa nedopracoval k uspokojivej odpovedi. ocakavam i dobry dodavany softver, hoci ako to tak listujem, je mnoho alternativ (tvchrist, flytv 2000). Priame vypalovanie na dvd alebo vcd je vyhodou.
Leadtek WinFast Walkie TV naozaj vyzera dobre, ale ktovie kedy bude na trhu? Ak v blizkej buducnosti, mozno by som pockal.
Dufam, ze mi poradite.
Ivo Mašek (10205)|11.5.2005 19:15
Leadtek WinFast Walkie TV naozaj vyzera dobre, ale ktovie kedy bude na trhu? Ak v blizkej buducnosti, mozno by som pockal.
Já bych také počkal. Jsem optimista a myslím, že ještě letos se dočkáš.
Původně pro notebooky byl vyvinut WinFast TV USB II (normální verze i verze deluxe).
Co se týče jiných firem, tam ti neporadím, ale vím, že Hauppauge také není vůbec špatný.
thE (1)|24.5.2005 13:08
Zdravím,
o TV kartách skoro nic nevím, ale rád bych si jednu pořídil jako náhradu za video (které nemám, a už asi nebudu mít...). Měla by být externí, stereo s mpeg komprimací, a to je asi tak všechno, cenově mezi 3-4t. Chci to pro stolní PC s Athlonem 64 a 19´´ CRT. Můžete mi prosím nějakou navrhnout? Díky
belmo (7)|24.5.2005 14:57
Prehrabavam sa v poste, ale snad nikto nema externy TV tuner Manli TV USB2. Okrem kolegu "horneda", s ktorym som si vymenil zopar skusenosti. Nie velmi mi vyhovuje dodany SW od Honestechu, ale ten aspon s TV spolupracuje. Najde sa niekto, kto ma s Manli kartou lepsi soft?
belmo
:-(((
Ivo Mašek (10205)|24.5.2005 15:03
belmo:
A do threadu: "Pro majitele tv karet ManliMuch_TV" ses díval ? Co zkusit nějaký soft, který používají uživatelé z onoho threadu ? Vrátit k originálnímu se můžeš vždycky.
slo (227)|14.6.2005 22:02
Tak uběhly skoro 2 měsíce, už jste se někdo potkal s Leadtek WinFast Walkie TV ?
belmo (7)|21.6.2005 09:36
No, hodne som tu uz nebol ale zda sa, ze ziaden pokrok s Manli boxom.
Ivo, hned po tvojej rade som stiahol ATV 2000 a FLY200TV. Hlavne ATV vyzeral sympaticky, ale neslo naladit TV kanaly (ani cez frekvenciu). skratka okrem predladenych 9 TV stanic (uz predinstalovanych a v mojom pripade bez obrazu a zvuku), tam neslo s TV nic robit. Predvolby islo vymazat. Dalsie som uz ani neskusal. FLY mal tiez nejaky problem - uz si ani nepamatam aky.Tak som s tym zatial skoncil aj z dovodu reklamacie HDD na novom PC. Vcera mi PC vratili a chvilku potrva, kym tam opat vsetko nainstalujem.
Mimochodom este pred instalaciou som stiahol aktualne drivery s manli stranky a odinstaloval Honestech.
Uz zacinam zvazovat nejaku lacnejsiu PCI kartu s odskusanym SW. Mas nejaky dobry tip?
Ivo Mašek (10205)|21.6.2005 09:47
Uz zacinam zvazovat nejaku lacnejsiu PCI kartu s odskusanym SW. Mas nejaky dobry tip?
Těžko říci. Poohlédni se po firmách Hauppauge, Leadtek a starší věci od Pinnacle.
Hodně si tu chválí Genius Wonder III. Snad bys ještě někde sehnal, už se nevyrábí. Model je nahrazen typem PRO.
pula (4)|29.7.2005 13:57
Ahojte,

potreboval by som poradit. Kupil som DELL UltraSharp 2005FPW (nativne rozlisenie 1680x1050; S-VIDEO in) a rad by som z neho spravil televizor bez pouzitia pocitaca. Poradte prosim nejaky externy stereo tv tuner s S-VIDEO out. Pripadne moze byt len D-SUB out, ale s moznostou pomeru stran 16:10, resp. rozlisenim spominanych 1680x1050 bodov.
Dakujem.

Ivan.
Ivo Mašek (10205)|29.7.2005 15:58
Mrkni sem:
tv tunery Leadtek , TV USB II.
pula (4)|30.7.2005 13:48
No, dakujem za tip, nie je to ale ani trochu to co potrebujem. Tento geret ma vystup obrazu len digitalne cez USB, teda potrebujem zapnuty pocitac. Ja vsak hladam nieco, co ma analogovy tuner, pamat na stanice a S-Video (cinch) analogovy vystup. Nejake napady? Tipy?
Dakujem.
Ivo Mašek (10205)|30.7.2005 14:25
Takže tv tunery pro LCD (nic jiného není)
model NEOVO
richie (86)|5.8.2005 17:18
to pula: mozno nieco take by sa ti hodilo .. ale nepoznam nikoho kto to uz skusal:
http://www.lifeview.com.tw/html/products/external_tv/flydvbt_box_duo.htm
pula (4)|6.8.2005 11:08
jop, ten lifeview je presne to, co hladam (ma to composite out). neviete tak nahodou niekto kde by sa to dalo kupit? googlil som googlil... a tento konkretny typ nikde ;-(
pula
pula (4)|10.8.2005 00:01
richi: dik, za tip, ale tento model nie je to co hladam

Ivo: spominal si TV tuner pre LCD Prestigio. V ziadnom z online obchodov nebol ziadny popis k tomu tuneru a z obazku to nie je prave najlepsie viditelne, ale nakolko k tomu pribaluju kabel s cinchami, mam pravdu ak si myslim, ze to ma S-video vystup?

Anyone else: Mate s tym niekto nejake prakticke skusenosti? Nejky clanok niekde?

Diky diky

pula
Ivo Mašek (10205)|21.8.2005 16:51
Ivo: spominal si TV tuner pre LCD Prestigio. V ziadnom z online obchodov nebol ziadny popis k tomu tuneru a z obazku to nie je prave najlepsie viditelne, ale nakolko k tomu pribaluju kabel s cinchami, mam pravdu ak si myslim, ze to ma S-video vystup?
Jestli přibalují i příslušnou kabeláž, to nevím. Ale bylo by logické ji přibalit.
horvathp (2)|25.8.2005 09:51
Má niekto skúsenosti s ex. TV kartou Sunsway USB 2,0-TV/AV capture box? http://www.sunsway.com.hk/ (hlavne kvalita zacytávania-v popise uvádzajú :recording format in AVI/MPEG1/2/4/Hi-MPEG2?)
sofokless (15)|15.9.2005 17:46
pánové, existuje nějaká externí TV karta, která by uměla analogový i digitální vysílání (včetně rádia)?? Protože interní a PCMCIA takové karty jsou ale na interní nemůžu narazit... Potřebuju to k notebooku a CPMCIA už mam obsazeno...
Dík za rady :-)
richie (86)|16.9.2005 17:19
hmm ... no je jeden produkt:
http://www.lifeview.com.tw/html/products/external_tv/tv_walker_hybrid.htm
..ale skusenosti s nim nemam a ani som ho este nevidel u nas v ponuke ..
papierovo vyzera zaujimavo (digital tv+digital radio + analog tv + s-vhs), no ako sa to sprava v realy to neviem ..