Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567
Zobrazené výsledky: 91 až 101 z 101

Téma: Jakou externí TV kartu?

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dobry den,
    hledam externi digitalni TV tuner, ktery by se dal pripojit PC, notebooku a pripadne i k normalni televizi.
    Mel by mit tyto funkce:
    podpora prijmu HDTV a AC-3, EPG (s podporou cestiny), Teletext (s podporou cestiny), prijem digitalniho radia (mohl by mit i prijem klasickeho FM radia - neni nutne), PIP, POP, PAP.

Mohli byste mi poradit pristroj, ktery tohle umi (nebo aspon vetsinu)?
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Ano,
    len nema podporu cestiny. FlyDVB Trio CardBus je ale určená pre notebooky/je však možné riešenie - card reader do klasického pc.
    moje riešnie
    funguje korektne. Zháňam však alternatívny soft pre príjem kódovaného vysielania.
    Zvláda: analóg TV aj FM, Digital terestrial, Digital satelite. má dobrú výbavu vratane DO.
    Cena je dobrá.
    V podstate má všetko.
    Moja skúsenosť je dobrá.
    www.lifeview.com
    pcmcia tuner - external solutions
    Ak trváš na analóg rádiu zvoľ FM model

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Citace Původně odesláno od tom661
    Zháňam však alternatívny soft pre príjem kódovaného vysielania.
    Zkus treba ProgDVB, AltDVB, DVBdream atd. Pouzivam to s kartou Skystar2 od Technisatu a chodi to bezvadne i s tim dekodovanim. Ovsem netusim, jestli ty softy podporuji i tvoji kartu. Mrkni na www.skystar2.info nebo www.dvbskystar.com.

Nováček Avatar uživatele megawir
    Registrace
    Feb 2007

zdravim vsechny, chtel bych vas pozadat o radu, snazim se uz nejakou dobu vybrat vhodny tuner a porad se nemuzu rozhodnout. je to hlavne proto,ze kdyz uz se mi neco libi, vzapeti si na to prectu negativni ohlasy. takze jako laik ohledne tuneru jsem celkem v koncich.
    doufam,ze alespon vy mi budete schopni poradit:

chtel bych asi analogovy (protoze dig u nas ma byt az koncem 2008 a to bych uz spis provedl pak upgrade), mel by umet prevadet do mpeg 1,2,4 (neni bezpodminecne nutne, nicmene vhodne minimalne mpeg2 pro nahravani..
    dale teletext (s podporou cestiny), bylo by fajn, kdyby umel timeshifting
    samozrejme velmi dobry obraz a zvuk..

drive jsem mel Leadtek winfast usb II a byl fajn, pokud by bylo neco se stejne dobrou kvalitou obrazu a odbrym nahravanim, nezlobil bych se..
    neco dobreho jsem cetl o winfast palm tv, ale taky negativa...vazne uz nevim..
    horni hranice pro finance je tak 3000, vic se mi davat nechce..

prosim, pokud mi nejaky doporucite, abyste se trosicku rozepsali, jake mate zkusenosti a podobne
    diky moc predem za tip!

Nováček Avatar uživatele Bojler
    Registrace
    Sep 2004

Vazeni,
    mel bych na vas, jako znalce, dotaz.

Hledam externi USB tuner k notebooku. Staci mi analog (samozrejme kdyz bude umet i digit. - tim lepe), grabovani neplanuju, nejlepe stereo. Nejde mi o cenu, jde mi ale o co nejlepsi kvalitu obrazu. Nabidka je velka, vyber opravdu tezky. Koupil jsem Pinnacle Hybrid Pro a musel jsem ho vratit... Na stolnim PC jel, na notebooku nikoliv...

Diky za kadou radu.

Nováček Avatar uživatele jano101
    Registrace
    Dec 2004

páni poradte mi čo máte odskúšané čo je good výkon/cena???
    aby so malo usb 2.0 video in svideo a compozite txt radio

Je tu pravidelně Avatar uživatele jojto
    Registrace
    Mar 2004

Tak som presiel na externu USB kartu. Doposial som mal skusenosti iba s internymi a ku kupe USB ma podnietili najma vsetranne pouzitie (PC, Notas), male rozmery a ziadne rusenie z PC. Kupil som AverTv Hybrid+FM Volar. Precital som zopar recenzii, napr. TU a isiel do toho. Mozem popisat iba analogovu cast, takze:
    Tuner je velmi maly, pomerne pevny, trochu vrzga, ked ho vezmete do ruk. Prilozena antenna redukcia trochu vakla, no na kvalitu a silu signalu to nema vplyv. Ku karte je dodavany USB kabel s dvoma konektormi pri pripojenie k PC. Karta ma naozaj vacsi odber ako 0,5A, preto doporucujem pouzit oba. Pri pouziti iba jedneho sa mi na PC objavovalo neprijemne rusenie a na notasi sa sekal obraz. Kvalita obrazu je vynikajuca. Famy o tom, ze si tuner nedokaze korektne poradit so silnym signalom a nutnosti pouzit nejaky utlmovy clanok mozem smelo vyvratit. Co sa tyka udajneho "otrasneho" zahrievania, mozem povedat, ze je uplne v norme. Zahrieva sa rovnako ako PCI verzie tunerov. Ovladaci soft je trochu neohrabany, chyba mu viac nastaveni, vystupny obraz je skvely. Najhorsie je, ze podporuje zachytavanie do AVI, iba nekomprimovane a do Xvid a DivX. Skusal som i starsie verzie AverTv ovlad. aplikacie, kde sice program najde nainstalovane kodeky, no zachytavanie nepovoli (Mjpeg, DV, Huffyuv). Zachytavanie do MPEG-2 funguje korektne. Uspesne som rozchodit alternativne softy, ktore pracuju s WDM ovladacmi okrem ATV. Najkrajsi obraz malo K!TV (neumoznuje zachytavanie) a DSCaler. Najidealnejsie na zachytavanie do bezstratovych kodekov sa mi javilo iuVCR.

Zhrnutie: Vynikajuci, vsestranny a bezproblemovy tuner so skvelymi moznostami pouzitie.

P.S. Mam ho len 3 dni, niektore funkcie (TimeShifting,teletext..) som neskusal, nakolko ich nepovazujem za to najdolezitejsie pri tomto type hardveru.

Viac na http://www.jojto.ic.cz/index_soubory....html#zalozka1
    Naposledy upraveno uživatelem jojto: 09-08-2008 v 09:04 Důvod: aktualizacia

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

ja mam ubs II deluxe k notebooku a som spokojny. Co som cital tu na predchadzajucich strankach niekto pisal ze u tejto karty treba externy kabel ked chce nahravat do mpg2 so zvukom neviem odkial to ma.
    Mne to ide normalne vsetko cez USB

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Ahoj, dostal jsem od zakaznika pozadavek na porizeni externi dual TV karty - je to kamionak a chce pri prestavkach propojit tv k notebooku... muze byt jak USB tak PCMCIA ... prosim o radu ktera karta stoji za zvazeni. Diky.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Já bych potřeboval poradit s výběrem...

Potřebuju nějakej externí tuner/kartu, pomocí které bych mohl připojit video a přehát VHS do PC...a potřebuju aby uměla:

- byla pokud možno USB
    - nahrávala v MPEG2 (ale kdyby uměla i Divx dost by to zlehčilo)
    - byla kvalitní (ověřená)
    - cena max. 2500kč
    - podpora systému NTSC (abych mohl kazety nahrané v NTSC přehrát do pc)
    - a samozřejmě aby uměla PAL
    - a aby to nebyl Pinnacle

moc dík!

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Já už asi půl roku používám AverMedia - AverTV Hybrid+FM Volar externí do USB a mohu konstatovat, že splnila očekávání (podotknu že nikterak veliká).
    Záleží nač ji chceš používat Ty, jestli jen na sledování TV na PC (obraz i zvuk dobrej, ladění bezproblémový, trochu hřeje ale neukazuje se to jako závada), jestli na odložení na později toho co jsi nestihl zhlédnout v TV (v pohodě, nastavení záznamu jednoduché), jestli na záznam posléze převedený na DVD (při analogovém signálu podmíněně použitelné, záleží na pořadu v jaké je kvalitě a na nastavené kompresi - digitál nemám vyzkoušenej). Karta nabízí i kompresi do MPEG 4, já ale nepoužívám, nemohu tedy hodnotit.
    Pokud by jsi kartu chtěl využít pro digitalizaci analogu přes A/V vstupy - jen nouzově, jsou jistě jiné kvalitnější převodníky.

Já mám zatím jen analogový signál a tak digitální záznam nemám vyzkoušenej.

Co se týká toho analogu:
    Záznam umí do MPEG 2 - parametry lze nastavit - výsledek odpovídá zařízení za pár tisíc - pokud nastavíš záznam s datovým tokem tak do té hodiny a půl na jedno DVD, jde na to koukat, filmy je asi lépe sehnat na DVD. Já zaznamenávám hlavně cestopisy a sem tam nějakou tu muziku, hlavně archivní co nejde sehnat na DVD - zvuk je stereo a je poslouchatelnej, na obraze taky vidíš kdo hraje.

Dotazy na tento typ karty klidně odpovím. Ještě jsem si vzpoměl, když jsem ji pořizoval, měl jsem na zkoušku k dispozici i nějakej Pinnacle do USB (typ už přesně nevím) a tak jsem mohl porovnat. AverTV měla menší a lépe instalovatelnej SW (Pinnacle mi snad nainstaloval i opékač topinek), výrazně rychleji a přesněji ladila kanály, tak 20 minut na jemné nastavení (Pinnacle hodinu a půl a ještě nenašel všechno), záznam TV vysílání do MPEG 2 je výrazně kvalitnější, i když jemné vyhlazení obrazu je za cenu mírné ztráty detailu (na ten z Pinnaclu se po převedení na DVD v podstatě nedalo dívat).

Novej typ AverTV je navíc myslím ještě vylepšenej. Kdo má ale digitální příjem, bude mít možná zkušenosti jiné.

Strana 7 z 7 PrvníPrvní ... 567

Podobná témata

1. Jakou kartu do 5D?
    Od aaaron v sekci Videokamery
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 24-02-2011, 17:22
  2. Jakou kartu?
    Od osteidl v sekci DVB-T
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-03-2009, 18:28
  3. Jakou TV kartu pro MAC?