Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

hledám DVD s HDMI a konverzí na 1080p k plazmě P42G10

ku8ba (45)|7.1.2010 14:24
Dobrý den, zkušení uživatelé, potřebuji od Vás opět nějakou tu radu. Před pár měsíci jsem pořídil plazmu Panasonic P42G10. DVD jedu zatím na starém domácím kině bez upscallingu a ještě navíc přes scart :( Je načase provést velké změny a proto od Vás potřebuji radu, jaký DVD přehrávač pořídit. V předběžném laickém výběru jsem zatím koukal jen po značce Panasonic, kde jsem vybral typ PANASONIC DVD-S54E-K. Rozpočet mám cca kolem 4tis.

- prozatím stačí přehrávač, nebylo by proto lepší připlatit a pořídit rovnou Blue-ray přehrávač?
- do budoucna bych k tomuto zařízení rád pořídil repro buď 2.0 nebo 5.1 (je to vůbec k těmto přehrávačům možné? jaký proto musí mít výstup?)
- DVD používám pouze na sledování filmů (z DVD), DivX mé staré DVD nepodporuje...
- na jaře (po zateplení naší bytovky) hodlám pořídit satelitní komplet pro Skylink (zatím jedu ostudné Digi :( - proto nevím, do čeho investovat více, jestli do přehrávače nebo do sateliního přijímače...

Snad mi opět vaše rady pomůžou, předem děkuji, Jarda
ku8ba (45)|8.1.2010 13:21
poradi mi nekdo, zda k tomuto dvd prehravaci:

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AFF_4448

je mozne do budoucna poridit nejakou reprosoustavu, bud 2.0 nebo 5.1?
vivid.sk (11472)|8.1.2010 13:33
Preco chces k fullHD plazme DVD prehravac? Neuvazoval si nad nejakym multimedialnym playerom so sirokou podporou formatov? Aj do tvojej ceny by si sa zmestil (+ bude nutne dokupit ext HDD)
KOCOUR65 (653)|8.1.2010 13:37
k tomu dvd prehravaci nejlepe av prijimac a dokoupit repro - takze zvuk se ti trochu prodrazi
ku8ba (45)|8.1.2010 13:41
[quote=vivid.sk;258772]Preco chces k fullHD plazme DVD prehravac? Neuvazoval si nad nejakym multimedialnym playerom so sirokou podporou formatov? Aj do tvojej ceny by si sa zmestil (+ bude nutne dokupit ext HDD)[/quote]
v tomhle jsem uplny laik, takze vubec neznam multimedialny playery a nikdy jsem se o to nezajimal...TV vyuzivam jen na sledovani sportu a filmu, nic vic od TV neocekavam a ani nepotrebuji, tak prave proto mozna netouzim po nejakem multimedialnim zarizeni
edit: filmy na DVD
ku8ba (45)|8.1.2010 13:44
[quote=KOCOUR65;258775]k tomu dvd prehravaci nejlepe av prijimac a dokoupit repro - takze zvuk se ti trochu prodrazi[/quote]
A po jakem vystupu se musim koukat, abych tam do budoucna mohl dokoupit nejakou klasickou 2.0 reprosoustavu na bezne sledovani filmu? Nejsem narocny uzivatel a hlavne neznaly ;)
vivid.sk (11472)|8.1.2010 13:47
nejakou klasickou 2.0 reprosoustavu

A co je to klasicka 2.0 zostava? Z mojho pohladu moze ist o zostavu za cca 6.000 e (Na tom sa uz da seriozne pocuvat aj muzika), no z tvojho pohladu moze ist o repro za 100e.

Skus presne definovat, kolko si ochotny utratit $.


updated: pokial nemas zaujem experimentovat a vyuzit kvalit (a rozlisenia) tvojho TV, tak si kup akykolvek DVD prehravac, ktory ma HDMI vystup (optika/cinch tam bude detto, na potencionalne buduce prepojenie s AVR).
ku8ba (45)|8.1.2010 13:59
Kolik jsem ochotny do repro investovat je ted tezke soudit, protoze aktualne si to stejne porizovat z financnich duvodu nebudu. Proto spise potrebuji poradit s tim, co poridit, aby se to do budoucna dalo rozsirit prave o nejake repro. Vubec se prave neorientuji v tech audio vystupech. Prave jsem jeste koukal na toto blu-ray:

http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AEA_4870

a zajimalo by me, jaky je pro me rozdil mezi timto blu-ray a predchozim DVD prehravacem? Pripadne mi prosim ve strucnosti uvedte do obrazu, co jsou to ty digitalni audio vystupy - koaxialni a opticky...
vivid.sk (11472)|8.1.2010 14:10
[quote=ku8ba;258785]Proto spise potrebuji poradit s tim, co poridit, aby se to do budoucna dalo rozsirit prave o nejake repro.[/quote]

Ako som napisal. Pokial budes chciet do buducna 5.0/5.1 repro, uplne postaci uvazovat o vystupe HDMI.
Vsetky dnesne AVR maju HDMi vstupy/vystupy.

potom bude prepojenie nasledovne.
DVD/BD Player --> AVR --> TV
(prepojenie je cez HDMI kable) K tomu AVR samozrejme budes potrebovat nejake repro, ktorych je na kvanta, takze vyber je len na tebe a zavisi vyhradne od hrubky penazenky a narocnosti posluchaca.


[quote]
a zajimalo by me, jaky je pro me rozdil mezi timto blu-ray a predchozim DVD prehravacem? Pripadne mi prosim ve strucnosti uvedte do obrazu, co jsou to ty digitalni audio vystupy - koaxialni a opticky...[/quote]BD player vie naviac (a logicky :D) prehravat aj BD media. Otazne je, ci to vyuzijes, kedze lacnych BD medii sa v blizkej dobe zrejme nedockame (= je to na tebe a zavisi od toho, i mas nejake potencialne zdroje BD filmov)

Digitalne vystupy mozes vyuzit na samostatne prepojenie audia do AVR (alebo nejakeho AIO systemu).
Ci uz pouzijes opticky, alebo coaxialny je jedno. Ide len o roznu technologiu prenosu, data su tie iste.
ku8ba (45)|8.1.2010 14:25
A presne proto sem chodim...dekuji za informace, konecne jsem snad trochu moudrejsi. BD media jsou cenove nekde jinde, v pujcovne kam chodim je ani neberou :) , takze BD pro me nema vyznam. Sahnu teda asi po tom PanasonicuS54E-K (myslim, ze za nejaky 2.500 Kc bych jej mohl sehnat). Vadi mi akorat absence USB... Pripadne doporucil by si mi nejaky jiny prehravac? Sel jsem rovnou po Panasonicu, protoze diky kamaradovi se muzu dostat na zajimavou cenu a hlavne uz mam TV, takze odpadne dalsi ovaladac na stole ;)
Nicmene se jeste zeptam, zda je i moznost reprosoustavy bez AVR? Jsem zvykly ze sveho stareho domaciho kina, ze kabel jde z prehravace do subworferu a odsud do tech 5ti repraku...
vivid.sk (11472)|8.1.2010 15:42
AVR je multikanalovy zosilnovac a na dobry zvuk je nutny kvalitny zosilnovac.
Tolko teoria. Samozrejme najdes aj AIO riesenia. Nedavno som sem daval linku na toto (na tomto fore dost oblubene):
http://www.alza.sk/reproduktory-onkyo-htx-22hd-d99864.htm

Potom staci ist z DVD playera -> do tohto onkya -> TV.
KOCOUR65 (653)|8.1.2010 18:49
tak zrovna tuto http://www.alza.sk/reproduktory-onky...2hd-d99864.htm

predrazenou hracko slupku bych nikomu nedoporucoval
vivid.sk (11472)|8.1.2010 18:57
Pozri, to bol len tip na nejaky AIO, od ktoreho sa da dalej odpichnut.
Nepocul som to, no recenzie tento konkretny produkt chvalia. Domov by som to nechcel, mam trosku ine naroky. Kazdy si je strojcom svojho stastia.

Myslim, ze autor to vcelku vystihol:
Stereo je vždy kamenem úrazu pro levné modely 2.1 reproduktory. V dané cenové relaci do 10 tisíc korun jsem slyšel hodně modelů a žadné bych neposlouchal déle, než by bylo nezbytně nutné. Hlavní problém spočíval vždy v hrůzostrašné nesladěnosti satelitů a subwooferu. Basa basovala tak nějak sólo a naplno, satelity křičely na plné kolo, ale o dynamice nebo nenásilnosti celé reprodukce nemohlo být řeči.

Onkyo je jiné, velmi dobře sladěné a nesnaží se vás na první poslech ohromit. Vydržíte jej poslouchat hodiny a s trochou snahy objevíte i náznak předozadního prostoru (nahrávka Gipsy Way). Zde už ale samozřejmě přicházíme na tenký led, kde by Onkyo deklasoval i základní zesilovač se slušnými regálovými reproduktory okolo 8-10 tisíc korun, ale na podobné řešení je to opět úctyhodný výkon. S čistým svědomím mohu tedy říci, že stereo náhravky opravdu poslouchat lze.

odporucam takisto precitat diskusiu k clanku:

autor
recenzie: Každopádně jsem byl z toho produktu nadšen, jako už dlouho ne v této kategorii, takže jste dobře udělal. Porčítal jsem si recenze a postřehy ze zahraničí a snad se nenajde nikdo, kdo by z nich byl zklamán.

... já jsem tyto reproduktory už pořídil domů k TV a DVD a mohu říct, že za danou cenu velké nadšení
.


ty si myslis, ze recenzenti by si domov kupovali predrazenou hracko slupku ?
tjurny (496)|8.1.2010 22:19
Tento clovek chce koupit levny dvd prehravac a potom levne reprosoustavy. Chlape nejlepe kdyz se poohlidnes po DVD prehracai z analogovim 5.1 vystupem. Treba Panasonic DVD-S511E K tomutu prehravaci pozdeji muzes pripojit analogove 2.0, 2.1 nebo 5.1 aktivni bednicky. Ale v dnesni dobe investice do dvd prehravace opravdu neni stastnou volbou. Ted BD treba nevyuzijes, ale pozdeji by jsi mohl litovat ze jsi si par kacek nepridal.
ku8ba (45)|9.1.2010 10:54
Mate nekdo zkusenosti s tim Panasonicem S54E a prehravanim DivX? Jak pracuje s titulkama?
Frostman (5)|14.1.2010 15:34
Dobrý den, měl bych vhodný typ - možná by Vám vyhovoval . Jedná se o DVD/HDD rekordér 500 GB : má všechny a to fungující funkce jako SONY RDR DC 505 a ještě několik dalších a také na rozdíl od SONY fungujících funkcí , má i vysoké rozlišení HD pro připojení HDMI.Navíc má perfektní české MENU, které je doslova úžasně zpracováno . Jediná chyba je v tom , že návod je pouze v NJ , ale mám za to , že vzhledem ke zpracování MENU, není návod vůbec zapotřebí . Je to MEDION 83500 , bohužel je k dostání pouze v Německu. Ale cena je třetinová oproti SONY. Vřele doporučuji.
Frostman.

[quote=ku8ba;258467]Dobrý den, zkušení uživatelé, potřebuji od Vás opět nějakou tu radu. Před pár měsíci jsem pořídil plazmu Panasonic P42G10. DVD jedu zatím na starém domácím kině bez upscallingu a ještě navíc přes scart :( Je načase provést velké změny a proto od Vás potřebuji radu, jaký DVD přehrávač pořídit. V předběžném laickém výběru jsem zatím koukal jen po značce Panasonic, kde jsem vybral typ PANASONIC DVD-S54E-K. Rozpočet mám cca kolem 4tis.

- prozatím stačí přehrávač, nebylo by proto lepší připlatit a pořídit rovnou Blue-ray přehrávač?
- do budoucna bych k tomuto zařízení rád pořídil repro buď 2.0 nebo 5.1 (je to vůbec k těmto přehrávačům možné? jaký proto musí mít výstup?)
- DVD používám pouze na sledování filmů (z DVD), DivX mé staré DVD nepodporuje...
- na jaře (po zateplení naší bytovky) hodlám pořídit satelitní komplet pro Skylink (zatím jedu ostudné Digi :( - proto nevím, do čeho investovat více, jestli do přehrávače nebo do sateliního přijímače...

Snad mi opět vaše rady pomůžou, předem děkuji, Jarda[/quote]
vettriano (26)|15.1.2010 09:51
Ja by som ja spravil toto:

Kupil by som zostavu domaceho kina Panasonic.
-prehra DVD, CD, RAM
-upscaling na 1080
-ma USB vstup
-prehra DiVX, titulky bez problemov
-vyuzijete Viera Link
-vsetko zvladnete JEDNYM ovladacom
-zladeny vonkajsi dizajn s TV
-pribuznost softweru (podobne menu)
-reproduktory su v cene a odpada nutnost prisposobenia (vykonu a impedancie)
DVD a DiVx je tymto vybaveny.
Takze by som nesiel do AV receivera ani do Bluraya ale usetrene bubaky by som na jar vtlacil do HD sat prijimaca, kedze by bolo skoda prist o zazitok z HD ked uz mas taku telku. Tam sa ponuka rozrasta-okrem plateneho balika na Skylinku tu uz skoro budu HD volne programy ARD, ZDF takze Vancouver si uz pozrieme v 1080i. A to nepocitam napr.CT HD, NOva HD, ARTE, Servus, Luxe alebo ITV HD.
Opticky zvuk vystup potom zapojit do domaceho kina a aj zo satu budete mat fajn zvuk.
Je jasne, ze to cele sa da spravit aj na vyssej urovni cez AV receiver a znackove repro, ale za aku cenu.
vivid.sk (11472)|15.1.2010 10:25
Kupil by som zostavu domaceho kina Panasonic.
len kto by to potom pocuval ...\\/ (a ked sa ti to pokazi, mozes to vsetko komplet vyhodit .....super)
tjurny (496)|15.1.2010 13:52
[quote=vivid.sk;260266]Kupil by som zostavu domaceho kina Panasonic.
len kto by to potom pocuval ...\\/ (a ked sa ti to pokazi, mozes to vsetko komplet vyhodit .....super)[/quote]
nekdo mi vysvetlete proc kazdemu zalezi na tom aby dvd prehravac umel upscalig na 1080. Mam postarsi prehravac pioneer z upscalingem a daleko lepsiho vystedku dosahnu kdyz si to upscaluje sama telka. Na menu prehravace je viditelny rozdil na prvni pohled. Tak ze mam na nem nastavenej vystup 576p.
Teoreticka situace koupim telku za 30k a prehravac za 3K. Ta telka prece musi met kvalitnejsi upscaling nez prehravac.
ku8ba (45)|16.1.2010 15:43
[quote=tjurny;260302]nekdo mi vysvetlete proc kazdemu zalezi na tom aby dvd prehravac umel upscalig na 1080. Mam postarsi prehravac pioneer z upscalingem a daleko lepsiho vystedku dosahnu kdyz si to upscaluje sama telka. Na menu prehravace je viditelny rozdil na prvni pohled. Tak ze mam na nem nastavenej vystup 576p.
Teoreticka situace koupim telku za 30k a prehravac za 3K. Ta telka prece musi met kvalitnejsi upscaling nez prehravac.[/quote]
Ale kdyz je dvd prehravac staroch a ma pouze scart pripojeni? Tezko pak dosahnu kvality, kdyz nemam pripojeni pres HDMI (at uz s upscallingem nebo bez)...nebo se pletu?
vivid.sk (11472)|16.1.2010 17:49
Nepleties sa. Analogove prepojenia v digitalnej dobe (pokial sa da) netreba vobec pouzivat.
tjurny (496)|17.1.2010 12:00
[quote=vivid.sk;260571]Nepleties sa. Analogove prepojenia v digitalnej dobe (pokial sa da) netreba vobec pouzivat.[/quote]
Ja to myslel takto HDMI 1080 vs HDMI 576. Proste telka ma viditelne lepsi upscaling nez prehravac.
Navic si dovolim dvrdit ze uz tak dost nekvalitni obraz z DVD, propojeni pres rgb scart vic nezkazi. O YUV ani nemluvim. Navic kdyz se mluvi o dvd tak vetsina cechu ma na mysli kopii z DVD9 na DVD5 v tomto pripade uz je vse jedno. Proste DVD i analogove propojeni patri do historie o tom neni sporu, ani stare dvd novou technologii hdmi nezahranis.
vivid.sk (11472)|17.1.2010 13:22
tjurny> to je v poriadku. Ten prispevok bol adresovany ku8ba (zabudol som to tam napisat).