Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 27 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 396

Téma: Jakou interní TV kartu?

Čestný člen Avatar uživatele Mike
    Registrace
    Mar 2004

Protože jde o stále dokola omílané téma, zasvěcení určitě vědí, že stejně většinou nikam nevede, zakládám toto téma. Žádám zúčastněné, aby neodbíhali od tématu, rady typu "všechny stojí za nic" jsou také úplně zbytečné, takové příspěvky budou smazány. Pokud někdo založí nové téma, která je duplicitní tomuto, bude smazáno.

Věřím, že to přispěje přehlednosti a usnadní orientaci v problematice. Děkuji za pochopení.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček Avatar uživatele aTome
    Registrace
    Nov 2004

Zdravím,
    omlouvám se, že vytahuju nekonečný téma "JAKOU TV?", ale po přečtení mnoha příspěvků v tomto fóru, relativně dost recenzí a už několikaletém vybírání si pořád nejsem jistej, pro kterou se rozhodnout.

Nejprve jsem měl favorita Pinnacle PCTVPro, pak Genius Wonder a naposled zas WinFast TV/DV. Jsem už z toho Matúš, jedni tvrdí že jedině tu, druzí že zas druhou a jiní že nemá smysl nic "levnýho"... Doufal jsem, že pomůže recenze na PC-tuningu, ale po té co docela dobře ohodnotili WinFast, tak ve fóru se rozpoutalo peklo, že např. takové GeniusWonder nesahá ani po kotníky apod. Kámoš WinFast má, celkem slušně mu jede. Hlavně i relativně stabilně a spolehlivě.

Nemáte ještě někdo z vás zkušených ještě jednou chuť napsat co je podle Vás dneska nejrozuměnjší volbou v kategorii cca 2-4tis.? Anebo jsou rozdíly tak malý, že nejde vybrat tu nejlepší?[color=red] Jde mi PŘEDEVŠÍM o obrazovou kvalitu a možnost jejího co nejlepšího nahrávání. [/color]Určitě stereo. Sw asi raději alternativně. Taky nevím, jestli vybírat ze současných levných tv-karet anebo si už (s ohledem na světlejší zítřky) připlatit za digitální počítačovou televizku. Zdroj signálu mám prozatím z kabelu, ale ne od kabelovky, ale asi nějak z antény na baráku (skoro jako kabel)...
    Předem moc díky za trpělivost a co nejvíce objektivní rady.
    Hezký den![/u][/b]

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

ale ne od kabelovky, ale asi nějak z antény na baráku (skoro jako kabel)...
    STA - společná televizní antena. Z kabelovkou nic společného, ani vzdáleně.
    Pouze od firem Leadtek, Pinnacle, Hauppauge. Mají vynikající podporu svých výrobků - uživatele nenechají na holičkách.
    Záleží také na konfiguraci PC. Už dnes jsem v této sekci o tom psal. Nechci se opakovat, tak si to najdi a pročti.

Registrace
    Nov 2004

Díky, jasně že STA, ale není to prej úplně ze vzduchu ale ze sousedního baráku, jedna paní povídala Jinak - neurazte se prosím - ale nejste náhodou prodejcem výrobků Leadtek?? Možná jsem natvrdlý, ve všech vašich příspěvcích vyzdvihujete právě Leadtek, stejně jako na Vašem webu. Zkoušel jste třeba i zmíněnou Genius-kartu?
    Nemůžu najít Váš příspěvek o konfiguraci PC, ale tuším že jsem už o něj někde zakopl...
    Zatím díky za reakci!

Registrace
    Apr 2004

Nejsem prodejcem výrobků firmy Leadtek. Ale jsem majitelem tv-karty TV2000XP-Expert od Leadtek. A jsem s ní velmi spokojen.
    Logicky, píši tedy o ní, neboť ji dobře znám.
    Na mých webových stránkách se, také zcela logicky, detailně zmiňuji právě o Leadtek.
    Ale křivdíš mi, když tu sděluješ, že na mém webu píši jen o Leadtek. Píši tam, mimo jiných výrobců, také např. o Hauppauge, a to "special", který nikde jinde neseženeš. A jsem přesvědčen, že mnoha lidem to již pomohlo.

Nemůžu najít Váš příspěvek o konfiguraci PC, ale tuším že jsem už o něj někde zakopl...
    Dnes odpoledne jsem tu někomu, kdo se také ptal na tv-karty, naznačil možnou konfiguraci. Špatně hledáš.

Nabízel jsem ti 3 výrobce. Co se týče Leadteku, mohu blíže poradit (ostatně vše mám na webu), co se týče Pinnacle, běží v této sekci special pro Pinnacle, který vede StD. Já tu vedu special pro Leadtek. Když si to všechno pročteš (chápu - je to asi únavné), budeš vědět vše.

Registrace
    Nov 2004

Omlouvám se, pokud Vám křivdím. Ostatní návody jsem přehlídl, teď už je vidím, takže beru zpět! Nejsem líný si pročíst ostatní diskuze, jen jsem tu doufal v nějakou ucelenou debatu o nejvhodnější kartě. Jasně - je to spousta kritérií, než aby se mohla vybrat 1 nejlepší či nejhorší, ale myslel jsem, že by se to dalo takňák shrnout.
    Přestanu si to tedy zjednodušovat a začnu pozorněji číst

Registrace
    Apr 2004

Omluva se přijímá.
    Neexistuje nejlepší tv-karta. Jsou výborné karty a jsou špatné (problémové) karty. To je jako s autama.
    Vždy vybírej takové výrobce, kteří mají pravidelnou a bohatou podporu pro své výrobky. Pravděpodobně ti zbudou ty zmiňované 3. A z těch pak vybírej.

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek
    Pouze od firem Leadtek, Pinnacle, Hauppauge.
    Já bych přidal jště ATI v provedení AIW (s kartami TV Wonder ... nemán žádné zkušenosti, takže k tomu se nechci vyjadřovat). Je to sice víc, než částka, kterou předpokládá aTome(momentálně je AIW 9800SE vč. DPH kolem 7000 Kč), ale na druhé straně získá současně velmi slušnou grafickou kartu.

Registrace
    Nov 2004

díky za reakci, ale s AIW (sice starší) jsem se docela natrápil u kamaráda. Navíc all-in-one nepovažuju za nejšťastnější řešení... Ale věřím, že někde může jet bezproblému a k plné spokojenosti. Problémy s ovladači a dost nekorektní chování (jako i slabší kvalitu obrazu),kterou jsem viděl právě na kamarádově ATi mě dost odradily...

Alf Alf je offline
    Registrace
    Sep 2004

Možná by stálo zato, vědět o jakou AIW se u Vašeho kamaráda jedná a kdy to bylo. Je všeobecně známo, že první AIW karty měly s ovladači a MMC problémy. Firma ATI pochpila, že si tím značně poškodila renomé a za poslední léta udělala obrovský skok v kvalitě ovladačů i MMC.
    BTW, nevím proč považujete AIW za ne nejšťastnější řešení. Podle mne, jestliže někdo vyrábí kartu "vše v jednom", snaží se, aby měl všechny prvky dobře sladěny. A u ATI je to myslím sladěno dobře a kvalita obrazu i záznamu je na velmi slušné úrovni. Mám už čtvrtou kartu AIW (AIW PRO, AIW 7500 (obě originál ATI), AIW 9100PRO-Sapphire a nyní AIW 9800SE-Hercules) a nikdy jsem neměl vážnější problémy s instalací. Pokud jsou nějaké problémy, dá se najít řešení na http://atifan.ati.cz/.

Je tu pravidelně Avatar uživatele Jano
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od aTome
    díky za reakci, ale s AIW (sice starší) jsem se docela natrápil u kamaráda. Navíc all-in-one nepovažuju za nejšťastnější řešení... Ale věřím, že někde může jet bezproblému a k plné spokojenosti. Problémy s ovladači a dost nekorektní chování (jako i slabší kvalitu obrazu),kterou jsem viděl právě na kamarádově ATi mě dost odradily...
    Nemusí to byť kartou ale rozvodom , alebo ovladačmi , aj keď u ati niekedy bol problem rochodiť to čo ku nej pribalili .
    Mám ati a som spokojný aj s obrazom aj s grabovaním.
    [color=red][/color] ALFe skoro naraz !!!
    A čo Pinky tam som kedysi začínal !

Registrace
    Apr 2004

Autor jednoho threadu v této sekci, nick AKCZ, má také ATI. Má velký problém, s kterým mu nepomohli ani na stránkách fóra na ATI. Mě osobně, už toto by mě odradilo.
    ...ale proti gustu žádný dišputát...

Alf Alf je offline
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek
    Autor jednoho threadu v této sekci, nick AKCZ, má také ATI. Má velký problém, s kterým mu nepomohli ani na stránkách fóra na ATI. Mě osobně, už toto by mě odradilo.
    ...ale proti gustu žádný dišputát...
    Pokud máme na mysli stejný thread, zak tam se problém týká karet TV Wonder (jak už jsem psal výš, s těmito kartami nemám zkušenosti) a s největší pravděpodobností jde o HW konflikt. Všichni postižení např. mají MB s chipsetem VIA a od MSI.

Registrace
    Apr 2004

s největší pravděpodobností jde o HW konflikt
    Zřejmě ano. Já jsem o tom četl na Levi. Proto jsem mu tam dával odkaz. Teď jsem si to tam pročetl všechno znova - a ono to tam už není. Zřejmě normálním způsobem neřešitelné.
    To ovšem nicka AKCZ nepotěší. Bohužel.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Nejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy)

Strana 1 z 27 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou kartu?
    Od osteidl v sekci DVB-T
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-03-2009, 18:28
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-08-2008, 09:47
  3. Doporucte interni kartu s podporou Vista x64
    Od gomez v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 17