Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou interní TV kartu?

Mike (617)|24.10.2004 16:39
Protože jde o stále dokola omílané téma, zasvěcení určitě vědí, že stejně většinou nikam nevede, zakládám toto téma. Žádám zúčastněné, aby neodbíhali od tématu, rady typu "všechny stojí za nic" jsou také úplně zbytečné, takové příspěvky budou smazány. Pokud někdo založí nové téma, která je duplicitní tomuto, bude smazáno.

Věřím, že to přispěje přehlednosti a usnadní orientaci v problematice. Děkuji za pochopení.
aTome (16)|14.11.2004 17:32
Zdravím,
omlouvám se, že vytahuju nekonečný téma "JAKOU TV?", ale po přečtení mnoha příspěvků v tomto fóru, relativně dost recenzí a už několikaletém vybírání si pořád nejsem jistej, pro kterou se rozhodnout.

Nejprve jsem měl favorita Pinnacle PCTVPro, pak Genius Wonder a naposled zas WinFast TV/DV. Jsem už z toho Matúš, jedni tvrdí že jedině tu, druzí že zas druhou a jiní že nemá smysl nic "levnýho"... Doufal jsem, že pomůže recenze na PC-tuningu, ale po té co docela dobře ohodnotili WinFast, tak ve fóru se rozpoutalo peklo, že např. takové GeniusWonder nesahá ani po kotníky apod. Kámoš WinFast má, celkem slušně mu jede. Hlavně i relativně stabilně a spolehlivě.

Nemáte ještě někdo z vás zkušených ještě jednou chuť napsat co je podle Vás dneska nejrozuměnjší volbou v kategorii cca 2-4tis.? Anebo jsou rozdíly tak malý, že nejde vybrat tu nejlepší?[color=red] Jde mi PŘEDEVŠÍM o obrazovou kvalitu a možnost jejího co nejlepšího nahrávání. [/color]Určitě stereo. Sw asi raději alternativně. Taky nevím, jestli vybírat ze současných levných tv-karet anebo si už (s ohledem na světlejší zítřky:)) připlatit za digitální počítačovou televizku. Zdroj signálu mám prozatím z kabelu, ale ne od kabelovky, ale asi nějak z antény na baráku (skoro jako kabel)...
Předem moc díky za trpělivost a co nejvíce objektivní rady.
Hezký den!
Ivo Mašek (10205)|14.11.2004 17:43
ale ne od kabelovky, ale asi nějak z antény na baráku (skoro jako kabel)...
STA - společná televizní antena. Z kabelovkou nic společného, ani vzdáleně.
Pouze od firem Leadtek, Pinnacle, Hauppauge. Mají vynikající podporu svých výrobků - uživatele nenechají na holičkách.
Záleží také na konfiguraci PC. Už dnes jsem v této sekci o tom psal. Nechci se opakovat, tak si to najdi a pročti.
aTome (16)|14.11.2004 17:58
Díky, jasně že STA, ale není to prej úplně ze vzduchu ale ze sousedního baráku, jedna paní povídala :-) Jinak - neurazte se prosím - ale nejste náhodou prodejcem výrobků Leadtek?? Možná jsem natvrdlý, ve všech vašich příspěvcích vyzdvihujete právě Leadtek, stejně jako na Vašem webu. Zkoušel jste třeba i zmíněnou Genius-kartu?
Nemůžu najít Váš příspěvek o konfiguraci PC, ale tuším že jsem už o něj někde zakopl...
Zatím díky za reakci!:)
Ivo Mašek (10205)|14.11.2004 18:39
Nejsem prodejcem výrobků firmy Leadtek. Ale jsem majitelem tv-karty TV2000XP-Expert od Leadtek. A jsem s ní velmi spokojen.
Logicky, píši tedy o ní, neboť ji dobře znám.
Na mých webových stránkách se, také zcela logicky, detailně zmiňuji právě o Leadtek.
Ale křivdíš mi, když tu sděluješ, že na mém webu píši jen o Leadtek. Píši tam, mimo jiných výrobců, také např. o Hauppauge, a to "special", který nikde jinde neseženeš. A jsem přesvědčen, že mnoha lidem to již pomohlo.

Nemůžu najít Váš příspěvek o konfiguraci PC, ale tuším že jsem už o něj někde zakopl...
Dnes odpoledne jsem tu někomu, kdo se také ptal na tv-karty, naznačil možnou konfiguraci. Špatně hledáš. :-)

Nabízel jsem ti 3 výrobce. Co se týče Leadteku, mohu blíže poradit (ostatně vše mám na webu), co se týče Pinnacle, běží v této sekci special pro Pinnacle, který vede StD. Já tu vedu special pro Leadtek. Když si to všechno pročteš (chápu - je to asi únavné), budeš vědět vše. :-)
aTome (16)|14.11.2004 18:51
Omlouvám se, pokud Vám křivdím. Ostatní návody jsem přehlídl, teď už je vidím, takže beru zpět! Nejsem líný si pročíst ostatní diskuze, jen jsem tu doufal v nějakou ucelenou debatu o nejvhodnější kartě. Jasně - je to spousta kritérií, než aby se mohla vybrat 1 nejlepší či nejhorší, ale myslel jsem, že by se to dalo takňák shrnout.
Přestanu si to tedy zjednodušovat a začnu pozorněji číst :-)
Ivo Mašek (10205)|14.11.2004 18:59
Omluva se přijímá. :-D
Neexistuje nejlepší tv-karta. Jsou výborné karty a jsou špatné (problémové) karty. To je jako s autama.
Vždy vybírej takové výrobce, kteří mají pravidelnou a bohatou podporu pro své výrobky. Pravděpodobně ti zbudou ty zmiňované 3. A z těch pak vybírej.
Alf (888)|14.11.2004 22:20
[quote=Ivo Mašek] Pouze od firem Leadtek, Pinnacle, Hauppauge. [/quote]
Já bych přidal jště ATI v provedení AIW (s kartami TV Wonder ... nemán žádné zkušenosti, takže k tomu se nechci vyjadřovat). Je to sice víc, než částka, kterou předpokládá aTome(momentálně je AIW 9800SE vč. DPH kolem 7000 Kč), ale na druhé straně získá současně velmi slušnou grafickou kartu.
aTome (16)|14.11.2004 22:25
díky za reakci, ale s AIW (sice starší) jsem se docela natrápil u kamaráda. Navíc all-in-one nepovažuju za nejšťastnější řešení... Ale věřím, že někde může jet bezproblému a k plné spokojenosti. Problémy s ovladači a dost nekorektní chování (jako i slabší kvalitu obrazu),kterou jsem viděl právě na kamarádově ATi mě dost odradily...
Alf (888)|14.11.2004 23:16
Možná by stálo zato, vědět o jakou AIW se u Vašeho kamaráda jedná a kdy to bylo. Je všeobecně známo, že první AIW karty měly s ovladači a MMC problémy. Firma ATI pochpila, že si tím značně poškodila renomé a za poslední léta udělala obrovský skok v kvalitě ovladačů i MMC.
BTW, nevím proč považujete AIW za ne nejšťastnější řešení. Podle mne, jestliže někdo vyrábí kartu "vše v jednom", snaží se, aby měl všechny prvky dobře sladěny. A u ATI je to myslím sladěno dobře a kvalita obrazu i záznamu je na velmi slušné úrovni. Mám už čtvrtou kartu AIW (AIW PRO, AIW 7500 (obě originál ATI), AIW 9100PRO-Sapphire a nyní AIW 9800SE-Hercules) a nikdy jsem neměl vážnější problémy s instalací.
Jano (592)|14.11.2004 23:20
[quote=aTome]díky za reakci, ale s AIW (sice starší) jsem se docela natrápil u kamaráda. Navíc all-in-one nepovažuju za nejšťastnější řešení... Ale věřím, že někde může jet bezproblému a k plné spokojenosti. Problémy s ovladači a dost nekorektní chování (jako i slabší kvalitu obrazu),kterou jsem viděl právě na kamarádově ATi mě dost odradily...[/quote]

Nemusí to byť kartou ale rozvodom , alebo ovladačmi , aj keď u ati niekedy bol problem rochodiť to čo ku nej pribalili .
Mám ati a som spokojný aj s obrazom aj s grabovaním. B-)
:-!!! [color=red][/color] ALFe skoro naraz !!!
A čo Pinky tam som kedysi začínal :-!!! !
Ivo Mašek (10205)|15.11.2004 06:28
Autor jednoho threadu v této sekci, nick AKCZ, má také ATI. Má velký problém, s kterým mu nepomohli ani na stránkách fóra na ATI. Mě osobně, už toto by mě odradilo.
...ale proti gustu žádný dišputát...
Alf (888)|15.11.2004 07:29
Pokud máme na mysli stejný thread, zak tam se problém týká karet TV Wonder (jak už jsem psal výš, s těmito kartami nemám zkušenosti) a s největší pravděpodobností jde o HW konflikt. Všichni postižení např. mají MB s chipsetem VIA a od MSI.
Ivo Mašek (10205)|15.11.2004 07:41
s největší pravděpodobností jde o HW konflikt
Zřejmě ano. Já jsem o tom četl na Levi. Proto jsem mu tam dával odkaz. Teď jsem si to tam pročetl všechno znova - a ono to tam už není. Zřejmě normálním způsobem neřešitelné.
To ovšem nicka AKCZ nepotěší. Bohužel.
Anonymous (825)|15.11.2004 14:55
Nejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy) :-G :-G :-G
aTome (16)|15.11.2004 15:25
:-? Chmch, teď sem se něco přečetl o AIW 9800SE a docela mě nahlodali, že už jsou asi lepší než ty první Radeony, dokonce jsou možná i dobrý. Tak už fakt nevím. Lepší grafika by se mi stejně hodila (mám jen 64mb). AIW by byl problém při jakýmkoliv upgrade, ale zas ušetřím 1slot a bude možná míň topit v case.
Asi nemám vůbec, jasno když měním obden názory :-?
Anonymous (825)|15.11.2004 15:35
Na video AIW v žádným případě. Nahlodá tě každá neobjektivní recenze, od toho jsou ... :((
aTome (16)|15.11.2004 15:39
AIW9800 jsi zkoušel?
Anonymous (825)|15.11.2004 15:54
Platí takové pravidlo že firma která vyrábí šmejdy je bude vyrábět i za 5 či 10let pořád dál ... žádnej novej model nikdy nepřinese radikální řešení ale jen malou nepatrnou změnu.
aTome (16)|15.11.2004 16:10
hmm, klidně se nechám přesvědčit, ale potřebuju nějakej fakt... zatím nepíšeš nic konkrétního:( V životě je myslím důležitá jenom praxe s tím kterým konrétním HW. ATInu AIW jsem viděl jednu a taky mě moc nepřesvědčila, ale je to už dávno, navíc sám teď mám ATI 8500 a naprostá spokojenost. To že na tom byla ATI dřív hůř s ovladačema, support apod. ještě neznamená, že se to nikdy nezmění. Ani si nedělám žebříček podle jedné recenze (málokdy jsou totiž nějak neovlivněný), ale když je těch názorů víc, tak už se z toho dá trochu vycházet... a screenshoty vypadaly solidně.
Jano (592)|15.11.2004 16:47
Atome keď ťa nesúri počkaj, ati prinesie novú all in one malo by to mať
aj HV podporu mpegu.
Teda u nás od ati budú len čipy ale robiť ich bude asi Saphire alebo Herkules no čo a možno aj avermedia !!! :-D

http://www.ati.com/images/headers/products/dtv/xilleon
aTome (16)|15.11.2004 16:56
jo, ale za kolik? :-( Z úplnejch novinek jsem docela vyléčenej:) A může to mít podporu čehokoliv. Nový karty jsou příšerně předražený. Navíc stejně myslím, že do 2let bude aktuální digitální vysílání a to pak bude taky důvod pro změnu...
in0 (146)|15.11.2004 17:02
cau lidi, ja resim uz jen otazku jestli Pinnacle Studio PCTVpro stereo nebo Leadtek Winfast TV2000 XP Expert? pomuzete mi ji vyresit? predem dik za tipy, rano bych to rad objednal...

P4 2.4Ghz, ATI Radeon9500, Creative Live!, WinXP
Ivo Mašek (10205)|15.11.2004 17:50
ja resim uz jen otazku jestli Pinnacle Studio PCTVpro stereo nebo Leadtek Winfast TV2000 XP Expert? pomuzete mi ji vyresit?
Tak to si hoď korunou. Máš Intel, problém bys neměl mít s žádnou. Ale kterého výrobce - to ti tu radši nikdo neřekne. Toto rozhodnutí je pouze na tobě.
Všechny recenze a zkušenosti majitelů jsi jistě četl. Tož se musíš rozhodnout.
StD (8612)|15.11.2004 18:52
in0: Hlavně si nepleť dojmy s pojmy a cenami. PCTV Pro a PCTV Stereo jsou hardwarově dvě zcela odlišné karty a navíc nám v tom Pinnacle začal dělat trochu zmatek prodejem nových modelů, které jsou dodávány jako OEM s novými počítači (třeba Fujitsu/Siemens). Takže hodně opatrně! Podle mne je varianta Stereo velké minus, Pro je OK a verzi Rave bych nechtěl ani zadarmo... Servus!
Jano (592)|15.11.2004 19:40
Už by som si nevybral :-((( NIč
Ešte že dávno som si kúpil AIW 128PRO za 10000,-

Čo za to kúpiš dnes ? -ale už to neni tých 10000,- :-)
aTome (16)|15.11.2004 19:52
2StD: řekl bych, že pasti jsou nachystaný i mezi AIW (SE vs. PRO, 128bit. vs. 256bit., různý paměti apod.)... Maj to na nás výrobci pěkně nalíčený 8-)

2Alf a kdokoliv další - nemáte nějakou nahrávku z AIW 9800? ale klíďo i jinou?? Vím, že to není absolutně srovnatelný, ale přecejen bych rád viděl to o čem zatím jen čtu a čtu a... Prosím, prosím!
IVIL (34)|15.11.2004 20:54
aTome, in0 :Pred nedávnom som používal AIW,W98se, PC Duron 850, všetko bolo OK , inštalácia, nahrávanie a jeho možnosti atď, samozrejme v ramci uvedeného PC. Keď som prešiel na XP nastal problém so zvukom, ktorý som ani nerozchodil. Teraz - W XP sp2, P4 3.2Ghz, Ge Force 5200FX 128 a Pinnacle PCTV Pro všetko OK, inštalácia, grabovanie atď.
eTome vzhľadom na tvoju vytipovanú cenovú reláciu odporúčam [color=blue]Pinnacle PCTV Pro[/color]
:BB:
Jano (592)|15.11.2004 21:05
aTome

daj adresu napiš format ,-či z telky alebo z kamery kam pošlem !
alebo cez ftp -nejakých 10 -15 Mb v mp2

:-)
Alf (888)|15.11.2004 21:28
[quote=aTome]2StD: řekl bych, že pasti jsou nachystaný i mezi AIW (SE vs. PRO, 128bit. vs. 256bit., různý paměti apod.)... Maj to na nás výrobci pěkně nalíčený 8-) [/quote]
Rozdíl mezi SE a PRO je hlavně ten, že SE nemá odemčeno všech 8 pipelines, protože není zajištěna jejich funkčnost. Mě se povedlo u 2 ze 3 bezproblémů odemknout všech 8 pipelines. Na TV to nemá žádný vliv.
128 bit dělal nějakou dobu Sapphire, ale myslím že ne u AIW. Asi před měsícem jsem zprovozňoval Sapphire 9800 SE - 256 bit.
Jinak k AIW 9800SE: vytížení CPU při spuštěné TV - ca 3%, vytížení CPU při grabování do MPEG-2, 720x576, 8Mbps VBR - 18 až 22% (CPU je P IV HT, 2.4@3.15 GHz, WXP SP2, DX 9c).
Alf (888)|15.11.2004 22:11
[quote=Bullback]Nejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy) :-G :-G :-G[/quote]
A tys ji měl?
in0 (146)|16.11.2004 09:35
[quote=StD]Hlavně si nepleť dojmy s pojmy a cenami. [/quote]

Pinnacle Studio PCTVpro stereo, rádio
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=21614

znamena to teda, ze v PRO verzi neni stereo? a co znamena teda to co maj na czechcomputeru?

rozodnu se teda jednoduse, jak (ne)funguje PCTV PRO a EXPERT XP s ATV a iUVCR?
StD (8612)|16.11.2004 10:20
in0: Pochopils to dobře: PCTV Pro JE stereofonní TV karta s FM radiem. U mne s ATV2000 funguje OK (ovladače nastaveny na INTERNAL WDM). IuVCR jsem nezkoušel, používám jen PCTV Vision nebo ATV, ale když jsem s ní začínal, tak jsem risknul instalaci VirtualVCR a okamžitě se rozjížděl (rozsynchronisovával) zvuk už jen při sledování TV, ne jenom při zachytávání... Tudíž následovala reinstalace OS :-((
Anonymous (825)|16.11.2004 14:27
Je dobrý že tady zvažujete jestli karta pude vůbec nainstalovat :-E :-E :-E Ovšem jakej má obraz nikoho nezajímá, no dobrý ...
in0 (146)|16.11.2004 14:58
Bullback: co se divis? po tom co sem tu precetl predpokladam ze kvalita bude vicemene identicka a hlavne nazory na kvalitu budou tak subjektivni, ze mi to stejne k nicemu nebude, ne? (nebo snad mas nejakou zajimavou informaci, ktera by me mela presvedcit o jedne z tech karet?)
Anonymous (825)|16.11.2004 15:04
Převším bych koukal na to zda je řádně odrušen tuner, např. AVER nepoužívá žádné odrušení, je pak jasný že ve videu budou pruhy, zvuk bude šumět, měl se Avera ... PCTV má tunër odrušen a je celkem dobrý ...
Zkus najít nějakýho ruskýho prodejce kde jsou vyfoceny karty a podívej se jak jsou provedený, to je jediný v čom lze asi vybírat, zvuk musí být kodovaný na tý samý kartě (aby se nezozcházel) apod.
StD (8612)|25.1.2005 18:27
...OK, ale proč je tam nahoře vytrženo odněkud pár příspěvků z kontextu?
Ivo Mašek (10205)|25.1.2005 18:52
StD: pochybuji, že na ty příspěvky bude ještě někdo odpovídat, tak to máš fuk. :-)
StD (8612)|25.1.2005 18:55
Tak je smázni! Takto to nemá smysl.
---
I na to dojde. Ivo
vlada (3470)|26.1.2005 16:34
Já mam Avera a musim ohlásit, že má celkem solidní obraz, ale hodně špatnou citlivost. To ale bude problém většiny karet. Co se týká HW problémů, nesnese se mi se zvukovkou Audigy 2 na VIA KT333 od MSI. Přehrávání funguje, ale při nahrávání začnou vypadávat kusy řádek. Osobně bych se při výběru rozhodoval podle chipu. Conexant bt8xx má výhodu, že je podporovanej skoro všema programama a systémama. Poměrně dobře je na tom i Philips SAA713x, naopak do těch novych chipů od Conexantu bych asi nešel. Hlavním kriteriem je pro mě, aby s tou kartou běžel alternativní SW, hlavně ATV2000.
Mít na TV kartě AD převodník pro zvuk synchronizovaný s TV chipem je určitě výhoda, ale osobně takovou kartu neznam. Na štěstí se mi zatím se žádnou zvukovkou nestalo, aby se mi zvuk rozjížděl. Měl sem SB Live, Yamahu 754, integrovanou AC97 a teď mam Audigy 2. Plno lidí s tim problémy ale má a někdy se dokonce rozjíždí zvuk nepravidelně, což je potom neřešitelný.
Vláďa
Ivo Mašek (10205)|26.1.2005 17:08
Mít na TV kartě AD převodník pro zvuk synchronizovaný s TV chipem je určitě výhoda, ale osobně takovou kartu neznam.
Nahrávám (sice málo) z Leadteku přes originál PVR a s nějakým rozjížděním nemám problém. A nejsem jediný.
StD (8612)|26.1.2005 19:25
...a Mpeg2 od Pi encoduje "VideoLock/AudioLock"... takže jsem také za vodou :-D
Fantas! (3016)|27.1.2005 12:16
Testoval jsem jak WinFastExpert,Deluxe tak GeniusVWP3 a muj samozrejme SUBEKTIVNI nazor je, ze Delux je nejslabsi, potom Expert a nejlepsi Genius. Jak Expert, tak Genius maji interni zpracovani zvuku - proto se nikdy nerozhodi zvuk s obrazem... Mel jsem tu moznost mit vsechny tyto kousky pred tim, nez jsem si jednu z nich vybral, doma na otestovani a nejhezci obraz mela ta Geniuska... V kombinaci s Fly200TV je opravdu v pohode...
Milosbb (889)|27.1.2005 21:10
Ja mam TV Kartu Fly TV Prime34 s chipom Philips SA 7134 a v kombinacii so softom FLY2000TV slape ako hodinky uz rok.
Nemam sice moznost porovnavat s inymi,ale podla par snimkov zverejnenych(na tvfreak) s inych kariet sa mi zda,ze po obrazovej stranke je na tom velmi dobre.Grabuje (nahrava) aj externe video (VHS,kamera-analog) az do rozlisenia "plny PAL" to znamena 768x576,len na to treba mat nadupane PC.


Pre tych,ktory sa nechcu dlhe hodiny trapit so spojazdnenim tejto karty vsak tuto kartu neodporucam,kedze original soft je absolutne nepouzitelny.No ale tento problem sa asi tyka viacerych kariet.

Alebo sem prihodim rovno ten mensi obrazok:Avril Lavigne z koncertu-vysielane na STV2,kompresia Xvid 480x360

dajte vediet,ci ten image funguje

dik,Ivo
Ivo Mašek (10205)|27.1.2005 21:14
Obrázky vidět nejsou. Máš špatné adresování. Adresa musí začínat: http:// a potom tvá úvodní "indexová" stránka a lomítkem "/" se dostat na umístění obrázku.
----
...už to funguje.
Fantas! (3016)|28.1.2005 14:59
Milosbb Jo to mas pravdu snad vsechny TV karty s cipem Philips maji nepouzitelny originalni soft! Proto musi byt pouzity jiny soft! Napr. Fly2000TV!!!!! jinak u toho Deluxu je pouzitelny velmi dobre i original soft. Tak ze tak...
obri (0)|31.1.2005 16:49
Mám TV kartu Vinfast TV2000 XP Expert, matica Gigabyte, P4 Prescott, 512 MB Dual Channel pamäť, 80GB SATA HDD, dobrý príjem na TV a trpezlivosť skúšať. Moje hodnotenie, dobrá inštalácia, prehľadne spracované voľby, dobré zachytávanie bez problémov, [color=red]len SATA HDD mi ruší obraz keď HDD pracuje.[/color] Teraz zisťujem, kde je chyba, pravdepodobne matica, alebo TV karta.
Ivo Mašek (10205)|31.1.2005 19:05
len SATA HDD mi ruší obraz keď HDD pracuje. Teraz zisťujem, kde je chyba, pravdepodobne matica, alebo TV karta
Ani jedno, ani druhé. :-)
Jofo (5)|1.2.2005 09:47
Zhanam nejaku dobru kartu kde by bol kvalitny cisty obraz na UPC Bratislava. Najde sa niekto, kto povie svoje skusenosti so svojou kartou ? Diky !
vladoc (456)|1.2.2005 12:49
Jofo
Prečítaj si posledné číslo časopisu PPK (Počítač pro každého) t.j. 2/2005.