Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Jakou interní TV kartu?

24.10.2004 04:39
MikeProtože jde o stále dokola omílané téma, zasvěcení určitě vědí, že stejně většinou nikam nevede, zakládám toto téma. Žádám zúčastněné, aby neodbíhali od tématu, rady typu "všechny stojí za nic" jsou také úplně zbytečné, takové příspěvky budou smazány. Pokud někdo založí nové téma, která je duplicitní tomuto, bude smazáno.

Věřím, že to přispěje přehlednosti a usnadní orientaci v problematice. Děkuji za pochopení.
14.11.2004 05:32
aTomeZdravím,
omlouvám se, že vytahuju nekonečný téma "JAKOU TV?", ale po přečtení mnoha příspěvků v tomto fóru, relativně dost recenzí a už několikaletém vybírání si pořád nejsem jistej, pro kterou se rozhodnout.

Nejprve jsem měl favorita Pinnacle PCTVPro, pak Genius Wonder a naposled zas WinFast TV/DV. Jsem už z toho Matúš, jedni tvrdí že jedině tu, druzí že zas druhou a jiní že nemá smysl nic "levnýho"... Doufal jsem, že pomůže recenze na PC-tuningu, ale po té co docela dobře ohodnotili WinFast, tak ve fóru se rozpoutalo peklo, že např. takové GeniusWonder nesahá ani po kotníky apod. Kámoš WinFast má, celkem slušně mu jede. Hlavně i relativně stabilně a spolehlivě.

Nemáte ještě někdo z vás zkušených ještě jednou chuť napsat co je podle Vás dneska nejrozuměnjší volbou v kategorii cca 2-4tis.? Anebo jsou rozdíly tak malý, že nejde vybrat tu nejlepší?[color=red] Jde mi PŘEDEVŠÍM o obrazovou kvalitu a možnost jejího co nejlepšího nahrávání. [/color]Určitě stereo. Sw asi raději alternativně. Taky nevím, jestli vybírat ze současných levných tv-karet anebo si už (s ohledem na světlejší zítřky:)) připlatit za digitální počítačovou televizku. Zdroj signálu mám prozatím z kabelu, ale ne od kabelovky, ale asi nějak z antény na baráku (skoro jako kabel)...
Předem moc díky za trpělivost a co nejvíce objektivní rady.
Hezký den!
14.11.2004 05:43
Ivo Mašek ale ne od kabelovky, ale asi nějak z antény na baráku (skoro jako kabel)...
STA - společná televizní antena. Z kabelovkou nic společného, ani vzdáleně.
Pouze od firem Leadtek, Pinnacle, Hauppauge. Mají vynikající podporu svých výrobků - uživatele nenechají na holičkách.
Záleží také na konfiguraci PC. Už dnes jsem v této sekci o tom psal. Nechci se opakovat, tak si to najdi a pročti.
14.11.2004 05:58
aTomeDíky, jasně že STA, ale není to prej úplně ze vzduchu ale ze sousedního baráku, jedna paní povídala :-) Jinak - neurazte se prosím - ale nejste náhodou prodejcem výrobků Leadtek?? Možná jsem natvrdlý, ve všech vašich příspěvcích vyzdvihujete právě Leadtek, stejně jako na Vašem webu. Zkoušel jste třeba i zmíněnou Genius-kartu?
Nemůžu najít Váš příspěvek o konfiguraci PC, ale tuším že jsem už o něj někde zakopl...
Zatím díky za reakci!:)
14.11.2004 06:39
Ivo MašekNejsem prodejcem výrobků firmy Leadtek. Ale jsem majitelem tv-karty TV2000XP-Expert od Leadtek. A jsem s ní velmi spokojen.
Logicky, píši tedy o ní, neboť ji dobře znám.
Na mých webových stránkách se, také zcela logicky, detailně zmiňuji právě o Leadtek.
Ale křivdíš mi, když tu sděluješ, že na mém webu píši jen o Leadtek. Píši tam, mimo jiných výrobců, také např. o Hauppauge, a to "special", který nikde jinde neseženeš. A jsem přesvědčen, že mnoha lidem to již pomohlo.

Nemůžu najít Váš příspěvek o konfiguraci PC, ale tuším že jsem už o něj někde zakopl...
Dnes odpoledne jsem tu někomu, kdo se také ptal na tv-karty, naznačil možnou konfiguraci. Špatně hledáš. :-)

Nabízel jsem ti 3 výrobce. Co se týče Leadteku, mohu blíže poradit (ostatně vše mám na webu), co se týče Pinnacle, běží v této sekci special pro Pinnacle, který vede StD. Já tu vedu special pro Leadtek. Když si to všechno pročteš (chápu - je to asi únavné), budeš vědět vše. :-)
14.11.2004 06:51
aTomeOmlouvám se, pokud Vám křivdím. Ostatní návody jsem přehlídl, teď už je vidím, takže beru zpět! Nejsem líný si pročíst ostatní diskuze, jen jsem tu doufal v nějakou ucelenou debatu o nejvhodnější kartě. Jasně - je to spousta kritérií, než aby se mohla vybrat 1 nejlepší či nejhorší, ale myslel jsem, že by se to dalo takňák shrnout.
Přestanu si to tedy zjednodušovat a začnu pozorněji číst :-)
14.11.2004 06:59
Ivo MašekOmluva se přijímá. :-D
Neexistuje nejlepší tv-karta. Jsou výborné karty a jsou špatné (problémové) karty. To je jako s autama.
Vždy vybírej takové výrobce, kteří mají pravidelnou a bohatou podporu pro své výrobky. Pravděpodobně ti zbudou ty zmiňované 3. A z těch pak vybírej.
14.11.2004 10:20
Alf[quote=Ivo Mašek] Pouze od firem Leadtek, Pinnacle, Hauppauge. [/quote]
Já bych přidal jště ATI v provedení AIW (s kartami TV Wonder ... nemán žádné zkušenosti, takže k tomu se nechci vyjadřovat). Je to sice víc, než částka, kterou předpokládá aTome(momentálně je AIW 9800SE vč. DPH kolem 7000 Kč), ale na druhé straně získá současně velmi slušnou grafickou kartu.
14.11.2004 10:25
aTomedíky za reakci, ale s AIW (sice starší) jsem se docela natrápil u kamaráda. Navíc all-in-one nepovažuju za nejšťastnější řešení... Ale věřím, že někde může jet bezproblému a k plné spokojenosti. Problémy s ovladači a dost nekorektní chování (jako i slabší kvalitu obrazu),kterou jsem viděl právě na kamarádově ATi mě dost odradily...
14.11.2004 11:16
AlfMožná by stálo zato, vědět o jakou AIW se u Vašeho kamaráda jedná a kdy to bylo. Je všeobecně známo, že první AIW karty měly s ovladači a MMC problémy. Firma ATI pochpila, že si tím značně poškodila renomé a za poslední léta udělala obrovský skok v kvalitě ovladačů i MMC.
BTW, nevím proč považujete AIW za ne nejšťastnější řešení. Podle mne, jestliže někdo vyrábí kartu "vše v jednom", snaží se, aby měl všechny prvky dobře sladěny. A u ATI je to myslím sladěno dobře a kvalita obrazu i záznamu je na velmi slušné úrovni. Mám už čtvrtou kartu AIW (AIW PRO, AIW 7500 (obě originál ATI), AIW 9100PRO-Sapphire a nyní AIW 9800SE-Hercules) a nikdy jsem neměl vážnější problémy s instalací. Pokud jsou nějaké problémy, dá se najít řešení na http://atifan.ati.cz/.
14.11.2004 11:20
Jano[quote=aTome]díky za reakci, ale s AIW (sice starší) jsem se docela natrápil u kamaráda. Navíc all-in-one nepovažuju za nejšťastnější řešení... Ale věřím, že někde může jet bezproblému a k plné spokojenosti. Problémy s ovladači a dost nekorektní chování (jako i slabší kvalitu obrazu),kterou jsem viděl právě na kamarádově ATi mě dost odradily...[/quote]

Nemusí to byť kartou ale rozvodom , alebo ovladačmi , aj keď u ati niekedy bol problem rochodiť to čo ku nej pribalili .
Mám ati a som spokojný aj s obrazom aj s grabovaním. B-)
:-!!! [color=red][/color] ALFe skoro naraz !!!
A čo Pinky tam som kedysi začínal :-!!! !
15.11.2004 06:28
Ivo MašekAutor jednoho threadu v této sekci, nick AKCZ, má také ATI. Má velký problém, s kterým mu nepomohli ani na stránkách fóra na ATI. Mě osobně, už toto by mě odradilo.
...ale proti gustu žádný dišputát...
15.11.2004 07:29
Alf[quote=Ivo Mašek]Autor jednoho threadu v této sekci, nick AKCZ, má také ATI. Má velký problém, s kterým mu nepomohli ani na stránkách fóra na ATI. Mě osobně, už toto by mě odradilo.
...ale proti gustu žádný dišputát...[/quote]
Pokud máme na mysli stejný thread, zak tam se problém týká karet TV Wonder (jak už jsem psal výš, s těmito kartami nemám zkušenosti) a s největší pravděpodobností jde o HW konflikt. Všichni postižení např. mají MB s chipsetem VIA a od MSI.
15.11.2004 07:41
Ivo Mašek s největší pravděpodobností jde o HW konflikt
Zřejmě ano. Já jsem o tom četl na Levi. Proto jsem mu tam dával odkaz. Teď jsem si to tam pročetl všechno znova - a ono to tam už není. Zřejmě normálním způsobem neřešitelné.
To ovšem nicka AKCZ nepotěší. Bohužel.
15.11.2004 02:55
AnonymousNejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy) :-G :-G :-G
15.11.2004 03:25
aTome:-? Chmch, teď sem se něco přečetl o AIW 9800SE a docela mě nahlodali, že už jsou asi lepší než ty první Radeony, dokonce jsou možná i dobrý. Tak už fakt nevím. Lepší grafika by se mi stejně hodila (mám jen 64mb). AIW by byl problém při jakýmkoliv upgrade, ale zas ušetřím 1slot a bude možná míň topit v case.
Asi nemám vůbec, jasno když měním obden názory :-?
15.11.2004 03:35
AnonymousNa video AIW v žádným případě. Nahlodá tě každá neobjektivní recenze, od toho jsou ... :((
15.11.2004 03:39
aTomeAIW9800 jsi zkoušel?
15.11.2004 03:54
AnonymousPlatí takové pravidlo že firma která vyrábí šmejdy je bude vyrábět i za 5 či 10let pořád dál ... žádnej novej model nikdy nepřinese radikální řešení ale jen malou nepatrnou změnu.
15.11.2004 04:10
aTomehmm, klidně se nechám přesvědčit, ale potřebuju nějakej fakt... zatím nepíšeš nic konkrétního:( V životě je myslím důležitá jenom praxe s tím kterým konrétním HW. ATInu AIW jsem viděl jednu a taky mě moc nepřesvědčila, ale je to už dávno, navíc sám teď mám ATI 8500 a naprostá spokojenost. To že na tom byla ATI dřív hůř s ovladačema, support apod. ještě neznamená, že se to nikdy nezmění. Ani si nedělám žebříček podle jedné recenze (málokdy jsou totiž nějak neovlivněný), ale když je těch názorů víc, tak už se z toho dá trochu vycházet... a screenshoty vypadaly solidně.
15.11.2004 04:47
JanoAtome keď ťa nesúri počkaj, ati prinesie novú all in one malo by to mať
aj HV podporu mpegu.
Teda u nás od ati budú len čipy ale robiť ich bude asi Saphire alebo Herkules no čo a možno aj avermedia !!! :-D

http://www.ati.com/images/headers/products/dtv/xilleon
15.11.2004 04:56
aTomejo, ale za kolik? :-( Z úplnejch novinek jsem docela vyléčenej:) A může to mít podporu čehokoliv. Nový karty jsou příšerně předražený. Navíc stejně myslím, že do 2let bude aktuální digitální vysílání a to pak bude taky důvod pro změnu...
15.11.2004 05:02
in0cau lidi, ja resim uz jen otazku jestli Pinnacle Studio PCTVpro stereo nebo Leadtek Winfast TV2000 XP Expert ? pomuzete mi ji vyresit? predem dik za tipy, rano bych to rad objednal...

P4 2.4Ghz, ATI Radeon9500, Creative Live!, WinXP
15.11.2004 05:50
Ivo Mašek ja resim uz jen otazku jestli Pinnacle Studio PCTVpro stereo nebo Leadtek Winfast TV2000 XP Expert? pomuzete mi ji vyresit?
Tak to si hoď korunou. Máš Intel, problém bys neměl mít s žádnou. Ale kterého výrobce - to ti tu radši nikdo neřekne. Toto rozhodnutí je pouze na tobě.
Všechny recenze a zkušenosti majitelů jsi jistě četl. Tož se musíš rozhodnout.
15.11.2004 06:52
StDin0: Hlavně si nepleť dojmy s pojmy a cenami. PCTV Pro a PCTV Stereo jsou hardwarově dvě zcela odlišné karty a navíc nám v tom Pinnacle začal dělat trochu zmatek prodejem nových modelů, které jsou dodávány jako OEM s novými počítači (třeba Fujitsu/Siemens). Takže hodně opatrně! Podle mne je varianta Stereo velké minus, Pro je OK a verzi Rave bych nechtěl ani zadarmo... Servus!
15.11.2004 07:40
JanoUž by som si nevybral :-((( NIč
Ešte že dávno som si kúpil AIW 128PRO za 10000,-

Čo za to kúpiš dnes ? -ale už to neni tých 10000,- :-)
15.11.2004 07:52
aTome2StD: řekl bych, že pasti jsou nachystaný i mezi AIW (SE vs. PRO, 128bit. vs. 256bit., různý paměti apod.)... Maj to na nás výrobci pěkně nalíčený 8-)

2Alf a kdokoliv další - nemáte nějakou nahrávku z AIW 9800? ale klíďo i jinou?? Vím, že to není absolutně srovnatelný, ale přecejen bych rád viděl to o čem zatím jen čtu a čtu a... Prosím, prosím!
15.11.2004 08:54
IVILaTome, in0 :Pred nedávnom som používal AIW,W98se, PC Duron 850, všetko bolo OK , inštalácia, nahrávanie a jeho možnosti atď, samozrejme v ramci uvedeného PC. Keď som prešiel na XP nastal problém so zvukom, ktorý som ani nerozchodil. Teraz - W XP sp2, P4 3.2Ghz, Ge Force 5200FX 128 a Pinnacle PCTV Pro všetko OK, inštalácia, grabovanie atď.
eTome vzhľadom na tvoju vytipovanú cenovú reláciu odporúčam [color=blue]Pinnacle PCTV Pro[/color]
:BB:
15.11.2004 09:05
Jano aTome

daj adresu napiš format ,-či z telky alebo z kamery kam pošlem !
alebo cez ftp -nejakých 10 -15 Mb v mp2

:-)
15.11.2004 09:28
Alf[quote=aTome]2StD: řekl bych, že pasti jsou nachystaný i mezi AIW (SE vs. PRO, 128bit. vs. 256bit., různý paměti apod.)... Maj to na nás výrobci pěkně nalíčený 8-) [/quote]
Rozdíl mezi SE a PRO je hlavně ten, že SE nemá odemčeno všech 8 pipelines, protože není zajištěna jejich funkčnost. Mě se povedlo u 2 ze 3 bezproblémů odemknout všech 8 pipelines. Na TV to nemá žádný vliv.
128 bit dělal nějakou dobu Sapphire, ale myslím že ne u AIW. Asi před měsícem jsem zprovozňoval Sapphire 9800 SE - 256 bit.
Jinak k AIW 9800SE: vytížení CPU při spuštěné TV - ca 3%, vytížení CPU při grabování do MPEG-2, 720x576, 8Mbps VBR - 18 až 22% (CPU je P IV HT, 2.4@3.15 GHz, WXP SP2, DX 9c).
15.11.2004 10:11
Alf[quote=Bullback]Nejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy) :-G :-G :-G[/quote]
A tys ji měl?
16.11.2004 09:35
in0[quote=StD]Hlavně si nepleť dojmy s pojmy a cenami. [/quote]

Pinnacle Studio PCTVpro stereo, rádio
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=21614

znamena to teda, ze v PRO verzi neni stereo? a co znamena teda to co maj na czechcomputeru?

rozodnu se teda jednoduse, jak (ne)funguje PCTV PRO a EXPERT XP s ATV a iUVCR?
16.11.2004 10:20
StDin0: Pochopils to dobře: PCTV Pro JE stereofonní TV karta s FM radiem. U mne s ATV2000 funguje OK (ovladače nastaveny na INTERNAL WDM). IuVCR jsem nezkoušel, používám jen PCTV Vision nebo ATV, ale když jsem s ní začínal, tak jsem risknul instalaci VirtualVCR a okamžitě se rozjížděl (rozsynchronisovával) zvuk už jen při sledování TV, ne jenom při zachytávání... Tudíž následovala reinstalace OS :-((
16.11.2004 02:27
AnonymousJe dobrý že tady zvažujete jestli karta pude vůbec nainstalovat :-E :-E :-E Ovšem jakej má obraz nikoho nezajímá, no dobrý ...
16.11.2004 02:58
in0Bullback: co se divis? po tom co sem tu precetl predpokladam ze kvalita bude vicemene identicka a hlavne nazory na kvalitu budou tak subjektivni, ze mi to stejne k nicemu nebude, ne? (nebo snad mas nejakou zajimavou informaci, ktera by me mela presvedcit o jedne z tech karet?)
16.11.2004 03:04
AnonymousPřevším bych koukal na to zda je řádně odrušen tuner, např. AVER nepoužívá žádné odrušení, je pak jasný že ve videu budou pruhy, zvuk bude šumět, měl se Avera ... PCTV má tunër odrušen a je celkem dobrý ...
Zkus najít nějakýho ruskýho prodejce kde jsou vyfoceny karty a podívej se jak jsou provedený, to je jediný v čom lze asi vybírat, zvuk musí být kodovaný na tý samý kartě (aby se nezozcházel) apod.
25.1.2005 06:27
StD...OK, ale proč je tam nahoře vytrženo odněkud pár příspěvků z kontextu?
25.1.2005 06:52
Ivo MašekStD: pochybuji, že na ty příspěvky bude ještě někdo odpovídat, tak to máš fuk. :-)
25.1.2005 06:55
StDTak je smázni! Takto to nemá smysl.
---
I na to dojde. Ivo
26.1.2005 04:34
vladaJá mam Avera a musim ohlásit, že má celkem solidní obraz, ale hodně špatnou citlivost. To ale bude problém většiny karet. Co se týká HW problémů, nesnese se mi se zvukovkou Audigy 2 na VIA KT333 od MSI. Přehrávání funguje, ale při nahrávání začnou vypadávat kusy řádek. Osobně bych se při výběru rozhodoval podle chipu. Conexant bt8xx má výhodu, že je podporovanej skoro všema programama a systémama. Poměrně dobře je na tom i Philips SAA713x, naopak do těch novych chipů od Conexantu bych asi nešel. Hlavním kriteriem je pro mě, aby s tou kartou běžel alternativní SW, hlavně ATV2000.
Mít na TV kartě AD převodník pro zvuk synchronizovaný s TV chipem je určitě výhoda, ale osobně takovou kartu neznam. Na štěstí se mi zatím se žádnou zvukovkou nestalo, aby se mi zvuk rozjížděl. Měl sem SB Live, Yamahu 754, integrovanou AC97 a teď mam Audigy 2. Plno lidí s tim problémy ale má a někdy se dokonce rozjíždí zvuk nepravidelně, což je potom neřešitelný.
Vláďa
26.1.2005 05:08
Ivo Mašek Mít na TV kartě AD převodník pro zvuk synchronizovaný s TV chipem je určitě výhoda, ale osobně takovou kartu neznam.
Nahrávám (sice málo) z Leadteku přes originál PVR a s nějakým rozjížděním nemám problém. A nejsem jediný.
26.1.2005 07:25
StD...a Mpeg2 od Pi encoduje "VideoLock/AudioLock"... takže jsem také za vodou :-D
27.1.2005 12:16
Fantas!Testoval jsem jak WinFastExpert,Deluxe tak GeniusVWP3 a muj samozrejme SUBEKTIVNI nazor je, ze Delux je nejslabsi, potom Expert a nejlepsi Genius. Jak Expert, tak Genius maji interni zpracovani zvuku - proto se nikdy nerozhodi zvuk s obrazem... Mel jsem tu moznost mit vsechny tyto kousky pred tim, nez jsem si jednu z nich vybral, doma na otestovani a nejhezci obraz mela ta Geniuska... V kombinaci s Fly200TV je opravdu v pohode...
27.1.2005 09:10
MilosbbJa mam TV Kartu Fly TV Prime34 s chipom Philips SA 7134 a v kombinacii so softom FLY2000TV slape ako hodinky uz rok.
Nemam sice moznost porovnavat s inymi,ale podla par snimkov zverejnenych(na tvfreak) s inych kariet sa mi zda,ze po obrazovej stranke je na tom velmi dobre.Grabuje (nahrava) aj externe video (VHS,kamera-analog) az do rozlisenia "plny PAL" to znamena 768x576,len na to treba mat nadupane PC.

Pre tych,ktory sa nechcu dlhe hodiny trapit so spojazdnenim tejto karty vsak tuto kartu neodporucam,kedze original soft je absolutne nepouzitelny.No ale tento problem sa asi tyka viacerych kariet.

Tu su nejake snimky,len neviem,ci to bude fungovat,kedze s tvorbou www len zacinam:

http://www.milosbb.szm.sk/index.html

alebo sem prihodim rovno ten mensi obrazok:Avril Lavigne z koncertu-vysielane na STV2,kompresia Xvid 480x360

dajte vediet,ci ten image funguje

----------------------
dik,Ivo
27.1.2005 09:14
Ivo MašekObrázky vidět nejsou. Máš špatné adresování. Adresa musí začínat: http:// a potom tvá úvodní "indexová" stránka a lomítkem "/" se dostat na umístění obrázku.
----
...už to funguje.
28.1.2005 02:59
Fantas!Milosbb Jo to mas pravdu snad vsechny TV karty s cipem Philips maji nepouzitelny originalni soft! Proto musi byt pouzity jiny soft! Napr. Fly2000TV!!!!! jinak u toho Deluxu je pouzitelny velmi dobre i original soft. Tak ze tak...
31.1.2005 04:49
obriMám TV kartu Vinfast TV2000 XP Expert, matica Gigabyte, P4 Prescott, 512 MB Dual Channel pamäť, 80GB SATA HDD, dobrý príjem na TV a trpezlivosť skúšať. Moje hodnotenie, dobrá inštalácia, prehľadne spracované voľby, dobré zachytávanie bez problémov, [color=red]len SATA HDD mi ruší obraz keď HDD pracuje.[/color] Teraz zisťujem, kde je chyba, pravdepodobne matica, alebo TV karta.
31.1.2005 07:05
Ivo Mašek len SATA HDD mi ruší obraz keď HDD pracuje. Teraz zisťujem, kde je chyba, pravdepodobne matica, alebo TV karta
Ani jedno, ani druhé. :-)
1.2.2005 09:47
JofoZhanam nejaku dobru kartu kde by bol kvalitny cisty obraz na UPC Bratislava. Najde sa niekto, kto povie svoje skusenosti so svojou kartou ? Diky !
1.2.2005 12:49
vladoc Jofo
Prečítaj si posledné číslo časopisu PPK (Počítač pro každého) t.j. 2/2005.
7.2.2005 12:58
pugzley_ce4youzdar,

v slovenskej sieti sa objavila PCMCIA dualna karta LifeView FlyDVB-T Duo cardBus. Mate s nou uz nejake prakticke skusenosti?? Cena v Ageme je pod 3000 s DPH....

Proč to píšeš tady v tv-kartách a zároveň v sekci DVB-T ?? Ten "reklamní román" jsem tu smazal, budeš ho mít v DVB-T.
Moderátor.
7.2.2005 05:50
Pejsanovladoc
Tip pocitac pro kazdeho je karta AVerTV GO 007 FM Plus.Tato karta je novinka a jeste se ani poradne v CR neprodava.Ma digitalni tuner a s tim ja nemam zkusenosti.Vyzaduje Direct X 9.0,odkaz zde:
http://www.alfacomp.cz/php/zbozi.php?akc=2&mnu=2&zob=2&pol=90&zbo=74033

Digitalni tuner ma take novy Genius VideoWonder PRO TV,take vyzaduje Direct X 9.0
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30447

Jake mate zkusenosti s dig. tunery???
Premyslim o koupi jedne z techto karet,radeji Genius.
Verim ze muj Radeon9000 s Direct X 8 bude stacit,nejlepsi je asi ATV2000 nebo FLY2000 nez orig. aplikace.
10.2.2005 03:44
DarekChtel jsem si koupit Genius VideoWonderProIII. Ten uz se neprodava. Co si mam koupit misto neho Genius VideoWonder PRO TV nebo Asus TV/FM tuner 7135/Philips? Jsou na tom podobne? Pojede mi tam FlyTV 2000 ?
Diky
13.2.2005 08:55
barnabas_666Čus lidi, potřebuji kartu, která zvládne systémy 98 i XP, pojede pokud možno na compu s konfigurací Celeron 600, 128 SDRam, GeForce 4 MX. Jde mi hlavně o zachytávání obrazu z čumbedny, kdyby to umělo ukládat do nějakého schopného formátu v reálném čase, byl bych rád. No a to všechno za nejnižší cenu. Vím, že toho nechci málo, ale děkuji za každou radu :-D
13.2.2005 09:42
Ivo MašekLeadtek TV2000XP-Expert. Minimální CPU pro sledování je, tuším, 500MHz.

kdyby to umělo ukládat do nějakého schopného formátu v reálném čase, byl bych rád.
S CPU 600MHz na to zapomeň. To neumí žádná tv karta. S takovýmto CPU pouze sledování. To bys musel mít alespoň 1GHz.
13.2.2005 10:27
MilosbbAj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.
14.2.2005 08:06
vladocS P4 1,8 Ghz v MB SA7 a 512 BM RAM nebola žiadna sláva, ale po osadení toho istého procesoru do MB ASUS P4P800-X s 512 MB RAM (duál) stíha všetko. TV karta WinFast2000Expert zachytáva bez problémov vo všetkých prednastavených režimoch.
14.2.2005 10:53
barnabas_666V tomhle oboru se moc nevyznám, tak to zkusím jinak. Kdybyste potřebovali zálohovat značné množství VHS do compu a měli počítač s výše zmíněnou konfigurací, co byste na mém místě dělali(na ukládání v reálném čase již netrvám :-) ). Dík za odpověď.
15.2.2005 01:57
doxa[quote=barnabas_666]V tomhle oboru se moc nevyznám, tak to zkusím jinak. Kdybyste potřebovali zálohovat značné množství VHS do compu a měli počítač s výše zmíněnou konfigurací, co byste na mém místě dělali(na ukládání v reálném čase již netrvám :-) ). Dík za odpověď.[/quote]Zasel bych do pujcovny a pujcil bych si to na dvd. Tahani filmu z videa je pekelna prace se spatnym vysledkem. Jestli mas na tech kazetach, svatby, narozeniny apod. tak kup kartu, ktera komprimuje hardwareove a i tak budes mit mozna problem, Celeron 600, 128 SDRam je tak na excel :-D Nic ve zlym samozrejme...
15.2.2005 08:35
vladocbarnabas_666
Tento týždeň som spracovával VHS záznamy z analógovej kamery a potom vypaloval na DVD (svadby, narodeniny a malé deti). Kameru som pripojil na TV kartu WinFastExpert. Výsledok nebol vždy najlepší, lebo čo záznam to iná kvalita pásky. Majiteľ kamery šetril na páskach a preto aj výsledné video nebolo vždy najlepšie.
15.2.2005 08:44
vladoc[quote=Ivo Mašek] len SATA HDD mi ruší obraz keď HDD pracuje. Teraz zisťujem, kde je chyba, pravdepodobne matica, alebo TV karta
Ani jedno, ani druhé. :-)[/quote]

V čom je problém?
Pýtam sa preto, lebo v PATA mám 60 GB HDD a chcem k SATA pripojiť ďaľší HDD 120 GB. (MB ASUS P4P800-X)
15.2.2005 08:52
Ivo MašekAplikace tv karty nemůže rušit svůj obraz. HDD pravděpodobně také ne. Obraz ruší harmonická složka, prostě nějaká frekvence. Stačí, když bude "rozhozená" FSB (po přetaktování), špatný PC zdroj, ventilátor v těsné blízkosti tv karty, nebo její kabeláže. Špatným signálem z tv bytové zásuvky. Atd., atd.
15.2.2005 04:55
richietusim pred rokom(dvoma) som nahraval VHS do PC .. (lord of dance) a preslo mi to na nasledovnej konfiguracii
HW: AMD900@1100,512MB,kt3ultra,lifeview fly98
SW: najprv s iuvcr a huffyv kodek na disk bez kompresie (cca 40GB) a potom nasledne uprava s virtualdubom

je to uz dost davno tak som to snad napisal tak ako to bolo
15.2.2005 06:40
richieotazka:
skusal uz niekto tuto kartu ?
http://www.lifeview.com.tw/html/products/dual_tv_solution/flydvbt_duo.htm

s akym vysledkom ?
15.2.2005 06:45
Ivo MašekTo je karta pro DVB-T (digitální televize). Tebou avizovaný výrobek se u nás neprodává.
15.2.2005 08:55
caco[quote=Ivo Mašek]Leadtek TV2000XP-Expert. Minimální CPU pro sledování je, tuším, 500MHz.

kdyby to umělo ukládat do nějakého schopného formátu v reálném čase, byl bych rád.
S CPU 600MHz na to zapomeň. To neumí žádná tv karta. S takovýmto CPU pouze sledování. To bys musel mít alespoň 1GHz.[/quote]

cafko no musím ti oponovať.Bez urážky ,ale kecáš.Mám cpu duron700Mhz
256ddram a grafiku mam Matrox marvel 16Mb.Stahujem bez problémov 720x576 a to či z digitálnej kamery,analogovej,tv tuneru.Video je vo vynikajúcej kvalite.Žiadne vypadávanie snímkov atd.Nevýhoda:slabá na hranie.Našťastie na to mám 12 hodín v práci,takže ma to netrapi i ked mam ešte na výmenu 3d kartu,ale nepoužívam ju.Sťahujem v W98 SE pretože na XP nie sú ovládače a tak používam ovládače z NT2000,kde sa však nenachádza možnosť stahovania cez tuner a ja nejak nerad používam kadejaké externé programy ktoré niesú napísané na určený hardvér.
PS:kamoš ma tú istu zostavu len ma cpu 500Mhz celeron a tiež nemá problémy z robením videa.Možno trvá konverzia na dvd formát dlhšie,ale nieje sa kam náhliť \/ \/
15.2.2005 08:57
caco[quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb
16.2.2005 03:59
Ivo MašekCaco: Předlož důkazy. Ověřitelné, že je grabováno z Durona 700MHz.
Jinak, mezi 600MHz a 700MHz je rozdíl. A vůbec ne nepatrný.
...ale musí to být s takovým CPU ohromná pohoda

ma tú istu zostavu len ma cpu 500Mhz celeron a tiež nemá problémy z robením videa.
Tak tomu nevěřím ani náhodou. Já nejsem hlupák, abych věřil těmto pohádkám \/ .
16.2.2005 05:35
cleeze se vmesuju, graboval sem i s 350mhz p2, 720x576 slo jen s huffem a max tak deset minut, jinak 480x360 bez problem do mjpegu, tohle vsechno ve winME s PV951
16.2.2005 12:53
barnabas_666Ok, tak vás budu otravovat ještě jednou :-) . Zkuste se podívat na tohle, jestli to reálné http://www.aukro.cz/show_item.php?item=41603850
16.2.2005 04:04
BrkoAno je to realné. Tuto kartu jsem používal s Duronem 900 a s kodekem MJPEG i do plného PALu pomocí iuVCR, jiné aplikace mi neumožnily nastavit plný PAL. Do pů PALu šel i Xvid. Ztracené snímky nic. Ten procesor 450 MHz šel, ale jen sledování, ne záznam.
16.2.2005 04:58
Milosbb[quote=caco][quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb[/quote]

Potom si kuzelnik.A este napis,pomocou coho grabujes to video?TV tunerom urcite nie,iba ak s hardverovym koderom.A skus to grabnut do Xvid 720x576 a potom sa zasmejeme,ked ti exploduje comp.
16.2.2005 05:24
mirekv Milosbb
MJPGE PIC by to snad ještě mohl zvládnout, DivX nestíhá ani 2G.
16.2.2005 06:22
BrkoMám P4 2,4 GHz a zachytávam DivX i Xvid v plném PALu - snímky neztrácám a zatížení procesoru je na cca 70-80 %.
16.2.2005 06:27
mirekv Brko
To tak vychází, můj Athlon 2100 by chytal DivX asi 80-90%, u reklam začnou spolehlivě vypadávat snímky (bych chytal píšu, protože bych takovou blbost nedělal).
16.2.2005 06:37
BrkoNeříká, že používám běžně - jen naprogramované záznamy, když nejsem doma, skouknutí a potom šup, smazat.
16.2.2005 09:03
Ivo MašekSoftware pro televizní karty s čipsetem Bt_8x8:
Kastor ! TV

17.2.2005 08:06
StD...přidej do downloadu.
17.2.2005 09:26
vladoccaco Napísal:
"...Mám cpu duron700Mhz 256ddram a grafiku mam Matrox marvel 16Mb.Stahujem bez problémov 720x576 a to či z digitálnej kamery,analogovej,tv tuneru.Video je vo vynikajúcej kvalite.Žiadne vypadávanie snímkov atd. ..."
Každé video vypadá perfektne, keď si ho pozriem na obrazovke s uhlopriečkou 10 cm.

Ďalej caco napísal:
"Sťahujem v W98 SE pretože na XP nie sú ovládače a tak používam ovládače z NT2000,kde sa však nenachádza možnosť stahovania cez tuner a ja nejak nerad používam kadejaké externé programy ktoré niesú napísané na určený hardvér."
Tu vzniká otázka - akú máš TV kartu?
20.2.2005 11:29
bejbifDobry den,
chystam se k nakupu tv karty a po preceteni rady diskuzi a recenzi sem tam kde sem byl, nevim co koupit. Muj favorit je AVer TV-DVB-T 771, bohuzel sem se docetl v nejakem prispevku ze karty Aver nemaji dobre, ci zadne odruseni a tim mene kvalitni obraz nez konkurence.
Muj umysl je sledovat a nahravat tv na PC, zalohavat VHS do mpeg2.
(komprimace v realnem case neni podminkou). Mam klasickou STA (75 ohm Coax).Tuto kartu sem volil protoze se domnivam ze DVB-T je do budoucna spravna cesta a podle toho co sem pochopil pujde zapojit na muj stavajici STA rozvod. Cenova hladina karty by mela byt 2-3 tisice. Mam AMD 2000+ nVIDIA nForce2 chipset a 512MB RAM, Zvuk SB Live 5.1
Muzete mi poradit ohledne teto karty ci doporucit nakup jine? (DVB-T nemusi byt podminkou, ale asi je lepsi o nem uvazovat)
Dekuji
20.2.2005 07:29
Ivo Mašek Mam klasickou STA (75 ohm Coax).Tuto kartu sem volil protoze se domnivam ze DVB-T je do budoucna spravna cesta a podle toho co sem pochopil pujde zapojit na muj stavajici STA rozvod
Ty na STA chytáš DVB-T ? Je u vás již digitál funkční ?
21.2.2005 01:19
bejbifBydlim v Praze a jestli sem pochopil vse spravne, DVB-T v nasi ctvrti bezi.
A chytat ho na STA by melo jit take ne ? Da se toto nejak konkretne zjistit?
21.2.2005 01:52
Ivo MašekS digitální televizí zkušenosti nemám. V našich končinách nebude ani za 5 let. Na DVB-T si udělej vlastní "prut" a dej si ho za okno. Na rozvody STA bych nespoléhal.
27.2.2005 06:56
Ivo MašekRecenze na tv kartu PowerColor Theater 550 Pro na stránkách TV-CARDS

27.2.2005 07:59
jopein[quote=bejbif]Bydlim v Praze a jestli sem pochopil vse spravne, DVB-T v nasi ctvrti bezi.
A chytat ho na STA by melo jit take ne ? Da se toto nejak konkretne zjistit?[/quote]
Když budeš mít kartu tak to zkus za to nic nedáš.
Mohou ti to změřit a poradit v prodejnách s anténní technikou.
V STA jsou většinou úzkopásnové zesilovače,které přenesou jen signál
stávajících analogových vysílačů. STA by se muselo na to upravit. Ale v době , kdy nikdo neví co bude je to vyhazování penez oknem.
Držel bych se asi rady Ivo Maška.
Nebo na střechu vlastní anténu (s natáčením - lépe se experimentuje)
Záleží v kterém patře bydlíš.
27.2.2005 08:57
3.3.2005 05:51
5.3.2005 11:26
caco[quote=Ivo Mašek]Caco: Předlož důkazy. Ověřitelné, že je grabováno z Durona 700MHz.
Jinak, mezi 600MHz a 700MHz je rozdíl. A vůbec ne nepatrný.
...ale musí to být s takovým CPU ohromná pohoda

ma tú istu zostavu len ma cpu 500Mhz celeron a tiež nemá problémy z robením videa.
Tak tomu nevěřím ani náhodou. Já nejsem hlupák, abych věřil těmto pohádkám \/ .[/quote]

hm no neviem aké dôkazy ti mám predložiť?ak budeš mať cestu cez Žiar nad hronom tak sa stav.Akurát tento týžden som si stahoval dovolenku z videa do rozlíšenia 704X576 (väčšiu nedokáže-tv karta),dlžka záznamu 1h24min. použitý Matrox Mjpeg kodek
následne som to v Uleade7 upravil a vytvoril DVD 720X576 -to už trvalo kapánek dlhšie cca.10hodín \/
5.3.2005 11:31
caco[quote=Milosbb][quote=caco][quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/
kecy!Mám 700 Mhz duron 256Mb Ram a jedu v pohode 720x576 karta Matrox marvelG400 16Mb[/quote]

Potom si kuzelnik.A este napis,pomocou coho grabujes to video?TV tunerom urcite nie,iba ak s hardverovym koderom.A skus to grabnut do Xvid 720x576 a potom sa zasmejeme,ked ti exploduje comp.[/quote]

sorry to rozlíšenie je 704X576 a grabujem ho na Matrox marvel g400 cez tv tuner matrox mjpeg kodekom a nemam problem s kvalitou obrazu ani z výpadkami snímkov.robím to v Win 98 pretože ovládače pod xp niesú
5.3.2005 11:39
caco[quote=vladoc]caco Napísal:
"...Mám cpu duron700Mhz 256ddram a grafiku mam Matrox marvel 16Mb.Stahujem bez problémov 720x576 a to či z digitálnej kamery,analogovej,tv tuneru.Video je vo vynikajúcej kvalite.Žiadne vypadávanie snímkov atd. ..."
Každé video vypadá perfektne, keď si ho pozriem na obrazovke s uhlopriečkou 10 cm.

Ďalej caco napísal:
"Sťahujem v W98 SE pretože na XP nie sú ovládače a tak používam ovládače z NT2000,kde sa však nenachádza možnosť stahovania cez tuner a ja nejak nerad používam kadejaké externé programy ktoré niesú napísané na určený hardvér."
Tu vzniká otázka - akú máš TV kartu?[/quote]

hm je to tam napísane že matrox marvel!marvelka je aj tv karta
no bohužial ak vlastníš obrazovku o uhlopriečke 10cm tak tvoja smola ja mam monitor 17" a ak sa nemýlim tak je to o pár cm viac.okrem toho ja na dvd nečučím na PC ale na tv.Vieš to je taký blbý zvyk previest video z dovolenky na pc zostrihať a napaliť dvd.Žiadne cukanie žiadne štvorčeky,takže ja neviem či mám každému čo neverí zaslať moje dvd?Ale to by mi asi žena nedovolila.
5.3.2005 11:48
caco[quote=Milosbb][quote=caco][quote=Milosbb]Aj s 2000 MHz CPU budes mat pri zachytavani problemy.[/quote]

\/

Potom si kuzelnik.A este napis,pomocou coho grabujes to video?TV tunerom urcite nie,iba ak s hardverovym koderom.A skus to grabnut do Xvid 720x576 a potom sa zasmejeme,ked ti exploduje comp.[/quote]

Môžeš mi prosímťa vysvetliť kvôli čomu by som mal grabovať video do xvid??
pokiaľ idem video strihat atd tak to stahujem cez tuner a používam matrox mjpeg kodek ktorý je presne spravený na moju kartu.Ked to chcem len priamo previesť na dvd použijem ulead 7 a stahujem do dvd formatu.
A kúzelník niesom, stači na ovládači stlačiť červený gombík to rozlíšenie je 704X576 pri tunery takže menšia oprava pri uleade to sedí .Momentálne používam ulead 8 a 4 dni mám aj väčší hdd 120gb ostatná zostava ostala v pôvodnom stave
HOWGH
6.3.2005 08:07
MilosbbOK,verim Ti.MJPEG kodek nie je free a ja pouzivam len free.Ale kedze si ho dostal k TV tuneru,tak asi bude stavany prave na to.MJPEG som skusal,ale lepsi obraz som mal do Xvid,takze tak.Ale mas stastie,ze Ti to tak dobre ide na tej zostave.
6.3.2005 09:18
caco[quote=Milosbb]OK,verim Ti.MJPEG kodek nie je free a ja pouzivam len free.Ale kedze si ho dostal k TV tuneru,tak asi bude stavany prave na to.MJPEG som skusal,ale lepsi obraz som mal do Xvid,takze tak.Ale mas stastie,ze Ti to tak dobre ide na tej zostave.[/quote]
caf
jj je k tuneru a tu som našiel aj na strankach jeho popis:
Full resolution, full frame-rate video capture & playback with high quality harware MJPEG compression/decompression (704*576 PAL and 704*480 NTSC @ 30fps)
ono je to hardwarove stahovanie tak preto to ide zrejme tak dobre.cez softvér inýsoft by som si možno ani veľmi netukol :-)
6.3.2005 09:41
Ivo Mašek ono je to hardwarove stahovanie
...a jsme doma. :-)
6.3.2005 04:02
vladoc caco
Omlúvam sa ti, lebo všetko vzniklo z toho, že som nepochopil na čom to robíš. To, že "matrox marvel!marvelka je aj tv karta" som nemohol ani tušiť.
Ja som vychádzal z možností TV karty WinFast2000XP a WinFast2000XP Expert. Tieto TV karty pracujú dobre len vo výkonných zostavách.
Monitor mám 19" a TV 29".
Tak ako ty, aj ja dávam všetko na DVD a potom to sledujem cez domáce kino na TV.
Ja zachytávam filmy v plnom PALe do MPEG-2. Ak je to z STV-1 (bez reklám), tak to mám do hodiny vypálené na DVD.
7.3.2005 07:17
caco[quote=vladoc] caco
Omlúvam sa ti, lebo všetko vzniklo z toho, že som nepochopil na čom to robíš. To, že "matrox marvel!marvelka je aj tv karta" som nemohol ani tušiť.
Ja som vychádzal z možností TV karty WinFast2000XP a WinFast2000XP Expert. Tieto TV karty pracujú dobre len vo výkonných zostavách.
Monitor mám 19" a TV 29".
Tak ako ty, aj ja dávam všetko na DVD a potom to sledujem cez domáce kino na TV.
Ja zachytávam filmy v plnom PALe do MPEG-2. Ak je to z STV-1 (bez rekám), tak to mám do hodiny vypálené na DVD.[/quote]

caf nj o nič nejde tiež aspom teraz viem že to je hardwerove stahovanie :-) a nie softwerove
10.3.2005 03:19
jaba_tvfChtěl bych obnovit svoji techniku. Hledám TV kartu. Předem oznamuju, že v této oblasti jsem poměrně dlouholetým harcovníkem a právě proto vím, že nic není tak snadné, jak se zdá. Protože chci vybrat napoprvé, prosím uživatel karet, ktreré splňují dole uvedené krtitéria, aby mi sdělili typ a u koho se dá koupit.
Požadavky:
- Full PAL obraz pro preview i capture
- Stereo zvuk podle normy BG i DK
- Drivery kompatibilní s obecnými zachytávacími SW (Power VCR, WinMedia, Pinacle)
- Kompatibilita s DScalerem
- Rozmumná kvalita tuneru (citlivost, selektivita, ostrost obrazu)
- Interní audio out konektor (lze nahradit direcshow record)
- FM tuner (radio) Stereo
- WinXP kompatabilní
Nezajímavé parametry:
- Teletext
- Dálkové ovládání
Karta NESMÍ mít následující vady:
- Stereo jen BG, nebo vůbec ne
- CIF rozlišení pro capture i v režimu driveru full PAL
- Jakákoliv nestabilita, problémy s laděním a pod.
Potěší a jsem ochoten připlatit za:
- HW MPEG kodér
- DVB-T příjem

Díky
Honza
10.3.2005 04:19
cleehehe kup si televizi
10.3.2005 04:30
MilosbbTieto poziadavky nesplna ziadna TV karta.Zabudni.
10.3.2005 06:10
BrkoPíšeš, že jsi v tomto oboru dlouholetý harcovník - tak bys měl vědět, že to co chceš se ti v TV kartě nesplní.
10.3.2005 06:31
jaba_tvf[quote=Brko]Píšeš, že jsi v tomto oboru dlouholetý harcovník - tak bys měl vědět, že to co chceš se ti v TV kartě nesplní.[/quote]

No právě že zatím to vždy bylo klasické kolečko natěšení-očekávání-koupě-zklamání-smíření-užívání

Poslední nákup byl cca před rokem, prodejce prodával jiný typ než měl v popisku (neosazeny některé čipy).
Tak jsem si v bláhové naději říka, co kdyby přeci jenom .... doba jde dopředu a vše co se dá koupit kvůli otestování kupovat nebudu.

Tak alespoň navrhněte něco co se mému ideálu blíží s popisem výhrad. Nebo jsou to všechno stejné sr...ky?
10.3.2005 06:46
cleetvymu idealu se blizi hw prevodnik + tv tuner, sice nijak kompaktni a uz vubec levny reseni, za to naprosto spolehlivy, jinak jestli mas v dosahu pozemni digitalni vysilani a nemas potrebu zachytavat z vhs event. analog kamery tak nevahej nad dvb-t kartou, to je sazka na jistotu...
10.3.2005 06:50
jaba_tvf[quote=clee].......... nevahej nad dvb-t kartou, to je sazka na jistotu...[/quote]
No budiž. Jsem v Praze, tak by to mělo jít. Je nějaký typ, který funguje na 100% ?
10.3.2005 06:53
cleetechnisat airstar
13.3.2005 11:10
Brada[color=darkblue]Zdravím, jelikož jsem nenašel ve foru thred s poradnou tak to píšu zde...chtěl bych koupit PCI tv tuner do PC a rozhoduju se mezi Asusem TV/FM tuner 7135 Philips a Pinnacle PCTV Stereo...PC mám dostatečně výkonný, mám kabelovku UPC a chtěl bych zachytávat filmy z tv a vypalovat na DVD, případně cd...občas dostat video z analogové kamery do PC...díky za vaše odpovědi, názory, připomínky, zkušenosti a rady...[/color]
13.3.2005 01:31
JanoPretože allinwonder od ati už asi nezoženieš ja by som Rozmýšlal o
Leadtek Xpert - má 10 bit prevodník ....... :-)
13.3.2005 05:53
jojtoMam ASUS 7135....v pohode. Soft Fly2000tv... :-)-
13.3.2005 07:19
Ivo Mašek jelikož jsem nenašel ve foru thred s poradnou tak to píšu zde
Thread: Jakou interní TV kartu.
15.3.2005 07:59
phephelidi potřeboval bych poradit jakej tuner je lepší samozřejmě s fly2000
17.4.2005 02:59
DominiktoretoZdravim všechny.Mohl by mi nekdo prosim poradit jakou koupit TV karu?Chtel bych nahravat z TV a VHS,mam ted v jednom PC-WinFasta TV 2000XP a ma to nejake nedostatky a v druhem PC-Much TV PCI 713x a tam je to o neco lepsi jelikoz vyuzivam Fly 2000 a ten me oreze nepotrebny rusivy pas co leze s VHS.Ale poskladal jsem si ted novou masinku a potreboval bych radu na neco kvalitniho a hlavne do PCI Expres,jinde uz neni misto.Poradi nekdo prosim nejake reseni? :-? :-?
17.4.2005 04:09
Ivo Mašek hlavne do PCI Expres
Do PCI Expres se, tuším, karty zatím nevyrábí. Takže jedině něco externího.
17.4.2005 04:28
DominiktoretoNo nevim mel jsem za to ze jsem o tom nekde cetl (Computer) ale netusim co to bylo zac.No mozna by nevadila ani externi ale opravdu neco dobryho.
17.4.2005 06:51
Ivo MašekPro slot Expres jsou pouze grafické karty s tv-out. Čistokrevné tv karty zatím nejsou.
Z externích vybírej od výrobců: Hauppauge, Leadtek a Pinnacle. Podrobná data seženeš na jejich office stránkách.
17.4.2005 01:14
cleeoffice znamena kancelar :-) jinak ja doporucim cokoli od canopusu
18.4.2005 09:51
foxAk sa nemylim, tak do PCI-E existuju cistokrvne karty s chipom ATI Theater 550 Pro. Mal by ich robit napr. PowerColor. Ina vec je, ci ich v nasich koncinach kupis.
18.4.2005 10:08
Ivo MašekJe to tato:

Jestli se u nás již prodává, nevím. Zpráva je ze září 2004:
18.4.2005 04:34
MilosbbS touto kartou ale nenahra z VHS nic.
19.4.2005 08:19
StDProč? Jestli dobře vidím, tak je na ní S-video In. Já mám všechno připojené právě přes něj...
1.5.2005 09:26
doodobry den, chcem kupit TV kartu a rozhodujem sa medzi Winfast TV2000Xp expert a Fly TV Platinum Gold, mozete mi prosim poradit? budem ju pouzivat na kablovu TV.pripadne nejaky iny model? :-R dakujem
1.5.2005 12:00
luinahoj som chudobny student :) a chcem si vybrat medzi lacnejsimi verziami TV kariet a to su Asus TV FM card s SAA7135 chipom alebo Pinnacle PCTV Stereo. prosim poradte ktoru znich by som mal zvolit alebo dajake recenzie kde najdem alebo nieco kde su tieto dve karty medzi sebou porovnavane... dakujem
1.5.2005 03:32
StDDnes už dostaneš spíše tak Pinnacle 100i, nebo z výběhových modelů PCTV Stereo XE.
Nejlépe uděláš, když si za nějakou 1 tisícovku koupíš PCTV Pro "Second Hand" a vyčkáš věcí příštích...
10.5.2005 03:23
MafukChtěl bych si pořídit TV kartu do PC pro sledování tv, grabování z TV, VHS aj. analogových signálů. TV signál mám k dyspozici je z klasické antény a to ještě žádná sláva. Máte nějaký tip na kartu která si poradí i se špatným signálem. Moje konfigurace PC PIV 2,4GHz, 512MB RAM, Nvidia FX5200 128MB.
10.5.2005 04:11
Ivo Mašek Máte nějaký tip na kartu která si poradí i se špatným signálem
Neexistuje taková. Televizní karty jsou na přijímaný signál citlivé - více, jak TV.
10.5.2005 05:12
MafukZnáte kartu Prolink play TV Pro Ultra? Tuto kartu mám teď (zapoměl jsem to napsat do předchozího příspěvku) a obraz není ideální, ale na dívání stačí a dokonce mám pocit, že většina šumu je způsobena přepočtem do Full screnu. Bohužel tuto kartu lze použít jen s orig. SW a ten je k ničemu. Na sledování TV ovšem stačí. Zkoušel jsem jiný SW, ale karta má nějaký nestandartní čip, takže většina funkcí nejede. Ukládá video jen nekomprimovaně (1hod cca 80GB), takže naprosto o ničem.
Pokud tuto kartu znáte, tak by jste snad již mohl poradit co by mělo lepší citlivost na signál a bylo vyhovující. Děkuji a omlouvám se za neúplnost dotazu (musím při tom pracovat :-))
10.5.2005 05:44
Ivo MašekJá neznám všechny tv karty. Já pouze vím, že dnes vyráběné karty jsou na signál citlivé. Hodně uživatelů si tu na to stěžuje, a jakmile "opraví" trasu (kvalitní koax, kvalitní spoje, kvalitní rozbočovače, atd.) tak mají najednou vše v pořádku. Tedy pokud ještě není rušení v PC - to také není zrovna jednoduchá záležitost. A na některých sestavách se to ani nepodaří.
10.5.2005 06:02
MafukVím, že neznáte všechny, ale podle příspěvků, které jsem tu četl, než jsem sem dal dotaz, bych řekl , že máte celkem dost velký přehled.
10.5.2005 06:33
Ivo MašekPřehled bych snad měl, mám také ale přehled o "závadách" a vím, že slabý signál dnešní tv karty špatně zpracují.
Já doporučuji karty od Leadteka a Hauppauge. Od Pinnacle něco staršího - novinky rozhodně nikoli.
Leadtek znám jakš takš dobře, doporučil bych klasiku: TV2000XP-Deluxe (je ale mono, zase je možno aplikovat i jiný software, než WinFast_PVR), nebo model TV2000XP-Expert (je stereo, ale má čip Conexant a jiný, než originální software do něj nenacpete).
Model Expert vlastním a nemůžu si stěžovat.
Jinak, o Leadteku se říká, že má "blbuvzdorný" software.

Bližší "skromné" info o tv kartách je na mých webových stránkách.
11.5.2005 06:41
MafukDíky. Myslím, že zkusím ten Leadtek TV2000XP-Expert. Nevadí mě, když do toho nenacpu jiný SW pokud je dobrý ten originál. Ještě jedna otázečka - nebyl by odkaz na nějaký dobrý obchod (nejlépe internetový), kde to mají za nějakou tu nejnižší cenu?
11.5.2005 07:18
Ivo Mašek nebyl by odkaz na nějaký dobrý obchod (nejlépe internetový), kde to mají za nějakou tu nejnižší cenu?
Obchodů je hodně a ceny se mění - takže opravdu nevím. Tu kartu jsem kupoval v Losanu (osobně v Chomutově - mám to za rohem), jinak já nakupuji u "Czechcomputer".
I to je věc názoru - každý tady má "svůj" obchůdek, takže co člověk, to jiný názor.
13.5.2005 07:59
pejurMoja karta: LifeView FlyTV-Prime 34FM
26.5.2005 11:35
tomeqChcem si kupit novu tv kartu a neviem sa rozhodnut... Na stranke www.opalmultimedia.sk som nasiel viacero kariet pomerne lacnych. Ale su to aj nezname znacky a nikde na nete sa o nich nepise, preto by som sa rad poradil.

Adepti:
FLY video 3000
http://www.opalmultimedia.sk/index.php?action=podrobnosti&produkt=5571

Aver TV go 007FM

Ale najviac by ma zaujimalo ci ma niekto skusenosti s touto znackou a touto kartou
VERTX MPC VX 951FM
http://www.opalmultimedia.sk/index.php?action=podrobnosti&produkt=2525

Dik moc za pomoc
26.5.2005 12:15
Joe-JoeNie vsetko, co je lacne je dobre. \/
Dufam, ze si taky bohaty, aby si si mohol kupit lacne veci.:-)-
Vzdy vsadzam na kvalitu a moznost supportu.
Prejdi si thread o kartach tu na TVfreaku o kartach a zistis, ze ani leadek nie je drahy vzhladom ku kvalite a k supportu.
26.5.2005 05:48
Milosbb tomeq

Fly video 3000 je stary model mojej TV karty (Life View Fly TV Prime 34)
Hardware vyborny ale soft nepouzitelny,treba ho nahradit softom FLY2000.

No cudujem sa,kde vyhrabali tento model, aby to nebol bazar!

K tym zvysnym TV kartam Ti neporadim, nemal som ich.

Joe-Joe

No ak si tomeq precita vsetko o Leadtek, teda aj prispevky o problemoch, ktorych je tu pomerne dost, neviem, ci bude chciet kupit tuto kartu, aj ked to moze byt dobra karta (neviem,nemal som ju)
26.5.2005 06:02
jopein[quote=Mafuk]Díky. Myslím, že zkusím ten Leadtek TV2000XP-Expert. Nevadí mě, když do toho nenacpu jiný SW pokud je dobrý ten originál. Ještě jedna otázečka - nebyl by odkaz na nějaký dobrý obchod (nejlépe internetový), kde to mají za nějakou tu nejnižší cenu?[/quote]
IMHO by bylo dobré si kartu nejprve půjčit, vyzkoušet a pak teprve zaplatit :-E
26.5.2005 10:56
NevedkoMám MEGA PC bez TV karty. Keď som si prečítal skúsenosti s TV@nywhere Master čo je zrejme tá istá karta čo MSI ponúka do MEGA PC, iba že s rádiom tak mi je jasné že na MSI je lepšie zabudnúť. Čo tam, ale mám vopchať aby mi chodilo aj s originálnym DO? Poraďte prosím.
1.7.2005 06:58
PietroChcel by som internu tv kartu, od ktorej potrebujem len dve veci.

1) aby fungovala vo Windows 98
2) pripojit videorekorder a prehravat si na monitore pocitaca videokazety

Co myslite, ma zmysel kupovat si drahsie a kvalitnejsie karty alebo mi staci nejaka bezna, napr. Aver TV GO-FM 007?
1.7.2005 07:02
Ivo Mašek Co myslite, ma zmysel kupovat si drahsie a kvalitnejsie karty alebo mi staci nejaka bezna, .......
V sekci Pokec je zrovna na tohle téma (kvalita produktů + funkčnost) zajímavý thread. :-D

Já doporučuji Leadtek TV2000XP-Expert. Na Win98SE běží perfektně - na tom samém systému ji mám i já.
1.7.2005 07:36
PietroOK, dik. A co Leadtek TV2000 XP? Podla toho, co som cital je rozdiel oproti Expert minimalny, len FM tuner a dodavany software.
1.7.2005 09:00
Ivo MašekModel TV2000XP-EXPERT = stereo, zvukový kablík vnitřkem PC, 10-bitový převodník
Model TV2000XP-DELUXE = mono, zvuk se zapojuje vnějškem, výběhový typ, 8-bitový převodník

DELUXE :

EXPERT :

DV_2000 :
1.7.2005 09:07
PietroAha, teraz vidim ten rozdiel v tabulke, 8-bit a 10-bit. Vdaka.
1.7.2005 09:08
Ivo MašekPoslal jsem ti nákresy. Jsou doplněné v mém příspěvku nad tvým.
Bližší info je na mých webových stránkách.
1.7.2005 09:27
PietroDakujem. Stranku uz priebezne studujem.
11.7.2005 03:10
Stano_tvfCo doporucite? Aver vraj maju lepsi tuner (lepsi obraz).

------------
Chlape, už jseš starý mazák a abych ti to přesouval.
Moderátor
1.8.2005 03:19
soundstormCaute
Potrebujem si kupit novu TV-Kartu.
A nakolko som to uz dlho nesledoval ako sa vyvijaju, tak f tom nemam taky prehlad. Mal som uz Hauppauge WinTV PCI a teraz mam LifeView Fly TV Prime 34-pokazila sa.
Takze poradte co by bola najlepsia volba.
Zatial je moj favorit Hauppauge WinTV-PVR-150.
takze cakam na vase odpovede.
9.8.2005 06:51
snowblade:-? :-? :-? Žádám Vás o radu s koupí TV karty. Nechci nějakou levnou srajdu ani bůh ví jak drahou luxusku. Prostě normální TV karu na které budu moc sledovat TV, poslouchat radio případně nahrávat video z TV. Předem diky za doporučení.
9.8.2005 09:46
redburgerLeadtek TV2000XP - nepoznam ,ale ludia co sa vyznaju to maju a ja by som to tiez kupil.
a treba sa popozerat po fore a prisiel by si na to asm,alebo by sio si nieco vybral 9-)
11.8.2005 09:30
Doommám winfast 2000 xp expert, už víc jak rok a jsem docela spokojený. rádio má dobrý zvuk, televize je taky docela v pohodě, akorát na dvou TV programech mám rušení způsobené počítačem. nahrávám do mpeg2 (plný pal) taky bez problémů...

jinak, tuším, že v tomhle fóru je přímo téma, jakou koupit tv kartu \/
11.8.2005 01:31
Bullback snowblade

Tu co mám já si nekupuj. :-)
21.8.2005 04:58
Ivo MašekJednoznačně Hauppauge. Vůbec nerozmýšlej. :-)
5.9.2005 09:25
PataMatChtěl jsem se zeptat na zkušenosti s Hauppauge WinTV-PVR-150,ikdyž ten dotaz už tady byl,ale bez odpovědi.Potřeboval bych TV kartu na jako náhradu
DVD Recorderu(pro nahrávání programů.Rozhoduji se mezi Hauppauge WinTV-PVR-150 a Leadtek TV2000XP Expert(bohužel mám GK ATI a to prý není podle p.Maška idealní)Prosím o nějakou radu.
5.9.2005 09:40
Ivo Mašek[quote=PataMat]Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s Hauppauge WinTV-PVR-150,ikdyž ten dotaz už tady byl,ale bez odpovědi.Potřeboval bych TV kartu na jako náhradu
DVD Recorderu(pro nahrávání programů.Rozhoduji se mezi Hauppauge WinTV-PVR-150 a Leadtek TV2000XP Expert(bohužel mám GK ATI a to prý není podle p.Maška idealní)Prosím o nějakou radu.[/quote]
Idealní nejsou dva modely od ATI a pro ně je na Leadteku utilitka a návod v tamním FAQ.
Model Expert není nejnovější, dnes bych šel do PVR_2000. Pokud vybíráš mezi Expertem a Hauppauge, pak vem Hauppauge.
6.9.2005 03:25
foxMam podobny problem iba s tou zmenou, ze sa rozhodujem medzi Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE (dufam, ze pojde aj s obycajnymi WinXP Prof.), Leadtekom PVR2000 a AVerTV PVR - a vobec sa neviem rozhodnut. Videl som ukazky Hauppauge 150MCE v porovnani so Sapphire Theatrix (s kt. mam len velke problemy) a nedopadlo to pre tu 150-tku vobec ruzovo (co sa tyka kvality obrazu). Porovnanie s ostatnymi dvoma som ale nenasiel. Vie mi tu niekto - prosim - poradit?
6.9.2005 08:08
Ivo MašekSmysl má pouze rozhodnutí mezi Hauppauge a Leadtekem PVR_2000.
Na PVR_2000 je tu dokonce recenze (thread "než se zeptáte").
7.9.2005 08:07
foxMyslel som si to. Tu recenziu som samozrejme cital (tak, ako aj prislusne thready). Zarazilo ma ale to, ze sa tam pise o podpore sterea len u jednej z noriem. Plati to este stale alebo s tym uz vyrobca nieco urobil?
Tiez by ma zaujimalo priame porovnanie tych dvoch kariet a prakticke skusnosti s nimi (ak niekto mal obe alebo ak byva v blizkosti hranic CR-SR - t. j. tam, kde sa daju chytit vysielace oboch krajin). Nemam moznost si ich zapozicat a otestovat a co som sa pytal viacerych dodavatelov, ani oni s tymito konkretnymi kartami nemaju realne skusenosti (PVR2000 je napr. u nas len na objednavku).
11.10.2005 08:55
pee.trPotřeboval bych sehnat něco vyzkoušenýho tak do 2 000 Kč (Leadtek?). A to takovou, s níž určitě vyřeším problém rozhozeného obrazu a zvuku ve videu.
Mé požadavky: - příjem analog. pozemního Tv vysílání (koax.)
- připojení analog. satelitu (Cinch)
- možnost samostatného nahrávání audia především ze satelitu přes zvukovku (na MB) a zároveň zajištění synchronního zvuku a obrazu při grabování i ze satelitu.

Dík všem za případné návrhy
11.10.2005 09:08
mirekv pee.tr
No ten Leadtek je nejrozšířenější karta, ovšem jesli řeší posun o-z nevím. Nevím, jesli se dělají nějaké s čipem, co měly Wondry od ATI aby šlo u nich použít MultiMediaCentrum od ATI, to umožňuje zachytávání do MPEG-4 a tam je zvuk jak přibitý. Zkus se podívat na Maškovy stránky.
11.10.2005 09:21
pee.trV obchodě mi řekli, že je to OK s tím z-o, ale nevěřím jim ani pěknej pohled. :BB:
Zachytávat do MPEG-4, to raději ne. To bych si s tím už pak asi moc nepohrál a hlavně by mi to asi nestíhal comp.
11.10.2005 09:51
mirekv[quote=pee.tr]V obchodě mi řekli, že je to OK s tím z-o, ale nevěřím jim ani pěknej pohled. :BB:
Zachytávat do MPEG-4, to raději ne. To bych si s tím už pak asi moc nepohrál a hlavně by mi to asi nestíhal comp.[/quote]
Proč ne? To máš normální AVI. Můj PC jede tak na 60% (Athlon 2100+)
11.10.2005 10:23
Ivo MašekLeadtek PVR2000. Je i pro Media Center Edition (poslední verze ovladačů), pokud není MCE, potom předposlední verze ovladačů.
Tento model má hardwarovou podporu kodeků, takže CPU je zatížen minimálně. (reakce na mpeg_4).
--------------------
přesouvám to do interních karet.
11.10.2005 12:43
pee.tr mirekv
Tak já mám Sempron 2600+, tak to by i snad šlo, jen mám problémy se stříháním komprimovanýho videa.

Prostě mi jde o to, abych bez problémů nahrával soubory, který pak můžu sestříhat, případně i jinak editovat a ve výsledku je převedl do Xvid nebo MPEG2.

No ale jak to propojit zvukově s tím satelitem? to budu táhnout stejně zvuk do zvukovky a bude to rozjetý od obrazu znovu... :-(((
12.10.2005 10:04
Alf pee.tr
Možná by stál za úvahu Theatrix 550 Pro - http://www.cdr.cz/a/14692.
13.10.2005 07:37
pee.tr Alf
No možná by to mohlo být zajímavý, ale předpokládám, že asi taky na můj vkus dost mastný. :-)
13.10.2005 09:20
pee.trJde mi jak o samostané nahrávání zvuku z analog. satelitu, tak o grabování videa z pozemní TV a ze satelitu (AV vstup). BEZ ZPOŽĎOVÁNÍ ZVUKU! Pokud přivedu veškerý zvuk i přímo do TV karty a ta ho zpracuje, neměl by se už zpožďovat.
Nebo se pletu?

ZDROJ REDUKCE VSTUP do PC
--------------------------------------------------------------------------------------
analog. TV anténa - - koax. vstup TV karta
analog. sat.-SCART - redukce CINCH video - CINCH video vstup TV karta
-SCART - redukce 2x CINCH audio - vstup stereo jack TV karta
analog. sat.-2x CINCH - - vstup stereo jack zvukovka

Musel bych v tomto případě ještě propojovat kabelem TV kartu a zvukovku? Jedná se mi o to, co vlastně ta TV karta, která umí zpracovat i zvuk, se zvukem dělá. Digitalizuje ho předpokládám už ona, a pak ho posílá kudy a kam? Zukovku mám na MB.
13.10.2005 11:42
Ivo Mašek Pokud přivedu veškerý zvuk i přímo do TV karty a ta ho zpracuje, neměl by se už zpožďovat. Nebo se pletu?

Ne, nepleteš.

Musel bych v tomto případě ještě propojovat kabelem TV kartu a zvukovku? Jedná se mi o to, co vlastně ta TV karta, která umí zpracovat i zvuk, se zvukem dělá. Digitalizuje ho předpokládám už ona, a pak ho posílá kudy a kam? Zukovku mám na MB.

Pokud by jsi měl typ tv karty podobný modelu TV2000XP-Expert, měl by jsi vnitřním propojením mezi TV kartou a audiokonektorem pro CD na motheboardu vše vyřešené.
13.10.2005 11:47
pee.tr Ivo Mašek
Takto to propojený mám teď. Právě proto mne mate to, jak určím zda to bude zpracovávat Tv karta nebo zvukovka.
13.10.2005 11:58
Ivo MašekTak, jako grafická karta propustí obrázky, aby jsi je mohl vidět, tak zvukovka propustí zvuk, aby jsi ho mohl slyšet.
13.10.2005 12:01
Eugen1Dobrý deň.
Máte niekto skúsenosť, ktorá TV karta (presný typ) dodávaná na slovenský alebo český trh na 100% spracuje signál z VHS v systéme SECAM?
Pán Mašek mi už čiastočne odpovedal, ale rád by som vedel aj druhú časť, ak má niekto takú vedomosť. Mám pár VHS v systéme SECAM.
Canopus ADVC je schopny ich nagrabovať len V PAL-e a čiernobielo.
Ďakujem.
13.10.2005 12:14
pee.trTeď jsem to dost dobře nepochopil. Představuju si to tak, že Tv karta zpracuje (nagrabuje) obraz + zvuk a takto ho pošle do systému, zatímco zvuk který budu ve chvíli nahrávání slyšet pošle dál kabelem do zvukovky. Ten nahraný zvuk i s obrazem putuje přes PCI slot. Nebo plácám nesmysly? :-)
Víš, jde mi skutečně o to, abych než ji koupím, měl jistotu, že nebudu tam, kde jsem teď s tou starou TV kartou. Tzn., abych po nahrání videa měl 100 % synchronizovaný zvuk s obrazem, a to ať nagrabuju ze signálu přicházejícího z anténního zesilovače pozemního TV vysílání, tak i pokud nagrabuju ze signálu přivedeného z analogového satelitního přijímače (SCART-redukce na 1xVideo CINCH + 2xAudio CINCH a tyto 2 sloučený do JACKa píchlého do TV karty).

Vedlejší záležitostí je vedení 2 totožných zvukových signálů z sat. recieveru 1) 2xCINCH do JACK zvukovky, 2) zmiňovaná SCART-CINCH redukce do JACK TV karty. Snad to půjde.
13.10.2005 12:16
Ivo Mašek Ten nahraný zvuk i s obrazem putuje přes PCI slot.
Ano, přes PCI slot (po "lajně").
13.10.2005 12:37
Nasty_tvf[quote=Eugen1]Dobrý deň.
Máte niekto skúsenosť, ktorá TV karta (presný typ) dodávaná na slovenský alebo český trh na 100% spracuje signál z VHS v systéme SECAM?
Pán Mašek mi už čiastočne odpovedal, ale rád by som vedel aj druhú časť, ak má niekto takú vedomosť. Mám pár VHS v systéme SECAM.
Canopus ADVC je schopny ich nagrabovať len V PAL-e a čiernobielo.
Ďakujem.[/quote]

Hauppagem PVR 250 jsem nahrál staré SECAM kazety bez problémů (v rámci možností :-) ) Dokonce lze úpravou v registrech donutit i do NTSC, tam je ale třeba pustit signál z OPRAVDU NTSC videa, což mám jednoho starého panasonika, který je skutečně multi, novější to převádějí většinou do PAL 60 nebo čeho - a s těmi jsem neuspěl.
13.10.2005 12:59
Eugen1To nasty: Ďakujem za info. Kedy si kupoval PVR 250. Mám informáciu, že niektoré karty dodávané v súčasnosti na náš aj váš trh sú bez možnosti pracovať v norme SECAM. Skôr ako ju kúpim, musím mať 100% istotu, že pracuje v SECAM-e. Najhoršie je, že ani obchod v tom nemá istotu.
Ďakujem
13.10.2005 01:10
Nasty_tvfEugen1: PVR250 mám asi 3/4 roku,kamarád, který mi ji prodal ji měl tak cca od 6/2004, ale nevím přesně.
13.10.2005 07:12
Alf[quote=pee.tr] Alf
No možná by to mohlo být zajímavý, ale předpokládám, že asi taky na můj vkus dost mastný. :-)[/quote] Není to tak divoký - http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=53230
14.10.2005 06:18
richiehmm .. v takej cenovej kategorii by som asi bral skor Lifeview Prime34FM .. tusim v podstate skoro to iste ako Genius Wonder "neviemco" .. a obraz velmi slusny .. akurat original soft nic moc .. ale to je v tejto cenovej kategorii asi u vsetkych ..
14.10.2005 08:03
AlfTo jako srovnáváš Prime34FM s Theatrixem? 9-)
14.10.2005 08:22
Ivo Mašek[quote=richie]hmm .. v takej cenovej kategorii by som asi bral skor Lifeview Prime34FM .. tusim v podstate skoro to iste ako Genius Wonder "neviemco" .. a obraz velmi slusny .. akurat original soft nic moc .. ale to je v tejto cenovej kategorii asi u vsetkych ..[/quote]
Celkem obsáhlá diskuze o LifeView:
www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?t=2496
Aby jsi věděl, do čeho jdeš.
16.10.2005 06:32
Ivo MašekMám možnost mít interní tv kartu Jetway. Má ji někdo? Jak funguje?
Díky za případné odpovědi.
20.10.2005 11:46
richie[quote=Ivo Mašek]
Celkem obsáhlá diskuze o LifeView:
www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?t=2496
Aby jsi věděl, do čeho jdeš.[/quote]

vdaka za odkaz, celkom zaujimavy .. ale ja som myslel starsie karty (povodny nazov Lifeview 3000FM - premenovane potom na Prime34FM ci ako) ktore pouzivaju SAA7134 (nie 7135 teda ziadne platinum a pod.).. a tie su podla mna celkom slusne (teda az na original soft, ale ktora karta ma v tejto cenovej kategorii perfektny soft) ..
20.10.2005 12:15
richie[quote=Alf]To jako srovnáváš Prime34FM s Theatrixem? 9-)[/quote]

v cenovej kategorii do 2000 (co asi Theatrix bezne nekupis) a na to co bola poziadavka vyssie tak urcite ... s SAA7134 ma viac ako slusny obraz aj prijem a v pohode porovnatelny s theatrixom ... a naviac uz je predsa len dlhsie na trhu, takze pripadne problemy su uz vyvhytane .. na rozdiel od theatrixu a jeho problemamy so nasou zvukovou normou, teda mozno to uz doriesili velmi to nesledujem ) .. a ak by som chcel aj dvb-t tak si vezmem flydvbt-duo .. aj ked v tom pripade som tamtiez ako theatrix, este nie je vychytana ..
20.10.2005 06:26
AlfOK. Ale když si přečteš spot tazatele (11.9. 7:55), tak prvořadý požadavek byl synchro A/V, což si myslím, že Theatrix splňuje. Jediným, mně známým nedostatkem (ovšem netvrdím, že jiné nejsou), je skutečně problém se zvukovými normami u TV. To se ale dá řešit přepínáním na jinou zemi (např. CZ/Dánsko). Všechny ostatní požadavky bez problémů splňuje a navíc má HW kodér MPEG-2
22.10.2005 05:59
jirojoProsím o radu, jestli je lepší koupit interní, nebo externí, jestli pokud je určena pro digitální signál bude umět přijímat i současný analogový.

Mámm Win XP, Pentium III, 733 MHz, 320 MB RAM
22.10.2005 08:24
Ivo MašekV threadu "Než se zeptáte" máš spousty recenzí tv karet. Zkus si vybrat.
Hlavně ne hybrid (analog + digital současně).
4.11.2005 01:46
Ivo Mašek[quote=Ivo Mašek]Mám možnost mít interní tv kartu Jetway. Má ji někdo? Jak funguje?
Díky za případné odpovědi.[/quote]
Tak si odpovím :-)
Už ji mám v kompu. JetwayBT878. Přišel jsem o pár nervů, ale už to maká. Pokud bude zájem, časem poreferuji a udělám na to návod + recenzi. :-)

U Leadteka mi odešel kanál pro barvonosnou. :-((
4.11.2005 07:52
StDU BT8x8 snad není co řešit!? Z čeho ty nervy? Že by WDM ovladače (pro W98SE) nebyly WHQL?? :-E :-D
4.11.2005 07:58
Ivo Mašek[quote=StD]U BT8x8 snad není co řešit!? Z čeho ty nervy? Že by WDM ovladače (pro W98SE) nebyly WHQL?? :-E :-D[/quote]
Jenže on ten Jetway je něco jako Leadtek. Je to čip Conexant BT878 a má na to extra drivery. Ale o to nejde. Velmi komplikovaná instalace - složitý a nelogický postup. Drivery od Jetway, ovladače od Honechstan (či jak se to nazývá). Teletext jsem neinstaloval (také zvlášť od jiného výrobce).
Menu i ovládání je jinak dobrý. Teď už to umím, tak zítra provedu debordelizaci registrů a celý systém udělám na novo.
4.11.2005 08:04
StDDyk já mám přeci totéž v růžovém (PCTV Pro)... tak o tom "pořadí" dávno vím. Mimo jiné i to, že si obslužný SW (můj!) dokáže dodatečně sám vyčmuchat v systému DVD-vypalovačku nebo odlišné nastavení overlaye (aneb to, co se nabízí jako zdroje - to funguje následně i u SW-DVDplayerů) :-D :-D :-D
4.11.2005 08:10
Ivo MašekJo to je pravda. Na to jsem tam narazil. Ale to já časem všechno prozkoumám. Zatím mě překvapilo to, že software si sám od sebe rozezná normu. Dále je tam spousty věcí, co leadtek neměl. Takže mám co zkoumat. :-D
4.11.2005 08:14
StD...tak nebuď překvapený, až ti bude "grab" najednou" nabízet volby, které tam před tím nebyly... U mne stačilo cca před 10 měsíci dodat LGinu (DVD-RAM) a nestačil jsem se divit, jaký z toho hned byl rekorder :BB:
4.11.2005 08:17
Ivo MašekTak na to se těším. :-)
6.11.2005 09:08
Ivo MašekKarta Jetway MagicTV-PVR883 s čipem BT878 je nainstalována a perfektně běží. Stahuji screenshoty a na své web. stránky připravuji fotonávod na její instalaci (je velmi odlišná od Leadteka, protože drivery jsou od jednoho výrobce, ovladače od jiného výrobce, atd.), + zkušenosti s jejím provozem.
Časem napíši i recenzi na Tvfreak.
------
S výsledkem jsem nadmíru spokojen, přece jenom postarší čip BT878 má něco do sebe.
8.11.2005 10:26
exTNT Ivo Mašek
Jaký je rozdíl mezi drivery od jednoho výrobce a ovladači od jinýho výrobce? :-E :BB:
8.11.2005 10:58
Ivo MašekPro neomylné šťouraly (co ale dobře chápou):
Software od Jetway., ovladač PVR od Honestech
:BB:
...myslím, že si tu rozumíme.
8.11.2005 01:28
vladaAhoj, chtěl bych poradit s výběrem karty. Mám následující kriteria:

1) Dobrá citlivost
2) Zvuk přes PCI sběrnici, ne přes zvukovku
3) DO s podporou v Girderu
4) Bezproblémová funkčnost s ATV2000

Co mi navrhnete?

Díky,
Vláďa
8.11.2005 07:25
8.11.2005 07:46
Ivo MašekOpravdu ta karta poběží bezproblémově přes ATV2000? Proč se ptám. Protože já jsem si Vladovi netroufl nějakou kartu nabídnout, která by splňovala jeho podmínky. Upřímně řečeno, já takovou totiž neznám.
9.11.2005 12:16
vlada Ivo Mašek
Já právě taky ne :-( No kouknu na tu Theatrix 550, s kartama od ATI jsem měl poměrně dobrý zkušenosti.
9.11.2005 07:37
AlfPřiznám se, že si nejsem s tím ATV2000 příliš jistý, ale na druhé straně si myslím, že první dva body THEATRIX splňuje na 100% (a ty považuju za nejdůležitější). Bod 3 by měl být splněn taky, protože ho splňují všechny dosavadní ovladače ke kartám s čipy ATI.
13.11.2005 05:47
luinahojda mam doma Asus TVFM 7135

ale celkom ma zaujala tato karta MyCinema-P7131 Dual
ak by ste boli na tom ako ja ze mozete TVFM 7135 predat a kupit tuto urobili by ste to alebo by ste radsej nehali 7135 ??

stou TVFM7135 som velmo spokojny
5.12.2005 02:51
TomikusNazdar lidi
Potreboval bych poradit tv-kartu, ktera dokaze priradit k jednotlivemu tv-programu vlastni normu PAL (napr. PAL-D, nebo PAL-G). Vim ze je to zalezitost SW, ale moje soucasna ASUSKA mi z zadnym jinym softem (nez orig.) poradne nejede. Muzete mi poradit ktera karta je na to lepe. Uz jsem zvazoval ze si budu muset napsat nejaky programek sam.
Vdaka za rady
5.12.2005 03:03
Ivo MašekNapř. Leadtek, model Expert - tlačítkem "A" si nastavíš jednotlivě buď zvuk PAL_BG, nebo PAL_DK a zůstane to v paměti.
Nebo tuner Jetway Magic - software Honestech si to dokonce umí rozlišit sám.
A takových tunerů je více - do ČR se nesmí dovážet tunery, které neumí zvuk, který se zde používá. Co se týče obrazu, tam musí být PAL.
4.1.2006 09:28
nikosDobrý den.

Vážení,
pořídil jsem nový notebook a rád bych do něj pořídil TV kartu, ale .... dilema:
a) interní (PCMCIA) nebo externí (USB)
b) analogovou (jsem z Prahy) nebo digitální (jezdím často mimo Prahu)

Procházel jsem diskusi, něco jsem k tomu našel, prosím máte někdo nějaké nové zkušenosti či doporučení ?

Díky, s úctou
nikos
5.1.2006 11:52
nikosDovolím si podělit se se zkušeností.

Nakonec jsem pořídil AverTV Cardbus, PCMCIA.
Tedy interní, analogovou kartu - předpokládám využití i v místech, kde ještě není digitál a vzhledem k větší skladnosti vůči USB. Vzhledem k některým špatným ohlasům jsem vyloučil karty Duo a Trio.
Cena byla cca. 1800.-. Instalace celkem v pohodě - ovladače i aplikace bez problémů, jen při prvním procházení kanálů se našly jen ČT1 a ČT2 (se zvukem) a SAT(AV) bez zvuku. Nalezl jsem tlačítko "Projít všechny frekvence" a po asi hodinovém ladění se objevily všechny 4 české stanice (se zvukem) + SAT (opět bez zvuku). Ten se podařilo naladit po změně normy u kanálu (z PAL D/K na PAL G). Naštěstí tedy žádné problémy s dříve instalovanými kodeky a ovladači.

nikos
15.1.2006 01:28
balda2caute vsichni :-)
Stavim si doma pc s Windows Media Center, a potreboval bych poradit nejvhodnejsi tv tuner zde jsou moje pozadavky

- Podpora windows media center
- Fm tuner soucasti
- Stereo vystup
- Interni karta (pci)
- ovladac je mi k nicemu (mam koupeny ovladac k windows media center)
- Dobra podpora nahravani
- Co nejlepsi cena (rozumej nejmensi :-) )
- Kdyby byla low-profile bylo by to uplne nejlepsi ale timhle se nehodlam zatim limitovat, takze na tohle se moc nedivejte :-)
Co vy na to??
15.1.2006 02:11
Ivo MašekMrkni do threadu "Než se zeptáte". Dával jsem tam odkazy na tv tunery pro MCE.
15.1.2006 02:25
ODSakEda[quote=Bullback]Nejhorší a téměř nefunkční jsou AIW, to zná každý kdo jí měl. (A za takový hříšný prachy) :-G :-G :-G[/quote]
- Potvrzuji další zkušenost: kámoš nechtěl před rokem jít mojí cestou, vždy se chtěl až paličatě odlišit a tak přes obdiv telky a "videorecorderu" na mém PC, které mi PCI karta úspěšně nahrazuje, koupil vše v jednom-ve Wonderovi (AIW).
- Nakonec nasranej a po více srovnávání u mě s mojím Live obrazem i "nahrávkou", koupil také od Leadtek: WinFast model DV2000 (stejná jak Expert co mám já a šlape stabilně včetně orig. aplikace PVR-jen je nutno vyzkoušet nespočet kombinací z mnoha vydaných oprav aplikací a ovladačů..., ale díky bohu (spíše Korejcům!) za ně!), pouze navíc má na čelním panelu DV (FireWire) IN. (nevím k čemu na TV kartě???...) Doporučil bych ale Winfasta posledního, tedy s HW koderem do MPEG-2. Nemusíš jej využít. Nemám však zkušeosti, jeli poslední model satbilní a bez promlémů s ovladači!
22.1.2006 12:58
johnxtcIczIAhoj, mam doma Athlona XP 2100+ s 512 ramkou a Geforce 4200Ti a satelitni kartu Skystar2 od TechniSatu vse funguje skvele! Ale ted si chci zaridit kabelovou TV a pres PC nahravat filmy, ale nevim jakou TV kartu.

Napr. Ivo pise ze hybrid je na nic, ale Pinnacle PCTV 310i PMC3 http://pc.itek.cz/k_209-Multimedia-TV-tunery/p_511424-Pinnacle-PCTV-PMC-310i
nebo Hauppauge WinTV HVR-1100 http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=34229 jsou za zajimave ceny a umi jak TV analog tak pozdeji vyuziju digitalni vysilani a na diskusnich forech jsou dve skupiny jedna ja chvaly a druha nema v lasce, a jeste me zajima aby se navtajem nerusily se SkySrar2

Dik vsem za radu jestli hybrid nebo klasik only analog.

to Ivo: je veliky rozdill mezi Jetway MagicTV-PVR883 a
Leadtek TV2000XP-Expert zajima me napr. ukladani videa na disk bez toho aby se rozjel obraz a zvuk a kolika bitovy maji prevodnik.
22.1.2006 06:42
Ivo MašekMezi Jetway a Leadtekem je velký rozdíl. Leadtek je 10bit, Jetway je 8bit, Leadtek používá komplet svůj software a je vynikající a při grabování jsem neměl žádné potíže., Jetway nemá svůj software, používám Honnestech_2.0 a Honnestech_Gold. Ten Gold je výborný. Na sledování používám Honnestech_2.0, na úpravu Honnestech_Gold. Ta spolupráce je tímto dosti těžkopádná. Abych mohl používat obě verze, tak 2.0 jsem nainstaloval na mé mašině a Gold jsem nainstaloval na jiné mašině a soubory přenesl, takže nejsou v registrech a obě verze nekolidují. Kdyby nebyly tv snímky jako z fotky, už bych s tím seknul.
Zase Leadtek je háklivý na rušení, Jetway je nezmar. Kdybych měl doporučit mezi těma dvěma - tak Leadtek.
(asi se k němu znovu vrátím. Ale mám nutkání na Hauppauge)

Co se týče hybridů. Občas (často) zajdu na forum o tv kartách www.tv-cards.com Tam jsou s hybridama také pouze problémy. Tady v sekci DVB-T to stejné. Netvrdím, že to všem nefunguje, ale.........
23.1.2006 05:00
BullbackStačí TV karta s rádiem a kvalita je horší ...
17.2.2006 03:46
dabiMám dotaz jakou byste doporučily TV kartu??? spiše na zachytavani z tv nebo vhs .... (nemusi mít radio)

Děkuji za každy tip a vysvětlení proč zrovna ji
6.4.2006 10:21
de_bil[quote=Ivo Mašek]Leadtek TV2000XP-Expert. Minimální CPU pro sledování je, tuším, 500MHz.

S CPU 600MHz na to zapomeň. To neumí žádná tv karta. S takovýmto CPU pouze sledování. To bys musel mít alespoň 1GHz.[/quote]

Pročítám to zde již jen sporadicky,ale na tohle reagovat musím.Asi před 6 lety zde byla rubrika jak kdo grabuje,mezi jinými tam byl i Mike.Takže pane Mašku věřte,že jsem v té době graboval s Wonder VE,Celeron 433 128MB RAM VIA chipset pomocí Vdubu v rozlišení 640x480.
7.4.2006 06:04
Ivo Mašek[quote]Pročítám to zde již jen sporadicky,ale na tohle reagovat musím.Asi před 6 lety zde byla rubrika jak kdo grabuje,mezi jinými tam byl i Mike.Takže pane Mašku věřte,že jsem v té době graboval s Wonder VE,Celeron 433 128MB RAM VIA chipset pomocí Vdubu v rozlišení 640x480. [/quote]
No, pane de_bil, věřte tomu, že jsme v 60-tých letech měli TV Ametist, a nepotřebovali jsme žádnou plazmu, žádný digitál, o vybavení scartem a nějakého S-video nebyla ani řeč., a ono to také fungovalo. A můj děda měl už ve 20-tých letech radio - nechápu, co ti "hifisti" dneska chtěj.
Tak teď trochu vážně:
Možná by to chtělo si projít pár PC obchodů a podívat se, co je v nabídce (ve výrobě) dnešních tv tunerů. Přečíst si min. konfiguraci a také si to vyzkoušet.
A jestli se vám povede na Celeronu_300/433 grabovat z tunerů PVR2000, nebo Pinnacle modelových řad "i" a "e", tak smekám. Ale nemusím se toho obávat - nepovede se vám to. Oni ty nároky jsou jinde, než kdysi. To je jako s OS. Vzpomeňte si na velikost a nároky MS DOS, Win_3.1 (11). A dneska?
15.4.2006 01:09
Blacklegco by ste povedali na tuto kartu? Lifeview DVB-T DUO digital PCI LR-306N - PCI karta umožňujúca príjem analógového aj digitálneho TV signálu a ich súčasné sledovanie. Digital 45MHz až 863MHz, analóg 45.25MHz až 863.25Mhz, video vstup pre kompozitné a s-video, stereo audio, diaľkové ovládanie. Podpora TV štandartov PAL B/G, D/K. Technológia umožňujúca nahrávanie programov vo formáte MPEG 1/2/4, funkcie PIP, POP, TimeShift, Drag & Drop. Rozmery 119.9 x 55.5 x35mm umožňujú montáž aj do mini-pc. Mam zaujem o nejaku internu a nemam s tym velmi skusenosti tak sa pytam ci je kvalitna a ci sa oplati za 2500SK
16.4.2006 06:45
Bullback Ivo Mašek

[quote]Možná by to chtělo si projít pár PC obchodů a podívat se, co je v nabídce (ve výrobě) dnešních tv tunerů. Přečíst si min. konfiguraci a také si to vyzkoušet.
A jestli se vám povede na Celeronu_300/433 grabovat z tunerů PVR2000, nebo Pinnacle modelových řad "i" a "e", tak smekám. [/quote]

To je ale příslušným SW, normálně jen s ovládači a jednoduchým programem to jde. Pro USB apod. ex. to asi nepůjde ale možná v menším rozlišení ... (tadyPC brzdí převod portů)

např.Celeron 500MHz do MJPEGu v 512x576 de.
P-III 650 MJPEG 720x576 de taky ok.
18.4.2006 01:30
Martin12345Potřebuji analogovou TV kartu. Nepotřebuji digitální kartu ani FM tuner. Chci to puoze na zachycení pořadu co mi utečou. Mám pomalejší počítač, takže karty s HW převodem do MPEG2 by asi byly vhodnější.

Poraďte mi nějaký soft a kartu, která bude spolehlivá (ne jako Leadtek )

díky
9.6.2006 02:59
fricoolinekJak dobrá je ta tato TV karta ?
30.6.2006 10:07
koocourZdravim,
vybiram DVB-T tuner do pocitace a nemohu se rozhodnout:

1) Technisat Airstar 2
2) LifeView TV Walker Q, externí DVB-T TV USB

Z logicky veci vyplyva, ze USB by mela mit predost diky mobilite, da se vrazit i do notebooku, atd

Jelikoz ji vsak povetsinou budu pouzivat v miste s neprilis silnym signalem (panelak, signal promeren pomoci PCMCIA AVER TV hybrid tuneru s dodanou pasivni antenou - ani jeden multiplex neni plynuly, budu doufat v to ze to spravi aktivni antena od Technisatu) , je pro me rozhodujuci nejvic citlivost. A tady se prave USB tuneru bojim. Mohl by mi to nekdo potvrdit/vyvratit, popripade pridat uzivatelem zjistene klady/zapory techto tuneru, aby se mi usnadnilo rozhodovani?? :-) predem diky!
30.6.2006 10:32
Ivo MašekKdyž mrkneš do sekce DVB-T, zjistíš, že frčí tuner od TechniSat. Takže bude asi dobrý. :-) Dal bych mu přednost.
17.7.2006 01:06
Robin_SnnSMůžete mi někdo poradit nějakou slušnou hybridní tv kartu podporující analog, DVB-T a DVB-C? Díky moc.
17.7.2006 01:18
ODSakEda Ivo Mašek -nemáš již nějaký zkušenosti s DVB-T (prej podporuje i MPEG-2 vHD?!) od Leadtec-u? nebo jiné lepčí PCI TV karty digitální pozemní či satelitní nebo i kombinované s analogovým příjmem? Co by jsi doporučil? S dobrým obrazem, nejlépe dobře deinterlovaným!
17.7.2006 02:46
Ivo MašekDVB-T nevlastním a asi nikdy nebudu. Jedu na DVB-C, používám příslušný STB pro DVB-C. Chtěl jsem si pořídit od TechniSatu tv tuner DVB-C, ale na něm bych sledoval pouze nekodované programy. Tak jsem to zatím odložil a v PC mám stále analog.
Co se týče tunerů DVB-T, tak si zde všichni pochvalují AirStar od TechniSat.
Dle mého názoru, co jsem si pročet i jinde, tak ten TechniSat bude opravdu lepší, než Leadtek.
17.7.2006 07:27
ODSakEda Ivo Mašek Dík!
14.8.2006 10:12
iwi007Dobrý den, mám dotázek
Vybírám nějakou kartu, ideálně kombinaci TV+FM+SAT ale vůbec nevím je-li nějaká karta, která tohle umí. Můžete mi něco doporučit? Asi nejlépe Pinnacle ..
14.8.2006 02:23
Ivo MašekTuším, že Aver jeden čas vyráběl hybrid, který měl analog + DVB-T + DVB-S + FM. Nedoporučuji ho.
Tuner, který by uměl analog + DVB-S snad ani není. (nemělo by logiku ho vyrábět)
14.8.2006 03:25
iwi007[quote=Ivo Mašek]Tuším, že Aver jeden čas vyráběl hybrid, který měl analog + DVB-T + DVB-S + FM. Nedoporučuji ho.
Tuner, který by uměl analog + DVB-S snad ani není. (nemělo by logiku ho vyrábět)[/quote]

A kombinace analog TV + analog satelit + FM? Nebo zase něčemu nerozumím?
14.8.2006 03:54
Ivo MašekAnalogový satelit? Ten už je pár let na ústupu a pomalu skončí, tak, jako analogová pozemní TV.
Nikdy jsem neslyšel o tuneru na analogový satelit. Možná se kdysi vyráběl, ale o tom fakt nevím.
Dneska už jdi do digitálu (pokud nemáš kabelovou televizi, kde analog bude společně s digitálem a to hóóódně dlouho). Analog se jinak už nevyplatí.
14.8.2006 04:01
iwi007A v případě že bych chtěl mít v PC jak analog tak digitál pozemní vysílání + FM tuner + digitální satelit, tak mám koupit 2 samostatné karty, nebo raději něco oželet?
14.8.2006 04:50
Ivo MašekLepší je zvlášť, ale je to zbytečné vyhazování peněz. Např. v Ústeckém kraji, kde bydlím, se příští rok vypínají analogové vysílače. A takhle to bude pokračovat v dalších krajích. Co budeš dělat s analogovou kartou?
Hybrid už nekupovat vůbec. Zajedno nebude nikdo vyvíjet software pro hybrid, protože to bude mít jepičí život a ten vývoj není zadarmo. Proto si spousta lidí stěžuje na nefunkčnost hybridů a výrobce s tím logicky již nehodlá nic dělat.
Poohlédni se po tuneru DVB-T a DVB-S. Jestli se dělá tuner, který toto má sloučené dohromady, nevím. Mrkni se do sekce DVB-T a DVB-S.
Ale analog už bych dnes nebral.
15.8.2006 11:54
Dirk_GentlyDobrý den,
měl bych na Vás dotaz jestli se vyplatí koupě jedné z těchto karet a případně nějaké zkušenosti. Plánuji ji hlavně jak na analog, digitální příjem, tak i na převod VHS kazet na DVD.
Děkuji.

Hauppauge WinTV HVR-1100
http://www.alza.cz/hauppauge-wintv-hvr-1100-pci-interni-analogovy-tv-fm-digitalni-dvb-t-tuner-av-in-s-video-in-do-d56419.htm

Hauppauge WinTV HVR-1300
http://www.alza.cz/hauppauge-wintv-hvr-1300-pci-interni-analogovy-tv-fm-digitalni-dvb-t-tuner-av-in-s-video-in-do-hw-mpeg-enkoder-d57101.htm
15.8.2006 01:26
Ivo MašekNedoporučuji hybridy. vysvětlil jsem to v předešlém postu. Ovšem, pokud se nudíte a vermomocí se chcete vrtat v PC, pak prosím. Do dvou let analog stejně vypnou a milý tuner půjde do koše (nebo do domácího muzea - už nikdy nebude k použití)
15.8.2006 02:04
Neo_MouchaOvšem nic proti zaujetí proti hybridům, ale nezapomínejme, že existují také lidé, kteří chtějí jak DVB-T, tak i zapojení pro KABELOVOU analogovou TV...
15.8.2006 02:12
Dirk_GentlyMě jde také o nahrávání z VHS do PC a to přece přes digitální tuner nepůjde. Nebo snad ano?
15.8.2006 02:22
Ivo Mašek[quote]Ovšem nic proti zaujetí proti hybridům, ale nezapomínejme, že existují také lidé, kteří chtějí jak DVB-T, tak i zapojení pro KABELOVOU analogovou TV... [/quote]
To řekni výrobcům software.
15.8.2006 02:48
Dirk_GentlyHybridní karta mi alespoň zajistí jak analogový, tak digitální příjem a to včetně nahrávání z externích zdrojů jako VHS apod... Takže digitátní tuner mé požadavky neřeší.
15.8.2006 03:28
Ivo MašekJenomže hybridní karty mají problémový software. Si kup dvě, jednu analog, jednu DVB-T, a je to.
15.8.2006 06:37
Milosbb[quote=Dirk_Gently]Hybridní karta mi alespoň zajistí jak analogový, tak digitální příjem a to včetně nahrávání z externích zdrojů jako VHS apod... Takže digitátní tuner mé požadavky neřeší.[/quote]

No podla mňa to dopadne presne naopak. Nepojde ti poriadne ani analóg, ani digitál.

-
15.8.2006 06:43
Ivo Mašek[quote]No podla mňa to dopadne presne naopak. Nepojde ti poriadne ani analóg, ani digitál.[/quote]
Přesně tak. ...když si nenechají poradit....
Od 2 hodin odpoledne řeším po emailu hybrid, a to dokonce interní na motherboardu od AverMedia_MCE115. Nemůžeme se pohnout z místa. Jak já ty hybridy nesnáším......
16.8.2006 10:16
Dirk_GentlyO.K. to jsem potřeboval vědět. V tom případě mě jako analog napadá Leadtek Winfast TV2000 XP Expert. Viděl jsem tu kartu běžet u kamaráda a úplně jsem se "zděsil", jak byl ten obraz pěkný. Akorát mě pak asi bude mrzet, že do dvou-tří let tu kartu můžu vyhodit. Kdyby ty hybridy byli bezproblémové, tak by to bylo naprosto ideální řešení. Ale třeba se časem nějaká taková karta objeví.... kdo ví :o)
16.8.2006 03:46
Ivo Mašek[quote]Ale třeba se časem nějaká taková karta objeví.... kdo ví :o[/quote]
A kdo by jí vyráběl? Naopak, zmizí z výroby i prodeje. Protože i kabelovky přechází na digitál (i když současně budou ještě hodně dlouho šířit vedle digitálu i analog - nejsou ničím omezení) a na kabelový digitál budeš potřebovat tuner pro DVB-C.
16.8.2006 10:12
ODSakEdaTaktak, ani LP deska ani negativ do klasického fotoaparátu se nevyplácí vyrábět! Digitalizace ponese samože oběti a další investice u starších lidí!!!... Mladí to maj holt obecně jednodužší, stejmě musí investovat poprvé do vybavení až se odpoutaj od rodičů :-D
1.9.2006 02:33
lojza1MicroStar TV@nywhere A/D
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=39567

mate to nekdo? analog i digital - podporuje fci twin - v jednom okne digital, v druhym analog - myslim ze bych to vyuzil, maji to i ostatni tv karty?
taky na sobe nema tu plechovou krabicku - je to dobre, spatne? (kdysi jsem cetl o karte ktera mela nejakej jinej tuner a tu krabku nemela ... bohuzel uz si nevzpominam o co slo)

jestli tu diskuze o teto karte nekde uz bezi, tak se omlouvam, nenasel jsem ji
18.10.2006 09:19
niolouMam dotaz jsem laik a chtel bych si koupit nejakeho hybrida dival jsem se a co byste rekli na

Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
Hauppauge WinTV-HVR 1300,
Pinnacle PCTV Hybrid Pro
Compro Technology VideoMate DVB-T300

Leadtek a Happauge dost potiraji v recenzich a hodne si na to lidi stezuji prevazne kvuli softu u Pinnaclu a VideoMate jsem nic kloudneho nenasel. Dik vsem za prispevek
18.10.2006 09:37
Ivo Mašek[quote]Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
Hauppauge WinTV-HVR 1300,
Pinnacle PCTV Hybrid Pro
Compro Technology VideoMate DVB-T300 [/quote]
Hauppauge je správně. Jako druhou možnost bych bral Leadteka.
Na Hauppauge 1300 tu máš i recenzi:
https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-hvr1300-vsestranny-hybrid/211
a vůbec nevyšla špatně. (I když já osobně ne jsem zastáncem hybridů)
18.10.2006 11:26
niolouZminenou recenzi jsem cetl a recenze je vskutku dobra. Jen potom ty nazory uzivatelu uz nejsou tak skvele jak pise autor. Ja chci hybrida kvuli kabelovce...ta je zatim analog a jinak ve meste je digital vysilani takze jsem to chtel zkloubit. Taky kdyz chce nekdo nahrat neco z videa tak by se analog hodil..Daji se sehnat dve karty tak aby cenove byly stejne jako hybrid?
7.11.2006 02:36
JendatorDobrý den,

stavím na zakázku PC pro kamaráda a jedním z požadavků zadavatele je TV karta, bohužel se ale této oblasti hardware nevěnuji a proto jsem zavítal na místní fórum, abych se pokusil od někoho z vás vyloudit informaci, jaká že TV karta by byla v rozumné cenové relaci nejlepší volbou.

Konfigurace PC je přibližně následující:

Základní deska: MSI Microstar K9N Neo-F, nForce550, SATAII, RAID, DDR2, GbE
Procesor: AMD Athlon64 X2 4200+, dvoujádrový, socket AM2, BOX
Operační paměť: DIMM DDR2 1024MB GoodRam, CL5, 667Mhz, KIT 2x512 Dual
Pevný disk: Western Digital 250GB, 16MB cache, SATAII, 7200rpm

Grafická karta: ATI Sapphire Radeon X1900GT, 256bit, 256MB RAM, PCIx, VIVO
Zvuková karta: Creative SoundBlaster Xtreme X-fi audio 24-bit, 7.1
Optická mechanika: DVD/RW, LG GSA-H10N, černá, CDRW, DVDRW, bulk

Case: Miditower KME-CX5762, USB, audio, černá, ATX
Zdroj: CoolerMaster eXtreme Power ATX 600W

Zajímalo by mne, jakou TV kartu byste pro tuto sestavu volili. Je to poměrně slušná výkonnostně mírně nadstandartní sestava. Zadavatel chce multimediální sestavu, velký důraz klade na kvalitní obraz a zejména zvuk.

Uvažoval jsem hlavně o tunnerech Asus MyCinema P7131D (hybridní digitál/analog, FM tunner) a o Leadteku Winfast TV2000 Expert. Karta by měla být hybridní, měla by mít kvalitní obraz, rozumné záznamové možnosti a měla by být cenově dostupná. Něco s dobrým poměrem cena/výkon.

Velmi děkuji za případné podněty nebo i možný odkaz na srovnávací testy TV karet v přijatelné cenové hladině (do 2000?). Velice si pomoci cením.

Zdravím

Jenda
7.11.2006 02:56
CyberTecja momentalne pouzivam USB klicenku od Terratecu http://tven.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=239 je ale pouze na prijem digitalu. existuje i hybridni verze, ale s hybridy je vseobecne problem. Moje klicenka funguje v pohode i s originalnim softwarem Home Cinema od Terratecu. nebyl jsem nucen hledat 3rd party nahrazku. Jediny problem je s EPG, misto ceskych znaku tam jsou UTF zkomoleniny. K Hybridovi se jinak bundluje i Power Cinema od Cyberlinku. Je to neco podobneho media centru. Na pocitaci to je ale vsechno kravsky velke, hodilo by se to spis na televizi a HTPC.

analogovou katru s ponekud specifictejsimi pozadavky vzhledem ke zkusenostem, co uz jsem s nima mel, resim tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10544

byla mi doporucena karta od Pinnacle PCTV http://www.pinnaclesys.com/PublicSite/uk/Products/Consumer+Products/PCTV/PCTV/
11.11.2006 01:09
JendatorI nadále prosím o další rady (viz můj příspěvek výše), opravdu ocením každý nápad - jde mi prioritně o interní kartu.
11.11.2006 05:45
oxd_tvf[quote]Hybrid už nekupovat vůbec. Zajedno nebude nikdo vyvíjet software pro hybrid, protože to bude mít jepičí život a ten vývoj není zadarmo. [/quote]

Ale prece ovladace budou k hybridni karte uz od zacatku. A software maji vyrobci stejne hrozny, tak proc takovy nazor?
Muze se prece pouzit Windows XP Media Center Edition nebo v opacnem pripade open source-ova varianta http://www.team-mediaportal.com.

V cem je DVB-T tuner samostatny lepsi nez DVB-T tuner na hybridu? Jestli nedoporucujete hybrid jen kvuli softwaru, tak to potom nechapu.

[quote]Proto si spousta lidí stěžuje na nefunkčnost hybridů a výrobce s tím logicky již nehodlá nic dělat. [/quote]

"nefunkcnost" je strasne siroky pojem, takze by me zajimalo co je na hybridu horsi.

Neberte to prosim jako urazku, nemyslim to zle. Pokud mi neco uniklo budu jen rad, kdyz se to dozvim. Take si v brzke dobe hodlam poridit tv kartu. Chci mit ale take moznost nahravat z kamery a z videa. A 2 karty urcite kupovat nebudu. A jestli za 2-3 roky nepujde analog me prece nezajima, kdyz budu mit v jednom i digital. Dival bych se i v dobe analogu na digital.
11.11.2006 06:32
CyberTecobecne plati cim slozitejsi zarizeni, tim v nem nadelaji vic chyb. osobne mam zkusenost s Deluxe verzi ASUSe, coz je jedna z nejlepsich znacek. Byl tam sice jen analogovy tunner, ale poradny software k tomu neudelali nikdy, takze byl prakticky nepouzitelny.

taky by me zajimala karta, ktera by bezproblemove nahravala z analogu i digitalu. pokud ma nekdo pozitivni zkusenost s hybridem, tak at se s ni podeli. mozna bych risknul Terratec, mam digitalni kartu a funguje bez problemu s originalnim softem. Snad by to fungovalo i s analogem. Jedine jak to zjistit je kartu koupit... http://tven.terratec.net/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=249
11.11.2006 07:08
Ivo Mašek[quote]mozna bych risknul Terratec[/quote]
Já ti do toho nechci kecat, ale podíval jsi se na systémové požadavky? Ujišťuji tě, že výrobce vždy uvádí minimální požadavky. (a to je hodně svazující)
CPU: 2,0GHz !!
nutné volné místo na HDD: 300MB !!
... asi to moc svižné nebude. Ale dobře podotýkáš - jedině, jak to zjistit, je kartu koupit.
7.12.2006 10:58
sosakzdravim,

jelikoz se nemuzu rozhodnou mezi analogem+DVB-T nebo DVB-S, zvazuju zakoupeni http://www.lifeview.com.tw/html/products/internal_tv/flydvb_trio.htm

co si o tom myslite?

nyni mam PC vedle vyvodu spolecne anteny, ale v budoucnu na baracku bude nejspis jen DVB-S, ze by tam byl dostupny DVB-T je velke sci-fi, ale mozne to je ...
7.12.2006 01:02
VojtoTuto kartu som mal moznost isty cas pouzivat, takze par postrehov: instalacia OK, citlivost analogoveho tuneru dobra, DVB-T (chytam odrazom na izbou antenu) dobra, ale ovladaci soft nie prilis komfortny, pocas subezneho pozerania TV a inej prace na PC vypadky zvuku.. Moj celkovy dojem - priemerna vo vsetkych hlavnych funkciach.
7.12.2006 09:09
Aigor_tvfCim vic to tu procitam, tim vetsi z toho mam hlavu :-(
Zrovna jsem vratil Terrateca, ve skrini se prasi na prastarou TV Wonder LE a na svatky bych fakt uz chtel vybrat pouzitelnou kartu...

1. Analog FM, protoze posloucham hodne radio a rad z nej nahravam
2. Digital potesi, ale po tom co ctu kritiky na hybridy, tak se bez nej zatim obejdu
3. HW MPEG enkoder, kvuli minimalni zatezi CPU! Potrebuju aby me nahravani neblokovalo komp, kde programuju a ladim DB (takze casty seek na disku a skokove vytezovani CPU), jinak DualCore D805, 2GB RAM, i955X chipset, tam by problem byt nemusel
4. libilo by se mi PCI-E, nejspis budu mit problem s nedostatkem PCI, ale tady je vyber tak omezenej, ze se bojim, ze tohle neprojde..
5. podpora Win2000, nebo aspon XP. Z mnoha duvodu XP MCE nemam, takze karta pouze s podporou MCE je mi na dve veci...

nepotrebuju super kvalitu obrazu, ale zaklad je slusnej SW, nebo podpora jinych programu.

* Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro PCIe 3010iX jsem pomalu zavrhl po tom, co jsem cetl o jejich SW a celkove rychlosti..
* Hauppauge WinTV-HVR-1100 Hybrid
* Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE (nejspis jenom pro MCE..)
* Hauppauge WinTV-HVR-1300 Hybrid

Je mi jasny, ze jistotu bezproblemove funkcnosti budu mit az po instalaci, ale presto - doporucite nejaky vyber :-?
Na cene nezalezi 8-)
8.12.2006 07:18
Ivo MašekZ těch tebou vybraných sahni po té poslední:
* Hauppauge WinTV-HVR-1300 Hybrid
8.12.2006 10:13
Aigor_tvfDíky, mezitím jsem si dohledal i specifikace a z těch uvedených je to asi nejlepší volba.

Ještě než ji objednám - měl bys i třeba úplně jinej tip podle těch požadavků co jsem uvedl?
8.12.2006 10:23
Ivo MašekNa hybridy určitě ne. Ostatně já jsem tu známý mojí alergií na hybridy všeobecně. (no ale "pokrok" holt nezastavíš - tož se malinko přizpůsobuji :-) )
Já uznávám buď čistý analog, nebo čistý digitál.
8.12.2006 11:45
Aigor_tvfAno, to je o tobě známo :-)

Však jsem psal, že v nouzi bych se spokojil i s analogem. Teoreticky se nebráním i externímu řešení - ale marně přemýšlím, jestli vůbec existuje externí analog s HW MPEG enkodérem :-? Externí řešení ve mě nebudí moc důvěry, ale kdyby "nevyšel" ten Hauppauge 1300 hybrid, chci mít ještě záložní plán...
22.12.2006 09:17
achoschtel bych se jen zeptat jestli jde nastavit u teto karty ASUS 7131 planovani na nahravani z TV do pc ... kdyz nebudu doma a necham zapnuty pc aby se nahral napriklad serial v tolik a v tolik hodin a zase to prestalo nahravat.
Taky jestli i vice poradu v jeden den bez me pritomnosti je nahraje z ruznych tv stanic .
Dekuji za odpoved
9.1.2007 11:46
MikeMuvazuji o koupi karty Leadtek PVR2000.
Chtel bych se zeptat je realne z ni dostat stejny obraz jako na DVD recorderu ?
resp. je mozne tuhle kartu pouzit jako rovnocenou nahradu za DVD recorder ?
Jde mi o to jestli ty tunery na DVD recorderech jsou lepsi nez tahle karta.

predem dik :-)
10.1.2007 06:59
Ivo MašekTunery od Leadtek jsou známy svou čistotou obrazu (však také vyžadují silný signál a při slabším ruchu, který ještě jiným tunerům nevadí, již zlobí). Ale použít jakýkoli tv tuner v PC, jako rovnocenou náhradu za recorder DVD se mi zdá dost nešťastné.
10.1.2007 09:13
MikeM[quote=Ivo Mašek] ... Ale použít jakýkoli tv tuner v PC, jako rovnocenou náhradu za recorder DVD se mi zdá dost nešťastné.[/quote]

dik, toto jsem chtel slyset :-)
15.1.2007 02:07
xenog2Zdravím, rád bych si pořídil kartu Leadtek Winfast DTV2000H , ale mám dotaz zda ji někdo nezkoušel s programem MEDIAPORTAL http://www.team-mediaportal.com/ , ktery se mi poměrně líbí. Na webu mediaportalu jsem v sekci podporovaný HW, našel tuto kartu jen v sekci DVB-T nikoli v sekci Hybrid, rád bych ji zatím používal v režimu analog a po přechodu na digitál s DVB-T (případně v kombinaci s kabelovkou). Co od toho chci: odložené nahrávání, timeshifting, aut. probuzení a uspání PC, dálkové ovládání, EPG(pro analog je k dispozici v mediaportalu import přes xmltv). Díky za názory.
25.1.2007 10:14
MikeMChci nejakou kartu s HW MPEG-2 encoderem a co nejlepsim TV tunerem, zatim se mi libi Leadtek PVR2000 a Hauppauge PVR-150.
Muzete nekdo poradit, kterou prip. jestli jsou cca stejne ?
Klidne i subjektivni dojmy.

Ted jsem koukal, ze nejake barebone systemy od FICu pouzivaji v sobe hauppauge PVR-150 MCE, takze to mozna ukazuje spis na tuhle, co vy na to ?

dik
26.1.2007 06:53
Ivo Mašek[quote]Ted jsem koukal, ze nejake barebone systemy od FICu ....[/quote]
Pokud by jsi měl zájem něco od FIC, mrkni sem:
http://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php?f=114
26.1.2007 08:50
MikeM[quote=Ivo Mašek][quote]Ted jsem koukal, ze nejake barebone systemy od FICu ....[/quote]
Pokud by jsi měl zájem něco od FIC, mrkni sem:
http://www.svethardware.cz/forum/forumdisplay.php?f=114[/quote]

dik za odkaz, urcite si to prostuduju. Myslel jsem, ze tyhle systemy jsou radove drazsi, tak jsem se o ne nezajimal. Kdybych vedel, ze se to da poridit za cca 17 tis. tak asi zadny DVD recorder nekupuju a koupim tohle.

Ted me hlavne zajima ta Hauppauge PVR-150
a co znamena oznaceni Hauppauge PVR-150 System Integrator.
26.1.2007 12:29
ODSakEda[quote=MikeM][quote=Ivo Mašek] ... Ale použít jakýkoli tv tuner v PC, jako rovnocenou náhradu za recorder DVD se mi zdá dost nešťastné.[/quote]

dik, toto jsem chtel slyset :-)[/quote]
Já mám opačnou letitou zkušenost!
- a moje PC s HDD s celkovou kapacitou přes 1TB obsahují již tisíce(!) záznamů z TV i z analog kamer, kdy dokumenty ani nejde koupit ani "sehnat" jinak než nahrátž z TV (a filmy mě moc neberou) a programovat "stolní" přístroj se mi nechce a navíc mám video stále po ruce kdykoliv si umanu, vyhledám, spustím 8-)
------------------------------------------------------------------------------------
S TVkartou Leadtek Winfat Expert a PC s CPU P4 2,8GHz, zachytávání video rovnou do AVI/XviD 720x576 8-) -kdo by se zdouhavým přepočítáváním videa zachyceném do něčeho jiného,. co nejde vystříhat od reklam a ostřihnout začátky a konce a uložit v ideální kopii, ztrácel čas, nebo čučel na hnusný obraz při menším rozlišení kvůli menšímu objemu dat?...

Ukázka : http://sweb.cz/HDV1/CT1.avi (kopie kousku Live! nahrávky z antény(!) a na zprávy s dat tokem jen cca 2,5Mb/s, upraven dodatečně pouze zvuk z původního PCM)
30.1.2007 02:18
MikeMNarazil jsem na kartu
Avermedia AverTV M113 PCI,Media Center,analog,bulk,FM Tuner
http://megashop.pkdata.cz/?Mode=Sti&StiId=18978
za 1100,- s HW MPEG-2 encoderem.

Muzete mi nekdo poradit jaka je tato karta, prip. jaka je tato znacka TV karet ?

Proti ni mam nabidku pouzite Hauppauge PVR-150 (samotna karta, bez zaruky a bez SW) za 900,-.
30.1.2007 03:40
ODSakEda MikeM WinFast existuje také s HW enkonderem do MPEG-2 8-)
31.1.2007 05:55
lopkiZdravim. Procital jsem diskuse na tomto serveru a potreboval bych si ujasnit informace, ktere jsem pochytil.
Chci dat pryc televizi a namisto toho pouzivat PC s TV kartou. V byte mame kabelovku a rozvod TV signalu z jedne spolecne anteny pro cely barak. Byt je v Brne, takze digitalni vysilani tam je taky. Nebudu nahravat tv do pocitace. Chci to pouze na sledovani televize!
Takze otazky jsou:
Da se prijimat digitalni vysilani na tuto spolecnou antenu, nebo potrebuji specialni pouze pro prijem dig. signalu?
Opravdu jsou tak hrozne problemy s dualnimi TV kartami?

Je nejaka karta, u ktere nejsou zadne problemy? Jde mi o to, ze tu televizi v pocitaci budou pouzivat rodice, kteri s pocitacem moc neumi. Chci, aby si klikli na ikonku, spustili program s TV a pak uz vsechno ovladali pres dalkove ovl.

Diky za jakekoli podnety.
1.2.2007 07:49
Ivo Mašek[quote]Da se prijimat digitalni vysilani na tuto spolecnou antenu, nebo potrebuji specialni pouze pro prijem dig. signalu? [/quote]
Odpověď najdeš zde:
https://www.tvfreak.cz/analyza-kvality-digitalniho-vysilani/190

[quote]Jde mi o to, ze tu televizi v pocitaci budou pouzivat rodice, kteri s pocitacem moc neumi. Chci, aby si klikli na ikonku, spustili program s TV a pak uz vsechno ovladali pres dalkove ovl. [/quote]
Nevím, jak technicky jsou zdatní tví rodiče. Mé mámě je přes 70 let a rozhodně bych jí nepořídil tv tuner v PC. Pro tyhle lidi je TV bedna zlatá. Ale je to samozřejmě individuelní. V tom ti asi nikdo neporadí.
1.2.2007 09:03
lopki[quote=Ivo Mašek][quote]Da se prijimat digitalni vysilani na tuto spolecnou antenu, nebo potrebuji specialni pouze pro prijem dig. signalu? [/quote]
Odpověď najdeš zde:
https://www.tvfreak.cz/analyza-kvality-digitalniho-vysilani/190[/quote]

Z clanku jsem vycetl pouze to, ze pro prijem analogu i digitalu se daji pouzit stejne anteny. Jeste bych potreboval vedet, zda je nutne prenastavait antenu na jiny vysilac, nebo zda digitalni i analogove vysilani je z jednoho vysilace a tudiz staci na stavajici antenu pripojit digitalni prijimac.

[quote=Ivo Mašek][quote]Jde mi o to, ze tu televizi v pocitaci budou pouzivat rodice, kteri s pocitacem moc neumi. Chci, aby si klikli na ikonku, spustili program s TV a pak uz vsechno ovladali pres dalkove ovl. [/quote]
Nevím, jak technicky jsou zdatní tví rodiče. Mé mámě je přes 70 let a rozhodně bych jí nepořídil tv tuner v PC. Pro tyhle lidi je TV bedna zlatá. Ale je to samozřejmě individuelní. V tom ti asi nikdo neporadí.[/quote]

Moji rodice jeste nejsou duchodoveho veku a na televizi se divaji vice mene jenom na zpravy a vyjimecne na nejaky film. Proto je zbytecne tam mit televizi. Chci vedet, jestli ta pocitacova televize funguje tak, ze si ji spustim v pocitaci, pak si sednu do kresla a dal to uz ovladam jenom dalkovym ovladanim.

Omlouvam se za tyto blbe otazky, ale nemam s televiznimi kartami vubec zadne zkusenosti. Kdyby bylo na me, tak bych televizi domu vubec nechtel.
11.4.2007 09:39
pentiumhttp://www.yuan.com.tw/en/products/vdo_pg600-2.html
YUAN PVR PG600-2 Falcon2
PCI Hardware MPEG2 TV Tune
nebo alternativa
AVer TV Hybrid + FM PCI, RC, DVB-T+analog TV

Mam PC P4 3Ghz HT 512 Ram WinXP Prof. Sp2
UPC kabelovka
Hledam nejakou vhodnou kartu jakou budu nahravat serialy optimalni vystup bude 640x480 25fps a soubor s velikosti okolo 350mb 45minut
Nyni mam kartu MUCH TV s philips chipsetem a pouzivam FLY 2000

Proto nejlepe podporuje YUAN FLY 2000 ?
Vyuziju ten hw mpeg a nebo u tohoto stroje je to jedno ? Ted nahravam do DivX5ky rovnou ...

Dekuji za rady ... fakt dik ....
16.7.2007 06:48
staniTakže pokud můžu i já přispět "se svou troškou do mlýna":

nejlepší se mě z analogových karet zdá(nově koupená) TV2000 XP Expert + software WinFast PVR2. Je to v segmentu těchto karet zřejmě nejlepší volba. Vyzkoušel jsem jich již pár, ale takovou kvalitu obrazu, bezproblémovost a rychlost neměla žádná.

Při té příležistosti bych se chtěl zeptat zda v segmentu DVB-T je od Leadteku WinFast DTV1000 T stejně kvalitní jako tato analogová(nebo se "čeká na lepší")?....

:)
16.7.2007 06:55
PitomecA proč ne rovnou kombo DVB-T/analog? Za patnáctstovek je Leadtek WinFast DTV2000 H.
16.7.2007 06:59
stani[QUOTE=Pitomec;146024]A proč ne rovnou kombo DVB-T/analog? Za patnáctstovek je Leadtek WinFast DTV2000 H.[/QUOTE]

Hmm, také jsem o tom přemýšlel, ale dal jsem pak na názor Maška, také mám k různým multifunkčním, hybridům a kombo přístrojům trochu nedůvěru.... Ale pokud ti to šlape k TVÉ plné spokojenosti, tak ti to samozřejmě přeji... ;)
16.7.2007 07:10
PitomecDík, spokojenost je velká :-)
16.7.2007 08:34
jumichchcel by som sa opytat na tv kartu Leadtek WinFast DTV1000 T . na ma 32 bit pci 2.3 a moja doska podporuje len 2.2 . chcem sa spytat ci moze nastat problem? ja tu kartu potrebujem len na zachytavanie videa z externych zrojov nie na prijem tv signalu.
16.7.2007 08:41
stani[QUOTE=jumich;146033]chcel by som sa opytat na tv kartu Leadtek WinFast DTV1000 T . na ma 32 bit pci 2.3 a moja doska podporuje len 2.2 . chcem sa spytat ci moze nastat problem? ja tu kartu potrebujem len na zachytavanie videa z externych zrojov nie na prijem tv signalu.[/QUOTE]

K tomu se přidávám i já - viz má otázka o tři příspěvky výše... Zkušenosti, kvalita...?
17.7.2007 06:35
Ivo MašekJeště se nestalo, že by to u modelů od Leadteka vadilo. A že je tu dost lidí, co používá jinou PCI lajnu, než je doporučeno. Je ovšem zajímavé, že např. u Pinnacle tunerů to už vadí. Cca po 20 min provozu sekání obrazu až celkové zaseknutí celého systému a nutný restart OS.
Takže je to na vás.
17.7.2007 10:00
staniZdá se to být jasné:

analogová karta: Leadtek TV2000 XP Expert
analog+DVB-T: Leadtek WinFast DTV2000 H
DVB-T : ?
DVB-S : ?
DVB-C: ?
DVB-T+DVB-S: ?
DVB-T+DVB-C: ?
analog+DVB-T+DVB-S: ?
DVB-T+DVB-S+DVB-C: ?
analog+DVB-T+DVB-C: ?
20.7.2007 07:05
mach4volte WinFast je to ověřená kvalita jak po stránce Grafickýck karet tak po stránce TV karet. Tento výrobce co se týče TV karet má velice kvalitní ovládací SW. Neváhejte
25.7.2007 11:34
krysodlakAhoj, vybiram novou tv kartu. Mela by umetjak analog tak digital, mela by byt kompatibilni s win vista(tak aby ji videla mce aplikace) a nejlepe do PCI Express.Vsechny kriteria splnuje tato karta:
http://www.prolink.com.tw/style/content/CN-08-2cp2/product_detail.asp?lang=2&customer_id=1470&name_id=36165&rid=17744&id=108487
bouzel sjem ji nikde nenasel u nas v eshopu..
vi nekdo o nejake dalsi podobne ktera je u nas dostupna?
26.7.2007 06:50
Ivo MašekPro Visty je toho ještě málo, ale co třeba tohle?:
KWorld VS-TV PE210RF, TV+FM, PCIe, Dual
http://www.bgslevi.cz/produkt_detail.php?id=43153
a prodejce:
http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=62465
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=KWD-CBV1050&Type=K&CategoryId=0
http://pc.itek.cz/tv-tunery-pci/CBV1050-TV-FM-tuner-KWORLD
...............
Karta KWorld DVB-T PE310 je pro příjem analogu i digitálu, ty ostatní pouze pro analog.
11.8.2007 01:12
jaluvkapZdravim ... aktualne mam u PC v usb aver hybrid volar ... ten ale zacina zlobit, pze se prehriva, takze pujde na reklamaci a chtel bych nejakou interni hybridni kartu ... melo by to byt do PCI a aktualne vybiram mezi vyse zminovanym leadtekem DTV 2000H a AverTV Hybrid+FM A16D ... ktera z techto dvou zminovanych karet by byla vhodnejsi ... Aver ma vcelku obstojny software, s tim usb stickem jsem byl spokojeny nez se zacal prehrivat ... Leadtek je pro me neznama ... bydlim v rodinnem domku se slusnym prijmem, takze by mel mit pro leadtek dobry signal
11.8.2007 02:27
Ivo Mašek[QUOTE]leadtekem DTV 2000H a AverTV Hybrid+FM A16D ... ktera z techto dvou zminovanych karet by byla vhodnejsi ... Aver ma vcelku obstojny software[/QUOTE]
Tak Leadtek je rozhodně softwarově lépe ošetřen, než Aver. Software pro tv tunery Leadtek již několik let patří ke špičce. Je praktický, jednoduchý, nezatěžuje systém, velmi intuitivní.
13.8.2007 04:18
slimak[QUOTE=Ivo Mašek;147644]Tak Leadtek je rozhodně softwarově lépe ošetřen, než Aver. Software pro tv tunery Leadtek již několik let patří ke špičce. Je praktický, jednoduchý, nezatěžuje systém, velmi intuitivní.[/QUOTE]

To je pro mě důležitá odpověď. Právě vybírám mezi stejnýma kartama. Co jsem četl, tak je spokojenost na obou stranách, ale nikde jsem nezjistil, která karta má lepší a propracovanější software. Na Vistách budu převážně používat Media Center, ale i dodávaný software zkusím. Beru teda Leadteka.

Díky Ivo.
16.8.2007 03:03
mad.fox.51[QUOTE=jaluvkap;147640].... aktualne vybiram mezi vyse zminovanym leadtekem DTV 2000H a AverTV Hybrid+FM A16D ... ktera z techto .....[/QUOTE]

No já koukal ještě na kartu Hauppauge WinTV HVR1300, zdá se mi taky dobrá, zkus se na ní podívat, i já o ní uvažuji.

https://www.tvfreak.cz/recenze-hauppauge-wintv-hvr1300-vsestranny-hybrid/211?lotus=1&Highlight=0,Hauppauge

http://www.hauppauge.co.uk/pages/products/data_hvr1300.html
26.8.2007 01:51
krysodlak[QUOTE=Ivo Mašek;146575]Pro Visty je toho ještě málo, ale co třeba tohle?:
KWorld VS-TV PE210RF, TV+FM, PCIe, Dual
http://www.bgslevi.cz/produkt_detail.php?id=43153
a prodejce:
http://www.dxt.cz/?Mode=Sti&StiId=62465
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=KWD-CBV1050&Type=K&CategoryId=0
http://pc.itek.cz/tv-tunery-pci/CBV1050-TV-FM-tuner-KWORLD
...............
Karta KWorld DVB-T PE310 je pro příjem analogu i digitálu, ty ostatní pouze pro analog.[/QUOTE]
Moc diky za radu, bouzel aplikace edia center ve win vista tuto kartu vidi pouze jako 2x digitalni, analogovou nevidi:(. Vyrobcem dodavany sw sice funguje jak pro digitalni a i pro analog. ale bouzel prijem teto karty je velmi nekvalitni, obraz velmi zrnity a dokonce obcas i vypadavaji cele snimky(problikava seda obrazovka) Predtim jsem mel 2 Tv karty(nejaky leadtek2000serie, a Asus7135) a ty mely obraz v poradku.
neporadil by nekod jeste nejakou kartu, s podobnymi paramatry jak jsem psal vyse. Dekuji
16.9.2007 06:11
nanuk.skDobry den,
chcem si kupit novu tv kartu, hladam daku co by mala nasledovne:
1. dialkove ovladanie
2. aj analogou cast (najlepsie hybrid)
3. podporu vo win vista aj s aerom
4. FM Radio (ak by to bolo mozne aj s RDS)
5. najlepsie interna, ale nevadilo by ak by bola externa, ak by splnala vyssie uvedene podmienky

na cene nezalezi, na znacke tiez nie...
mate dake tipy co by boli dostupne na SK trhu?:)
vopred dakujem
5.11.2007 11:12
marat_tvfLidi mohu se zeptat, jak je u karty Leadtek WinFast DTV2000 H řešeno nahrávání zvuku?
Mám Genius video wonder pro III a už mi půl roku pije krev náhodnýma výpadkama zvuku při nahrávání.Taky mi naní nikdy nefungovalo ukládání do čehokoliv jiného než do mpeg2.Vždy jsem měl obrovský ztráty snímků bez ohledu na instalaci win xp.
Chtěl bych jí nahradit právě Leadtek WinFast DTV2000 H. Zvukovku mám Audigy 2 a chtěl bych konečně komprimovat do avi bez posunu zvuku o půl hodiny oproti filmu a ztracených snímků.
6.11.2007 06:10
Ivo MašekJak výkonný máš procesor, kolik máš RAM?
Ptám se, protože píšeš toto:
[quote]komprimovat do avi bez posunu zvuku o půl hodiny oproti filmu a ztracených snímků.[/quote]
6.11.2007 04:10
marat_tvf3,8GHZ Pentium 4, 3 GB RAM, 500GB Raid 1. Když zapnu nahrávání do AVI tak je proc. na 15%. Nikdy se mi ty ztráty snímků nepodařilo odstranit. Nahrávám všechno do MPEG2, ale to se nedá rozumně skladovat. Film má 3GB a stejně je vidět komprese.
6.11.2007 08:11
AlfTak bych to tipl na problém RAIDu. RAID 1 + systém + grabování...to nebude to pravé ořechové. Dej si samostatný disk na systém a swap. Mělo by to pomoct.
6.11.2007 08:22
marat_tvfTak už jsem to měl. Nemělo to vůbec efekt. Já už ten počítač i udělal čistě pro grabování, ale stejně vypadávali snímky. Mám dojem, že tam bude nějaká harwarová nekompatibilita s tím tunerem. Dřív jsem měl starou šunku 900MHz Celeron a ten avi pomocí MJPEG celkem zvládal.
5.12.2007 11:39
kenamMate nekdo zkusenost s temito kartami? Ktera ma lepsi HW vybavu?

Dik za info.
1.3.2008 11:45
lisýNemám moc zkušeností, ale teď mám interní hybridní kartu TV GoDVB-D11. Dodávané HyperMedia Centrum nic moc. Nedá se nic nastavovat, zejména potřebuji rozdílné zvukové normy nastavit. Zkoušel jsem i alternativně K!TV. Ten umožňuje něco nastavit, ale zase nejde digitální TV a FM rádio. Máte někdo zkušenosti nebo tipy ?
16.3.2008 06:21
pimp_cTeraz mam Leadtek WinFast DTV2000 H, ale je uplne k nicomu, v mojej oblasti ide iba analog, a na tv je velmi dobry signal, karta to vsak nedokaze zachytit. Ktoru mam zobrat??
16.3.2008 09:13
vl.stillVybírám TV kartu pro Windows vista x64, chci tam osadit 6GB RAM (nyní mám x86 + 2GB RAM) stará (cca 6 let) Leadtek WinFast TV 2000 XP již vistu x64 nepodporuje a tak se poohlížím po něčem novém.
Konkrétně jsem si vytipoval tyto karty (uvedeno s rozhraním):
Leadtek WinFast DVR 3100 H PCI
Leadtek WinFast DTV2000 H PCI
Leadtek WinFast DTV1800H PCI
WinFast PxDTV2300 H PCIe
WinFast PxDVR3200 H PCIe
AVerTV Hybrid Speedy PCI-E PCIe
AVerTV Duo Hybrid PCI-E PCIe
Pinnacle Studio PCTV PMC 310i PCI
Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro PCIe

Všechny karty jsou hybridní, preferuji rozhraní PCIe (obojí kvůli budoucnosti, plánuji, že mi karta nějaký ten rok vydrží). Zatím se mi nejvíc líbí tyto:
AVerTV Hybrid Speedy PCI-E
Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro

Ještě shrnu své požadavky (podle výrobce by to měli zvládat všechny, ale chci vědět, jestli s tím má někdo zkušenost):
1)Podpora Vista x64 + 6GB RAM
2)Možnost využití jak s MCE ve Vista tak s originál programem
3)pozastavení televize
4)bezproblémová funkčnost vedle Pinnacle studio 11 ultimate (některé karty s ním prý mají problémy)
5)Možnost příjmu HDTV (pro budoucnost)
21.3.2008 07:54
macabecau mam notebook LENOVO T61 a chtel bych si do neho koupit nejakou TV kartu musi byt PCI, docela si mi libi nejake aver kolem 1500kč, nebude vadit kdyz mam vista bussines? diky za kazdou radu
22.3.2008 09:36
Ivo Mašek[QUOTE]
notebook LENOVO T61 a chtel bych si do neho koupit nejakou TV kartu musi byt PCI
[/QUOTE]
Interní kartu do notebooku? Nesplet jsi to?
22.3.2008 01:32
StD...s PCMCIA.
22.3.2008 06:25
Ivo Mašek[quote=StD;170065]...s PCMCIA.[/quote]
No, já si také myslím.
Tak to jsou tu dvě velmi dobře udělané recenze:
AVerTV Hybrid Express Slim
https://www.tvfreak.cz/recenze-avertv-hybrid-express-slim-tv-schovana-v-notebooku/2259
AVerTV Hybrid+FM Cardbus
https://www.tvfreak.cz/jak-vybavit-starsi-notebook-tv-kartou-avertv-hybridfm-cardbus/2229
Podstatně větší výběr tv tunerů pro notebook je v podobě tzv. USB klíčenek:
http://www.svethardware.cz/recenze-megatest-tv-tuneru-pro-usb-dvb-t-1-cast/15597
http://www.svethardware.cz/recenze-megatest-tv-tuneru-pro-usb-dvb-t-zaver/15602
22.3.2008 07:25
staniMno, test USB klíčenek z r. 2006 asi nebude to pravé ořechové... :rolleyes:
22.3.2008 09:06
Ivo MašekCo myslíš, že se tak drastického změnilo?
22.3.2008 09:49
stani[QUOTE=Ivo Mašek;170124]Co myslíš, že se tak drastického změnilo?[/QUOTE]

2 roky v PC hardware? :D

To opravdu není víno..... ;)
22.3.2008 10:41
Ivo MašekNa tv tuner ten "jiný" hardware v PC opravdu žádný vliv mít nebude. Maximálně jiný OS (Vista např.), což je ale zase software.
Ty změny nejsou vůbec markantní, základ je naprosto stejný, pouze bude pozměněn design dle "módy". Vybavení tunerů bude nezměněné., a tunerům bude šuma fuk, jestli je ostatní železo staré 2 roky (klidně i déle).
22.3.2008 11:44
staniMěl jsem na mysli samozřejmě to "železo" - USB klíčenky.... Protože to pořád PC doplněk je.
5.4.2008 12:41
Lukss[QUOTE=vl.still;169476]Vybírám TV kartu pro Windows vista x64, chci tam osadit 6GB RAM (nyní mám x86 + 2GB RAM) stará (cca 6 let) Leadtek WinFast TV 2000 XP již vistu x64 nepodporuje a tak se poohlížím po něčem novém.
Konkrétně jsem si vytipoval tyto karty (uvedeno s rozhraním):
Leadtek WinFast DVR 3100 H PCI
Leadtek WinFast DTV2000 H PCI
Leadtek WinFast DTV1800H PCI
WinFast PxDTV2300 H PCIe
WinFast PxDVR3200 H PCIe
AVerTV Hybrid Speedy PCI-E PCIe
AVerTV Duo Hybrid PCI-E PCIe
Pinnacle Studio PCTV PMC 310i PCI
Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro PCIe

Všechny karty jsou hybridní, preferuji rozhraní PCIe (obojí kvůli budoucnosti, plánuji, že mi karta nějaký ten rok vydrží). Zatím se mi nejvíc líbí tyto:
AVerTV Hybrid Speedy PCI-E
Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro

Ještě shrnu své požadavky (podle výrobce by to měli zvládat všechny, ale chci vědět, jestli s tím má někdo zkušenost):
1)Podpora Vista x64 + 6GB RAM
2)Možnost využití jak s MCE ve Vista tak s originál programem
3)pozastavení televize
4)bezproblémová funkčnost vedle Pinnacle studio 11 ultimate (některé karty s ním prý mají problémy)
5)Možnost příjmu HDTV (pro budoucnost)[/QUOTE]
Ahoj,zajímalo by mne,co jsi vybral.Taky uvažuju o TV kartě.
6.4.2008 08:26
vl.still[QUOTE=Lukss;171914]Ahoj,zajímalo by mne,co jsi vybral.Taky uvažuju o TV kartě.[/QUOTE]
ještě nic teť čeká jestli vůbec budu moci provést upgrade na x64 :-(
6.4.2008 09:46
StDJá se Vás zeptám jinak: A proč? To x64? To je nějaké nakažlivé? Jako příušnice? To už jsem jednou měl a znovu nemusím. Sorry za OT, ale když se někdo míní sebeprznit pod tím OS, tak to je jako žít v Čechách...
Jinak, aby nebylo OT, hlasuji za karty Pinnacle (a KSČ) Halt už zase furt předvolební boj. A pak si kup kartu, když ta z roku 1999 ještě spolehlivě slouží a lidi to kupujou.

Je to už na fejeton? Jsem placen od znaku...
24.4.2008 12:03
Wallotexistuje vubec nejaka karta co spolehlive funguje pod 64bit OS s 4GB+ RAM?

jelikoz avery nefunguji snazim se najit cokoliv co proste bude pod 64bit Vistama s 6GB RAM fungovat

proc 64bit? protoze 6Gb RAM.
6.5.2008 12:34
petebMam pod Vistami 64 (MB ASUS Commando P965, 8GB) v PC soucasne:
PCI Skystar HD (DVB-S2)
PCI Leadtek DVB1000T (DVB-T)
USB MSI DigiVox II v3.0

Vse rizeno pomoci DVBViewer Pro (neznam snad software s lepsim pomerem cena/vykon).
Zvlada simultani zaznam ze vsech karet soucasne (i vice programu).

Stary analogovy PCI Aver s Bt879 je uz na opocinku ve skrini, na MB dosly PCI sloty ;-)
Ale stejne obcas zavzpominam na casy zachytavani analog.videa s problemy se synchronizaci A/V. DVB-T sice chodi, ale je to nuda.
12.5.2008 01:33
KibitzTak protoze mi nikdo neni schopen poradit s mym problemem s Aver GO 007 FM Plus, tak se poohlizim po nove karte do PCIe. Mam v hledacku tyto 3:

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008L0W70BTG2E

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008L0W70BTG53

http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008L0W70BTG99

muzete mi rict ktera je nejlepsi a proc? Prakticky se lisi asi jen pouzitymi cipy a prislusenstvim. Hlavne aby mela dobry prijem.
12.5.2008 02:18
Ivo MašekTak já bych vybíral z těch Leadteků. A proč: mám k výrobkům této firmy dlouhodobý kladný vztah., software od této firmy patří mezi špičku.
Ovšem majitelé tunerů od firmy AVer ti samozřejmě můžou říci to stejné o firmě AVer. .... je opravdu těžké radit ve výběru, protože většinou platí, že kdo používá "X", nechce měnit, a kdo používý "Y", tak také nebude chtít měnit. Nestrannou radu ti tu asi jen tak nikdo nedá.
Dopručuji si pročíst diskusní forum, kde zjistíš, jak který model funguje, na který je nejvíce stížností, s kterým je největší spokojenost. A také hodně (řekl bych velmi hodně) záleží na tvé konfiguraci PC. Tím hlavně myslím různý doplňkový software, codecpacky, a podobné srandy.
A také tu máme recenze. Ty ti také dost pomůžou ve výběru.
20.5.2008 07:16
Joohnzajímalo by mě jestli nějak jde přiblížit analogové vysílání, když vysílají program širokoůhle...vznikne kolem celého obrazu tak 30% nevyužitého prostoru(když mám širokoůhlý monitor) V menu programu winfastPVR2 jsem nic takového nenašel...zkuste poradit prosím. Mám leadtek dtv1800h a jsem plně spokojen(mám digitální příjem) koupil jsem ji přítelkyni,ta má jen analog..případně jakou jinou kartu doporučujete,která by to zvládla?
16.6.2008 10:56
TremorTak jelikoz sem dnes zjistil ze rozchodit moji WinFast DTV2000 H s Vista MCE je temer nemozna zalezitost, rozhod sem se pro jinou kartu. Sem zastance karet od Leadteku (az na moji prvni ati tv wonder).
A tak bych se chtel zeptat jestli existuje karta s plnou podporou Win Vista MCE, takze: analog+digital (takze asi hardwarovy mpeg encoder) , FM klidne ozelim, dalkovy ovladac s plnou podporou MCE, samozrejme stereo a moznost nahravani divx, xvid.
Karta nemusi bejt nutne od Leadteku, hlavne aby fungovala !!!! A kdyz bude PCIe, tak se taky zlobit nebudu.

//edit: o podporu MCE me jde hlave proto, ze PVR2 neumi roztahnout a oriznout sirokouhlej obraz na cely 16:10 monitor, kdezto MCE ano.
25.6.2008 08:52
SurgicalS MCE jak ve WinXP tak Vista64 Ultimate bez problému používám Leadtek WinFast PXDVR 3200H do PCI-E, k mání třeba na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55405.

Nepoužívám PVR2, pouze a jen MCE, k mé naprosté spokojenosti pod oběma systémy.
28.6.2008 08:48
Tremor[QUOTE=Surgical;182878]S MCE jak ve WinXP tak Vista64 Ultimate bez problému používám Leadtek WinFast PXDVR 3200H do PCI-E, k mání třeba na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=55405.

Nepoužívám PVR2, pouze a jen MCE, k mé naprosté spokojenosti pod oběma systémy.[/QUOTE]

A funguje ve Vista MCE i v analogovem rezimu bez problemu?
12.7.2008 06:03
UtekJakej názor máte na kartu WinFast PxPVR2200?

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?pronameid=351&lineid=6&act=1

Má tady s ní někdo zkušenosti?

Případně jakou analogovou kartu do slotu PCI-expres s kvalitním obrazem příjmu i zachytávání by jste mi doporučili?
19.7.2008 10:51
RikardoProsím o radu jakou TV kartu pro příjem kabelové televize.

Sestava PC :
MB 865GDMP
CPU 2,4 GHz Intel
Pamět DDR 400 - 2 GB
GK Ati Radeon 9550 256MB
HDD Samsung 250 GB
OS WIN XP SP2

CENA: 500-1.000 Kč

Děkuji
20.7.2008 10:03
Ivo MašekPředpokládám, že ti jde pouze o analogový příjem kabelovky (digitální příjem na tv tuner je složitější a podrobnější info nalezneš v sekci DVB-C). Tam mohu doporučit klasické starší analogové tunery od Leadtek, které jsou opravdu bezproblémové., nebo starší "klasiku" od Hauppauge.
26.7.2008 11:08
cz-eilonwyDobrý večer.. Potřebuji hybridní (nejlépe duální) kartu pro příjem digitálního i analogového (analog kvůli upc) signálu střední třídy. Měl jsem AverMedia TV Duo Hybrid PCI-Express ale ta mi nejela na mojí sestavě (vista x64 + 4g ram) uvažuji o Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro ale nevím jestli nebudu mít ten samý problém.. Budu rád i za náměty na jinou kartu s HDTV,TimeShifting... Děkuji
15.8.2008 11:59
brutusJakou interni PCI-e nebo PCI DVB-T kartu mne doporucite pro pouziti v HTPC jak video rekorder (v podstate jen pro nahravani - HTPC je pichnute do TV ktera ma vlastni DVB-T tuner). OS je Vista 64. HW AMD 780G chipset s X2 4050+ procem. Propojeni do TV je prez HDMI (1920*1080@60Hz).

Predstavoval bych si to tak, ze HTPC je ve Sleep modu a v urceny cas (vybrany porad z EPG) zacne nahravat a po skonceni poradu se zase uspi. (Proste to co umi kazde video :)
31.8.2008 11:30
rkalasMám pár měsíců interní DVB-T tuner Leadtek PVR 3100H s HW enkodérem. Funguje perfektně s Visty a MP, ale bohužel střašně topí. Mám low profile skříň, která dokud byla na stolku, tak sice dost hřála, ale ještě to šlo. Teď jsem počítač přemístil do skříňky pod televizi a case je v místě tuneru tak rozpálenej, že už na něm neudržím ruku. Takže tahle TV karta musí ven a dovnitř něco co netopí. Co byste doporučili s/bez HW enkodéru?
1.9.2008 05:59
Ivo Mašek[QUOTE]
Teď jsem počítač přemístil do skříňky pod televizi
[/QUOTE]
Pokud tomu rozumím tak, že jsi počítač zavřel do nějaké skříňky, kde necirkuluje vzduch, tak takhle se to právě nemá. Musí být zajištěno proudění vzduchu. Tam ti výměna hardwaru nepomůže.
1.9.2008 09:08
rkalas[QUOTE=Ivo Mašek;190045]Pokud tomu rozumím tak, že jsi počítač zavřel do nějaké skříňky, kde necirkuluje vzduch, tak takhle se to právě nemá. Musí být zajištěno proudění vzduchu. Tam ti výměna hardwaru nepomůže.[/QUOTE]

Ne tak docela. Je to zepředu otevřená skříňka. Jasně proudění vzduchu je omezené, ale ne nemožné. Problém je jen s tou TV kartou, která hodně topí. Komponenty jsem vybíral s ohledem na spotřebu a opravdu procesor Athlon BE-2400 je proti TV kartě pěkně chladnej. Takže chci nejprve vyměnit TV kartu za nějakou co netopí a pokud i tak bude poč horkej, tak přidám do skříňky ventilátor.

Takže jaké jsou tipy na dobrou low profile (duální a) hybridní TV kartu, která NETOPÍ. Preferuji s HW enkodérem, ale možná že právě HW enkodér je důvod vysoké teploty.
2.9.2008 06:58
Ivo MašekKdyž to necháš na SW, tak tu práci přebere CPU a teploty se obrátí. I když ten CPU bude lépe chlazen (doufám).
Která karta jak topí a netopí - těžko říci. To chce mít prakticky vyzkoušené značné množství tunerů a to tedy nevím, kdo takový by tu byl, kdo vyzkoušel větší množství tunerů a sledoval teplotu.
Asi opravdu nejjednoduší bude prohánět vzduch skrz skříň.
2.9.2008 07:08
StD...a navíc to ještě ovlivňuje i to, jaká ostatní bižuterie tam na sběrnicích PCI/PCI-E běží. U mne svého času topil tuner jak šílený po přidání síťové karty. Nakonec to odnesla jen ZK, vyměnil jsem síťovku za jiné značky a bylo po problemech - teploty v zelených polích.
2.9.2008 01:33
rkalasNemám tam nic jen tu TV kartu. Základní deska je Gigabyte GA-MA78GM-S2H. Problém je taky v tom, že ve skříni je větrák na procáku, na zdroji, jeden jsem dal zkušebně před 2 HDD, ale kolem pci karet vzduch moc neproudí. Takže asi půjdu do nějaké (dual) hybrid DVB-T bez HW enkodéru. Stejně 99% času je zdrojem DVB-T signál.

Ale stejně bych rád získal nějaké tipy na jinou DVB-T kartu, abych se zase "nespálil". Podmínkou je fungování ve Vistech + MediaPortal

Edit: objednal jsem Kworld PE310RF, snad bude OK.
14.9.2008 03:33
casesikyZdravim, potreboval bych poradit. Vlastnim soucasne Leadtek 2000 expert, jsem s ni velmi spokojen. Nedavno u nas zprovoznil vysilac KRASOV digitalni vysilani a tak jsem se rozhodl koupit hybridni tv kartu leadtek DTV2000 H, predtim jsem vyzkousel zda digital vubec chytim pre Set Top Box a uplna pohodicka. No ale DTV2000 H jsem v pocitaci vubec nerozbehal s hlaskou "nebylo mozne nacist ovladace dekoderu" deset hodin mordovani nic nevyresilo takze jsem v zapeti koupil AVERMEDIA hybrid ten jsem tedy rozbehal ale digital jsem bohuzel nenaladil, sice to naslo programy ale byla tam jen tma a obcas z toho vylezl nejaky zvuk. Takze obe karty jsem vratil a jako docasne reseni jsem koupil STB a ten jsem pripojil SCART -> CINCH do EXPERTA, maximalni spokojenost ale ma to velmi velke omezeni kvuli nahravani poradu. Takze interni TV kartu 100% chci ale jakou??? Proc ta AVERMEDIA nechytala DIGITAL kdyz STB ano ?? Nechce se mi kupovat XX karet a zkouset zda nejaka pujde. Od vysilace jsem vzdusnou carou 52km a rad bych zustal u znacky leadtek kvuli ovladani aplikace PVR ktera mi prijde jako nejlepsi.
14.9.2008 03:40
stani[QUOTE=casesiky;191622]Zdravim, potreboval bych poradit. Vlastnim soucasne Leadtek 2000 expert, jsem s ni velmi spokojen. Nedavno u nas zprovoznil vysilac KRASOV digitalni vysilani a tak jsem se rozhodl koupit hybridni tv kartu leadtek DTV2000 H, predtim jsem vyzkousel zda digital vubec chytim pre Set Top Box a uplna pohodicka. No ale DTV2000 H jsem v pocitaci vubec nerozbehal s hlaskou "nebylo mozne nacist ovladace dekoderu" deset hodin mordovani nic nevyresilo takze jsem v zapeti koupil AVERMEDIA hybrid ten jsem tedy rozbehal ale digital jsem bohuzel nenaladil, sice to naslo programy ale byla tam jen tma a obcas z toho vylezl nejaky zvuk. Takze obe karty jsem vratil a jako docasne reseni jsem koupil STB a ten jsem pripojil SCART -> CINCH do EXPERTA, maximalni spokojenost ale ma to velmi velke omezeni kvuli nahravani poradu. Takze interni TV kartu 100% chci ale jakou??? Proc ta AVERMEDIA nechytala DIGITAL kdyz STB ano ?? Nechce se mi kupovat XX karet a zkouset zda nejaka pujde. Od vysilace jsem vzdusnou carou 52km a rad bych zustal u znacky leadtek kvuli ovladani aplikace PVR ktera mi prijde jako nejlepsi.[/QUOTE]

Nevím zda je to také ten případ, ale myslím, že se to tady na foru opakuje pořád dokola nespočetkrát: nejdříve VŠE odinstalovat a pak to nainstalovat zase vše nově...
14.9.2008 04:58
casesikyJo to jsem zkousel, a co jsem nasel par lidi se stejnym problemem tak ty ho tez nevyresily. No karta uz je zabalena a zitra ji posilam zpet.

Co jsem cetl na foru czechcomputer tak karta stejne moc neoplyva dobrym tunerem, zato avermedia velice chvalily ale na te karte jsem ten digital taky nechytil takze i kdyz bych tu DTV2000 H rozchodil pochybuju ze bych na ni neco chytil.

A proto se ptam proc tyto karty maji jiny tunery nez jaky davaji do set top boxu ?? Nebo znate nekdo nejakou kartu ktera ma dobry tuner?
14.9.2008 06:08
Ivo Mašek[QUOTE]
Co jsem cetl na foru czechcomputer tak karta stejne moc neoplyva dobrym tunerem,
[/QUOTE]
Tunery od Leadteka vyžadují kvalitní a silný signál (nezpracují jen tak něco) a zato se odmění perfektním obrazem.
14.9.2008 08:09
stani[QUOTE=casesiky;191633]

A proto se ptam proc tyto karty maji jiny tunery nez jaky davaji do set top boxu ?? Nebo znate nekdo nejakou kartu ktera ma dobry tuner?[/QUOTE]

Spíš jde o citlivost.

Jak jsou na tom nové hybridy a DVB-T karty od Leadteku?...
16.10.2008 10:57
vvnenk[QUOTE=rkalas;190287]Nemám tam nic jen tu TV kartu. Základní deska je Gigabyte GA-MA78GM-S2H. Problém je taky v tom, že ve skříni je větrák na procáku, na zdroji, jeden jsem dal zkušebně před 2 HDD, ale kolem pci karet vzduch moc neproudí. Takže asi půjdu do nějaké (dual) hybrid DVB-T bez HW enkodéru. Stejně 99% času je zdrojem DVB-T signál.

Ale stejně bych rád získal nějaké tipy na jinou DVB-T kartu, abych se zase "nespálil". Podmínkou je fungování ve Vistech + MediaPortal

Edit: objednal jsem Kworld PE310RF, snad bude OK.[/QUOTE]
Mám stejnou základní desku, procesor Procesor AMD Athlon 64 X2 BE-2400, TV kartu Aver Media A16D, disk SATA 500 GB,4 GB RAM. Odpojil jsem všechny ventilátory, kromě CPU a zdroje. Mediaportal server jede bez problémů, ale pouze DVB-T. Dají se nahrávat zároveň všechny programy z jednoho Multiplexu a zároveň se můžeš na jeden program (ze stejného multiplexu) dívat.
Analog a FM se mi nepodařilo rozchodit vůbec, ačkoliv jsem udělal snad vše, co jsem na fóru MP našel. Pokud by někdo věděl, jak rozchodit na Media Portalu s Aver Media A16D , tak ať se ozve.
24.10.2008 05:19
VitopProsím,která karta podporuje WIDE monitory
23.7.2009 10:57
klimiZdravim.
Schánim nějakou TV kartu.
Poskytovatel (http://ktklasterec.cz) uvádí, že přijímá digitální vysílání a to převádí do analogu,takže zřejmě stačí analog.
Monitor Samsung 2234BW.
Cena tak do 1k.
16.9.2009 10:37
messer19Ahojte,

mozete mi poradit nejaku internu TV kartu, ktora spolahlivo funguje pod Windows 7 RTM ? Staci mi klasicka analog. Mam vytipovanu Asus MyCinema P7131 analog. Na stranke Asusu su aj ovladace pod Windows 7, takze myslim, ze by tam mala v pohode fungovat.

Diky za rady.
25.10.2009 10:54
WarikDobry den,
vybiram interni TV PCI kartu (mam taky volny i PCI-e ) a stale se mi nedari najit tu ktera by mi vyhovolala s temito naroky:
-musi jet pod Windows 7 64bit 3 gb ram
-staci pouze digital, musi dobre chytat signal i pres slabsi signal ktery mam (na set top boxu chytam 60-70% signal) antenu mam pro digitalni vysilani
-mela by mit EPG a taky podporu titulku pri filmu ( budu ji pouzivat v anglii ,tak anglicke titulky u filmu potrebuji)
-nahravani ani moc nevyuziju
-mela by byt trosku novejsi ne nejaka vykopavka z roku 2002 ktera se ted doprodava
-cena do 2000 Kč

prosim pomozte toto dilema rozlustit staci mi sem hodit nazev karty ja uz si info o ni nejak vyhledam....

diky moc
26.10.2009 06:50
Ivo Mašek[quote]
-staci pouze digital, musi dobre chytat signal i pres slabsi signal
[/quote]
Potom (v tomto čase) pouze nějaký model od AverMedia.
31.10.2009 05:25
scrat777[quote=Warik;245526]Dobry den,
vybiram interni TV PCI kartu...
-staci pouze digital
[/quote]

Zdravím,

mohu doporučit Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI ( http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38382 ), kterou používám již déle než rok a nezaznamenal jsem žádné problémy. Kartu používám výhadně v programu Windows Media Center nejprve v OS MS Vista x64 (4 GB RAM) a nyní ve Windows 7 (8GB RAM). Původně jsem měl v PC tyto karty dvě, takže celkem 4 DVB-T tunery, a s Windows 7 jsem dokonce bez problémů přijímal HD vysílání stanic ČT1 a Nova z testovácího vysílání na čtvrtém multiplexu. Ale opakuji, že kartu používám jen a pouze v programu Windows Media Center.
31.10.2009 07:05
Karell[quote=Ivo Mašek;191650]Tunery od Leadteka vyžadují kvalitní a silný signál (nezpracují jen tak něco) a zato se odmění perfektním obrazem.[/quote]

Nejsem moc spokojený s citlivostí karty Leadtek Winfast DTV1000 S, tak uvažuju o nějaké citlivější. Pomohl bych si např. kartou AVerTV DVB-T Super 007 anebo TechniSat DVB-T AirStar2? Jsou to také oveřené a hodně rozšířené modely, tak snad někdo z Vás bude moct porovnat jejich citlivost.

Otázka zní, bude znatelný rozdíl ve zlepšení? Ten Leadtek se totiž občas trochu trhá (nekostičkuje, jen trhá), což bych rád odstranil. Vedení od antény k PC jsem už vylepšil (kvalitnější a trochu kratší kabely) a kvalitní zesilovač+rozbočovač také mám. Takže alternativně by to možná řešil další zesilovač, což už se trochu bojím o možné rušení, anebo stolní DVB-T tuner s HDD a přenosem nahrávek na PC (Mascom MC 1321T).

Poraďte pls
31.10.2009 08:33
Ivo Mašek[quote]
TechniSat DVB-T AirStar2
[/quote]
Na tuhle kartu je dobrý návod zde:
http://www.digitalnitelevize.cz/magazin/dvb-t/prijimace/instalace-PCI-karty-technisat-airstar-2.html

Instalace DVB-T PCI karty TechniSat AirStar 2

[quote]Protože se některé problémy při instalaci opakují u různých uživatelů, rád bych je shrnul a doporučil postup, kterým se jim dá vyhnout. Tímto děkuji za inspiraci kolegům z tvfreak, kteří na tyto problémy narazili a se kterými jsme je společnými silami řešili.

1. Pokud máte na PC nainstalovaný Nero 6 (což asi máte) a nepoužíváte jeho součást, přehrávač Nero Show Time (což asi nepoužíváte), odregistrujte jeho audio dekodér ze systému. Jednoduchá pomůcka je zatím ke stažení na této adrese: [COLOR=#000080]www.trinitro.net/DVBV/rlfm_bin1_4.zip[/COLOR], jmenuje se RadLight Filter Manager, po instalaci a spuštění ukáže všechny nainstalované filtry, najděte si Nero Digital Audio Decoder a dejte Unregister. Pokud to neuděláte a dostanete při provozu DVBVieweru hlášku, v které bude jako příčina chyby uveden soubor "NeAudio.ax", pak jste to udělat měli. Po tomto kroku bych ještě doporučil použít program Tune Up Utilities 2004 (ke stažení je trial na [COLOR=#000080]www.downloads.com[/COLOR]), konkrétně jeho utilitu 1-Click Maintenance, která vyčistí registry OS od nepořádku. Pokud najde při prvním běhu víc než 30 chyb, doporučuji spouštět jí opakovaně, dokud neproběhne bez nalezených chyb.

2. Neinstalujte nejnovější drivery pro TechniSat AirStar2 stažené z webových stránek TechniSatu - od jisté verze (zřejmě 4.2.8) nesmí internetová verze ovladačů obsahovat MPEG2 dekodér, takže byste dostali chybovou hlášku, začínající "B2C2 MPEG decoder..." a nehrálo by vám to. Proto proveďte instalaci ovladače z instalačního CD, které přišlo s kartou. Pokud bude karta a software fungovat bez problémů, ponechte to tak, pokud budete chtít přece jen nainstalovat nejnovější ovladače ke kartě, mělo by to fungovat i poté normálně. Pokud nebude, vždy se dá zvolit funkce návratu k předchozímu ovladači v Nastavení - Ovládací panely - Systém - záložka Hardware - Správce zařízení - Síťové ovladače - B2C2 Broadband... - Vlastnosti - záložka Ovladač - Roll Back Driver (v české verzi Windows položka Vrátit změny ovladače).

3. Při instalaci karty a software dodržujte postup dle manuálu: nejdřív instalujte kartu, pak při její detekci OS ukažte cestu k ovladačům karty (oemsetup.inf na instalačním CD). Po instalaci ovladačů a restartu nainstalujte software - po vložení CD by měla instalace začít automaticky. Pokud máte CD v mechanice, nalistujte si v adresáři "Install" soubor "Setup.exe" a spusťte instalaci manuálně.

4. Po instalaci doporučuji spustit Setup4PC (bude v liště jako červená ikonka s anténním stožárkem), vytvořit pomocí tlačítka "Add" nový profil (na obrázku je "CR") a v dialogu Channel Management nechat pomocí tlačítka "Search & Scan" vyhledat kanály. Poté, co program najde kanály, můžete se kliknutím na tlačítko Edit podívat na jejich specifikace (síla signálu, SNR a BER), pokud máte možnost hýbat anténou, snažte se dostat hodnotu BER (Bit Error Rate) na nulu. Při vyladění bude ikonka v liště zelená.[/quote]
31.10.2009 09:36
KarellNávod je sice fajn, ale nejdřív potřebuju vědět, jestli ten můj Leadtek je míň citlivý než nějaká jiná alternativní karta, abych nedopadl stejně. Kromě té citlivosti mi jinak Leadtek vyhovuje. Vy pane Mašek nějaké zkušenosti v tomto směru nemáte?
31.10.2009 09:46
Ivo MašekPokud mě je známo a co znám z praxe, tak tunery od Leadteka byly nejcitlivější. To, co ještě zpracovaly karty od jiných výrobců, tak Leadtek už nikoli.
31.10.2009 10:11
Karell[quote=Ivo Mašek;246424]Pokud mě je známo a co znám z praxe, tak tunery od Leadteka byly nejcitlivější. To, co ještě zpracovaly karty od jiných výrobců, tak Leadtek už nikoli.[/quote]

Aha, slovo citlivost asi používám v obráceném smyslu, ale to nevadí. Podstatné je, že jste asi měl na mysli, že karty Leadtek obecně požadují silnější signál na vstupu, aby bez sekání dobře fungovaly, nepletu-li se.

Pokud ano, tak jste mě na jednu stranu sice nepotěšil, ale zároveň dal naději, že jiná karta by mohla být řešením.
31.10.2009 10:29
Ivo Mašek[quote]
Podstatné je, že jste asi měl na mysli, že karty Leadtek obecně požadují silnější signál na vstupu, aby bez sekání dobře fungovaly, nepletu-li se.

[/quote]
Ano, je to tak. (já vás pochopil dobře)
[quote]ale zároveň dal naději, že jiná karta by mohla být řešením.[/quote]
Mohla, ale i nemusela. Televizní karty jsou obecně více náchylné na sílu a kvalitu přijímaného signálu. To, co "zchroustne" STB (klasický televizor), už nemusí zpracovat žádná tv karta. A to, co zpracují televizní karty všeobecně, už nemusí zpracovat právě ten Leadtek. Tady by opravdu bylo nejlépe si tuner vypůjčit. Všeobecně je to totiž "sázka na loterii".
31.10.2009 10:34
Ivo MašekPak je tu to sekání. Co tím myslíte? Jestli to, že mezi plynulými sekvencemi chybí obraz (tedy kus děje), pak je to tak slabým signálem, že nedojde ani ke kostičkování a obraz na chvíli rovnou "zamrzne". A zo je hodně velký pokles síly signálu, který by nemusela zpracovat žádná karta.
1.11.2009 11:02
Karell[quote=Ivo Mašek;246433]Pak je tu to sekání. Co tím myslíte? Jestli to, že mezi plynulými sekvencemi chybí obraz (tedy kus děje), pak je to tak slabým signálem, že nedojde ani ke kostičkování a obraz na chvíli rovnou "zamrzne". A zo je hodně velký pokles síly signálu, který by nemusela zpracovat žádná karta.[/quote]

Trochu to rozepíšu. Na rodinném domku máme na střeše klasickou anténu Colorku, cca 25 km od Cukráku, viditelnost sice není přímá, ale v cestě je jen malý kopec, který je tak o 30 metrů výše než náš barák a je vzdálený cca 1,5 km. Pár metrů za anténou mám zesilovač Teroz (K21-60, zisk 18 dB) a po dalších cca 3 metrech rozbočovač na dvě vedení (taky Teroz, kterým jsem nahradil Hamu ze supermarketu a sekání se hned stalo méně častým). No a pak je ještě vedení v baráku do zásuvky cca 7 metrů a ze zásuvky taky cca 7metrů do PC. Všechny kabely jsou kvalitní. Připojím-li TV je všechno bezchyby, ale to PC se seká.

Sekáním nám namysli, že se na chvilku zastaví obraz, zvuk většinou ne, ale někdy taky. Při tom krátkém zastavení obrazu se jen někdy objeví kostičky, většinou je obraz čistý, jen prostě pozastavený. No a pak děj skočí o tu chvilku, kdy byl zmrznutý, dál. Tedy chybí část děje, která je nahrazena posledním známým snímkem. Doufám, že to píšu srozumitelně.

Teoreticky by mělo pomoci další zesílení, ale trochu se bojím přidávat další zesilovač, jestli by to dvojí zesilování za sebou dělalo dobrotu. Nicméně takový druhý (skoro stejný) zesilovač mám doma, jen k němu nemám napájení. No a ještě jsem od Terozu našel trojstupňový zesilovač se ziskem 35 dB, můžu ho zkusit, ale jsou to hold další 400 Kč s nejistým výsledkem.
1.11.2009 11:45
Ivo Mašek[quote]
Tedy chybí část děje, která je nahrazena posledním známým snímkem. Doufám, že to píšu srozumitelně.

[/quote]
Jo, rozumím tomu. Je to tedy silný pokles (byť krátkodobý) signálu, tak silný, že se neobjeví ani kostičkování a obraz rovnou vypadne.
[quote]Teoreticky by mělo pomoci další zesílení, ale trochu se bojím přidávat další zesilovač,[/quote]
Po přidání dalšího zesíku hrozí přebuzení a velké zhoršení signálu.
Já bych (a asi to možná bude pracné - nevím) natáhl přímo koax od anteny do tv tuneru. bez zesilovačů a rozbočovačů. Jenom na zkoušku. Antena by přiváděla signál pouze pro tv kartu. (a mám za to, že problémy ustanou - tedy moje míňka)
A k těm zesilovačm obecně: Já je moc rád nemám. Protože to je ošemetná věc. Ta hranice mezi "pomůže / ublíží" je tenká, jak vlas
1.11.2009 01:44
KarellTak jsem zkusil vyřadit ten zesilovač (mám ho tam ještě z doby, kdy jsem chytal analogové vysílání ze Žižkova, kam to mám taky cca 25 Km a bez něj to bylo zjevně zašumělé) a ejhle, situace se nezměnila. Tj. set top box funguje normálně dále bez chyb a na TV kartě se projevuje dál to občasné zasekávání. Intenzita zasekávání jakoby víc záležela na tom, jaké je počasí nežli na jiných okolnostech.

Ještě technicky - vyřazení zesilovače jsem provedl odšroubováním konektorů a jejich spojením spojkou. Zkusil jsem analogicky vyřadit i ten rozbočovač (tam nemá šroubovací konektory, ale obyčejné zasunovací) a zase skoro není změna, možná neznatelně méně sekání. Ale to sekání obrazu je natolik nepravidelné, že těžko srovnávat.
2.11.2009 09:23
KarellNo a včera večer se to už sekalo opravdu málo (stále s vypojeným zesilovačem), asi byly lepší příjmové podmínky.

Ode dneška bych měl mít možnost vyzkoušet kartu Aver TV 007, tak uvidím, jak to s tím sekáním bude vypadat u ní.
2.11.2009 06:47
Ivo Mašek[quote]Ode dneška bych měl mít možnost vyzkoušet kartu Aver TV 007, tak uvidím, jak to s tím sekáním bude vypadat u ní.[/quote]
Dej pak vědět. Mě by to také celkem zajímalo.
5.11.2009 10:00
KarellTak došlo k nedorozumění, ta karta AVER k zapůjčení nebyla DVB-T, ale analog. Mezitím jsem vypozoroval, že to sekání někdy skoro zmizí a někdy je zřetelné, teď je to spíš lepší. Tipuju, že to závisí na počasí, což by znamenalo, že by mi stačila jen o trochu citlivější karta, tak budu pátrat dál.

Při prohledávíní fóra jsem se setkal s tím, že jedna starší karta - Airstar 2 byla označována jako velmi citlivá, jako kdyby se tehdy ty karty ještě dělaly citlivější (a možná preciznější), třeba i proto, že digitálního signálu bylo méně a slabší. Má taky sympaticky velkou oplechovanou schránku pro VF zpracování. Koukal jsem, že je pořád ke koupi a drží si spíš vyšší cenu. Jsou s ní nějaké problémy, nebo je to povedený výrobek? V diskuzích se moc nevyskytuje, takže nevím, jestli ji má jen málokdo nebo je tak bezproblémová.
5.11.2009 11:30
Ivo MašekTak Technisat je pojmem. patří mezi špičku. Jinak tady je recenze:
https://www.tvfreak.cz/recenze-test-dvb-t-pci-technisat-airstar-2-tv/1974
17.11.2009 01:57
WDequationEDIT: tento příspěvek jsem chtěl přidat do fora "jakou máte tv kartu", takže prosím mody o ohleduplnost a případné přemístění do správného fora. (Je to jedna z nevýhod tohoto fora, že se při odpovědi musí uživatel přihlásit (to je v pořádku), ale po přihlášení se ocitne na úvodní stránce TV freak, takže při hledání místa, kde chtěl odpovědět se může seknout. Platí to i pro SHW samozřejmě.)

Používám Leadtek WinFast TV2000 XP Expert. Stařičká karta se celkem drží.

V Brně jsem používal analog+DVB-T+wifi kartu od Asusu a digitální vysílání bylo nesrovnatelně lepší ve srovnání s analogovým. Asus ale odstřihnul ovladačovou podporu u nových OS, takže po návratu domů jsem se vrátil k TV2000 XP Expert.

Takže já si tady dovolím projevit sympatie k Leadteku. Aspoň za tu podporu ovladačů, i když mnohým může připadat nedostatečná (chce to trochu víc klikání a přemýšlení (i na win 7 leadtek dodal ovladače pro TV2000 XP Expert)). Pořád lepší, než nemít ovladač.

Abych jenom nechválil, :D, tak musím říct, že video zachycené z TV2000 XP Expert stojí za starou belu. Jsem z toho digitálního vysílání asi trochu rozmazlený.
2.12.2009 11:19
KarellJeště k mému problému se sekáním obrazu: Trochu jsem ještě zkrátil koax kabely a znovu pečlivě pospojoval a teď už se mi ta karta seká opravdu jen minimálně. Kartu AirStar 2 jsem zatím nepořídil, ale ještě jsem uvažoval, jestli by nebylo zlepšením dát na střechu jinou, lepší anténu. Mám cca 8 let starou Colorku (viz obrázek) z Chlumce nad Cidlinou, nevím přesně jaký model, nasměrovaná je podle mých nejlepších schopností zaměřit správný směr, chybu tomu dávám tak max. 10 stupňů. Kupoval jsem ji tehdy jako širokopásmovou na analog (nasměrováno na Žižkov), ale teď co chytám digitál z Cukráku, by mi stačila na užší rozsah od 41. kanálu do 59. kanálu. Koukněte pls na ten obrázek, jestli se na rozsah 41.-59. kanál dělá nějaká vhodnější. díky moc
3.12.2009 05:07
Ivo MašekTa antena je naprosto v pořádku. tenhle Hirschmann je jednou z nejlepších anten vůbec a běžně se používá na dálkové příjmy (někdy i ve spojení 4 anten). Lepší asi nepořídíš.
29.12.2009 09:28
denisek.93Dobrý den všem :)

Potřebovala bych od vás radu. Chci si koupit TV kartu, uvažovala jsem nad tímto - TV tuner AVer TV Hybrid Volar HX, FM, USB, externí přijímač a tímto TV Tuner Pinnacle PCTV Hybrid Stick 340E, USB, externí, DO , ale pán z prodejny mi doporučil tento tuner AVer TV Hybrid Speedy PCI-E,RC,DVB-T+analog TV +FM . Mohl by mi prosím někdo poradit jaký vybrat? Děkuji mockrát :)
29.12.2009 05:31
30.12.2009 12:59
denisek.93Tak já už kartu mám, ale moc děkuju :)
12.1.2010 09:37
petulak1Zdravím všechny,chci koupit tv kartu s DVB-T tunerem,do tedka mám Leadtek 2000 Expert a jsem s ní spokojený.Chtěl jsem zas kartu od tohoto výrobce,ale dočetl jsem se zde ,že karty potřebují kvalitní signál tak z to ho mám trochu strach.Můžete mi poradit a doporučit jaké karty nejsou tak náročné na kvalitu signálu? Díky.
13.1.2010 07:43
PitomecZačal bych tím kvalitním signálem a ne se snažit najít nějakou kartu...
1.2.2010 11:32
mig45Poradte mi pls DVB-T kartu /hybrid ne / :
- signal mezi 60-80%
- bezproblemove nahravani a funkcni sw
- os WIN XP ,casem W7
- zelezo dostatecne :-)

diky Mig45
29.12.2010 12:03
r_a_d_e_kPoraďte prosim DVB-S2 kartu. Mám jít do Skystar HD2 nebo do něčeho jiného? Jak bude karta fungovat pod WMC, XBMC Mediaportal nebo jiným SW?
Děkuji
29.12.2010 12:11
Ivo Mašek TechniSat SkyStar HD2
http://www.antiradary-distributor.cz/technisat-skystar-hd-2-dvbs2-hdtv-pvr-pci-karta-do-pc-p-20400.html
těch prodejců je více, ne jenom ten na odkazu
Jinou snad u nás ani neseženeš (nejsem si ovšem sto pro jistý), takže to máš celkově velmi jednoduché.
29.12.2010 04:19
panasonic650Nechapem inac ze preco sa skoro ziadne nedaju u nas zohnat.... :(
30.12.2010 03:40
r_a_d_e_kA co třeba karty Tevii?
http://shop.olmi.cz/oddeleni/141-hdtv
Jsou horší/lepší?
30.12.2010 05:05
vivid.skradek> ta technisat HD2 karta je bezpoblemova, ale neviem ci ti bude fungovat v softoch ako XBMC, WMC a inych (ak planujes dokupit CI slot do dalsieho PCI slotu v PC). Dodavany soft funguje, ale je dost okliesteny, takze nakoniec si zrejme zakupis Pro verziu.
30.12.2010 05:23
panasonic650[quote=vivid.sk;318685]ta technisat HD2 karta je bezpoblemova, ale neviem ci ti bude fungovat v softoch ako XBMC, WMC a inych[/quote]
Vo Windows Media Center (WMC) som ju rozbehal pomocou trial DVBLink TVSource. Full som zatial nekupil.
http://www.dvblogic.com/tvsource.php
25.6.2011 08:45
Roman5Dobry den,prosim vas o radu, ktory z tychto dvoch tv tunerov by mohol byt lepsi.Uz som mal 3 Leadteky, zatial spokojnost ,len Asus ma laka kvoli Power Cinema .Jedna sa mi samozrejme o kvalitu obrazu.
Dakujem

ASUS My Cinema-P7131H
vs
Leadtek DTV2000 H Plus
25.6.2011 12:37
PitomecS Leadtekem mám pozitivní zkušenost, byť pravda analog tam moc ideální není. Ale na DVB-T je to OK.
25.6.2011 12:47
Roman5Dakujem za odpoved, este by ma zaujimalo co hovorite na kartu Pinnacle PCTV 310i PMC3 - analog.+dig.+FM, bulk , predava sa ako samostatna karta za velmi dobru cenu.
25.6.2011 03:07
robkyTen asus p7131 mám už dlhšiu dobu (4+ rokov) a vcelku spokojnosť ..... v dobe nákupu bola pribalená PowerCinema 4, ktorá fachala len na WinXP ....pre vistu/7 budeš musieť "zohnať" vyššiu verziu, ale všetko funguje aj s Win Media Centrom (len s trochu pomalšími reakciami voči PowerCinema)
9.3.2012 11:07
johnvybiran z techtu karet http://www.alfacomp.cz/php/index.php?eid=15L14008L0W70BT , vicemene jsem rozhodnut pro http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514008L0W70BTRLL , ale nevi nekdo, jak je to s citlivosti tuneru? Chtel bych zkusit "dalkovy prijem" polske TV, analog jsem chytal ze 3-4 smeru v rozdilne kvalite / vzdy v barve, ale ruzne zasumneny /, slusna Yagina s predzesilovacem + 2 nizkosumove zesilovace v ceste s regulovanym ziskem, v nasi prodejme mi bohuzel nejsou ochotni pujcit settopbox na zkousku....
nemate nekdo zkusenosti s citlivosti tuneru?
10.3.2012 07:37
Ivo MašekU tv karet to nikdy nelze říci na tuty. To se musí osobně vyzkoušet. Tam jsou značné rozdíly (soused vedle v baráku na tom může být diametrálně jinak). Obvzláště u signálů, které nejsou dostatečně příjmově silné.
Jak píšeš o tom zašumění, tak v tomto případě opravdu osobní vyzkoušení - jinak je to koupě zajíce v pytli (buď to vyjde, nebo ne)
10.3.2012 01:54
johnnj, vedet, ze na soucasnou Yagi chytim polskou TV napr. s vypadky, tak jsem spokojen a poridim si lepsi antenu a predzesilovac / regulovany zisk /, tak jsem slepec...
10.5.2012 06:58
AkullaZdravim, chtel jsem se zeptat zkusenejsich, jestli existuje karta do pc, ktera by chytila satelitni vysilani, programy jako hbo, nova sport, discovery. V dobre kvalite obrazu. Predem dekuji za odpoved
10.5.2012 07:27
KamilZAkulla: samozřejmě že existuje, podívej se zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32019-DVB-S-karta-pro-HTPC-s-MediaPortalem
10.5.2012 07:59
AkullaJo, ale ja jsem myslel, jestli existuje moznost koupit kartu a dale se o nic nestarat, myslim tim uz neplatit zadne predrazene balicky za 5K rocne. Ta karta pak nejak postrada smysl, vzdyt to i tak stoji predplatit za nejakych 500 Kc / mesicne a clovek se nemusi obtezovat s televizni kartou, nebo jsem neco nepochopil?
10.5.2012 08:06
vivid.sk[QUOTE=Akulla;409401]uz neplatit zadne predrazene balicky za 5K rocne[/QUOTE]
:D :D
no, myslim, ze ta posledna veta je spravna. Zial nic takto (uz) nefunguje. Bez (nejakej) dekodovacej karty sa dalej nepohnes.
10.5.2012 08:23
KamilZAkulla: jestli jsou pro Tebe předražené, tak je přeci nekupuj, to dá rozum! Ale pak se samozřejmě nebudeš dívat :D
26.5.2012 08:33
Salva PeckaTaky sháním nějakou lepší kartu, ideál by byl hybrid DVBT / DVB-S2 ale PCI-E ! páč na desce rozhraní PCI nemám. Nebo alespoň DVB-S2, jenomže nějak se na našem trhu nemohu dopátrat :-( Na stránkách AVerMedia je to co by mi vyhovovalo --> AVer3D Quadro HD <-- ale *Russia Only* ... http://www.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=553 Nemáte někdo nějaký typ?
26.5.2012 11:34
26.5.2012 12:51
Salva PeckaKamilZ: dík .. z toho odkazu by se mi líbila tahle karta http://www.tbsdtv.com/products/tbs6928-dvb-s2-tv-tuner-ci-pcie-card.html ale kde u nás koupit?
26.5.2012 01:47
KamilZPředraženou asi zde: http://www.asm.cz/zbozi/tbs-6928-pci-e-dvb-ss2-tuner-1x-vstup-lnb-ci-slot-dalkovy-ovladac.html , nepředraženou venku (Amazon, eBay, ...).
26.5.2012 01:59
Salva PeckaTak to je opravdu předražená, zkusím objednat z toho odkazu, téměř za půl je to i s cam modulem. Ještě jsem mimo EU neobjednával, tak že asi proběhne i celník že? :)
26.5.2012 03:12
KamilZNetuším, jestli CI moduly pro náš Skylink nemají nějak mírně upravený firmware a jestli tedy bude zahraniční CI z UK bez problémů. S moduly bývají občas problémy. To ať Ti raději někdo znalý potvrdí.
26.5.2012 04:24
Salva PeckaS tím modulem máš pravdu, ten by jsem raději koupil u nás. Ještě jsem vygooglil tento hybrid http://www.hauppauge.de/site/products/data_hvr4400.html na ebay se dá sehnat pod stovku a je to z EU. Pro mě by to bylo ideální řešení, ale tu značku neznám, na amazonu jsem se dočetl o nějakých problémech se SW, ale to je asi u všech když to tak sleduji.
26.5.2012 06:18
KamilZNeumím germánsky takže nevím, jak do toho dostaneš CI modul.
26.5.2012 07:22
Ivo MašekNení kam ho dát. Pravděpodobně pouze pro frre kanály. Jinak, Hauppauge je dobrá značka. Patří kvalitou na špici.
26.5.2012 09:06
Salva PeckaChtěl by jsem k tomu dokoupit http://www.hauppauge.de/site/products/data_ci.html dle údajů by to mělo s tím pracovat, nebo ne? Jestli je to patří ke špici tak do toho jdu.Nic jiného jsem stejně nenašel.
26.5.2012 10:02
Ivo MašekMě tam zaráží tohle:

[ATTACH=CONFIG]18012[/ATTACH]

Počkej, až se k tomu vyjádří někdo, kdo s podobnými věcmi (ohledně satelitu) má praktickou zkušenost
Podle toho upozornění to je kompatibilní jenom s DVB-S (nikoli S2). jenže na dnešní dobu se mi to zdá divný.
26.5.2012 10:17
Salva PeckaTak té kompatibility jsem si vůbec nevšiml, dík za upozornění! Možná s nějakým novým nebo jiným fw by to mohlo jít... už jsem měl radost, že jsem konečně našel ideální tuner :-(
30.5.2012 04:45
Salva PeckaTak nakonec jsem WinTV-HVR-4400 objednal, zítra bude doma, tož jsem zvědav. CAM WinTV-CI ještě počká, mám pocit že by měli udělat nějaký upgrade, DVB-S2 tím opravdu neproleze dle zahr. diskuzí... Ale to rozhraní USB by mi vyhovovalo, a ještě lépe 3 :-)
26.1.2013 11:14
Salva PeckaJenom doplním, že jsem si po 3/4 roce koupil k WinTV-HVR-4400 ---> DVB Viewer , tuner na Win7 64b konečně běhá bez jediného výpadku, s orig. sw WinTV katastrofa. Netušim kde je zakopanej sabak :-(
20.2.2016 03:51
Salva PeckaTak WinTV HVR 4400 vyměněn za sat. TBS5980 QBOX CI DVB-S2 http://www.tbsdtv.com/products/tbs5980-dvb-s2-ci-tv-tuner-usb.html pracuje perfektně dokonce i s dodaným SW. Škoda, že se nedělá do interní pozice 5.25" nebo 3.5" takhle je o jednu krabici navíc. To jen tak kdyby to někoho po 3 letech zajímalo :-) :-) U sousedů v Němec. mě vyšla na 2300 kaček