Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 17 z 27 PrvníPrvní ... 71516171819 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 241 až 255 z 396

Téma: Jakou interní TV kartu?

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Mam dotaz jsem laik a chtel bych si koupit nejakeho hybrida dival jsem se a co byste rekli na

Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
    Hauppauge WinTV-HVR 1300,
    Pinnacle PCTV Hybrid Pro
    Compro Technology VideoMate DVB-T300

Leadtek a Happauge dost potiraji v recenzich a hodne si na to lidi stezuji prevazne kvuli softu u Pinnaclu a VideoMate jsem nic kloudneho nenasel. Dik vsem za prispevek
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Leadtek WinFast DTV 2000 Hybrid
    Hauppauge WinTV-HVR 1300,
    Pinnacle PCTV Hybrid Pro
    Compro Technology VideoMate DVB-T300
    Hauppauge je správně. Jako druhou možnost bych bral Leadteka.
    Na Hauppauge 1300 tu máš i recenzi:
    https://www.tvfreak.cz/recenze-haupp...nny-hybrid/211
    a vůbec nevyšla špatně. (I když já osobně nejsem zastáncem hybridů)

Nováček
    Registrace
    Oct 2006

Zminenou recenzi jsem cetl a recenze je vskutku dobra. Jen potom ty nazory uzivatelu uz nejsou tak skvele jak pise autor. Ja chci hybrida kvuli kabelovce...ta je zatim analog a jinak ve meste je digital vysilani takze jsem to chtel zkloubit. Taky kdyz chce nekdo nahrat neco z videa tak by se analog hodil..Daji se sehnat dve karty tak aby cenove byly stejne jako hybrid?

Jendator
    Guest

Dobrý den,

stavím na zakázku PC pro kamaráda a jedním z požadavků zadavatele je TV karta, bohužel se ale této oblasti hardware nevěnuji a proto jsem zavítal na místní fórum, abych se pokusil od někoho z vás vyloudit informaci, jaká že TV karta by byla v rozumné cenové relaci nejlepší volbou.

Konfigurace PC je přibližně následující:

Základní deska: MSI Microstar K9N Neo-F, nForce550, SATAII, RAID, DDR2, GbE
    Procesor: AMD Athlon64 X2 4200+, dvoujádrový, socket AM2, BOX
    Operační paměť: DIMM DDR2 1024MB GoodRam, CL5, 667Mhz, KIT 2x512 Dual
    Pevný disk: Western Digital 250GB, 16MB cache, SATAII, 7200rpm

Grafická karta: ATI Sapphire Radeon X1900GT, 256bit, 256MB RAM, PCIx, VIVO
    Zvuková karta: Creative SoundBlaster Xtreme X-fi audio 24-bit, 7.1
    Optická mechanika: DVD/RW, LG GSA-H10N, černá, CDRW, DVDRW, bulk

Case: Miditower KME-CX5762, USB, audio, černá, ATX
    Zdroj: CoolerMaster eXtreme Power ATX 600W

Zajímalo by mne, jakou TV kartu byste pro tuto sestavu volili. Je to poměrně slušná výkonnostně mírně nadstandartní sestava. Zadavatel chce multimediální sestavu, velký důraz klade na kvalitní obraz a zejména zvuk.

Uvažoval jsem hlavně o tunnerech Asus MyCinema P7131D (hybridní digitál/analog, FM tunner) a o Leadteku Winfast TV2000 Expert. Karta by měla být hybridní, měla by mít kvalitní obraz, rozumné záznamové možnosti a měla by být cenově dostupná. Něco s dobrým poměrem cena/výkon.

Velmi děkuji za případné podněty nebo i možný odkaz na srovnávací testy TV karet v přijatelné cenové hladině (do 2000?). Velice si pomoci cením.

Zdravím

Jenda

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2006

ja momentalne pouzivam USB klicenku od Terratecu http://tven.terratec.net/modules.php...rticle&sid=239 je ale pouze na prijem digitalu. existuje i hybridni verze, ale s hybridy je vseobecne problem. Moje klicenka funguje v pohode i s originalnim softwarem Home Cinema od Terratecu. nebyl jsem nucen hledat 3rd party nahrazku. Jediny problem je s EPG, misto ceskych znaku tam jsou UTF zkomoleniny. K Hybridovi se jinak bundluje i Power Cinema od Cyberlinku. Je to neco podobneho media centru. Na pocitaci to je ale vsechno kravsky velke, hodilo by se to spis na televizi a HTPC.

analogovou katru s ponekud specifictejsimi pozadavky vzhledem ke zkusenostem, co uz jsem s nima mel, resim tady https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=10544

byla mi doporucena karta od Pinnacle PCTV http://www.pinnaclesys.com/PublicSit...cts/PCTV/PCTV/

Jendator
    Guest

I nadále prosím o další rady (viz můj příspěvek výše), opravdu ocením každý nápad - jde mi prioritně o interní kartu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2006

Hybrid už nekupovat vůbec. Zajedno nebude nikdo vyvíjet software pro hybrid, protože to bude mít jepičí život a ten vývoj není zadarmo.
    Ale prece ovladace budou k hybridni karte uz od zacatku. A software maji vyrobci stejne hrozny, tak proc takovy nazor?
    Muze se prece pouzit Windows XP Media Center Edition nebo v opacnem pripade open source-ova varianta http://www.team-mediaportal.com.

V cem je DVB-T tuner samostatny lepsi nez DVB-T tuner na hybridu? Jestli nedoporucujete hybrid jen kvuli softwaru, tak to potom nechapu.

Proto si spousta lidí stěžuje na nefunkčnost hybridů a výrobce s tím logicky již nehodlá nic dělat.
    "nefunkcnost" je strasne siroky pojem, takze by me zajimalo co je na hybridu horsi.

Neberte to prosim jako urazku, nemyslim to zle. Pokud mi neco uniklo budu jen rad, kdyz se to dozvim. Take si v brzke dobe hodlam poridit tv kartu. Chci mit ale take moznost nahravat z kamery a z videa. A 2 karty urcite kupovat nebudu. A jestli za 2-3 roky nepujde analog me prece nezajima, kdyz budu mit v jednom i digital. Dival bych se i v dobe analogu na digital.

Je tu občas
    Registrace
    Aug 2006

obecne plati cim slozitejsi zarizeni, tim v nem nadelaji vic chyb. osobne mam zkusenost s Deluxe verzi ASUSe, coz je jedna z nejlepsich znacek. Byl tam sice jen analogovy tunner, ale poradny software k tomu neudelali nikdy, takze byl prakticky nepouzitelny.

taky by me zajimala karta, ktera by bezproblemove nahravala z analogu i digitalu. pokud ma nekdo pozitivni zkusenost s hybridem, tak at se s ni podeli. mozna bych risknul Terratec, mam digitalni kartu a funguje bez problemu s originalnim softem. Snad by to fungovalo i s analogem. Jedine jak to zjistit je kartu koupit... http://tven.terratec.net/modules.php...rticle&sid=249

Registrace
    Apr 2004

mozna bych risknul Terratec
    Já ti do toho nechci kecat, ale podíval jsi se na systémové požadavky? Ujišťuji tě, že výrobce vždy uvádí minimální požadavky. (a to je hodně svazující)
    CPU: 2,0GHz !!
    nutné volné místo na HDD: 300MB !!
    ... asi to moc svižné nebude. Ale dobře podotýkáš - jedině, jak to zjistit, je kartu koupit.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

zdravim,

jelikoz se nemuzu rozhodnou mezi analogem+DVB-T nebo DVB-S, zvazuju zakoupeni http://www.lifeview.com.tw/html/prod...lydvb_trio.htm

co si o tom myslite?

nyni mam PC vedle vyvodu spolecne anteny, ale v budoucnu na baracku bude nejspis jen DVB-S, ze by tam byl dostupny DVB-T je velke sci-fi, ale mozne to je ...

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

Tuto kartu som mal moznost isty cas pouzivat, takze par postrehov: instalacia OK, citlivost analogoveho tuneru dobra, DVB-T (chytam odrazom na izbou antenu) dobra, ale ovladaci soft nie prilis komfortny, pocas subezneho pozerania TV a inej prace na PC vypadky zvuku.. Moj celkovy dojem - priemerna vo vsetkych hlavnych funkciach.

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Cim vic to tu procitam, tim vetsi z toho mam hlavu
    Zrovna jsem vratil Terrateca, ve skrini se prasi na prastarou TV Wonder LE a na svatky bych fakt uz chtel vybrat pouzitelnou kartu...

1. Analog FM, protoze posloucham hodne radio a rad z nej nahravam
    2. Digital potesi, ale po tom co ctu kritiky na hybridy, tak se bez nej zatim obejdu
    3. HW MPEG enkoder, kvuli minimalni zatezi CPU! Potrebuju aby me nahravani neblokovalo komp, kde programuju a ladim DB (takze casty seek na disku a skokove vytezovani CPU), jinak DualCore D805, 2GB RAM, i955X chipset, tam by problem byt nemusel
    4. libilo by se mi PCI-E, nejspis budu mit problem s nedostatkem PCI, ale tady je vyber tak omezenej, ze se bojim, ze tohle neprojde..
    5. podpora Win2000, nebo aspon XP. Z mnoha duvodu XP MCE nemam, takze karta pouze s podporou MCE je mi na dve veci...

nepotrebuju super kvalitu obrazu, ale zaklad je slusnej SW, nebo podpora jinych programu.

* Pinnacle PCTV Dual Hybrid Pro PCIe 3010iX jsem pomalu zavrhl po tom, co jsem cetl o jejich SW a celkove rychlosti..
    * Hauppauge WinTV-HVR-1100 Hybrid
    * Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE (nejspis jenom pro MCE..)
    * Hauppauge WinTV-HVR-1300 Hybrid

Je mi jasny, ze jistotu bezproblemove funkcnosti budu mit az po instalaci, ale presto - doporucite nejaky vyber
    Na cene nezalezi

Registrace
    Apr 2004

Z těch tebou vybraných sahni po té poslední:
    * Hauppauge WinTV-HVR-1300 Hybrid

Nováček
    Registrace
    Dec 2006

Díky, mezitím jsem si dohledal i specifikace a z těch uvedených je to asi nejlepší volba.

Ještě než ji objednám - měl bys i třeba úplně jinej tip podle těch požadavků co jsem uvedl?

Registrace
    Apr 2004

Na hybridy určitě ne. Ostatně já jsem tu známý mojí alergií na hybridy všeobecně. (no ale "pokrok" holt nezastavíš - tož se malinko přizpůsobuji )
    Já uznávám buď čistý analog, nebo čistý digitál.

Strana 17 z 27 PrvníPrvní ... 71516171819 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou kartu?
    Od osteidl v sekci DVB-T
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-03-2009, 18:28
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-08-2008, 09:47
  3. Doporucte interni kartu s podporou Vista x64
    Od gomez v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 17