Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 11 z 27 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 151 až 165 z 396

Téma: Jakou interní TV kartu?

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od PataMat
    Chtěl jsem se zeptat na zkušenosti s Hauppauge WinTV-PVR-150,ikdyž ten dotaz už tady byl,ale bez odpovědi.Potřeboval bych TV kartu na jako náhradu
    DVD Recorderu(pro nahrávání programů.Rozhoduji se mezi Hauppauge WinTV-PVR-150 a Leadtek TV2000XP Expert(bohužel mám GK ATI a to prý není podle p.Maška idealní)Prosím o nějakou radu.
    Idealní nejsou dva modely od ATI a pro ně je na Leadteku utilitka a návod v tamním FAQ.
    Model Expert není nejnovější, dnes bych šel do PVR_2000. Pokud vybíráš mezi Expertem a Hauppauge, pak vem Hauppauge.
    Odpovídat lze po přihlášení

fox fox je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Apr 2004

Mam podobny problem iba s tou zmenou, ze sa rozhodujem medzi Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE (dufam, ze pojde aj s obycajnymi WinXP Prof.), Leadtekom PVR2000 a AVerTV PVR - a vobec sa neviem rozhodnut. Videl som ukazky Hauppauge 150MCE v porovnani so Sapphire Theatrix (s kt. mam len velke problemy) a nedopadlo to pre tu 150-tku vobec ruzovo (co sa tyka kvality obrazu). Porovnanie s ostatnymi dvoma som ale nenasiel. Vie mi tu niekto - prosim - poradit?

Registrace
    Apr 2004

Smysl má pouze rozhodnutí mezi Hauppauge a Leadtekem PVR_2000.
    Na PVR_2000 je tu dokonce recenze (thread "než se zeptáte").

fox fox je offline
    Je tu občas
    Registrace
    Apr 2004

Myslel som si to. Tu recenziu som samozrejme cital (tak, ako aj prislusne thready). Zarazilo ma ale to, ze sa tam pise o podpore sterea len u jednej z noriem. Plati to este stale alebo s tym uz vyrobca nieco urobil?
    Tiez by ma zaujimalo priame porovnanie tych dvoch kariet a prakticke skusnosti s nimi (ak niekto mal obe alebo ak byva v blizkosti hranic CR-SR - t. j. tam, kde sa daju chytit vysielace oboch krajin). Nemam moznost si ich zapozicat a otestovat a co som sa pytal viacerych dodavatelov, ani oni s tymito konkretnymi kartami nemaju realne skusenosti (PVR2000 je napr. u nas len na objednavku).

Je tu pořád Avatar uživatele pee.tr
    Registrace
    Mar 2004

Potřeboval bych sehnat něco vyzkoušenýho tak do 2 000 Kč (Leadtek?). A to takovou, s níž určitě vyřeším problém rozhozeného obrazu a zvuku ve videu.
    Mé požadavky: - příjem analog. pozemního Tv vysílání (koax.)
    - připojení analog. satelitu (Cinch)
    - možnost samostatného nahrávání audia především ze satelitu přes zvukovku (na MB) a zároveň zajištění synchronního zvuku a obrazu při grabování i ze satelitu.

Dík všem za případné návrhy

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

pee.tr
    No ten Leadtek je nejrozšířenější karta, ovšem jesli řeší posun o-z nevím. Nevím, jesli se dělají nějaké s čipem, co měly Wondry od ATI aby šlo u nich použít MultiMediaCentrum od ATI, to umožňuje zachytávání do MPEG-4 a tam je zvuk jak přibitý. Zkus se podívat na Maškovy stránky.

Registrace
    Mar 2004

V obchodě mi řekli, že je to OK s tím z-o, ale nevěřím jim ani pěknej pohled.
    Zachytávat do MPEG-4, to raději ne. To bych si s tím už pak asi moc nepohrál a hlavně by mi to asi nestíhal comp.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od pee.tr
    V obchodě mi řekli, že je to OK s tím z-o, ale nevěřím jim ani pěknej pohled.
    Zachytávat do MPEG-4, to raději ne. To bych si s tím už pak asi moc nepohrál a hlavně by mi to asi nestíhal comp.
    Proč ne? To máš normální AVI. Můj PC jede tak na 60% (Athlon 2100+)

Registrace
    Apr 2004

Leadtek PVR2000. Je i pro Media Center Edition (poslední verze ovladačů), pokud není MCE, potom předposlední verze ovladačů.
    Tento model má hardwarovou podporu kodeků, takže CPU je zatížen minimálně. (reakce na mpeg_4).
    --------------------
    přesouvám to do interních karet.

Registrace
    Mar 2004

mirekv
    Tak já mám Sempron 2600+, tak to by i snad šlo, jen mám problémy se stříháním komprimovanýho videa.

Prostě mi jde o to, abych bez problémů nahrával soubory, který pak můžu sestříhat, případně i jinak editovat a ve výsledku je převedl do Xvid nebo MPEG2.

No ale jak to propojit zvukově s tím satelitem? to budu táhnout stejně zvuk do zvukovky a bude to rozjetý od obrazu znovu...

Alf Alf je offline
    Je tu pravidelně Avatar uživatele Alf
    Registrace
    Sep 2004

[b]pee.tr[/b]
    Možná by stál za úvahu Theatrix 550 Pro - [url]http://www.cdr.cz/a/14692[/url].

Registrace
    Mar 2004

Alf
    No možná by to mohlo být zajímavý, ale předpokládám, že asi taky na můj vkus dost mastný.

Registrace
    Mar 2004

Jde mi jak o samostané nahrávání zvuku z analog. satelitu, tak o grabování videa z pozemní TV a ze satelitu (AV vstup). BEZ ZPOŽĎOVÁNÍ ZVUKU! Pokud přivedu veškerý zvuk i přímo do TV karty a ta ho zpracuje, neměl by se už zpožďovat.
    Nebo se pletu?

ZDROJ REDUKCE VSTUP do PC
    --------------------------------------------------------------------------------------
    analog. TV anténa - - koax. vstup TV karta
    analog. sat.-SCART - redukce CINCH video - CINCH video vstup TV karta
    -SCART - redukce 2x CINCH audio - vstup stereo jack TV karta
    analog. sat.-2x CINCH - - vstup stereo jack zvukovka

Musel bych v tomto případě ještě propojovat kabelem TV kartu a zvukovku? Jedná se mi o to, co vlastně ta TV karta, která umí zpracovat i zvuk, se zvukem dělá. Digitalizuje ho předpokládám už ona, a pak ho posílá kudy a kam? Zukovku mám na MB.

Registrace
    Apr 2004

Pokud přivedu veškerý zvuk i přímo do TV karty a ta ho zpracuje, neměl by se už zpožďovat. Nebo se pletu?

Ne, nepleteš.

Musel bych v tomto případě ještě propojovat kabelem TV kartu a zvukovku? Jedná se mi o to, co vlastně ta TV karta, která umí zpracovat i zvuk, se zvukem dělá. Digitalizuje ho předpokládám už ona, a pak ho posílá kudy a kam? Zukovku mám na MB.

Pokud by jsi měl typ tv karty podobný modelu TV2000XP-Expert, měl by jsi vnitřním propojením mezi TV kartou a audiokonektorem pro CD na motheboardu vše vyřešené.

Registrace
    Mar 2004

Ivo Mašek
    Takto to propojený mám teď. Právě proto mne mate to, jak určím zda to bude zpracovávat Tv karta nebo zvukovka.

Strana 11 z 27 PrvníPrvní ... 91011121321 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jakou kartu?
    Od osteidl v sekci DVB-T
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 31-03-2009, 19:28
  2. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 29-08-2008, 10:47
  3. Doporucte interni kartu s podporou Vista x64
    Od gomez v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 17