Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD rekordér Panasonic - kockovaný obraz cez HDMI

Jozef035 (646)|5.1.2010 23:44
Zdravím. Mám DMR-EH67 a mám problém s obrazom cez HDMI. Obraz je zašumený, taký štvorčekový. Malé farebné plochy ( logo TV OCKO ) nie je červené ale štvorčekové bielo červené. Veľké farebné plochy sú zašumené/štvorčekové ale biely šum nemajú. Rovnako zlé to je z analógového tunera, DVD aj HDD keď to ide cez HDMI. Cez scart je obraz dobrý. V kábloch ani v TV problém nie je. To som vyskúšal. V servise sa toho nechcú chytiť lebo netušia čím to môže byť. Niečo také údajne ešte nevideli. Ak nenájdem záručák tak to nespravia. Ak nájdem tak to asi pošlú Panasonicu :-) Skúšal som aj všetky možné kombinácie nastavenia. Máličko pomôže vypnúť hrebeňový filter ale moc nie. Ako keby bol obraz preostrený mi to pripadá. Nestretol sa niekto s niečim podobným na DVD?
vivid.sk (11472)|5.1.2010 23:49
Aky mas zdroj signalu?
Jozef035 (646)|6.1.2010 00:08
Signál je analógová káblovka ale v tom problém nie je. Ten rekordér prasí obraz aj z DVD. Keď je kvalitné DVD tak je to mierne kockované, hlavne okolo ostrých malých predmetov sú rôzne artefakty. Keď skúsim DVD Slunce seno jahody alebo niečo podobné tak je to zrnitejšie ako z analógového tunera priamo z TV Panasonic TXP50G10. Najlepšie to ale vidieť pri sledovaní TV. Obraz z TV je mierne lepší ako z analogového tunera pustený cez scart-AV1. Keď ho pustím cez HDMI tak ten obraz je strašný. Anténu mám zapojenú do rekordéra a z neho do TV. Tam problém tiež nie je. Iba to HDMI kazí akýkoľvek obraz.
vivid.sk (11472)|6.1.2010 00:13
Je mozne, ze to moze kazit scaler/procesor v tom rekorderi. Skus pozriet nastavenia HDMI vystupu a zvol 576i vystup. Takisto pozri ci nemas niekde nastavene najake silne doostrovanie (TV, alebo rekorder).

(aky mas obraz, ked ho prepojis napriamo z ineho zdroja? DVD-> TV, a pod?)
tjurny (496)|6.1.2010 00:17
A zkousel si jiny pristroj z HDMI vystupem, At muzez vyloucit spatny HDMI kabel nebo TV. Bych si zkusil pohrat z nastaveni rekorderu vse co by se mohlo tykat hdmi.
Pytkin (7947)|6.1.2010 00:28
nemoze byt problem v HDCP ? i ked ten by sa snad mal tykat len HD .. jo .. mozno je ten satelit nastaveny na upscalovanie .. treba mu dat 576i , ako hovori vivid.sk
Jozef035 (646)|6.1.2010 00:34
576 i som skúsil tiež a je to stále to isté. V návode sa píše niečo o možnosti vypnúť progresívne zobrazovanie kombináciou tlačítiek stop a play. ( to nesúvisí s nastavením 1080p/i a pod) Lenže to mi nefunguje. Progresívne zobrazovanie nevypnem v menu pokiaľ neodpojím HDMI kábel. To mi príše aj v menu, položka "vypnúť" je neaktívka kým sa neodpojí kábel. Jedine pri tom nastavení 576i sa progresívne zobrazovanie vypne, ale obraz je stále rovnaký. Televízory som skúšal tri, dve plazmy doma, jedno lcd v servise. Káble som vyskúšal štyri. Skúšal som 10 ročný DVD prehrávač Toshiba ale ten iba cez scart samozrejme. Obraz z DVD má lepší ako ten Panasonic z HDMI. Ak nenájdem záručák tak ani servis sa toho nechytí. Nenapadá mi už žiadne nastavenie ktoré by som mohol zmeniť. Istotne je to v rekordéri, len neviem kde.