Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nefunkční Skylink

mildik2 (22)|4.1.2010 18:07
jsem majitelem satelitního přijímace Vantage 6000S s kartou Skylink, ale po naladění kanálů z Astry 19,2 a 23,5 se mi u českých kanálů objevuje pouze nápis "kodovaný program". Přitom karta skylink je na svém místě. Je potřeba tu kartu nějak dále nastavovat? Případně jak?
Díky
losos (2977)|4.1.2010 20:19
[quote=mildik2;257717]jsem majitelem satelitního přijímace Vantage 6000S s kartou Skylink, ale po naladění kanálů z Astry 19,2 a 23,5 se mi u českých kanálů objevuje pouze nápis "kodovaný program". Přitom karta skylink je na svém místě. Je potřeba tu kartu nějak dále nastavovat? Případně jak?
Díky[/quote]
Zkus ji obrátit..., nebo znovu zasunout až na doraz...
A pokud ji máš ve čtečce karet, tak ti pojede asi jen s neoficiálním firmware.
Napiš, v čem máš kartu vloženou a jaké máš ve Vantage firmware...
Jinak - znalec na šestitisícovku je zde jarino1978...
mirekv (7169)|4.1.2010 20:24
Vytáhnout a zasunout. Co máš za kartu, že Ti jede na 19,2 i 23,5?
MAKcz (205)|4.1.2010 20:25
[quote=mildik2;257717]jsem majitelem satelitního přijímace Vantage 6000S s kartou Skylink, ale po naladění kanálů z Astry 19,2 a 23,5 se mi u českých kanálů objevuje pouze nápis "kodovaný program". Přitom karta skylink je na svém místě. Je potřeba tu kartu nějak dále nastavovat? Případně jak?
Díky[/quote]

zajdi na http://www.skylink.cz a zjisti si, co mas na karte zaktivovano. Pokud nic tak to udelej a pak to pravdepodobne pomuze
jarino1978 (8045)|4.1.2010 21:00
[quote=mildik2;257717]jsem majitelem satelitního přijímace Vantage 6000S s kartou Skylink, ale po naladění kanálů z Astry 19,2 a 23,5 se mi u českých kanálů objevuje pouze nápis "kodovaný program". Přitom karta skylink je na svém místě. Je potřeba tu kartu nějak dále nastavovat? Případně jak?
Díky[/quote]

- aký máš FW ?
- tá karta je už registrovaná ?

Len tak pre poriadok : kartu musíš mať vloženú v čítačke čipom dole....

Pokiaľ používaš posledný FW, tak ten Fw má chybu : pri listovaní medzi kanálmi sa objavuje hláška "kódovaný program". Hlášku zrušíš opätovným potvrdením príslušného kanálu. Ak toto je aj tvoj problém, daj si tam FW 025201.

Pokiaľ sa ozveš, tu máš návod, ako to rozbehať :
1. stiahni si odtiaľto FW s EMU, aby sa ti interné čítačky zmenili na univerzálne ( pokiaľ tam máš oficiálny FW, budeš potrebovať Cryptoworks modul a doňho vložíš kartu Skylink ), potom stačí vložiť kartu Skylink do čítačky : http://np-ulc.net/index.php?PHPSESSID=a5861b7c8ab761ed1dea36d429af9a2c&direction=0&order=mod&directory=01.-%20Receiver/Vantage/01.-%20Vantage%20HD%20Series
2. sťahovať budeš tento FW : Vantage_025201.rar
File 01 = emu + cardreader multicas
3. po stiahnutí si súbor rozbalíš, skopíruješ rozbalený adresár na USB flash, vložíš flash do STB do USB portu pri vypnutom STB, zapneš STB, necháš ho nabootovať, zadáš menu, potom usb, nájdeš si adreár s FW, otvoríš, potvrdíš súbor, potom bude sa nahrávať FW, potom bude reštart, po reštarte budeš mať FW s EMU
4. potom si nalaď CT1 na - 23,5E
5. počkaj tak 2-5s, nabehne ti obraz
6. týmto ti prídu zápisy na kartu Skylink a potom je karta aktívna. Ak si kartu neregistroval cez web skylinku, musíš do spraviť do 20 dní od prvej aktivácie karty
mildik2 (22)|6.1.2010 19:32
vypadá to že je problém vyřešen..., byl sice trochu jinde, ale na dálku se někdy dá těžko amatérovi konkrétně poradit
proto moc díky všem ochotným za radu

české programy se mi ted hezky z astry 23,5 rozběhly (já blb jsem nevěděl že musím nastavit u jedné astry disecq 1 a u druhé 2),

ALE pak zas začaly zlobit ty německé kanály z Astry19,2 (hláška, že chybí signál, přestože dole na liště to ukazuje sílu a kvalitu signálu -nebo tak něco- a oboje ukazovalo asi 88%) ....přitom dicecq byl už nastavený dobře..

A technik,který bydlí nedaleko a kterýho jsem si dnes pozval to viděl na závadu v monobloku ( závadu přepínače toho disecqu, kerý se často pokazí).

Už jsem se připravil na výdaj cca 1000 Kč za 2 LNB namísto toho monobloku,
ale pak m to nedalo a tak jsem ještě jednou dal smazat vše, nastavil jsem jen disecq 1 a 2 na každé družici a fíha .. jede to..
Možná moje blbost a nezkušenost, možná pomohl restart...
losos (2977)|6.1.2010 20:23
Ovšem, to je logické, měl jsi programy naladěné původně s jiným DiSEqC a proto po jeho změně nešly... Také se nám to kdysi stalo...