Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahrání z VHS do PC

nunyn (15)|25.1.2005 14:02
Na gr.kartě Geforce 4200Ti mám s-video vstup.Při propojení videa s pc se mi ve střižně Pinacle 8 nic neobjevuje.Stále mám na stahování videa jen kameru DV a nejde mi nastavit stahování analogu.Prosím poraďte mi.Děkuji
vlada (3470)|25.1.2005 15:18
A má to video určitě s-video výstup? Pokud to je VHS a ne S-VHS, tak to je značně nepravděpodobné. Pokud Ti ale funguje kopírování pomocí DV kamery, nesnaž se to dělat přes VIVO kartu. Je to neporovnatelně složitější a výsledná kvalita je horší. Jak to čtu, moc zkušeností zatím asi nemáš a opravdu to není až taková sranda. Přečti si do začátků alespoň ten návod na zachytávání co je tady na serveru a potom uvidíš, jestli na to ještě budeš mít sílu :-)
V žádném případě Tě ale nechci zrazovat od učení se něčeho nového. Zachytávání z analogu je nedocenitelná zkušenost, ale občas to stojí plno pocuchaných nervů a vypadaných vlasů. Ale už to dnes neni taková tregedie jako za dob vlády Win98SE.
Hlavně ale opět opakuji, že digitalizace pomocí DV kamery je daleko kvalitnější než pomocí VIVO karty. Ale pokud to přeci jenom chceš zkusit, použij nějaký lepší program než Pinnacle. Třeba iuVCR nebo ATV2000.

Vláďa
Joe-Joe (593)|25.1.2005 15:34
Musis si najprv nastvit zdroj odkial ideo grabujes.
Nastaveni-Zdroj videa-video.
Po navoleni napr. TV karty este nastavis S-Video, alebo video.

Cez VIVO je kvalita ozaj nic moc , ako podtkol Vlada.

Vlada: Ja pouizvam Pinnacle a som spokojny. Asi som nenarocny.
:-)-
nunyn (15)|26.1.2005 12:32
vlada
Díky za odpověď.Upřesním informace.Z videa mám výstup scart a druhém konci je kompozit(cinch video) a do PC jsem ke grafice dostal redukci cinch a do karty s-video.Jestli znáš Pinacle,tak první krok je nahrávání a mě se tam objevuje z DV a žádná jiná volba.V nápovědě píšou,že by se mi mělo objevit i jiné zařízení,pokud ho zapojím.Cesta je průchodná,zkoušel jsem to stejným způsobem do zesilovače a televize a šlo to.Máš pravdu,že zkušeností moc nemám.ale strašně bych to chtěl zkusit.Mám na VHS děti od mala a chci je zachovat i v dig.podobě.Články studuji ,ale je to strašných informací.Možná by to chtělo TV kartu se vstupy cinch a nebo jinou gr.kartu.Díky za tvůj čas Nunyn
Joe-Joe (593)|26.1.2005 13:20
nunyn
Takto treba nastavit zdroj videa:


a takto vstup karty:



Ak tam nemas tu kartu podla obr.1 tak ju studio nepodporuje.
vlada (3470)|26.1.2005 16:11
Joe-Joe> Ty obrázky nefungujou.
nunyn> S Pinnaclem jsem kdysi chvíli dělal s verzí 8. S VIVO kartou jsem zachytával jenom jednou u kamaráda pomocí ATV2000 a VirtualDubu. VD ale podporuje pouze staré rozhraní VfW (neumí WDM) a proto má ve Win2000 a výš někdy problémy. Zkus ten ATV2000 (freeware), je to opravdu dobrý program, i když trochu komplikovaný na nastavení. Je tu ale na stránkách kompletní návod, takže by to neměl být problém.
Za vyzkoušení stojí určitě taky iuVCR (shareware), VirtualVCR (opensource), FlyDS (shareware) nebo VirtualDub (opensource). Pinnacle se podle mě na zachytávání moc nehodí. Spíš je určenej na jednoduchej střih DV záznamu.
Pokud Ti ale Pinnacle nezobrazí žádné zařízení, může být problém i s ovladači. Zkontroluj, jestli máš všechno správně nainstalované. Pokud vím, tak GeForce karty mají samostatný ovladač pro zachytávací část.
Vláďa
Milosbb (889)|26.1.2005 16:37
nunyn

Ta grafika ma urcite s-video vstup ?Nie je to nahodou s-video vystup(TV out)?V tom pripade tam video nikdy nedostanes.
Ivo Mašek (10205)|26.1.2005 17:19
Ta karta musí splňovat ViVo (Video in / Video out). K tomu se dodává kabelový "kombajn".
Joe-Joe (593)|26.1.2005 17:56
vlada
Ako nefunguju? Co sa Ti nezobrazuju ?
Ivo Mašek (10205)|26.1.2005 18:22
Já je také navidím. Pouze bílé obdelníčky s červeným křížkem.
Joe-Joe (593)|27.1.2005 06:27
[quote=Ivo Mašek]Já je také navidím. Pouze bílé obdelníčky s červeným křížkem.[/quote]

Je to nejake chore. :-? Ja som ich videl.9-)
Ale upravil som to len na linky. Ak to nebude chodit tak to poslem mailom.
nunyn (15)|27.1.2005 10:50
Joe-Joe
Píše mi to,že na stránky nemám přístup. Nunyn. Jinak díky za rady.
donbosko (6)|27.1.2005 11:46
Používám VirtualVCR a jsem moc spokojený. Zdá se mi mnohem jednodušší na nastavení než ATV. Jinak plně cítím s nunynem: ze stejného důvodu jsem si koupil TV kartu, ale trvalo mi přes rok, než jsem se naučil, co jsem potřeboval. I díky https://www.tvfreak.cz. Na pokraji smrti hladem, na pokraji smrti mrazem, ale stálo to za to...
Joe-Joe (593)|27.1.2005 14:08
nunyn
Hodil som to na druhy web. Malo by to byt vidiet.
Uz som z toho lama.
Jarda H. (43)|14.3.2005 15:50
Nahraj si ke kartě do systému WDM ovladče a pak si budeš moct v Pinnacle vybrat zdroj nahrávání.
lelvicek (2)|2.4.2005 14:04
vlada

Ahoj, vypadá to, že tomuto "řemeslu" opravdu holduješ, mohl bys mi prosím poslat link, kde je přesný návod, jak dostat z videokazety přes video a TV kartu (mám Winfast DV 2000) film do PC ? Budu Ti velice vděčný :-)
vlada (3470)|2.4.2005 16:37
lelvicek> Několik pěknych návodů je tady na TVFreak, další najdeš na mojí stránce. Je tam popsaný nahrávání pomocí TV karet. Samozřejmě má každá karta trochu jiný parametry, ale v základu to je všechno stejný. Každopádně se připrav na řadu problémů, protože video z VHS kazet je dost tragický. Kvalita je naprd, vypadávají snímky atd. Neni to triviální věc.
Každopádně koukni na ty moje stránky a potom kdyžtak napiš, když bude něco nejasný.
lelvicek (2)|2.4.2005 22:23
[quote=vlada]lelvicek> Několik pěknych návodů je tady na TVFreak, další najdeš na mojí stránce. Je tam popsaný nahrávání pomocí TV karet. Samozřejmě má každá karta trochu jiný parametry, ale v základu to je všechno stejný. Každopádně se připrav na řadu problémů, protože video z VHS kazet je dost tragický. Kvalita je naprd, vypadávají snímky atd. Neni to triviální věc.
Každopádně koukni na ty moje stránky a potom kdyžtak napiš, když bude něco nejasný.[/quote]

Jj, hned jak budu moct, tak na to vlítnu. Vím, že to bude problematické a ne zrovna moc kvalitní, ale je to pro dobrého kamaráda, je to film Bílé noci (dnes ČT 2 v 16:45) a nemyslím, že bych ho sehnal někde jinde :-)